Author Topic: znam da ništa ne znam  (Read 17282 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
znam da ništa ne znam
« on: 27/April/2010 »
Bok svima

Imam dileme za koju poziciju aplicirati.
Kontaktirala sam EP za Shop Assistanta i rekli su mi  da njih trenutno ne traže, i sad blejim jer ne znam što bi drugo. -()-
Imam iskustva u prodaji odjeće, nakita, šminke koječega...to sam radila nekoliko god. dok sam studirala ( al nisam završila  :tuctuc: ).
Takđer imam iskustva u ugostiteljstvu jer sam do nedavno imala svoju firmu, nešto kao omanji restorančić, tako da znam i šefovati i raditi ko konj.
Engleski mi nije problem, njemački mi je onako dovoljno za osnovno sporazumijevanje.

Glavni motiv odlaska odavde mi je isključivo novac i recite mi vi stare iskusnjare ako vam se da za što da apliciram da ne iznevjerim svoj motiv  :)

Razmišljala sam i o : assistant gift shop manager ( ako sam pretjerala u ambiciji slobodno recite )
                            floor supervisor
                            waiter ?
                            cabinet steward?
ma ne znaaaam.....


Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: znam da ništa ne znam
« Reply #1 on: 27/April/2010 »
Po mojem malo i jesi zato jer nemas pojma o tom poslu tamo, sve sto si do sad radila tog tipa kad si tamo to nemožeš usporedit. Tako ass/menadžera, supervisora, pa čak i waitera to su poziciji do koji se dolazi promocijama mislim, gotova sam uvjeren da nemožeš čak ni aplicirat za tako nesto ako nemaš iskustva rada na kruzerima i te pozicije. Uvijek ti se polazi od neke niže pozicji pa unapređenje pa a to može trajati neki čak godinama rade da bi bili ass/menadžeri ili supervisori!!!

Nemoj me krivo shvatit!

Probaj za gift shop , ass/waitera, il tak nesto

A to da ideš prvi put i da tamo malo šefuješ, ono e ja sam sad došla ( a neznaš praktički ništa o tom poslu tamo)!!

Pročitaj malo forum detaljnije o svemu, i nemoj misliti da ti pametujem sori...to ti je moje iskreno mišljenje!!!!

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: znam da ništa ne znam
« Reply #2 on: 27/April/2010 »
Po mojem malo i jesi zato jer nemas pojma o tom poslu tamo, sve sto si do sad radila tog tipa kad si tamo to nemožeš usporedit. Tako ass/menadžera, supervisora, pa čak i waitera to su poziciji do koji se dolazi promocijama mislim, gotova sam uvjeren da nemožeš čak ni aplicirat za tako nesto ako nemaš iskustva rada na kruzerima i te pozicije. Uvijek ti se polazi od neke niže pozicji pa unapređenje pa a to može trajati neki čak godinama rade da bi bili ass/menadžeri ili supervisori!!!

Nemoj me krivo shvatit!

Probaj za gift shop , ass/waitera, il tak nesto

A to da ideš prvi put i da tamo malo šefuješ, ono e ja sam sad došla ( a neznaš praktički ništa o tom poslu tamo)!!

Pročitaj malo forum detaljnije o svemu, i nemoj misliti da ti pametujem sori...to ti je moje iskreno mišljenje!!!!



dobro, dobro...no hard feelings, samo pitam.....viš da sam ko pala s marsa.

pročitala sam tu na forumu da je jedna cura dobila Floor supervisor bez iskustva i sa osrednjim engleskim, tamo je sve pohvatala.
to su joj preporučili u agenciji. A za ovo u shopu, mislila sam da je potrebno imati samo iskustvo u prodaji i rada sa ljudima, ne i da moraš
imat već odrađen neki " staž " na brodu. My mistake.




peanutz

  • Guest
Re: znam da ništa ne znam
« Reply #3 on: 27/April/2010 »
Mozes odmah da apliciras za Floor ili Pool and Deck supervisor poslove. Ja idem sutra da se raspitam dodatno o tome pa cu ti javiti sta su mi rekli.

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: znam da ništa ne znam
« Reply #4 on: 27/April/2010 »
Mozes odmah da apliciras za Floor ili Pool and Deck supervisor poslove. Ja idem sutra da se raspitam dodatno o tome pa cu ti javiti sta su mi rekli.

ok. hvala ti. ja ću sutra prije podne do EP, da izvidim situejšn.
zapravo bi radila bilo što, samo da mogu malo više zaradit para,
okej, neću sad vući prtljagu, ali ne bi mi se ponos slomio da zategnem koju plahtu ili trčkaram s tacnom među stolovima.

javim da kažem što su mi rekli.

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: znam da ništa ne znam
« Reply #5 on: 27/April/2010 »
Moje neko mišljenje sad nemojte me loviti za riječ ali za bilo kakav supervisor poziciju treba doći promocijama a ako je neko dobio tu poziciju mislim da je imao jako veliku sreću ili na intervju ostavio jako jako dobar dojam.

Mislim da se takve funkcije ne dobe samo tako za prvi put al raspitajte se, a opet si mislim i da dobiješ tu vrstu posla pa dok počneš radit da ne radiš dobro i da te degradiraju na neku losiju poziciju kojoj se nisi nadala i nisi htjela il u najgorem slucaju posalju doma!!

peanutz

  • Guest
Re: znam da ništa ne znam
« Reply #6 on: 27/April/2010 »
Moje neko mišljenje sad nemojte me loviti za riječ ali za bilo kakav supervisor poziciju treba doći promocijama a ako je neko dobio tu poziciju mislim da je imao jako veliku sreću ili na intervju ostavio jako jako dobar dojam.

