Author Topic: Cunard  (Read 62195 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Marci

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #15 on: 24/January/2011 »
A probat cu i ja onda za bar aplicirati pa vidjet cemo ;) hvala

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #16 on: 31/January/2011 »
E pa drugari cao,

vidim interesujete se za cunard pa reko ajde da vam dam informacije iz prve ruke posto sam 5 godina bio na QM@ dakle nisam menjao brod i sad sam sretno penzionisan od ocean linera.Ovako prvo White star academy vise nepostoji,to su ukinuli jer vise ne primaju ljude kao nekad jer imaju dva broda i imju previse ljudi,mozda ste zato primetili vi koji idete nai ntervjue da Cunard slabo trazi radnike,

Ovako ja sam poceo kao assistant buffet steward dakle najniza pozicija vezano za restoran,razlog pa hteo sam da se uklopim u zivot na brodu da vidim kako je,mogao sam odmah da idem za waitera ali nisam to je moja odluka,vi kako zelite.dakle poceo sam kao ass bft stwrd,znaci radio u crew,staff i officer messu,nisam sluzio goste,kad sam upoznao brodski zivot dobro pitao sam da li mogu da idem vise posle nekog vremena su me unapredili i tako sve sam dogurao do waitera.

QM2 drugari vam je mnogo za*****an odmah da vam kazem,samim tim sto dolaze lux gosti sa veooomaaa dubokim dzepom,ocekuje se da 24 sata budete na vrhunskom zadatku,dakle ako ste izdrzljivi,ako niste dosli da se za*****avate nego da dobro zaradite,ako nemate problem da vas sefovi zezaju 24 sata dnevno ako hocete dobro da zaradite vise nego na bilo kojoj drugoj kompaniji onda je QM2 mesto za vas.Ima puno nasih (kad kazem nasih mislim na balkance) i svi ce da vam pomognu. Meni je problem bio,sto je i na bilo kom drugom brodu da odete cete se suociti sa tim,jeste prvi dan,to je pakao,toliko informacija se prima,pa kabina,pa stvari a pri to odmah pocinjete i da radite istog dana kad dodjete.meni je to bio problem ali su mi nasi pomogli tako da sam se snasao.

Ovo pricam samo onima koji su zainteresovani da rade u restoranu i sve veano za hranu,za ostale departmente neznam iskreno.Plata je za buffet stewarda 1000 dolara(bila) plus baksis znaci oko 1400 max,za waitera npr ja sam izlazio oko 2500 dolara mesecno znaci nije lose.Ako hocete na cunard najbolja pozicija je definitivno BAR,znaci sve veano za bar.Vidim neko pre je bio u baru i stavljao cifre koje zaradjuje,totalno je u pravu,bar najvise zaradjuje i ako se iole razumete u pica aplicirajte,ostalo naucite u hodu,verujte nije tesko uopste!!!!

Eto nadam se da sam malo pomogao,ako imate pitanja pitajte slobodno!!!!

Offline Marci

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #17 on: 31/January/2011 »
Napokon netko napisao pravi post o Cunardu  :hekla:
Oni imaju ugovore na 4 mj ili 6?

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #18 on: 01/February/2011 »
Ugovori su bili na 4 meseca ali sada sam cuo da je i tamo 6 meseci jer sad i oni tesko primaju nove.

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #19 on: 03/February/2011 »

Plata je za buffet stewarda 1000 dolara(bila) plus baksis znaci oko 1400 max,za waitera npr ja sam izlazio oko 2500 dolara mesecno znaci nije lose.

Ja bi samo tu napomenula, posto si napisao da je Cunard najbolja kompanija za zaradu, da na Celebrityu assistent waiter zaradjuje od 2000 - 2500 $ ( iz osobnog iskustva ), a konobari oko 4000 $ !!!!
Hvala na postu o Cunardu, napokon netko to je bio na toj kompaniji. Ajde da smo i to dočekali  :nokti:

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #20 on: 03/February/2011 »
Vidis nisam znao to za celebrity, izvinjavam se na pogresci, ne znam kako je sad tamo ja vec oko dve godine nisam tamo.
Ja sam kao waiter zaradjivao ovako ali to je kad su bili najlosiji kruzevi po karibima, najvise se zaradjivalo kad smo isli preko antlantika ali tad je bilo i najteze po meni.
Izvinjavam se jos jednom na pogresci.
Nadam se da je moj post pomogao, ako hocete jos nesto da saznate o cunardu ima post o veteranima gde svako opisuje ko je gde radio pa procitajte i tamo moj post. pozzz

Offline Marci

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #21 on: 03/February/2011 »
E sad koliko sam ja shvatila najbolji je Cunard sto se tice Bar Departmenta ?!
A sto se tice dining rooma place su manje-vise slicne. Ma sve je to isto, zavisi sve kakva si osoba i koliko imas srece

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #22 on: 04/February/2011 »
Moj savet ti je idi za bar waiter-a plate tamo su mnogo vece i svi iz restorana zele u bar!!!!!

