Author Topic: zainteresovana sam za rad kao Youth Counselor  (Read 5747 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milkica

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Zdravo Sefe,

Ima 29 godina i 4 godine iskustva u administraciji, zainteresovana sam za rad kao Youth Counselor.
Imam iskustva u radu sa omladinom tokom volontiranja u studentskoj organizaciji (4 godine tokom studija) i
cuvanja male dece kao honorarni posao tokom studiranja.Nemam relevantne sertifikate za ovu oblast.
Da li se aplikacija sa ovakvim iskustvom uopste razmatra?

Hvala

Pozdrav

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: zainteresovana sam za rad kao Youth Counselor
« Reply #1 on: 24/July/2010 »
Naravno. Ono što nemaš u jednoj oblasti, možeš nadoknaditi u drugoj.
U slučaju da se javi manji broj YC od željenoga, razmatrat će se i oni manje idealni kandidati.
Pokušaj nabaviti kakav pisani trag da si radila to što si radila, a također te može dosta izvaditi i znanje engleskoga.
Koliko god bila dobra u navedenom poslu, nitko ti nigdje neće vjerovati na riječ, moraš imati nekakav dokaz.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pertla

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: zainteresovana sam za rad kao Youth Counselor
« Reply #2 on: 03/November/2010 »
bok,evo i mene sa prvim postom;)
pozdrav svima a pogotovo tebi,sefe!
ja sam takodjer zainteresirana za isto s time da imam odlicno znanje engleskog+njem&tal, te 5 godina iskustva u turistickoj animaciji i radu s djecom/tinejdjerima+2 godine vodjenja tima.
poslala sam dosta prijava direktno online na cruiseship kompanije,no nitko se nazalost nije javio.
a u razgovoru sa uspinjacom u zagrebu,odnosno employment powerom su mi rekli da oni ne uzimaju 'animatore' tj youth counselore s naseg/nasih podrucja.
kakvo iskustvo vi imate s time,tj. da li imate jos nekih informacija u vezi toga?
i da li je uopce moguce dobiti posao bez agencije?
puno hvala i uhaprijed zahvaljujem!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: zainteresovana sam za rad kao Youth Counselor
« Reply #3 on: 03/November/2010 »
Bok!,

Ako si iscrpila sve online prijave, bolje idi preko agencije, nisam znao da EP ne zaposljava YC, ali na srecu, nisu oni jedina agencija, ima ih jos 3-4.
Reference su ti odlicne, i ne sumnjam da ces proci.
Amerikanci su slabi na diplome i certifikate, pa sto ih vise skupis, bolje ces proci.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pertla

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: zainteresovana sam za rad kao Youth Counselor
« Reply #4 on: 03/November/2010 »
a smatras da bi me zvali amerikanci ili di sam se vec sve po svijetu prijavila ako sam iz hrv samo prema online prijavi?
jer ja sam nekako skepticna prema tome, iako sam se nadala,no radne dozvole i sve to?:/
pa si mislim da me zbog toga mozda nisu kontaktirali,jer smatram da imam znanja i iskustva..
hvala!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: zainteresovana sam za rad kao Youth Counselor
« Reply #5 on: 03/November/2010 »
Brodske kompanije posredovanje pri zaposljavanju prepustaju agencijama, a jedini kontakt sa predstavnikom kompanije ces imati pri glavnom interview-u.

Radna dozvola ti ne treba, jer ces raditi na brodu, u medjunarodnim vodama, i trebat ce ti jedino C1/D viza, koju ces lako izvaditi pomocu pozivnog pisma koje ces dobiti kada prodjes interview.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pertla

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: zainteresovana sam za rad kao Youth Counselor
« Reply #6 on: 08/November/2010 »
hvala na odgovoru..
znaci pravac agencija i nikvu lovu im ne trebam placat(kako sam uspjela ulovit proletjevsi forumom) jer oni dobivaju sve od poslodavaca?

Offline kartar

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: zainteresovana sam za rad kao Youth Counselor
« Reply #7 on: 09/November/2010 »
su mi rekli da oni ne uzimaju 'animatore' tj youth counselore s naseg/nasih podrucja.


ja mislim da nije tacno da ne uzimaju YC sa nasih podrucja zbog toga sto kada sam bio na interiewu u Sarajevu 3 djevojke su otisle pravo za Zagreb sa Sinisom i Andrejem upravo za tu poziciju i radile su marlins na licu mjesta tj. u Sarajevu.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: zainteresovana sam za rad kao Youth Counselor
« Reply #8 on: 10/November/2010 »
hvala na odgovoru..
znaci pravac agencija i nikvu lovu im ne trebam placat(kako sam uspjela ulovit proletjevsi forumom) jer oni dobivaju sve od poslodavaca?

Ne bas...
Bit ce tu raznih troskova i provizija, mislim da je vec na forumu puno njih napisalo cijene...Agencije dobivaju dvostruku zaradu, i od kandidata a poslije i od kompanija...Pitanje je sad koliko je to korektno i dozvoljeno. Mislim da svako malo neka od vecih kompanija otkaze suradnju na neko vrijeme bas zbog tih "preplacivanja " od strane kandidata..

No dobro, koliko sam upucen - EP vrsi ukrcaj za YC samo za Carnival dok za NCL mozete aplicirati online, www.ncl.com > careers...Znam da traze ljude , bilo seasonal ili permanent ( znaci imate opciju na regularne ugovore ili samo po par mjeseci tokom najvecih guzvi- idalno za ljude sa stalnim poslom ili na studiju ), provjeravat ce vam engleski jezik ( spanjolski je veliki plus ) i morate imati neke papire da imate iskustvo u radu s djecom ili u podrucju pedagogije...