Author Topic: Harding Brothers  (Read 46414 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Harding Brothers
« on: 17/April/2010 »
pozdrav svima,moza li iko ko zna,da kaze opste uslove na harding brothers kompaniji?

aplicirao sam direktno na njihov sajt i dobio mejl da ih pozovem da porazgovaramo,a ne bih nabijao telefonske racune bezveze!
logicno mi je da na ovaj nacin nema posredstva agencije tako da nema ni troskova agencije,sto je super,jer ovi nasi lihvari bi ti dusu uzeli da mogu.
tj.zanimaju me sljedece stvari:

1.pozicija koju mogu da dobijem za prvi ugovor,pretpostavljam shop asistent,ok..kolika je plata?
2.koliko novca moram da ulozim do ukrcaja?tj troskovi?
3.letovi?
4.mislim da je ovo na svim ship kompanijama isto,ali kontam mozda negdje i nije,pa me zanima da li su radnici prijavljeni,i da li je ista placen vacation?

zamolio bih najljepse ljude koji znaju tacne informacije da pomognu nama koji ne znamo..
hvala naljepse i srecno svima i mirno more..

Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline prospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity Cruises
  • Job Title: Financial Controller
Re: Harding Brothers
« Reply #1 on: 24/April/2010 »
Pozdrav za Popaya,

podržavam temu jer sam isto tako zainteresovan za HB kompaniju. Koliko sam čitao ovaj forum, veoma je malo informacija o HB.
Uglavnom se sve svodi na Carnival, Princess, Disney... pa pomalo sumnjam da se ljudi manje prijavljuju za ovu kompaniju jer
je možda lošija od drugih ili  :nono:  ... Ajde ako neko ima iskustva neka ostavi malo više detalja oko intervjua (znam da je telefonski).
Posebno me zanimaju informacije vezane za posao shop assistant.

Hvala unapred

pozdrav



Never underestimate the power of denial.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #2 on: 28/April/2010 »
Evo malo update-a za sve:

1.Troskovi nisu pretjerani, platis kuci medical, platis UK i US vizu (refundiraju UK vizu i medical) i oni ti kùpe kartu od kuce do Londona i od Londona do broda, s time da ce ti od 2. plate na brodu uzeti za let od kuce do Londona, to je oko 200$.
2.Ako ides na poziciju shop assistant, ides na 5- dnevni trening, i sve je placeno u Bristolu, cak i hrana za 3 obroka, hotel, autobus, sve osim cuge  :haha:
3.Ja sam Jeweller, tako da sam pored svega toga sto je bilo dzabe, dobio i platu za tih 5 dana treninga, koji je drugaciji nego za shoppies, bilo je oko 130 funti.

 :plovim:

Mirno more,

pozdrav iz Mexica
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #3 on: 30/April/2010 »
Evo malo update-a za sve:

1.Troskovi nisu pretjerani, platis kuci medical, platis UK i US vizu (refundiraju UK vizu i medical) i oni ti kùpe kartu od kuce do Londona i od Londona do broda, s time da ce ti od 2. plate na brodu uzeti za let od kuce do Londona, to je oko 200$.
2.Ako ides na poziciju shop assistant, ides na 5- dnevni trening, i sve je placeno u Bristolu, cak i hrana za 3 obroka, hotel, autobus, sve osim cuge  :haha:
3.Ja sam Jeweller, tako da sam pored svega toga sto je bilo dzabe, dobio i platu za tih 5 dana treninga, koji je drugaciji nego za shoppies, bilo je oko 130 funti.

 :plovim:

Mirno more,

pozdrav iz Mexica

mene zanima onaj dio o pomorskoj knjižici? zašto tebi nije trebala? jer meni je u onom njihovom mailu stajalo da je moram napravit..  :uzdravlje:
ići ili ne ići, pitanje je sad...

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #4 on: 30/April/2010 »
poslao sam ja prijavu preko neta, ali nist od toga:

"Thank you for your recent application for a position with Harding Brothers retail stores onboard cruise ships.

