Author Topic: Harding Brothers  (Read 46412 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #30 on: 24/January/2011 »
pa mozda i nema pravog odgovora. ja bih, ako sam dobro razumeo pitanje, odresio kesu trikova i zasuo cerku komplimentima tipa kako bi joj dobro stajala i tako te otrcaljke (cak i ako je debela)

Sta znam. Imas negde duboko u svesti da je u sustini svega prodaja, pare... Prodati frizider eskimu.

peanutz

  • Guest
Re: Harding Brothers
« Reply #31 on: 24/January/2011 »
Ima pravila i u prodaji a samim tim i odgovora. I ja ih znam. Nego zelim da izvucem odgovor na ta "debilna pitanja".
Vrati se nazad kroz temu i videces da je par ljudi postovalo koja su pitanja i u principu se ista vrte kod Hardinga ali niko da da odgovor na njih.
Svi su kao u fazonu: E bila su ta i ta pitanja, ma laganica, a niko da kaze odgovor. A osim Seamana ja ne znam da je neko radio za njih.
Navodno je jedna forumasica prosla (lagano, naravno) intervju ali ih je odbila (yeah, right ;)).

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Harding Brothers
« Reply #32 on: 24/January/2011 »

Svi su kao u fazonu: E bila su ta i ta pitanja, ma laganica, a niko da kaze odgovor.


 ::yes::

Ljudi velikoga znanja misle da su uvijek u pravu, i da se njihova istina sama po sebi razumije.

640K ought to be enough for anybody.
Bill Gates
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline brokoli

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #33 on: 25/January/2011 »
Ljudi ,meni hipoteticka pitanja uopste nisu debilna.

Ova prica,cerka-keva nije naivna. :hehe:Verovatno ne postoji tacan odgovor jer jedna taktika moze da upali na jedan par cerka-keva,
a da omane na drugi par cerka-keva.hahaha

Ali ipak,njima trebas ako znas da prodajes.

Cik da vidim da im je neko na ovu hipoteticku situaciju rekao da je pitanje debilno.odma :tuctuc:

Mene interesuje da li su ovakva pitanja za shop i kod ostalih agencija? :hehe:

peanutz

  • Guest
Re: Harding Brothers
« Reply #34 on: 25/January/2011 »
Pa i nisu ista. Lakse je za Stbd jer si brate mili face to face sa intervjuerom pa ima mesta i improvizaciji a sa Hardingom je telefonski intervju a ona Laura ne zna da prica lepo, nego ima onaj heavy british akcent (mene podseca na ona dva pilota iz serije Alo Alo). Na intervjuu za Stbd ti covek da hemijsku olovku ili kremu za ruke i kaze: Ajde, prodaj mi ovo.

Offline urosevic100

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #35 on: 04/February/2011 »

Harding Bros interview...

Q: What would do in this situation, "Mother and daughter enters the shop, what are you going to do"?
A: I would go like this, "Good afternoon ladies, how are you today, how can I help you"?

Q: They would like to see some dresses, what are you going to do?
A: I'm gonna show them department with dresses.

Q: They are considering 2 different dresses, what are you going to do?
A: I'm gonna offer them to try those dresses and then decide, maybe call some female colleague to give professional opinion.

Q: Mother is 99% sure for one dress, what are you going to do?
A: I will tell her that she is looking beautiful in that dress, I will try to recommend other dress for daughter and I then close the sale.

Q: How would you close the sale?
A: I would ask them if they want to see, maybe something else, if no, ask Mother kindly for her Stateroom card and charge it.
    Put the dress into bag and wish them fantastic day...evening.

Q: What you would do in this situation, you're talking with guest and another guest is interrupting you, "excuse me, sir"?
A: I'm gonna ask her/him to give me just one second, I'll be with them in no time, or call some available colleague to assist them.

Q: What would be your mail goal on a ship?
A: Hit and exceed every revenue target, given by the head-office.

Tako prolazi intervju, ustvari tako je bilo pre god. dana! 


 

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #36 on: 04/February/2011 »
Harding Bros interview...