Mislim da se takve funkcije ne dobe samo tako za prvi put al raspitajte se, a opet si mislim i da dobiješ tu vrstu posla pa dok počneš radit da ne radiš dobro i da te degradiraju na neku losiju poziciju kojoj se nisi nadala i nisi htjela il u najgorem slucaju posalju doma!!
ne, ne, konkretno ove se dobijaju odmah tj entry level su jer nisu toliko komplikovane... a i koliko cujem plate su entry lvl, od 1100 do 1500 usd za pid odnosno floor supervisora...

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: znam da ništa ne znam
« Reply #7 on: 28/April/2010 »
eto princeza navali narode!

Offline Oswald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: znam da ništa ne znam
« Reply #8 on: 28/April/2010 »
Probaj gift shop(naravno ne kao manager) ili floor supervisor. A ako mislis kao asst. waiter ili asst. cabin steward, to ti je malo vise posla od 'zategnut koju plahtu i trckarat s tacnom'. Bolje rec puuuno vise posla...

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: znam da ništa ne znam
« Reply #9 on: 28/April/2010 »
Probaj gift shop(naravno ne kao manager) ili floor supervisor. A ako mislis kao asst. waiter ili asst. cabin steward, to ti je malo vise posla od 'zategnut koju plahtu i trckarat s tacnom'. Bolje rec puuuno vise posla...

da, pa trudim se za taj gift shop, u EP trenutno nema potražnje,
sad skupljam papire da pošaljem u A Priori kod Suzane....
i razmišljam o cabin steward iako sam pročitala da je gotovo nemoguće dobiti tu
poziciju, a pitat ću, šta me košta...  Ne znam jel pametnije uzeti ass. waiter ili ass. cabin steward?
i jel se opće može doći na cabin steward? Imam nekog iskustva po hotelima, radila sam
svakakve sezonske poslove doma, jer mi je mama bila šefica svim sobaricama u jednom hotelu, tako
da sam tu skupila nekog iskustva. Jel mi se to može računati, iako je to bilo još u srednjoj i nije upisano
nigdje ? Jedno ljeto sam plesala i ko turistički vodič :D

i znam da je " malo više " posla, to sam se samo tako slikovito izrazila,
konobarila sam na moru ljeto poslije srednje po 13h za bijedne pare i trpila
torturu napaljene balkanske seljačine, tako da ako mi preostane neka konobarska
pozicija, neću je odbiti, samo da odem. A kod sebe u firmi sam radila od jutra do sutra,
što će reći od 7 ujutro - 23 navečer....i tak, nisam mimozica :)
I najgore mi je bilo radit za sebe :D sad bi se tukla  :tuctuc:

e i evo ako će nekoga zanimati iz MSC Croatia su mi poslali mejl za kontakt firmu koja se
bavi ukrcajem hrv. pomoraca na MSC, pa ako će nekome pomoći :

Bogdan Company
Domovinskog rata 33
Sinj

 
Tel: 021 821 567
Fax 021 660 566
e-mail: josko.bogdan@st.t-com.hr

Pročitala sam da je jaaako teško kod njih upasti ako nemaš jbn preporuku, ali eto,
ako nekome može pomoći :)

Offline Oswald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: znam da ništa ne znam
« Reply #10 on: 28/April/2010 »
Po meni bolje definitivno asst. waiter između te dvije pozicije. Vjerujem da si radila dosta već, samo sam htio reči da konobarenje na brodu se dosta razlikuje od ovog što si doma radila.. Kao asst. waitera če te slat gdje god stignu, pa ti neće bit strano ni vozikanje staraca ili debelih ljudi u kolicima...

Red Duke

  • Guest
Re: znam da ništa ne znam
« Reply #11 on: 28/April/2010 »
 "Tatinaprinceza",vrlo zanimljiv nickname ""]].Vrlo slatko nema sta.Pozz... :party:

  @Oswald

  Ovo za debele ljude u kolicima je stvarno istina?Mislio sam da se Sef sali.Da neko dozvoli sebi da toliko jede da ne moze da hoda -()-?
Moj mozak jednostavno ne moze da registruje tu informaciju.Ili da nekog mrzi da hoda?Majko mila...

   Pa ne vodi ih valjda  asst. waiter i u wc? ???

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: znam da ništa ne znam
« Reply #12 on: 28/April/2010 »
nemam iskustva da dijelim savjet no ukoliko je  glavni razlog odlaska novac, logicno bi bilo otici kao waiter. po pricama na forumu i od prijatelja... gro ljudi kaže da se kao waiter radi no i zaradi se.... opet to je  moja osobna percepcija.. nekako na kraju svako ima neku svoju točku gledišta... itd--
 probaj aplicirati za više pozicija, vidi što ti se nudi , s obzirom na  iskustvo koje si navela ne bi trebala imati problema  oko apliciranja na različite  pozicije..                                                                         
ča je  život vengo fantažija

Offline Oswald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: znam da ništa ne znam
« Reply #13 on: 28/April/2010 »
Da da, asst. waiter će se jako zbližit sa kolicima.. Koliko sam ih samo ja prevozao, a ugurat ih na brod po onoj strmoj rampi, ljude od 200kg... svašta sam prošao.. ali ne, ne vodiš ih u wc  no;;; 

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: znam da ništa ne znam
« Reply #14 on: 28/April/2010 »
Da da, asst. waiter će se jako zbližit sa kolicima.. Koliko sam ih samo ja prevozao, a ugurat ih na brod po onoj strmoj rampi, ljude od 200kg... svašta sam prošao.. ali ne, ne vodiš ih u wc  no;;; 

ouuu jeaaah :D
pa ja imam 60 kg, ak ih ja budem gurala, trebat će meni kolica...  :nono: