Author Topic: Harding Brothers  (Read 46562 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Harding Brothers
« Reply #45 on: 22/May/2013 »
  Pozdrav koleginice i kolege. Evo još malo o Hardingu. Posle prvog ugovora, ako budete tražili još jedan ugovor, koji god brod da vam daju, budite spremni da primenjujete druga pravila od onih koje ste naučili kod menadžera na prvom brodu. Neke stvari koje ste radili na jedan način, na ovom drugom brodu ćete raditi na drugi način. Sve zavisi od broda, a posebno od menadžera. A i kompanija povremeno menja pravila. Neke stvari koje su na vašem prvom brodu bile jako važne, na drugom nisu toliko važne. Opet zavisi od menadžera. Ja sam sad na svom trećem ugovoru to shvatio. Konačno. Skoro sam završio svoj treći ugovor koji je bio ubedljivo najbolji,iako sa svojom menadžerkom(samo nas dvoje u timu,jedna radnja i promo stolovi,brod ima 450 putnika) nisam postigao ni jedan target, obišao sam mnogo zemalja, uradio mnogo ekskurzija kao pratnja, i shvatio da,barem za mene, nije sve u parama, barem kada je u pitanju ovaj posao kojim se bavim, i ova firma za koju radim. Brod se zove Saga Quest for Adventure i pripada Saga kompaniji. Menadžerka je bila jako stroga, nije bilo lako,ali sumnjam(a potajno se nadam) da ću ikada posetiti ovoliko zemalja za jedan ugovor. Vredelo je. Sva provizija koju sam dobio je bila od Inch of Gold.Da,konačno sam saznao(koga god sam pitao ranije ,niko nije znao)kolika nam je provizija na Inch. Imamo 3% i na Gold i na Silver. Provizija se deli na ljude koji rade to na promo stolovima,a ne može ih biti više od 5(zbog velikih brodova).
  E da, plata asistenta menadžera je 780 funti mesečno, a za menadžera koji radi prvi ugovor kao menadžer je 975 funti(225 funti nedeljno).Posle se menadžeru za svaki ugovor povećava plata,ali ne znam koliko.Za asistenta ne znam da li ima neko povećanje vremenom.
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline lilia

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #46 on: 23/May/2013 »
Pozdrav, jesi li sada u Sagi, tko ti Je bio manager?
Istina Je da samo Ruby radi target. Meni dosadila sjeverna Europa.

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Harding Brothers
« Reply #47 on: 23/May/2013 »
  Zdravo. Ne bih da pominjem imena javno, jer ne želim da izgleda kao da upirem prstom u nekoga. Poslaću ti poruku. Sada sam na odmoru. Gde si ti,na kom si brodu?
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline deep_blue

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #48 on: 27/May/2013 »
Pozdrav drustvu s foruma !
Javljam se nakon odradjenih dva mjeseca svog prvog ugovora za Harding.
Utisci su jako pozitivni I preporucujem svima da pokusaju da dobiju posao na brodu.
Radim na relaciji Grcka Turska,na brodu kompanije Louis Cruises.
Destinacije su prva liga I imam dovoljno vremena za obilazak,a i plata je solidna za taj obim posla.

Sefe hvala za sve,takodje veliko hvala svima na forumu.
Nisam u prilici cesce da pisem ali cu napisati detaljniji opis prvom prilikom.
Veliki pozdrav svima I mirno more..

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #49 on: 27/May/2013 »
  Pozdrav koleginice i kolege. Evo još malo o Hardingu. Posle prvog ugovora, ako budete tražili još jedan ugovor, koji god brod da vam daju, budite spremni da primenjujete druga pravila od onih koje ste naučili kod menadžera na prvom brodu. Neke stvari koje ste radili na jedan način, na ovom drugom brodu ćete raditi na drugi način. Sve zavisi od broda, a posebno od menadžera. A i kompanija povremeno menja pravila. Neke stvari koje su na vašem prvom brodu bile jako važne, na drugom nisu toliko važne. 


Za ovo si def u pravu. Ja sam na drugom ugovoru na Seabournu i manje vise sve je razlicito od Oriane ( P&O)....Bitno je biti flexibilan i open minded :))