Author Topic: Harding Brothers  (Read 46492 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline prospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity Cruises
  • Job Title: Financial Controller
Re: Harding Brothers
« Reply #15 on: 01/May/2010 »
Ja sam već spremio fully načičkan CV, dve dobre preporuke, rekli su mi da treba i slika full length (prvo sam ispunio formular online, ali sam greškom stisnuo send a nisam prikačio CV... posle mi se na mail javila teta iz HB i rekla da im prosledim CV i tako to...). Sada mi ostaje samo da im pošaljem sve to.. Ma ja se najviše plašim tog intervjua... Moraću dobro da se pripremim, predvidim šta bi sve mogli da me pitaju i unapred spremim odgovore. A i onda, nije ti sigurno lako kada počne intervju, i trema i tako to, pa neko neočekivano pitanje pa ti počneš da zamuckuješ... A možda se i ja suviše tripujem oko svega toga... Ali ako ti Reeboče kažeš da ti je engleski ok a ipak nisi prošao kod HB, možda su im stvarno oštri kriterijumi... I dont know   -()-
Never underestimate the power of denial.

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #16 on: 01/May/2010 »
Ja sam već spremio fully načičkan CV, dve dobre preporuke, rekli su mi da treba i slika full length (prvo sam ispunio formular online, ali sam greškom stisnuo send a nisam prikačio CV... posle mi se na mail javila teta iz HB i rekla da im prosledim CV i tako to...). Sada mi ostaje samo da im pošaljem sve to.. Ma ja se najviše plašim tog intervjua... Moraću dobro da se pripremim, predvidim šta bi sve mogli da me pitaju i unapred spremim odgovore. A i onda, nije ti sigurno lako kada počne intervju, i trema i tako to, pa neko neočekivano pitanje pa ti počneš da zamuckuješ... A možda se i ja suviše tripujem oko svega toga... Ali ako ti Reeboče kažeš da ti je engleski ok a ipak nisi prošao kod HB, možda su im stvarno oštri kriterijumi... I dont know   -()-

imaš tu među mojim postovima upitnik sa najčešćim pitanjima. jako, jako im je bitno 'add on sale' prodaja. znači netko želi kupiti haljinu za nećakinju, ti mu obavezno moraš ponuditi još nešto uz to,, znači šal, bros ili nešto slično.. (oni ti to postave kao pitanje; ja sam kupac i tražim nešto za svoju nećakinju, i sad , kako bi išao razgovor...) uglavnom, oni traže jako dobro iskustvo, ja radim 5 godina, zadnje 2 kao shop manager ali nikad nisan bila na brodu, pa mislim da to nema veze..
interview preko telefona je malo zeznut jer oni pričaju teški british pa san se stvarno morala naprezati da skužin pitanje, ali nije bilo ništa strašno.. ja sam prošla i odustala, rekli su mi da ako se predomislim da im se slobodno javim, a mislim da ću to i napraviti na jesen..
ići ili ne ići, pitanje je sad...

Offline prospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity Cruises
  • Job Title: Financial Controller
Re: Harding Brothers
« Reply #17 on: 01/May/2010 »
Malo sam istraživao po netu o iskustvima u HB i naišao na ovako nešto  http://pa-in.facebook.com/group.php?gid=4693781892&v=wall
Da li da verujem većini ljudi koji su opisali svoje iskustvo radeći za HB pa da odustanem odmah?
Znam da nijedan posao nije lak... koliko ima istine u svim ovim komentarima???
Never underestimate the power of denial.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Harding Brothers
« Reply #18 on: 01/May/2010 »
Malo sam istraživao po netu o iskustvima u HB i naišao na ovako nešto  http://pa-in.facebook.com/group.php?gid=4693781892&v=wall
Da li da verujem većini ljudi koji su opisali svoje iskustvo radeći za HB pa da odustanem odmah?
Znam da nijedan posao nije lak... koliko ima istine u svim ovim komentarima???

A što si ti to zapravo pročitao?
Ja sam preletio preko postova, i ima ih pola -pola pozitivnih i negativnih, što je interesantno jer grupa se zove Ja Mrzim Harding Brothers.
A sad lijepo potraži ili osnuj grupu Ja Volim Harding Brothers i dobit ćeš isti rezultat.

Imaj na umu da je 95% postova u toj grupi napisano od strane onih kojima je engleski maternji jezik.
Njima je socijalna pomoć u visini prosječne balkanske plaće. Ne možeš se ti sa njima uspoređivati.  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline prospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity Cruises
  • Job Title: Financial Controller
Re: Harding Brothers
« Reply #19 on: 01/May/2010 »
I ja sam bio malo skeptičan dok sam to čitao... Ovi što su pisali negativno, bilo je tipa: ne daju ti da ideš u toalet pre 11am, ili ne dozvoljaju mi da sam na istom brodu sa partnerom sada i odmah, ili da se radi po 16-17 sati pa mobing i tako to...
Što se mene tiče, ja sam i na mom prošlom radnom mestu, ovde u Srbiji trpio i psihički i fizički pritisak i nekompetentnog šefa i nemogućnost napredovanja i ... i prekovremenog rada... a za sve to dobijao sam peanuts za platu... Na kraju sam dao otkaz.
Hoću da kažem da mogu da izdržim dosta toga. A ako već mogu da biram - trpeću sve to i na brodu ali za veći cash  ;D
Never underestimate the power of denial.

