Author Topic: Par pitanja od novajlije :)  (Read 3520 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Funduk

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Par pitanja od novajlije :)
« on: 03/May/2010 »
Posto sam intervju za bar waitera prosao odavno (septembar mesec) idalje me nisu zvali resio sam da konkurisem i kao fotograf jer se u to razumem.

Citao sam malo ove teme i imam par pitanja za one koji su bili na cruiseru. . .zanima me kakvi se portreti salju na intervju (klasicni portreti tipa grupni, svadba i to) ili nesto "umetnicko" ?
Kakav je posao tacno slikanja na brodu ?(konkretno mislim da mi je intervju za Carnival )
Sutra idem da kupim Canon 550D ali ne znam koji mi objektiv treba za tamo,da li da uzimam neki standard portret(80mm) ili nesto jace ?

Hvala na strpljenju ;)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Par pitanja od novajlije :)
« Reply #1 on: 03/May/2010 »

Kakav je posao tacno slikanja na brodu ?(konkretno mislim da mi je intervju za Carnival )


90% vremena ćeš fotografirati ljude dok izlaze sa broda u luku, npr. ujutro kad brod stigne u luku svih 5.000 gostiju hoće van čim prije, a red se napravi već pola sata prije nego se postavi rampa za izlaz. Pošto slikanje, koliko god bio brz, traje 2-3 sekunde, neminovno će svi biti živčani.

Ja sam znao otvoriti 2 reda za izlaz, jedan za one koji se hoće slikati, drugi za one koji hoće samo projuriti, pa su mi sugerirali da to ne radim, jer tada photo dpt. gubi zaradu, a na brodu je sve podređeno mužnji krava i šišanju ovaca, pa je čak i security u drugome planu.

I pred odlazak je frka, svi se vraćaju u isto vrijeme, 2 minute do polaska broda iz luke, kapetan hoće sve na brodu na vrijeme, a isto hoće i da je brod 100% siguran.
Čuo sam da se znalo dogoditi da security officer čak kaže "ma ulazite svi, ne treba ni skenirati,  :tuctuc:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Red Duke

  • Guest
Re: Par pitanja od novajlije :)
« Reply #2 on: 03/May/2010 »
a na brodu je sve podređeno mužnji krava i šišanju ovaca
 Da li onda postoji radno mesto coban? Koji je to departman? Stocni? Prijavicu se ja za stocnog frizera. :haha:  :nokti:


     (Izvini ali nisam mogao da izdrzim a malo humora uvek dobro dodje)




    

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Par pitanja od novajlije :)
« Reply #3 on: 04/May/2010 »
Posto sam intervju za bar waitera prosao odavno (septembar mesec) idalje me nisu zvali resio sam da konkurisem i kao fotograf jer se u to razumem.

Citao sam malo ove teme i imam par pitanja za one koji su bili na cruiseru. . .zanima me kakvi se portreti salju na intervju (klasicni portreti tipa grupni, svadba i to) ili nesto "umetnicko" ?
Kakav je posao tacno slikanja na brodu ?(konkretno mislim da mi je intervju za Carnival )
Sutra idem da kupim Canon 550D ali ne znam koji mi objektiv treba za tamo,da li da uzimam neki standard portret(80mm) ili nesto jace ?

Hvala na strpljenju ;)
ako imaš slike vjenčanja te su ti dobre, i slikaj obične portrete, ništa umjetničko, jer to se ni ne radi na brodu, samo češ izazvat pitanja na intervju kako si slikao ovo kako si slikao ono.

A ovo što kaže sef za gangway, ma to je tek 40% slika, ima još dining room, portreti i još koješta izmišljeno.

Koliko sam čuo carnival je prešao na nikon, tako ako želiš za posao kupi nikon, al tako i tako če ti oni dat službeni fotoaparat, ali ako želiš koristiti svoj onda mora bit ista marka kao njihov, jer če ti lab manager prigovarat ako tvoj fotoaparat slika i malčice drugačije od službenih.



Offline Funduk

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Par pitanja od novajlije :)
« Reply #4 on: 04/May/2010 »
Canon 550D kupljen  :yahoo:

Snaci cu se vec nekako za taj nikon ako vec bude bio toliko neophodan. . .a koja je prica sa objektivima ?
Naci cu neke slike sa svadbi toga bar ima tona. . .a jel mogu da se salju slike dece ,pojedinacni portreti itd ?

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Par pitanja od novajlije :)
« Reply #5 on: 04/May/2010 »
Canon 550D kupljen  :yahoo:

Snaci cu se vec nekako za taj nikon ako vec bude bio toliko neophodan. . .a koja je prica sa objektivima ?
Naci cu neke slike sa svadbi toga bar ima tona. . .a jel mogu da se salju slike dece ,pojedinacni portreti itd ?
nabavi slika kojih  god možeš više, pa češ zajedno u agenciji izabrat najbolje, samo da su portreti, može i djece