Author Topic: na brodu sam tek samo 3 dana i vec poludeo  (Read 12802 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Djokoverona

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Helppppppppp na brodu sam tek samo 3 dana i vec poludeo ....ocu da se vraam kuci....nemogu da izdrzim....jel svima je tako na pocetku....strasno je meni ....poludecu....dajte neki savet sta i kako

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #1 on: 28/April/2010 »
sta ti se ne dopada?

koliko sati dnevno radis?
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #2 on: 28/April/2010 »
Јебига шта да ти кажем, сваки почетак је тежак, издржи... Попиj пиво...

Наспавај се ако можеш.

Offline Oswald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #3 on: 28/April/2010 »
flyflyfly zamolio bih te da pišeš pismom koje svi razumijemo, da eventualno pomognemo dečku.  hvala

Djokoverona, normalano je to za pocetak. Jos se ne mozes snac, neznas nikog... Daj si jos malo vremena da se prilagodis, potrpi malo vidjet ces. Upoznat ces ljude jako brzo, cim ti se neke dobre stvari pocnu događat, zaboravit ces na ove lose.. Pokusaj izdrzat pocetak.

Red Duke

  • Guest
Re: Helppp
« Reply #4 on: 28/April/2010 »
  Mislim da je konacno neko iskren sto se tice prvih dana na brodu.Jer sve sto sam cuo do sada je-ma predivno,fantasticno,odlicno,ma naviknes se ko od sale- i verovatno je ponekom stvarno tako ali ne svima.U to ne verujem.

  Mene isto zanima sta ti na brodu najvise smeta?Tempo?Previse se radi?Malo spavanja?Losa hrana?Sef bitanga?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Helppp
« Reply #5 on: 28/April/2010 »

  Mene isto zanima sta ti na brodu najvise smeta?Tempo?Previse se radi?Malo spavanja?Losa hrana?Sef bitanga?

Ako mu je ovo prvi posao, tempo će ga veoma iznenaditi.
Ništa ga ne može dovoljno pripremiti na to da će biti jedan od 15-ak ljudi koji mora pripremiti večeru za 3.000 ljudi

Mada sumnjam da bi ga odmah stavili u takav tim, vjerovatnije je da je kao tek pridošli kuvar stavljen u ekipu koja priprema hranu za crew.
Dodatno će ga iscrpiti obavezni treninzi koje prvih 7 dana mora odraditi da bi ispoštovao Maritime Law. (security, safety, boat drills, legal classes, ...)
Nekoliko dana će mu trebati da bi se mogao orjentirati i naći najbrži put do svoje kabine. Puno će lakše nalaziti crew bar, jer u kabini ne smije pušiti.
Tek za par tjedana će doći sebi. Ako do tada izdrži.

Dobar dio novih se radije vrati mami na grbaču i odluči Cruise Line nazivati robovlasničkom kompanijom.
Oni koji izdrže i mogu platiti cijenu, na dobrom su putu brzoga osamostaljenja i neovisnosti od roditelja.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #6 on: 28/April/2010 »
Helppppppppp na brodu sam tek samo 3 dana i vec poludeo ....ocu da se vraam kuci....nemogu da izdrzim....jel svima je tako na pocetku....strasno je meni ....poludecu....dajte neki savet sta i kako
sigurno te muči radno vrijeme ili svi oni treninzi koje prolaziš, sve če to proči nakon nekog vremena, večini je tako na početku.
Ne doživljavaju svi isto tih prvih par tjedana, nekima je dobro, drugi se muče.
Ako je radno vrijeme to če se organizam naviknut.
Reci šta ti se dešava?

ovo što je šef napisao je baš istina, budi hrabar i izdrži tih par tjedana, sad se sigurno gubi po brodu, kasni na posao jer nezna di je kuhinja, malo spava, nervoza.
Oni svi treninzi koje je naveo šef stvarno iscrpe, satima dnevno sjediš na predavanjima.

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #7 on: 28/April/2010 »
Tako ti je i meni bilo stari prije koji tjedan, pa na operaciju, točno tako KOMA, al moraš u glavi znat zasto ideš i da se doma ne vraćaš ako nisi ostvari svoj cilj!!!  To je samo psihički mi se čini evo i ja se sad pripremam u glavi jer me ti isto opet čeka za 2 tjedna al sam vidio,osjetio i znam kako ti je!!!

Napisat cu ti nesto:(ja si uvjek procitam tu rečenicu)

Boze, daj mi snage da promijenim stvari koje mogu promijeniti, vedrine da prihvatim stvari koje ne mogu promijeniti i mudrosti da shvatim razliku među njima!!!!