Offline mira nair

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #20 on: 30/July/2010 »
Ja sam aplicirala on line i evo sta su odgovorili:

Dear Mira,

Thank you for your recent application for a position with Harding Brothers retail stores onboard cruise ships.

On reviewing your C.V, we would like to conduct a pre interview assessment on behalf of Harding Brothers (Guernsey) Limited.
Please telephone Sam on + 44 117 916 3627 during the following UK times:

Any Tuesday  08.30 – 17.00

Thank you for your interest in Harding Brothers and we look forward to speaking to you soon.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Harding Brothers
« Reply #21 on: 30/July/2010 »
Hoćeš li zvati? Jesi se odlučila?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mira nair

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #22 on: 30/July/2010 »
Hocu naravno.
A sto se tice telefonskog racuna koji je Popay spomenuo, to uopste nije skupo ako koristis sit karticu za telefoniranje sa inostranstvom. Ja konkretno nikada nisam zvala Britaniju, ali za neverovatnih 3 evra sam pricala 45 minuta sa Indijom, i za istu sumu 30 min sa Egiptom. Paaaa, Popaye eto ti resenja.
Pozdravcic

Offline prospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity Cruises
  • Job Title: Financial Controller
Re: Harding Brothers
« Reply #23 on: 31/July/2010 »
Prvi put je samo predinterview i traje 5-10min. Reći će ti kad će biti glavni interview koji traje 20-25 min. Za glavni oni zovu tebe...
Never underestimate the power of denial.

Offline prospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity Cruises
  • Job Title: Financial Controller
Re: Harding Brothers
« Reply #24 on: 31/July/2010 »
Sorry Šefe za pisanje dva posta jedan za drugim ali ne mogu nikako da nađem opciju za izmenu posta! Kod mene stoji samo "quote" a nisam uspeo ni u "preferences" da nađem...  :nono:

Hteo bih samo da napišem moje iskustvo sa interview-a za Harding Brothers. To je bilo pre dva meseca. Aplicirao sam on-line pa su me ubrzo kontaktirali mailom da im se javim za 2-3 dana. Tog dana su me čak oni pozvali na telefon pre nego što sam ih ja sam nazvao. Na tom "pre interview assessment" razgovarao sam sa jednom devojkom, koliko se sećam ovako su išla pitanja: ime, datum rođenja, zašto želiš da radiš na cruiseru, gde si radio, zašto si napustio taj posao... Onda te pita da li znaš kolika je plata kod HB, pa ti priča koliko traje ugovor i da ti oni obezbeđuju uniformu... Zatim me pita kao da je ona kupac a ja prodavac i ulazi u prodavnicu, šta vidi, gde stojim, šta radim... Pa onda ona je kao zainteresovana da kupi neku haljinu.. šta radim u toj situaciji... pa kako zatvaram prodaju (sale closing). Posle mi se zahvalila i zakazala glavni interview za dva dana, koji će trajati oko 25 min i da će me intervjuisati ona i njen kolega.
Na glavnom intervjuu su me pozvali na telefon u zakazano vreme i razgovarao naizmenično, malo sa tom devojkom a malo sa njenim kolegom... Pitanja: prvo podaci iz CV-a, gde si radio i šta, zašto si prešao na drugi posao. Zatim retail experience pitanja: na koji način sam bio upoznat sa targetima u shopu, kako sam ih pratio i kontrolisao, šta sam radio da bih ih dostigao. Pa onda scenario: kupac se dvoumi između dve haljine, šta radim u tom slučaju... u međuvremenu ulazi nova mušterija u prodavnicu, šta radim... kako ću znati da ako kupac ne kupi određeni proizvod odmah, da li će se vratiti sutradan ili kasnije da kupi to... koja bi bila moja dostignuća ako budem radio za njih...  ne mogu se setiti da li su me još nešto pitali oko prakse.. Posle toga me muškarac pitao detalje kada bih mogao da počnem da radim, za koliko mogu prikupiti potrebnu dokumentaciju, koje aerodrome imam u blizini... da li imam još neko pitanje za njih...  i da će mi javiti preko maila uskoro da li sam prošao.
Stiže mail za par dana:

Dear xxxx,
Thank you for taking the time to participate in a telephone interview with Harding Brothers.
Unfortunately, despite the strength of your candidacy, we feel overall that other candidates were more suitable I therefore regret that on behalf of Harding Brothers (Guernsey) Limited we will not be taking your application any further.
Thank you for your interest in Harding Brothers and I wish you every success in your future career.