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #23 on: 11/March/2011 »
Ognjene poslao sam ti pm sa pitanjem,neznam da li si procitao,treba mi savjet

Offline Djiber

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #24 on: 24/March/2011 »
Evo ja sam danas dobio povratni mail od agencije PROC employment da će me obavijestiti na vrijeme o datumu idućeg interviewa. (kontaktirao sam gospođu Mirjanu, poslao CV, sliku i preporuku) Sada me zanima kada mogu očekivati idući razgovor, jer kako ovdje piše Cunrad ne zapošljava tako često, a ova agencija je isključivo za Cunrad. Prijatelj mi je preko njih otišao na svoj drugi ugovor prije tjedan dana u Hong Kong. Da li to znači da sada duže vremena neće primati nove ljude ili...? :waiting:

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #25 on: 25/March/2011 »
Ja imam informaciju da sledeci intervju za cunard nece biti pre Jula mjeseca,a mozda i Avgusta

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #26 on: 28/March/2011 »
ja sam bio na intervju u zagrebu 8.februara/veljaca za poziciju bar waiter i nisam prosao, tj. niko od nas 18 tog dana vjerovatno nije prosao... ako planirate aplicirati za cunard, samo da vam kazem da se bas, bas dobro morate spremiti, i da, nemojte pucati na visoke pozicije jer su stvarno detaljni na intervjuu i pitaju bas svasta... lakse je proci za nize pozicije, a kasnije se napreduje... iz ovog sad ugla gledano, ja bih samo da me prime na cunard, pa makar za koju poziciju, jer su stvarno najbolja kompanija... srecno!

P.S. Do ljeta nista od intervjua, koliko ja znam....

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #27 on: 28/March/2011 »
Pa kako nisi prosao, di je zapelo?

De mi reci shta pitaju, sumnjam da su te nesh sa svojim menijom maltretirali?
Kolko ti imash iskustva u ugostiteljstvu?

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #28 on: 28/March/2011 »
pozzzz svima evo da se javim i javim ponesto o kompaniji, uglavnom super je na Cunardu tj. QM2 u raditi u baru 7 mjeseci godisnje obican Bar waiter ima placu do 5000 dolara, ovisno u kojem je baru, a vecini je od oko 3500 do 4500 dolara, sto je super, medutim to vrijedi samo kod transatlantic cruiseva, a kad radi world cruise onda je oko 2000 i varira jer se manje radi, puno nasih ima na brodu sto je neocekivano, i vecina su bijelci a atmofera je opustena i bez maltretiranja. Imaju odlican sistem za place, od tvojih tipsa (15%) to se dijeli 40% posto tebi a 60% ide u fond koji se na kraju mjeseca dijeli svima jednako tako da svi imaju slicne place uz male varijacije....gosti su uglavnom dobrostojeci, to  je sto se tice Bar Departmenta, medutim u restoranu je drukcija prica, jako male place ako si uobicajeni Junior waiter aka assistan waiter, tamo se puno radi za cca 1400 dolara a uzasna presa i malretiranje, medutim ako dobijes dobar restoran jer si dobar waiter  onda su odlicne place.....toliko za sada od mene.....pozzzz

U kojem smislu te matletiraju i kakva je presa?Nemozes prijaviti osobu koja te matletira? :rtfm:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #29 on: 28/March/2011 »
Psihick, vredja itd.

Mozesh ti prijavit sve al ti se to obije u glavu tako da na kraju cesh josh bolje naj****, niko ne voli cinkere a kad saznaju ostali onda te svi na zub uvate, shta cesh onda, prijavit svih???

Obicno je taj koji te maltretira tvoj supervisor koji je godinama u kompaniji i koji zna sve zivo i mrtvo, mislish ti da koji si tek doso da imash pravo da se zalish, to je brodski zivot i cao. Al u biti do tebe je, mene osobno niko nikad maltretiro nije jer nisam dao. Ak si normalan i ne radish sranja nema te ko shta maltretirat nesh puno, ak si mamagajo, lovish krivine, nesh radit onda je maltretiranje u opisu radnog vremena, a opet jednostvano se mozda ne svidjash tom supervisoru i je*e te i cao. Strpish ga misec dva tri dok ne ode doma i cao. Nesh ti vjecno sa njim radit. Samo opusteno.