Author Topic: Pozdrav  (Read 4701 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Pozdrav
« on: 16/April/2010 »
Novi na forumu (ovaj novi aktivni član do sada sam bio pasivni  ""]])

Iz istre  sam, kako izgleda za sada, bit cu novi purser na nekom od Carnivalovih brodova..


hvala sefe na  brzom aktivitanju accounta
ča je  život vengo fantažija

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #1 on: 16/April/2010 »
Dan daj mi reci ti si bio sad na ovom interview-u za pursere u zagrebu ili ? Thnx

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #2 on: 16/April/2010 »
da  jesam, u srijedu u 12 sam bio, , u četvrtak mi je potvrđeno da sam prošao wanderlic, a to je bilo jedino što me  brinulo, Interwiev može svako proć ako ima barem malo poznavanja materije i solidan engleski jezik, tako se bar meni činilo
ča je  život vengo fantažija

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #3 on: 16/April/2010 »
Hm ja sam se bio odlucio da necu ici. Hm ne mogu reci da mi nije zao al eto.. Reci mi jesu te testirali drugi jezik ?
kakav je bio wonderlic ?

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #4 on: 16/April/2010 »
Nije  bilo testa za drugi jezik, barem ne meni, wonderlic je  nekakav tekst osobnosti, zapažanja i razumjevanja engleskog jezika, iako neka pitanja djeluju kao test inteligencije... u smislu puno je  teži od marlinsa ali logički ga je moguće riješiti dobro... Više je kvaka u tome da je pravi američki test i nama s ovih portora prilično neubičajen način ispunjavanja istoga... na jednom papiru su pitanja a na drugi papir se odgovara (zatamnjuje točan odgovor). Pitanja imaju ponuđeno nekoliko mogucih odgovora.... ono što je  bar meni falilo, je pojašnjenje  kako ga rješiti da to ne  moram skontati sam jer rok od 20 minuta je  mali i ako izgubis recimo 2 minute da skuzis shemu testa rezultira da fizički ne stignes ispuniti sve  odgovore, jer ti za svaki odgovor ostane cca 20 sekundi... no očito se odgovori ne  boduju samo po točnosti nego i po težini pretpostavljam, jer onih par koji su samnom rješavali koliko sam  vidio niko nije  odgovorio 100%...

meni je falilo zadnjih 4 pitanja iliti oko 1 minutu i 20 sec  :D
ča je  život vengo fantažija

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Pozdrav
« Reply #5 on: 16/April/2010 »
ej, ja sam isto bila na testu i stigla sam, mozda zato kaj sam isti test dobila tjedan dana prije kada sam rjesavala "probni" test u agenciji ep-a. tak da nisam gubila vrijeme na citanje objasnjenja (kojih je bilo!!-ne znam kako si ti to previdio,hmmm), vjerujem da bi mi tada bilo naknap.
daj mi molim te reci kaj si ti dobio potvrdu da si prosao test,tj.s kojim postotkom? meni na mail jos nista nije javljeno, bas sam nestrpljiva...
Labor improbus omnia vincit.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #6 on: 17/April/2010 »
neznam za ekipu iz EP-a, ali Mi preko A Priori nismo  imalo pojma za wonderlic koij nam je na kraju dala cura iz EP-a bez pojasnjena nego onako suho eto pa rijesi.. iako ponavaljm Wonderlic nije bauk.. pojasnjena dakako ima ali za vrijeme od 20 minuta  koje  imas na raspolaganju bilo bi zgodno da ti pojasne pa da ne  gubis vrijeme  i na to... wonderlic nema postotke nego prag prolaznosti  i meni je  potvrđeno u četvrtak znači dan nakon interviewa da sa imao dovoljno bodova  za prolaz.. U stvari "required" je samo kategoria GED level 2 (verbal skills) .. barem mi se tako čini... (bitno je razlicit sistem bodovanje  od recimo marilinsa)...



ča je  život vengo fantažija

Red Duke

  • Guest
Re: Pozdrav
« Reply #7 on: 17/April/2010 »
  @ Dan

  Da li su pitanja mozda slicna ovome:  :)

 1) Look at the row of numbers below. What number should come next?

   27     9     3     1     1/3     1/9     ?

  2)How many of the six pairs of items listed below are exact duplicates?

  Nieman,K.M.     Neiman,K.M.

  Thomas,G.K.     Thomas,C.K.

  Hoff,J.P.           Hoff,J.P.

  Warner T.S.      Warner,T.S.

  Pino,L.R.           Pina,L.R.

  Hamnar,C.G.      Hamnar,C.G.

  3)PRESENT, RESENT - Do these words

  1.Have similar meanings
  2.Have contradictory meanings
  3.Mean neither the same nor opposite

  4)A train travels 20 feet in 1/5 seconds At this exact speed, how many feet will it travel in three seconds?

  5)When rope is selling at $.10 a foot, how many feet can you buy for sixty cents?

  6)The eighth month of the year is:

  1.October   2.September   3.June

  4.August    5.May            6.Febtober

  7)Which number in the following group of numbers represents the smallest amount?

  6     .25     .7     1     .33

  8) In printing an article of 48,000 words, a printer decides to use two sizes of type. Using the larger type, a printed page contains 1,800 words. Using smaller type, a page contains 2,400 words. The article is allotted 21 full pages in a magazine. How many pages must be in smaller type?

  9) Three individuals form a parternship and agree to divide all profits equally. X invests $9,000,Y invests $7,000 and Z invests $4,000. If the profits are $4,800, how much less does X receive than if the profits were divided in proportion to the amount invested?

  10) Assume the first 2 statements are true. Is the final one:

  Ben greeted Beth.Beth greeted Bob.Ben did not greet Bob.

  1.True        2.False         3.Not certain
  

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #8 on: 17/April/2010 »
Jutro..

Nisu. pitanja  nisu ni slična  barem meni nisu bila.

uglavnom je recimo nekakav tekst na vrhu stranice od recimo 10-tak rečenica iz kojeg  onda ima par pitanja, da bi odgovorio moraš razumijeti tekst i imati osnove gramatike jer neki su ponuđeni odgovori vrlo slični ali s gramatičkom greškom,

negdje je nekakva slika pa su pitanja vezana za tu sliku (bitna je moć zapažanja),

negdje je jednostavno potrebno odabrati zamjensku riječ od ponuđenih a da se ne  izmjeni smisao rečenice,

zatim negdje  je potrebno odabrati rečenicu koja znači isto što i rečenica u pitanju ali se ne koriste iste riječi

negdje je potrebno znat razliku u značenju riječi koje  se isto pišu ali u kontekstu neke specifične  rečenice imaju drukčije  značenje,

uglavnom vrlo puno logike, malo smisla, i poznavanje engleskog u pismu je  potrebno, no test nije težak, osim što kratko traje...

kada bi recimo bio na hrvatskom jeziku djelovo bi kao test za osnovnoškolce :)
ča je  život vengo fantažija

Red Duke

  • Guest
Re: Pozdrav
« Reply #9 on: 17/April/2010 »
  Hvala ti,to je sve sto sam zeleo da cujem. :rofl: Mislio sam da su mozda uveli neki tezi test,jer "Marlins" je zaista vrlo lak,no jos bolje sto ni ovaj nije tezak.Relativno doskora nije se ni radio nikakav test,ali problem je sto su im na brod slali ljude koji ne znaju da kazu ni "good morning". oT