On behalf of Harding Brothers (Guernsey) Limited we recruit qualified and experienced staff for our retail division. Unfortunately, despite the strength of your candidacy, we feel overall that other candidates had more relevant experience. I therefore regret that we will not be taking your application any further. "


steta, nisam dobio ni priliku preko telefona...  :(

Offline miki blue eyes

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #5 on: 30/April/2010 »
Valjda Cv nije ti bio dobro trebalo nesta profesionalno da uradish za da dobijesh telefonski povik od niv ja sam uradio telefonski povik Cv mi bio dobar i tako da javio sam se ali usrao sam na pola razgovor uhvatila me neka trema i nista ne sam uradio rekli mi da che da mi salje mail i visao sam nakon nekoliko dana da ne mogu da smetaju na mene i to je to idemo dalje zivot ne zapira tu
idi trazi nesta drugo -()-

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #6 on: 30/April/2010 »
 :plovim: su me kontaktirali jer sam imao dobar CV. Nisam isao preko nikakvih agencija, sve sam. Oni traze ljude sa iskustvom, sto ne znaci da neces proci ako malo ''nakitis'' CV.
@Zadranka29, nije mi trebala pomorska knjizica za Celebrity cruise Line, jer jednostavno tu ne traze, da sam isao na P&O, morao bih imati.
Ja sam zadovoljan, ali ponavljam, kao Jeweller, a nisam siguran da li bih bio zadovoljan kao sales associate.
Imao sam 3 intervjua, predintervju, onda retail experience interview, pa jewellery interview.
 :nokti:
Pozdrav iz Hondurasa :)

When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #7 on: 30/April/2010 »
:plovim: su me kontaktirali jer sam imao dobar CV. Nisam isao preko nikakvih agencija, sve sam. Oni traze ljude sa iskustvom, sto ne znaci da neces proci ako malo ''nakitis'' CV.
@Zadranka29, nije mi trebala pomorska knjizica za Celebrity cruise Line, jer jednostavno tu ne traze, da sam isao na P&O, morao bih imati.
Ja sam zadovoljan, ali ponavljam, kao Jeweller, a nisam siguran da li bih bio zadovoljan kao sales associate.
Imao sam 3 intervjua, predintervju, onda retail experience interview, pa jewellery interview.
 :nokti:
Pozdrav iz Hondurasa :)



aj ti meni lipo sve detaljno napiši, može na pp ili tu..
zašto ne bi bio zadovoljan kao sales associate? kakvi su uvjeti? misliš da je bolje na Starboardu ili HB za ovu poziciju?
 i bili ja mogla biti jeweller ako nikad nisan prodavala nakit?
ići ili ne ići, pitanje je sad...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #8 on: 30/April/2010 »
aj ti meni lipo sve detaljno napiši, može na pp ili tu..
zašto ne bi bio zadovoljan kao sales associate? kakvi su uvjeti? misliš da je bolje na Starboardu ili HB za ovu poziciju?
 i bili ja mogla biti jeweller ako nikad nisan prodavala nakit?

Plata kao sales asst. ti je 693.33 funte mjesecno, a jeweller dobija jos dosta provizije na to. Da prodjes jewellery intervju, je tesko, vrlo tesko ako ne znas puno o zlatu, platini, i ponajvise o dijamantima, i raznom obojenom, polu-dragom i dragom kamenju.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #9 on: 30/April/2010 »
Plata kao sales asst. ti je 693.33 funte mjesecno, a jeweller dobija jos dosta provizije na to. Da prodjes jewellery intervju, je tesko, vrlo tesko ako ne znas puno o zlatu, platini, i ponajvise o dijamantima, i raznom obojenom, polu-dragom i dragom kamenju.

a ništa, onda mi ostaje sales ass... možda jednog dana,..  :nokti:
ići ili ne ići, pitanje je sad...

Offline prospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity Cruises
  • Job Title: Financial Controller
Re: Harding Brothers
« Reply #10 on: 30/April/2010 »
Plata kao sales asst. ti je 693.33 funte mjesecno, a jeweller dobija jos dosta provizije na to. Da prodjes jewellery intervju, je tesko, vrlo tesko ako ne znas puno o zlatu, platini, i ponajvise o dijamantima, i raznom obojenom, polu-dragom i dragom kamenju.

