Author Topic: na brodu sam tek samo 3 dana i vec poludeo  (Read 12800 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Helppp
« Reply #15 on: 20/May/2010 »
Sefe ja sam vec odavno osamostaljen..tako da daleko sam od ovisnosti roditelja....ali se neke stvari nemogu trpiti ...

there lays the problem, ako već imaš stan ili kuću, auto, motor, ... naravno da nećeš biti motiviran.
Pazi ja sam počeo niže od tebe, kao dishwasher/potwasher, i to u 32-oj. Bio sam motiviran.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Loborek

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #16 on: 19/July/2010 »
Zašto bi to bio problem ako je netko već samostalan otišao na brod? Mislim da se takvim ljudima lakše priviknuti na sve situacije od djece koja su prvi puta skinuta s mamine grbače.
Ako imaš cilj u životu i zbog njega si se otisnuo na more... tada ti problemi koji se pojavljuju usput ne predstavljaju tolki problem jer znaš zašto si tu i spreman si na sve da to ostvariš...
Ako si se prijavio zbog novaca, neće ti biti teško radit, sve dok si zadovoljan primanjima... a ako postaneš nezadovoljan parama... svaka grba će žuljat...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Helppp
« Reply #17 on: 19/July/2010 »
Zašto bi to bio problem ako je netko već samostalan otišao na brod?

Zato što nećeš raditi Subotom i Nedjeljom neprekidno 6-8 mjeseci ako ne moraš.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Loborek

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #18 on: 19/July/2010 »
Zato što nećeš raditi Subotom i Nedjeljom neprekidno 6-8 mjeseci ako ne moraš.

Pa čisto sumljam da itko ide na brod ako ne mora... tj... da se može ovdje zaradit kao na brodu, kolko bi ljudi na forumu tražilo informacije o odlasku na brod?
Možda nekoliko avanturista...

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #19 on: 19/July/2010 »
Pa gle. Ja otkad znan za sebe radin i subotu i nedjelju. Tako sam naviko. Kad se radi volin da se radi. Shto bi znacilo odradit sezonu 6 miseci i onda dva tri tjedna mozak na pasu. To mi je skroz okej. Znash za shta radish.

Ja sam sad ima 10-tak dana dao otkaz na korculi di sam radio 6 godina. Poceo gazda nesh muljat za pare i ja mu reko da ocu papire i ne zelim raspravljat. Dogovorili smo se za placu u 4 misec prije nego sam na korculu dosao. Uglavnom nije ispostovo dogovor i tu smo se razisli. Sad trenutno sam na cresu. Nova ekipa. Sve novo. Ali eto. Bilo u pocetku nezgodno i tesko.  Nakon 6 godina morao sam poci iz korcule koja mi kao drugi dom. Ali prihvatio sam to da tako mora biti. Dosao u novu sredinu. Prilagodio se i bog. A kad sam dosao prije tjedan dana ponasali se kao da sam pocetnik. Uglavnom pomeo sam ih. Nemaju ni znanje a ni volje. Svima je posal zaj. Tipa terasa puna a oni sjede okrenuti ledjima gostima. Sad je gazda reko da radim samo popodne i na terasi di ima najvise posla a samim time i "mance" dok se oni mjenjaju i svaki treci dan su popodne, a i meni to super odgovara. Prek dana sunce przi a nema ni posla bash.

Samo treba stisnit zube i znati shto zelish. Ako volish taj posal. Doci cesh na svoje. I meni je u pocetku bilo bezveze. Ka san poceo u zg radit. Katastrofa. Ali nakon misec dana upo u najbolju ekipu i bilo mi odlicno. Jedan od boljih poslova. Sve je kako ti sebi zacrtash. Znash da morash u pocetku malo pusit dok ljudi ne upoznaju te malo, vise da si vredan posten i okej. To se jako cijeni i nema toga puno.

Offline Ceranac

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #20 on: 10/August/2010 »
Pa gle. Ja otkad znan za sebe radin i subotu i nedjelju. Tako sam naviko. Kad se radi volin da se radi. Shto bi znacilo odradit sezonu 6 miseci i onda dva tri tjedna mozak na pasu. To mi je skroz okej. Znash za shta radish.

Ja sam sad ima 10-tak dana dao otkaz na korculi di sam radio 6 godina. Poceo gazda nesh muljat za pare i ja mu reko da ocu papire i ne zelim raspravljat. Dogovorili smo se za placu u 4 misec prije nego sam na korculu dosao. Uglavnom nije ispostovo dogovor i tu smo se razisli. Sad trenutno sam na cresu. Nova ekipa. Sve novo. Ali eto. Bilo u pocetku nezgodno i tesko.  Nakon 6 godina morao sam poci iz korcule koja mi kao drugi dom. Ali prihvatio sam to da tako mora biti. Dosao u novu sredinu. Prilagodio se i bog. A kad sam dosao prije tjedan dana ponasali se kao da sam pocetnik. Uglavnom pomeo sam ih. Nemaju ni znanje a ni volje. Svima je posal zaj. Tipa terasa puna a oni sjede okrenuti ledjima gostima. Sad je gazda reko da radim samo popodne i na terasi di ima najvise posla a samim time i "mance" dok se oni mjenjaju i svaki treci dan su popodne, a i meni to super odgovara. Prek dana sunce przi a nema ni posla bash.

Samo treba stisnit zube i znati shto zelish. Ako volish taj posal. Doci cesh na svoje. I meni je u pocetku bilo bezveze. Ka san poceo u zg radit. Katastrofa. Ali nakon misec dana upo u najbolju ekipu i bilo mi odlicno. Jedan od boljih poslova. Sve je kako ti sebi zacrtash. Znash da morash u pocetku malo pusit dok ljudi ne upoznaju te malo, vise da si vredan posten i okej. To se jako cijeni i nema toga puno.

odlicno receno..bravo..imao sam slican primjer..samo treba znati sta zelis i nista nije tesko
Nekada su žene trčale za mnom, a onda sam jednog dana prestao krasti torbice.

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: na brodu sam tek samo 3 dana i vec poludeo
« Reply #21 on: 09/December/2010 »
Ajde bre nemoj da budes kao ovi nadobudni englezi,nemci i ostali koji posle dva dana odustanu jer im je tesko.svima je tako kao tebi,meni je bilo tesko prvih mesec dana,da izvines pisao sam krv dan i noc,ali nakraju meseca kad ti stigne cek znas zasto,pa onda svaki sledeci mesec iscekujes.svima je tesko razumem te ali svima je tako pogotovu ako ti niko nije pomogao da udjes u stos.moj savet porazgovaraj sa starijim ljudima tamo,objasni da ne ide da se ne snalazis ili brodski psiholog.Ja bi ti rekao da se samo opustis,i da se ne predajes,neka ti u mislima samo bude razlog zbog koga si tamo i da se setis ove bede na balkanu.veruj mi odmah ce ti biti bolje. ajde glavu gore,stisni zube mozes ti to,balkanac si majku mu!!!!pozz