Author Topic: Deck Attendant (drugi nazivi za ovu poziciju su acat, pool boy, acommodation attendant)  (Read 11066 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Dobio odgovor od SafeCruise-a, prema CV-u, nude mi poziciju u housekeeping departmentu utilty cleaner ili deck attendant, e sad o utility cleneru sam našao nešto informacija ali deck attendant skoro pa ništa, pa ako može netko da mi malo više kaže o toj poziciji
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dobio odgovor od SafeCruise-a, prema CV-u, nude mi poziciju u housekeeping departmentu utilty cleaner ili deck attendant, e sad o utility cleneru sam našao nešto informacija ali deck attendant skoro pa ništa, pa ako može netko da mi malo više kaže o toj poziciji

deck attendant je vjerovatno poolboy, a o tome se pisalo dosta
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
hvala šefe, poslao sam im mail da mi pošalju opis posla za tu poziciju da nebi bilo "nisam znao, mislio sam ovo ono", pa ću znati odprilike očemu se radi
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Dobio odgovor iz SafeCruise-a, Za deck attendant (drugi nezvanicni nazivi za ovu poziciju su acat, pool boy, acommodation attendant) je garantovani minimum 820$ + tips koji zavisi iskljucivo od Vas.
Ako radite na palubi (gde 99% Evropljana radi), Vasa zaduzenja su premestanje lezaljki suncobrana, peskira, usisavanje koridora za putnike, pranje prozora specijalizovanim masinama. Retko, Evropljani mogu dobiti i za poziciju acat zaduzenja klasicnog ciscenja i  usisavanja. Neznam ni sam, ići na razgovor ili ne.
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline Milos

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Sta je neophodno od kvalifikacija za deck attendant? Na osnovu cega su ti to odredili? Meni se taj posao svidja......

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
pošto nemam nikakvog drugog iskustva što se tiče ugostiteljstva tj konobarenja, hotelskog spremanja i toga... vjerovatno zato, utility cleaner i deck attendant su najniže pozicije na koje možeš da se prijaviš bez ikakvog iskustva, ali ti je i para mala, za ut. cleaner-a $620+tip a za deck att. $820+tip,ni meni to nedjeluje loše ako bi s tipom usipo barti do $1000 bio bi sretan
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline Milos

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Ja sam isti slucaj, imam nekog malog iskustva ali to je zanemarljivo, ali mi se ovo svidja, manja je komunikacija, samo rad.. Para jeste manja ali dobro..ok je. A da li su ti nesto rekli za engleski? Koliko se ceka na ukrcaj? (izvini sto ovoliko zapitkujem)

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
ma nemaš beda, pitaj što te zanima, pomognem koliko mogu, što se tiče engleskog kažu osnovno ili ti basic za ut. cleaner-a, a za solidno za deck att., to ćeš vidjet dali zadovoljavaš kad budeš na ispitu, a što se tiče polaska nisam pitao, rekli su da se obe pozicije traže(ut cleaner i deck att.), tako da bi vjerovatno bilo ubrzo
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline Milos

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Hvala ti na informacijama. Poslao sam ti i privatnu poruku.

Red Duke

  • Guest
pošto nemam nikakvog drugog iskustva što se tiče ugostiteljstva tj konobarenja, hotelskog spremanja i toga... vjerovatno zato, utility cleaner i deck attendant su najniže pozicije na koje možeš da se prijaviš bez ikakvog iskustva, ali ti je i para mala, za ut. cleaner-a $620+tip a za deck att. $820+tip,ni meni to nedjeluje loše ako bi s tipom usipo barti do $1000 bio bi sretan
 Nisam bas siguran da ut. cleaner dobija bilo kakav tip ""]]. Ne znam mozda gresim ali po opisu njegovog posla to mi nema mnogo logike.  :rolleyes:

  
    

Offline JustChillin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Tako je Red Duke,

ja sam u HSKP i ne vjerujem da dobiju ista tipa.

Idite na poziciju Asst. Stateroom Steward.

Fakat je tesko (a koji to posao nije), ali se zaradi, u rangu si s konobarima, pa cak mozda i malo vise zaradis...
Qui audet adipiscitur

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Možda bi Šef mogao da nam malo to razjasni(ako zna) ipak on je radio na princess-u, Šefe mali help pleas :)
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Možda bi Šef mogao da nam malo to razjasni(ako zna) ipak on je radio na princess-u, Šefe mali help pleas :)

a šta da ja to razjasnim?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
dali ikakav tip dobivaju utility cleaner i deck att. na princess-u, jer u opisu od SC-a koji sam dobio stoji da se na tim pozicijama dobja tip..
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
dali ikakav tip dobivaju utility cleaner i deck att. na princess-u, jer u opisu od SC-a koji sam dobio stoji da se na tim pozicijama dobja tip..

mislim da dijele neki zajednički tip koji nije nešto puno ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)