Author Topic: Zastoj Avio saobracaja  (Read 10525 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Djokoverona

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Zastoj Avio saobracaja
« on: 16/April/2010 »
Pitanje za Sefu ili ko vec moze da mi da odgovor....
Sad je to aktuelno da od neki vulkan se stvara prasina koja sprecava sve letovi u evropu i van tako da bice problem za neko sto treba da leti sledecom nedelju kao meni...

Sta se desava ako ne stignes na vreme dal  zbog moja krivica ili eto zbog takve neprilike....jer mozes da se ukrcas sledecu nedelju...ili sta treba napraviti....pomos molim ko zna neka objasni
ja letim   24 april    od Beograda london Newart NJ
pozz svima

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Zastoj Avio saobracaja
« Reply #1 on: 16/April/2010 »
neboj se, promjenit če ti dan ukrcaja za par dana,to sve treba riješavati preko agencije gdje si dobio posao, oni su podrednici, moraju biti u kontaktu s njima i sve če riješiti.

Offline Sanedmx

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Zastoj Avio saobracaja
« Reply #2 on: 17/April/2010 »
Ljudi vidite li sta se desava sa ovim vulkanom  :(  . Svi letovi otkazani,bas sa drugom slavio sionoc,ispratimo ga-i on se vratio sa surcina...
Da li ima neko informaciju do kada ce ovo da traje ?,ja sam trebao 21 ali izgleda da ce se odloziti.

Offline Djokoverona

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: Zastoj Avio saobracaja
« Reply #3 on: 17/April/2010 »
Ljudi vidite li sta se desava sa ovim vulkanom  :(  . Svi letovi otkazani,bas sa drugom slavio sionoc,ispratimo ga-i on se vratio sa surcina...
Da li ima neko informaciju do kada ce ovo da traje ?,ja sam trebao 21 ali izgleda da ce se odloziti.

Ja sam juce zvao aerodrom u Beogradu....jer treba da letim 24 ,...i nisu mi nista rekli kao rano je jos da se to predvidi...rekli su mi da zovem dan ranije pa da vidim dal je let otkazan ili nije....pa jbg i ja ne znam sta cu...

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Zastoj Avio saobracaja
« Reply #4 on: 17/April/2010 »
Ja sam juce zvao aerodrom u Beogradu....jer treba da letim 24 ,...i nisu mi nista rekli kao rano je jos da se to predvidi...rekli su mi da zovem dan ranije pa da vidim dal je let otkazan ili nije....pa jbg i ja ne znam sta cu...

ovako, ja znam da su u Parizu otkazani letovi do nedjelje.
a na netu sam procitala da ce mogucih problema u zracnom prometu biti u sljedecih 6 mjeseci zbog ovoga.e sad, bolje i da otkazu letove nego da bude nesreca. mozda se treba razmisljati o zaobilaznim putevima jer, kako je receno, jug Europe bi trebao biti siguran...
Labor improbus omnia vincit.

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Zastoj Avio saobracaja
« Reply #5 on: 17/April/2010 »
U istom smo sosu svi u Jugoistocnoj i Centralnoj Evropi - raspad avio saobracaja uzivo.Mislio sam da ako sve ide po planu odem kolima do Frankfurta ali neizvodjivo jer su svi odlasci otkazani na Frankfurtskom aerodromu.Operater iz Lufthanse je spominjao nesto o mogucem premestanju letova za USA na Madridski aerodrom ali izgleda da nema nista od toga,a ovi u Beogradu,Zagrebu i Bukurestu neznaju nista i nemogu da prognoziraju nista jer cekaju dalja uputstva od Evrokontrole.