Neće uvijek biti tako svaki početak je težak a kamoli dok promijeniš sredinu i navike u potpunosti!!!

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #8 on: 28/April/2010 »
Tako ti je i meni bilo stari prije koji tjedan, pa na operaciju, točno tako KOMA, al moraš u glavi znat zasto ideš i da se doma ne vraćaš ako nisi ostvari svoj cilj!!!  To je samo psihički mi se čini evo i ja se sad pripremam u glavi jer me ti isto opet čeka za 2 tjedna al sam vidio,osjetio i znam kako ti je!!!

Napisat cu ti nesto:(ja si uvjek procitam tu rečenicu)

Boze, daj mi snage da promijenim stvari koje mogu promijeniti, vedrine da prihvatim stvari koje ne mogu promijeniti i mudrosti da shvatim razliku među njima!!!!

Neće uvijek biti tako svaki početak je težak a kamoli dok promijeniš sredinu i navike u potpunosti!!!
A ja ču se nadovezat ne tako kršćanski ali s motom koji mene gura
Potrudi se da dobiješ ono što želiš ili češ morati zavoljeti ono što dobiješ!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Red Duke

  • Guest
Re: Helppp
« Reply #9 on: 28/April/2010 »
  Sve sto je rekao Sef gore i sto su naveli momci sa iskustvom ja razumem i sve to mi je jasno.Ali mene muci nesto drugo.Da li covek moze da jede tri puta dnevno?Mislim ako radis 12 sati daju ti valjda da jedes?I valjda mozes da spavas makar 5-6 sati dnevno?Posao mene ne plasi.Mene brine hrana i nespavanje. +U+

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #10 on: 28/April/2010 »
Možeš da jedeš 3 puta dnevno, i to će ti doručak biti najvjerojatnije rano ok7, ručak oko 4 , i ima dve večere ja sam jeo kasnu ok 11!!

A spavanje od 12 do 6 tako sam ja imao!!! Ma nije tako strasno samo što ispočetka stalno žuriš i moraš negdje stići a neznaš, mislim da je sve u glavi.

Offline Djokoverona

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #11 on: 28/April/2010 »
Evo da prvo da zahvalim svima na podrsku jer mi je trebala
Problem je bio kao I kod svakome pocetak niko ne znas sve ti cudno ..juris samo kroz neke hodnike koi nemas pojma kuda idu..radim po 10 sati na dan nista vise..jer mi takav ugovvor desilo mi se juce da radim samo 3 sata I bio sam kod sefa da vidim sta cu..on mi je tako rekao…koliko god radio ispod 10 je sve uredu kopmaniija te placa normalno ali ako predjes 10 sati bez dozvole supervjazora da ti to odobri jer kompanija ne dozvojlava da radis bezpotrebno vise sati…u kabinu sam sa dvojca iz neki ostrov kraj sveta…finis u momci mali necisti ali jbg mora da se privines na sve..sad cekam da se prebacim u sobu sa makedonac I bice ok..sto se tice posla radim u vegetable kitchen I speciality na dve mesta…ali je sasvim ok nemogu da osetim zamor jer te niko ne zuri sve ide lagano…I red duke…radis 5 sati I posle to moras da ides na pauzu maker 30 min za kafu…jer ako to ne ispostujes dobijas automatski warning…tako da imas vreme I da jades I da se naspavas…ipak zavisi od pozivija I od sefa najvise kako ces se zdruziti snjima…to je to od prilike…hvala jos jednom svima…I jedan savjet za nove …trazite neko iz SFRJ…bar to meni mnogo pomaze…kad imas skim pricati na nasem jeziku nebitno odakle je…I polako polako naknes na sve…stalno idem New Jersey Bermuda…eto danas smo stiglu u Bermuda…ali nazalos kisa je strasna I moramo sedeti u brodu…Sefe sorry za dugacak post…

Pozdrav svima

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #12 on: 28/April/2010 »
To je to ... samo laganica ispočetka dok ne prođe prilagodba na labirinte i bit će bolje!!!!

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #13 on: 28/April/2010 »
eto vidiš da sve ide, čak niti ne radiš puno, sve če sjest na svoje,. :)
naravno da ima pauzu sa jelo i spavanje, nije to rimska galija  :D

Offline Djokoverona

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: Helppp
« Reply #14 on: 20/May/2010 »
Quote
Dobar dio novih se radije vrati mami na grbaču i odluči Cruise Line nazivati robovlasničkom kompanijom.
Oni koji izdrže i mogu platiti cijenu, na dobrom su putu brzoga osamostaljenja i neovisnosti od roditelja.

Sefe ja sam vec odavno osamostaljen..tako da daleko sam od ovisnosti roditelja....ali se neke stvari nemogu trpiti ...