Author Topic: Kako po?eti??  (Read 3967 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ksenchy

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Kako po?eti??
« on: 16/November/2010 »
Već neko vrijeme razmišljam o promjeni posla, a danas sam prvi put vidjela ovaj forum.....još se snalazim pa nisam vidjela postoji li igdje ova tema......zanima me kako početi nakon što sam tek dobila želju ići raditi na brod?? ustvari, prvi put me ta želja uhvatila preko ljeta, al bila sam zaposlena......sad nisam i po prvi puta u životu sam doista spremna iskočiti iz ove rutine.....pretpostavljam da se od negdje mora krenuti, samo...odakle?? završila sam stukovnu školu i najveći je problem što samo u tom imam iskustva.....što da prvo učinim??

Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Kako po?eti??
« Reply #1 on: 17/November/2010 »
Već neko vrijeme razmišljam o promjeni posla, a danas sam prvi put vidjela ovaj forum.....još se snalazim pa nisam vidjela postoji li igdje ova tema......zanima me kako početi nakon što sam tek dobila želju ići raditi na brod?? ustvari, prvi put me ta želja uhvatila preko ljeta, al bila sam zaposlena......sad nisam i po prvi puta u životu sam doista spremna iskočiti iz ove rutine.....pretpostavljam da se od negdje mora krenuti, samo...odakle?? završila sam stukovnu školu i najveći je problem što samo u tom imam iskustva.....što da prvo učinim??
Da procitas forum ;)

Offline ksenchy

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Kako po?eti??
« Reply #2 on: 17/November/2010 »
Da procitas forum ;)
hehe, hvala :))

Offline Sandra25

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Kako po?eti??
« Reply #3 on: 18/November/2010 »
Da, definitivno za početak pročitaj forum-puno će ti pomoći, barem meni je :) kad pročitaš skužit ćeš otprilike šta bi mogla raditi i tome slično.. a onda u neku od naših agencija se prijaviti (preporučujem a priori), obaviti sve potrebno i onda čekati na ukrcaj :) sretno

Offline ksenchy

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Kako po?eti??
« Reply #4 on: 19/November/2010 »
preočitala sam što sam stigla do sada, neki su mi se javili pm-om i stvarno svaka poshvala za članove foruma! moram priznati da sam ugodno iznenađena :D! za početak sam se javila u EP agenciju pa ćemo vidjet kako će ići.....sad sam u fazi čekanja! neću srljat jer imam samo ideju za sada....poslala sam CV pa eto.....držite mi fige za dalje i ako ima tko kakav dodatni savjet, dobro će mi doći  :embarrased:

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Kako po?eti??
« Reply #5 on: 19/November/2010 »
Pa evo jedan mali savet.
Prvo smisli sta bi radila. Dok cekas imas dovoljno vremena da se pripremis za neku poziciju tipa restoran, bar, foto...
Ako ti treba nesto za foto, samo kazi. Ja nemam iskustva sa kruzerima ali imam mnogo sa foto biznisom i znam sta traze.
Osnovne stvari mozes brzo da savladas.

Offline ksenchy

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Kako po?eti??
« Reply #6 on: 21/November/2010 »
pa vjerovala ili ne, ja bih za početak neku s ovih nižih pozicija.....najradije bih konobarila, ali ne u restoranu nego u baru, ako im je to odvojeno. što se tiče fotografiranja, nemam pojma kako bih se u tome snašla! al još uvijek čekam, tako da.........

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Kako po?eti??
« Reply #7 on: 09/December/2010 »
Evo i ja da ti odgovorim na pitanje,prvo se informisi o svemu vezano za brod,forumi konkretno ovaj ce ti mnooogoooo pomoci,onda dobro razmisli sta bi radilajer ako odes i pocnes da radis nesto sto ne zelis a kamoli ne volis onda si u problemu.znaci razmisli sta bi,vidim radila bi kao konobar,to je moj reon hehehe,ako nisi sigurna u sebe pocni od najnize assistan buffet stewardess tako se to zove na mom brodu cuo sam da se to drugacije klasifikuje u drugim kompanijama,dakle to ti je najnize,radis u crew mwssu,cistis,slazes i tako te lagane poslove,pocni od toga.kad to odlucis sta ces onda istrazi preko koje agencije hoces da ides imas na forumu ovde koje su najbolje,nemoj u svaku jer ima svega 4-5 koje stvarno obave posao do kraja.kad odlucis koju ces ostalo je lako,pozoves ih kazes da si zainteresovana i oni polako preuzimaju dalje korake.

eto nadam se da sam ti pomogao!!