Šta da se radi, nisam prošao ali život ide dalje... Za par sati krećem na put za Skoplje gde će se održati interview za Royal Caribbean. Nadam se da ću proći... ne treba se predavati posle jednog neuspeha.... Sa HB sam hteo prvo pokušati jer nema nikakvih troškova i peripetija kao sa agencijama.

Miri nair i ostalima želim puno uspeha na interview sa HB, nadam se da će im moje iskustvo pomoći.

 ;)


Never underestimate the power of denial.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Harding Brothers
« Reply #25 on: 31/July/2010 »
Vrlo kvalitetan post, sigurno će pomoći  =""
Šteta što nisi prošao za HB, ali tko zna zašto je to dobro
 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mira nair

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #26 on: 31/July/2010 »
Prospy,
hvala za post :D sad bar znam kakva pitanja da ocekujem.
Drzim ti fige da prodjes za R.C

Offline prospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity Cruises
  • Job Title: Financial Controller
Re: Harding Brothers
« Reply #27 on: 04/August/2010 »
Nema na čemu... i drugi put...
Imaš u gift shop temi još nekih pitanja koja obično idu na interviewu, pa pronađi i uči...  ;)
Kad budeš pričala sa ovima iz HB pažljivo ih slušaj jer imaju onaj specifičan brittish akcenat.

I da, dobio sam posao u Royal Caribbean! Juče sam imao intervju u Skopju i prošao!  :yahoo:
Znači nema predaje... Go for it   ::yes::
Never underestimate the power of denial.

Offline urosevic100

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Harding Brothers
« Reply #28 on: 23/January/2011 »
Evo malo o Hardingu, intervju se radi preko telefona, obicno oni zovu tj ako im se svidi vas CV.
Prvi poziv je samo testiranje Engleskog jezika, ako bude sve ok odmah vam zakazu glavni intervju.
Pitanja su tipa, udju keva i cerka u shop sta cete prvo uraditi? interesuju ih dve haljine, sta cete uraditi? kako cete zatvoriti prodaju? dok sluzite jednu musteriju, obraca vam se druga, sta cete uraditi? itd itd... Uglavnom debilna pitanja.
Ako imate vec iskustvo na brodu ili bar u prodaji i AKO ostavite utisak, zaboravite na trening u Engleskoj i sve te gluposti, salju vas odmah na brod! Na kraju krajeva nadjite nekog ko zna odlicno engleski da uradi intervju za vas!
Plata je 693gbp mesecno + bonus ako pogodite target i primate je u kesu u dolarima mada mozete otvoriti racun u Engleskoj i salju vam tamo! Placaju vam avionsku kartu ali vam odbijaju od prve ili druge plate.
Cuvajte sve zive racune sto imate, tipa taxi, hotel, itd itd jer refundiraju! Takodje oduzimaju od prve plate 300gbp i vracaju vam po zavrsetku ugovora.
Dobra stvar sto se tice Shopa je ne radite kada je brod u luci, tako da molite boga da upadnete na neki brod koji ima sve port dane. Tada radite 5-6 sati po danu. Imate titulu Staff sto znaci dodatne privilegije na brodu.
Ako nekog jos nesto zanima pisite i srecno!

peanutz

  • Guest
Re: Harding Brothers
« Reply #29 on: 23/January/2011 »
Evo malo o Hardingu, intervju se radi preko telefona, obicno oni zovu tj ako im se svidi vas CV.
Prvi poziv je samo testiranje Engleskog jezika, ako bude sve ok odmah vam zakazu glavni intervju.
Pitanja su tipa, udju keva i cerka u shop sta cete prvo uraditi? interesuju ih dve haljine, sta cete uraditi? kako cete zatvoriti prodaju? dok sluzite jednu musteriju, obraca vam se druga, sta cete uraditi? itd itd... Uglavnom debilna pitanja.
Ako imate vec iskustvo na brodu ili bar u prodaji i AKO ostavite utisak, zaboravite na trening u Engleskoj i sve te gluposti, salju vas odmah na brod! Na kraju krajeva nadjite nekog ko zna odlicno engleski da uradi intervju za vas!
Plata je 693gbp mesecno + bonus ako pogodite target i primate je u kesu u dolarima mada mozete otvoriti racun u Engleskoj i salju vam tamo! Placaju vam avionsku kartu ali vam odbijaju od prve ili druge plate.
Cuvajte sve zive racune sto imate, tipa taxi, hotel, itd itd jer refundiraju! Takodje oduzimaju od prve plate 300gbp i vracaju vam po zavrsetku ugovora.
Dobra stvar sto se tice Shopa je ne radite kada je brod u luci, tako da molite boga da upadnete na neki brod koji ima sve port dane. Tada radite 5-6 sati po danu. Imate titulu Staff sto znaci dodatne privilegije na brodu.
Ako nekog jos nesto zanima pisite i srecno!
Da li ti je problem da odgovoris na ova pitanja sa intervjua za one koji ne znaju tacan odgovor? Ja bih recimo do'vatio cerku a kevu ko j... ali kapiram da to nije ispravan stav...  Probaj da se setis svih pitanja sa intervjua i naravno odgovora koji bi oni zeleli da cuju. Hvala.