Author Topic: odstupanje od ugovora (obecana jedna plata u ugovoru, a isplacen drugi iznos?)  (Read 6595 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vukasinami

  • Guest
pozdrav svima na forumu,
naime imam pitanje koje glasi da li je ikome npr bila obecana jedna plata u ugovoru,a isplacen drugi iznos?

Offline potjack

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: odstupanje od ugovora
« Reply #1 on: 20/April/2010 »
mislim da to nije praksa na takvim kompanijama.. pa od toga i bjezis na brod  :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: odstupanje od ugovora
« Reply #2 on: 20/April/2010 »
meni ne, osim jednom kada su obećali startnu plaću $1500 a dali $1700 (Princess)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

vukasinami

  • Guest
Re: odstupanje od ugovora
« Reply #3 on: 20/April/2010 »
pitam zato sto mi je neko blizak kao rekao tipa da se neki momak vratio bez prebijene pare.
e sad i mene su kao klinca izvarali za brod pa postoji neka doza skepticizma.
hvala na brzom odgovoru

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: odstupanje od ugovora
« Reply #4 on: 20/April/2010 »
Napiši tko te je izvarao i kako, da svi nešto naučimo  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline potjack

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: odstupanje od ugovora
« Reply #5 on: 20/April/2010 »
svatko se moze vratit bez para..pare ces dobit sigurno a dal ces ih buksat il trosit to je na tebi...
nije se ni lako suzdrzat od jeftinih stvari :)

vukasinami

  • Guest
Re: odstupanje od ugovora
« Reply #6 on: 20/April/2010 »
pa mene je izvacario jedan rom ovde u novom sadu,znam da ima jedno desetak godina taman kada sam imao nekih 18,19 godina.
uzeo unapred za ugovor,preporukei jos neke sitnice znam da sam u ono vreme inflacije prso nekih 300 dm.
sustina je da pare nisam video a dobio sam odbijenicu sto mi je naznaceno zbog mojih godina.

Red Duke

  • Guest
Re: odstupanje od ugovora
« Reply #7 on: 20/April/2010 »
Meni se desilo, pre par godina nesto slicno. Video sam oglas u novinama za posao na recnim brodovima.
Nazvao sam tu navodnu agenciju iz Panceva i rekli su mi da im trebaju pomocni radnici, plata 600 evra.
Otisao sam u Pancevo kad na navedenoj adresi ne postoji nikakva agencija nego neka stara kuca u fazi raspadanja.
E psovao sam jedno 15 minuta.Ali sam se naucio pameti. Nikada ne treba izgubiti iz vida da prevaranti postoje svugde, u svim vrstama delatnosti.
Uvek postoji neko ko nece da-radi i zaradi- vec mu je draze da krade i pljacka druge ljude.
Zato treba biti oprezan. Na kraju sam i prosao dobro.
Postavljao sam suvise logicnih pitanja pa su videli da nisam neka budala i dali su mi laznu adresu, sljam.
Ko zna koga su sve prevarili jer su navodni troskovi koje moras da platis da bi otisao na brod bili 250 evra.

Treba napomenuti da tada nisam znao nista o brodovima, a nisam nazalost imao ni internet.
Zato ucite ljudi iz tudjih gresaka a ne iz sopstvenih. :deda:

  Zato volim jednu recenicu iz jedne pesme Bob Marley-a "Don't let them fool you".

Offline Djokoverona

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: odstupanje od ugovora
« Reply #8 on: 20/April/2010 »
Eto ja da se zablagodarim Sefu za ovaj forum...jer koliko i da imas interneta sve je dzabe ...ja sam guglao 10 dana dok nisam stigao do ovaj forum....gde mozes da nadjes bas sve sto te zanima....od pocetak do kraja...Puno Pozdrava

Red Duke

  • Guest
Re: odstupanje od ugovora
« Reply #9 on: 20/April/2010 »
Eto ja da se zablagodarim Sefu za ovaj forum...jer koliko i da imas interneta sve je dzabe ...ja sam guglao 10 dana dok nisam stigao do ovaj forum....gde mozes da nadjes bas sve sto te zanima....od pocetak do kraja...Puno Pozdrava

  Ovo potpisujem. Samo ja sam imao vise srece. Ukucao sam samo "posao na brodu" i ovaj sajt mi je bio na vrhu liste,dakle prvi.
I love this forum.Thanks Chief. :party:

Offline potjack

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: odstupanje od ugovora
« Reply #10 on: 20/April/2010 »
samnom na celebrityu je bio jedan decko iz srbije koji se prijavio za asst waitera,i bio je uvjeren da ce to radit na brodu dok nije krocio na isti i predao papire na kojima je pisalo snack attd..papire je dobio pred sam ukrcaj u avion tako da ih nije ni provjeravao (njegova greska)..odradio je 8 mjeseci za 550$,inace nebi imao ni za kartu doma..
happy end je sta je za 2 ugovora dosao do waitera..

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: odstupanje od ugovora
« Reply #11 on: 20/April/2010 »
pozdrav svima na forumu,
naime imam pitanje koje glasi da li je ikome npr bila obecana jedna plata u ugovoru,a isplacen drugi iznos?
ja sam bio malo na brodu
ali ono sto mi je u ugovoru pisalo to sam i dobio
imam jos tu cijelu ugovor
ugl.u ugovoru ti pise da ti je placa tolko i tolko i da te mogu drzat na brodu 10 mj najvise
a ovo ostalo su neke manje vaznje regulacije itd. ugl.pridrzavaju se toga sto ti pise u ugovoru :p

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: odstupanje od ugovora
« Reply #12 on: 20/April/2010 »
ja sam bio malo na brodu
ali ono sto mi je u ugovoru pisalo to sam i dobio
imam jos tu cijelu ugovor
ugl.u ugovoru ti pise da ti je placa tolko i tolko i da te mogu drzat na brodu 10 mj najvise
a ovo ostalo su neke manje vaznje regulacije itd. ugl.pridrzavaju se toga sto ti pise u ugovoru :p

I meni šta je bilo u ugovoru je i ispoštovano, doduše ja sam radio na postotak, tako da nikad nisam znao kakav če bit mjesec, al bio sam zadovoljan, da pravo kažem nisam niti računao dali su mi isplačivali točan postotak, vjerovao sam jer sam bio zadovoljan.