Author Topic: Lik preko oglasa nudi posao na platformama, poslao papire otkupnina 191kn  (Read 21547 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Ugl.ima lik preko oglasa nudi da nalazi posao na platformama itd.
javio se sve pricao normalno rekao da ce poslat sve papire
poslao papire otkupnina 191 kn reko postar :D
ja njega zovem sad to su troksovi aplikacije,javnog biljeznika itd.
meni to sve lici na muljazu i ne mislim dat ni kune ima ko iskustva
inace lik je iz splita i ima neki 095 broj

Red Duke

  • Guest
Re: platforme
« Reply #1 on: 27/April/2010 »
  Meni to lici na klasicnu muljazu.Koliko je meni poznato jedini siguran nacin da odes na n. platformu je da apliciras direktno preko neta za neku od velikih kompanija.Takodje sam cuo da je najbolje raditi u Norveskoj(Norvezani veoma postuju radnike na platformama a i radis 
 u Evropi,dakle blize si kuce), a sto se tice Saudijske Arabije,Emirata itd  :pop1:.

  A svi ovi likovi sto kao nude posao,sve sigurno,sve provereno,sve predivno samo da im das neku lovu unapred,da otkupis papire :tuctuc:.Sto dalje od takvih gadova.


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: platforme
« Reply #2 on: 27/April/2010 »
Ugl.ima lik preko oglasa nudi da nalazi posao na platformama itd.
javio se sve pricao normalno rekao da ce poslat sve papire
poslao papire otkupnina 191 kn reko postar :D

To je šema za izvlačenje novaca od naivnih, koliko meni sjećanje seže, ta šema je bila na vrhuncu prije 20-ak godina, kada nije bilo interneta, ali djeluje još i danas. Platiš kovertu a u njoj loše isprintanih 20-ak stranica adresa korporacija koje se bave izvlačenjem nafte.  :pop1:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: platforme
« Reply #3 on: 15/June/2010 »
To je šema za izvlačenje novaca od naivnih, koliko meni sjećanje seže, ta šema je bila na vrhuncu prije 20-ak godina, kada nije bilo interneta, ali djeluje još i danas. Platiš kovertu a u njoj loše isprintanih 20-ak stranica adresa korporacija koje se bave izvlačenjem nafte.  :pop1:


Jako poznat oglas u Srbiji je onaj sa naslovom: ''Potrebni radnici na naftnim platformama, HITNO! plata 3500€ ili 4000€.''

Jednom sam dao novac za ovakav informator i to ne za 20 strana nego 3 strane , gusto zbijene stampane plavom bojom na low-cost varijanti (garantujem !)   na nekom ink-jet stampacu koji se otupio od stampanja pa se slova jedva vide, a sitna su toliko da ja mislim da je to font '' TimesNewRoman font size 8''. (trebace vam lupa)   +U+
 
to da se izstampa kosta maksimalno! 5  dinara, plus plava sudska koverta jos 10 = 15 dinara (15 centi).  Kada pozovete gospodina, obavezno naglasi da se ne salite i da ne vracate posiljku i da morate da je preuzmete i onda vam isprica kao AutomatedTellerMachine uigrani tekst o berzi rada Stavangeru u Norveskoj (ili nesto slicno), i kako sve za aplikaciju i dobijanje posla cete dobiti u tom informatoru.   

Onda vam to stigne na vrata i nakon sto platite oko 7-10€ , otvorite i posle par minuta citanja se iznenadite. Ali sve se zavrsi tako sto ga popsujete, a za njega tako sto je osisao jos jednu ovcu i osobu koja trazi izlaz i posao po svaku cenu.


Ne nasedajte i ne gubite vreme i novac !

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: platforme
« Reply #4 on: 15/June/2010 »
Ugl.ima lik preko oglasa nudi da nalazi posao na platformama itd.
javio se sve pricao normalno rekao da ce poslat sve papire
poslao papire otkupnina 191 kn reko postar :D
ja njega zovem sad to su troksovi aplikacije,javnog biljeznika itd.
meni to sve lici na muljazu i ne mislim dat ni kune ima ko iskustva
inace lik je iz splita i ima neki 095 broj


Znaš li možda kome ide otkupnina? Trebalo bi na ime i neku adresu? Ako znaš napiši da upozoriš ostale, tj. da se može lakše prepoznati prevarant.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: platforme
« Reply #5 on: 15/June/2010 »
Sta ce ti adresa, zar nije dovoljna informacija da postoji procedura zaposljavanja na platformu te da to niko sa ovih prostora ne radi vec da se konkurise direktno kod kompanija i da je upasti tesko osim ako nemas odredjeno zanimanje, insajdera i iskustvo koje ce im trebati.

Meni se cini da je to sve sto treba znati da bi se izbegla prevara i bilo koji nacin gubljenja vremena i novca za nalazenje posla na platformi.

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: platforme
« Reply #6 on: 15/June/2010 »

Znaš li možda kome ide otkupnina? Trebalo bi na ime i neku adresu? Ako znaš napiši da upozoriš ostale, tj. da se može lakše prepoznati prevarant.
nemam pojma nisam isao dalje s tim :p