Author Topic: Cunard  (Read 62285 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Cunard
« on: 04/May/2010 »
Nisi rekla za koju kompaniju ides pa ne znam... Ali u carnivalu ne ides sigurno odmah u dining room...


Ako su europljani 3 ugovora asst. waiteri, onda nisu bas normalni...  Jer ovi azijati i ostali koji pocnu uglavnom prvo kao peraci suđa, za njih je normalno da budu i po 5 ugovora kao asst. waiter..

joj pardon, pa da onaj dečko je i govorio za Royal..ako se ne varam, sad sam išla provjeriti.  oT
ja sam aplicirala za Royal i za taj tajanstveni Cunard o kojem nitko niš ne zna  -()-

znači ako dobijem Royal mogu očekivati finu lovicu  ::yes:: ?
a Cunard??..... who would know  -()-

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Cunard
« Reply #1 on: 05/May/2010 »
Quote from:  "tatinaprinceza "
a Cunard??..... who would know  dunno

Cunard neko vreme (2-3 godine) nije primao ljude jer su imali tri broda,jedan prodali i imali visak radne snage.Inace Queen Mary 2 (koji uglavnom ide preko okeana Soutempthon - New york) pripada njima,a novi brod  se zove MS Queen Elizabeth i trebao bi da bude u floti od oktobra 2010   http://en.wikipedia.org/wiki/MS_Queen_Elizabeth  .Cuo sam,a ne mogu da trdim da je istina jer nisam upucen u to: da je Cunard klasa iznad Royal-a i Carnivala

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Cunard
« Reply #2 on: 05/May/2010 »
Cunard neko vreme (2-3 godine) nije primao ljude jer su imali tri broda,jedan prodali i imali visak radne snage.Inace Queen Mary 2 (koji uglavnom ide preko okeana Soutempthon - New york) pripada njima,a novi brod  se zove MS Queen Elizabeth i trebao bi da bude u floti od oktobra 2010   http://en.wikipedia.org/wiki/MS_Queen_Elizabeth  .Cuo sam,a ne mogu da trdim da je istina jer nisam upucen u to: da je Cunard klasa iznad Royal-a i Carnivala
je cunard ima svega dva broda koliko ja isto znam, i čuo sam da su viša klasa, da tamo dolaze bogatiji snobovi :)

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #3 on: 05/May/2010 »
je cunard ima svega dva broda koliko ja isto znam, i čuo sam da su viša klasa, da tamo dolaze bogatiji snobovi :)



hvala ljudovi :)
ma pročitala sam ja o njima na netu, samo sam htjela saznati informaciju
iz prve ruke od nekog tko je za njih već radio....kakve su plaće, uvjeti i bla bla blaaaa
a nije baš da forum pršti bivšim Cunardovim zaposlenicima :)

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #4 on: 01/December/2010 »
pozzzz svima evo da se javim i javim ponesto o kompaniji, uglavnom super je na Cunardu tj. QM2 u raditi u baru 7 mjeseci godisnje obican Bar waiter ima placu do 5000 dolara, ovisno u kojem je baru, a vecini je od oko 3500 do 4500 dolara, sto je super, medutim to vrijedi samo kod transatlantic cruiseva, a kad radi world cruise onda je oko 2000 i varira jer se manje radi, puno nasih ima na brodu sto je neocekivano, i vecina su bijelci a atmofera je opustena i bez maltretiranja. Imaju odlican sistem za place, od tvojih tipsa (15%) to se dijeli 40% posto tebi a 60% ide u fond koji se na kraju mjeseca dijeli svima jednako tako da svi imaju slicne place uz male varijacije....gosti su uglavnom dobrostojeci, to  je sto se tice Bar Departmenta, medutim u restoranu je drukcija prica, jako male place ako si uobicajeni Junior waiter aka assistan waiter, tamo se puno radi za cca 1400 dolara a uzasna presa i malretiranje, medutim ako dobijes dobar restoran jer si dobar waiter  onda su odlicne place.....toliko za sada od mene.....pozzzz

Offline remez

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #5 on: 11/December/2010 »
volio bi cuti vise ovakvih iskustava

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #6 on: 11/December/2010 »
Potvrdjujem da su za klasu jaci od Royala, po organizaciji i kvaliteti gostiju.
Imaju dobar sistem za obuku novih kadrova - White Star Academy.
Na QE 2 su imali 5 razlicitih dining rooma, zavisno koliko platis. Ne znam da li su i novi brodovi zadrzali taj sistem.