Q: What would do in this situation, "Mother and daughter enters the shop, what are you going to do"?
A: I would go like this, "Good afternoon ladies, how are you today, how can I help you"?

Skroz tacno, samo ako dobijes Celebrity cruise line ima da bude ovo how can I help you, jer tamo forsiraju da : ''Guest is not helpless, you may NOT offer help, rather go with a word assistance '' .
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Harding Brothers
« Reply #37 on: 04/February/2011 »
Skroz tacno, samo ako dobijes Celebrity cruise line ima da bude ovo how can I help you, jer tamo forsiraju da : ''Guest is not helpless, you may NOT offer help, rather go with a word assistance '' .

profinjeno  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Re: Harding Brothers
« Reply #38 on: 04/February/2011 »
Ali i efektno :) Evo, na ovom sajtu se nalazi serija odlicnih lekcija o prodaji.
Pa, ko zeli neka izvoli... http://www.poslovnaznanja.com/objavljeni-autorski-tekstovi/profit/10-kako-zatvoriti-prodaju-da-kupi-prodaji-na-malo.htm

Offline nina_dub

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #39 on: 26/February/2011 »
pozz svima,
ja sam nova ovde ali imam iskustva u prodaji. naime, kada udje par ili kao sto je dat primer s majkom i cerkom ne treba se fokusirati samo na jednu od njih jer ova druga moze da se oseti zapostavljenom i da se uvredi (nista od prodaje). poenta je da se ima tkz 1zagrevanje,2prezentacija (onoga sto zele),3cene pa 4zatvaranje. veoma je vazno da se u prodaji prvo VI prodate pa potom proizvod. uvek pali  :yeah:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #40 on: 26/February/2011 »
Ljudi, evo vam link: http://www.jewelrysalestraining.com/

Tu se mozete edukovati, ja sam vec dugo vremena na njihovoj mailing listi, i svake sedmice dobijam zanimljive mailove.  :uzdravlje:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #41 on: 22/July/2011 »
Ima pravila i u prodaji a samim tim i odgovora. I ja ih znam. Nego zelim da izvucem odgovor na ta "debilna pitanja".
Vrati se nazad kroz temu i videces da je par ljudi postovalo koja su pitanja i u principu se ista vrte kod Hardinga ali niko da da odgovor na njih.
Svi su kao u fazonu: E bila su ta i ta pitanja, ma laganica, a niko da kaze odgovor. A osim Seamana ja ne znam da je neko radio za njih.
Navodno je jedna forumasica prosla (lagano, naravno) intervju ali ih je odbila (yeah, right ;)).

ja sam ta forumašica koja je prošla interview i odbila, još uvijek imam te mailove, ako želiš mogu ti ih poslati kao što sam i slala par ljudi tu sa foruma.. yeah right.. najlakše pljucat po ljudima!  :tuctuc:
ići ili ne ići, pitanje je sad...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #42 on: 24/July/2011 »
ostavi slobodno, a onda ćeš se ispričat  :deda:

Podrzavam.

@zadranka29

Kad sam ja vec odavno planirao aplicirati za HB, ti si vec odradila interview, i poslala meni licno na mail sta su ti oni poslali. To sto si ti odbila, to je vec druga stvar, ali da si aplicirala i dobila posao - JESI  ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #43 on: 25/July/2011 »
Podrzavam.

@zadranka29

Kad sam ja vec odavno planirao aplicirati za HB, ti si vec odradila interview, i poslala meni licno na mail sta su ti oni poslali. To sto si ti odbila, to je vec druga stvar, ali da si aplicirala i dobila posao - JESI  ::yes::

vidim još nisi ostavio mail adresu, a Seaman je potvrdio da je dobio mailove od mene, tako ti i ne moran slat... ispričat se možeš svejedno.. pozdrav
ići ili ne ići, pitanje je sad...

peanutz

  • Guest
Re: Harding Brothers
« Reply #44 on: 26/July/2011 »
Dobio sam uvid u mail tako da se izvinjavam :) nepoverljiv sam, sa razlogom, ali ipak sam pogresio u vezi sa zadrankom.. pozpoz