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Zastoj Avio saobracaja
« Reply #6 on: 19/April/2010 »
I konacno od ponoci 19.04.2010. svi aerodromi u Srbiji,Hrvatskoj,Crnoj Gori i BiH su ponovo operativni i omoguceno je sletanje i poletanje,a od sutra i skoro svi aerodromi sirom Evrope. :run: :run: :run:

Znace Sanedmx ipak ima sanse da otputujemo u sredu :sprda: :sprda: :uzdravlje:

Offline Kuda

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Zastoj Avio saobracaja
« Reply #7 on: 19/April/2010 »
Kod nas je otvoren aerodrom,ali izgleda da je u Nemackoj i dalje zatvoren ceo vazdusni prostor....
 :moli:Meni su u agenciji rekli da tamo u Americi svi znaju sta se ovde desava i da nema problema,  da nece biti nikakvih posledica jer nije moja krivica, tj da ce se krenuti kada avioni polete.
Ja bih isto trebao ici u sredu ujutru a sad zbog ove frke mi nije svejedno, mislim koliki baksuz moras biti da vulkan koji je mirovao 200 godina sad bas proradi,da je bar sacekao nedelju dana jos .

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Zastoj Avio saobracaja
« Reply #8 on: 19/April/2010 »
Kod nas je otvoren aerodrom,ali izgleda da je u Nemackoj i dalje zatvoren ceo vazdusni prostor....
 :moli:Meni su u agenciji rekli da tamo u Americi svi znaju sta se ovde desava i da nema problema,  da nece biti nikakvih posledica jer nije moja krivica, tj da ce se krenuti kada avioni polete.
Ja bih isto trebao ici u sredu ujutru a sad zbog ove frke mi nije svejedno, mislim koliki baksuz moras biti da vulkan koji je mirovao 200 godina sad bas proradi,da je bar sacekao nedelju dana jos .

Ej a gde se ukrcavas i kojim letom nastavljas iz Frankfurta?Sto se tice vazdusnog prostora Nemacke otvoren je i sada vec polako se stabilizuju stvari.Danas popodne su uspostavljeni letovi ka Americi.Operater iz Lufthanse veruje da ce u sredu sve biti ok.

E a da smo baksuzi,jesmo svi koji idemo ove nedelje,ako ti je za utehu poslednja erupcija tog vulkana trajala je 18 meseci. :tuctuc: :tuctuc: :pop1:

Ma samo pozitivno valjda ce sve biti ok :sprda:

Offline Kuda

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Zastoj Avio saobracaja
« Reply #9 on: 19/April/2010 »
Letim za Vasington,pa odatle za Majami...
Ma ne brinem se ja,bice sve u redu... ::yes::

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Zastoj Avio saobracaja
« Reply #10 on: 20/April/2010 »
Letim za Vasington,pa odatle za Majami...
Ma ne brinem se ja,bice sve u redu... ::yes::

Znaci ti i Sanedmx idete za Miami u 09:45,a ja cekam do 10:45 pa pravac Houston.

Pozdrav i vidimo se na aerodromu ako sve bude ok....

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Zastoj Avio saobracaja
« Reply #11 on: 20/April/2010 »
I naravno da ce sve biti ok,evo sta kaze Lufthansa:

http://www.lufthansa.com/mediapool/pdf/79/media_813479.pdf

 :party: :party: :party: :party:

Offline Kuda

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Zastoj Avio saobracaja
« Reply #12 on: 20/April/2010 »
Pa ne znam..
Na karti mi pise da krecem iz Washington-a u 18:52 po nasem vremenu,tj ako je +6 sati u 22:52,mada bilo bi lepo da ima jos nekog...

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Zastoj Avio saobracaja
« Reply #13 on: 20/April/2010 »
Let za Frankfurt iz Beograda otkazan...

Tako kaze Beogradski aerodrom i operaterka Lufthanze iz Beograda,ali United Airlines ciji je to inace let kaze da nije otkazan i da se konacno zna dali je ili nije tek neposredno pred poletanje,a isto tako nesto se moze cuti i od operatera iz Frankfurta.U svakom slucaju i ako je otkazan let mora se izvrsiti rebukiranje na salteru Lufthanze.

Inace i Dejan i Sinisa iz EP-a kazu da je najsigurnije pojaviti se na aerodromu u vreme leta jer vise nista nije sigurno.

Offline Kuda

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Zastoj Avio saobracaja
« Reply #14 on: 21/April/2010 »
Bio na aerodromu i vratio se kuci,ovi iz powera mi rekli da idem kuci i da ce mi se javiti sta dalje...
 BAKSUZ!!!