Seaman, to je fiksna mesecna plata ili se na to još dodaje neka provizija? Koliko tezak je intervju o retail experiencu?
Never underestimate the power of denial.

Offline reebok1

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #11 on: 30/April/2010 »
Sto se Hardinga tice, ja sam im jos pre nove godine poslao Cv preko neta, mozda je cak to bio Oktobar. Iako nisam nikada radio na brodu napisali su mi da ih nazovem u odredjeno vreme dva dana kasnije,da bi obavili intervjuu preko telefona.To sam i ucinio ali sam se malo zbunio dok sam pricao pa me verovatno zbog toga i nisu prihvatili za dalje..A da sam i prosao taj intervju pitanje da li bih u tom trenutku imao dovoljno finansija da odem do Londona, a u to neko vreme sam i aplicirao za Shop preko Safe Cruise.

Offline prospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity Cruises
  • Job Title: Financial Controller
Re: Harding Brothers
« Reply #12 on: 30/April/2010 »
Sto se Hardinga tice, ja sam im jos pre nove godine poslao Cv preko neta, mozda je cak to bio Oktobar. Iako nisam nikada radio na brodu napisali su mi da ih nazovem u odredjeno vreme dva dana kasnije,da bi obavili intervjuu preko telefona.To sam i ucinio ali sam se malo zbunio dok sam pricao pa me verovatno zbog toga i nisu prihvatili za dalje..A da sam i prosao taj intervju pitanje da li bih u tom trenutku imao dovoljno finansija da odem do Londona, a u to neko vreme sam i aplicirao za Shop preko Safe Cruise.

Ako te dobro shvatam, ti nisi prošao taj predintervju. A šta su te to pitali kad si se toliko zbunio  :nono: ? ako se sećaš?
Koliko sam ja shvatio iz postova ljudi koji su išli preko HB, taj predintervju traje relativno kratko, tek da se dogovorite o terminu glavnog intervjua... Reebok, iskreno, koji nivo engleskog jezika poseduješ?
Never underestimate the power of denial.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #13 on: 30/April/2010 »
Valjda Cv nije ti bio dobro trebalo nesta profesionalno da uradish za da dobijesh telefonski povik od niv ja sam uradio telefonski povik Cv mi bio dobar i tako da javio sam se ali usrao sam na pola razgovor uhvatila me neka trema i nista ne sam uradio rekli mi da che da mi salje mail i visao sam nakon nekoliko dana da ne mogu da smetaju na mene i to je to idemo dalje zivot ne zapira tu
idi trazi nesta drugo -()-

ma nema frke, idemo dalje... trazit nesto. Necu odustati sigurno. Ali opet malo mi jest zao sto su mi tak odgovorili. Eto.

Offline reebok1

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #14 on: 01/May/2010 »
To nije bio predintervjuu, to je bio intervju.. Sto se engleskog tice, prilicno ga dobro pricam, skoro pa fully fluent, mislim zbog engleskog sam i prosao intervju za princess shop. Ali kazem ti jbg nesto sam se zbunio i to je bilo to, i nije kratko trajalo, pricao sam bar nekih pola sata sa tom devojkom iz Hardinga.A sto se tice sta su me pitali, iskreno ne secam se nesto znam da sam se  malo zabunio oko spelovanja reci - to sam siguran..ma nisam navikao da radim intervjue preko telefona, cak bi mi i skajp vise odgovarao, lakse mi je uzivo bar vidim osobu s kojom razgovaram. Ko zna mozda me i nisu primili zato sto nisam nikada radio na brodu(mada to im i u CV pise, zato bi mi onda slali na mail datum kada da ih nazovem da obave intervju),  probao - pao, idem dalje :) Moj savet, salji Cv na njihov sajt, ako ti vrate u emailu da zele da razgovarju sa tobom i ako ti zakazu razgovor kao meni postoji mogucnost da prodjes. Bas kao sto je Seaman rekao, bitan je Cv malo ga nacickas i to je to..Evo sad cekam za ukrcaj na  princess kao shoper  i nikako vise da se krene.