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #7 on: 17/December/2010 »
ko zeli da zna nesto vise o Cunardu tu sam ja sam 5 godina tamo bio i srecno penzionisan od toga!!! pozz

Offline remez

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #8 on: 22/December/2010 »
ko zeli da zna nesto vise o Cunardu tu sam ja sam 5 godina tamo bio i srecno penzionisan od toga!!! pozz
dal zelim vise saznat, jok  oT

pricaj nam molim te/mi  :D sve
sta mogu ocekivati kad dodem tamo
dobio sam buffet steward, nisam bas najzadovoljniji pozicijom, ali mislim da ce se isplatiti kroz vrijeme, i da cu nauciti puno toga o poslu.
Kazes puno je nasih, pretpostavljam da je u crew messu i puno nase hrane.

Jesi sportas, ako jesi, onda mozda i znas kakva je teretana na brodu.
Posto je engleski brod,, jel putuje po americi pa da mozes preko interneta nesto naruciti sto bi doslo na brod.

Hmmm, sta jos,
e da, cujem da njihovu uniformu ne placas, i da jos bolje, oni vrse uslugu pranja i peglanja uniforme besplatno.
Vrijedi li to i za kosulje? Posto mi je to najveca tlaka peglati. Peglam ih vec par godina i nikako usavrsiti.  :D
Cujem da su kabine prilicno udobne/dvokrevetne.
Placaju troskove puta i lijecnickog.
Pretpostavljam posto su imucniji gosti da su i kulturniji, prijatniji, pozitivniji itd.

Ma ono, pricaj samo, sto god  :run:

Offline odyssey

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #9 on: 03/January/2011 »
Forumasi, ukoliko sam radio na Princess-u (nisam odradio ugovor do kraja zbog - emergency). Ne planiram se vracati tamo, proslo je vise od godinu dana od tada. Pitanje: Da li mogu aplicirati na Cunard? Pitam iz razloga da sam negde cuo/procitao da postoji mogucnost da oni proveravaju kandidate na interview-u, sto znaci da öni"mogu videti da sma jedno vreme bio za posljen na Priness-u. Hvala, pozdrav!

Offline remez

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #10 on: 03/January/2011 »
ovako sam čuo od tipa koji je bio sa mnom na intervjuu za Cunard.
On već desetak godina radi na brodovima, i ti sad kad se prijavljuješ imaš rubriku u prijavnom listu gdje si do sada radio, tamo navedeš svoje poslodavce, a onda te rubrike imaš opciju gdje te pitaju smiju li oni kontaktirati tvoje prethodne poslodavce.
Uglavnom, taj tip je zaokružio NE, pod objašnjenjem da oni to ne smiju raditi, da je to dio tvoje privatnosti itd. Tako da... po meni, ja bi uvijek stavio da smiju jer nikad nemam što za skrivati i uvijek sam se rastao u dobrim odnosima sa svim svojim poslodavcima.

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #11 on: 12/January/2011 »
poslao sam mail ovoj pro agenciji pa da vidimo sta ce biti a, meni je carnival se smucio da ne mogu vise ni gledat ove ljude j***te
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #12 on: 13/January/2011 »
neces pogrijesiti s njima......ja se vracam u Hong Kongu....ihaaaaa...Cunard ima 3 broda...i  definitivno je QM2 najjaci pogotova ako radis u baru...

Offline Marci

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #13 on: 23/January/2011 »
neces pogrijesiti s njima......ja se vracam u Hong Kongu....ihaaaaa...Cunard ima 3 broda...i  definitivno je QM2 najjaci pogotova ako radis u baru...

Molim te reci mi kakvi su uvjeti, place i td recepcionerima?

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Cunard
« Reply #14 on: 23/January/2011 »
uf za recepcionare ne bi stvarno znao, znam samo da tamo vladaju nijemci, englezi i juznoafrikanci i da dosta rade...