Author Topic: Employment Power = FUJ!  (Read 59377 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline deny

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Employment Power = FUJ!
« on: 11/May/2010 »
Zdravo svima,

I ja sam hajd da kazem pocetnik sto se tice brodova i odlaska na brod ali nemogu da ne kazem koliko su malo je reci neprofesionalni iz agencije Employment Power, narocito njihov "menadzer" Tomislav Merlic. Naime krajem proslog mjeseca sam kontaktirao pomenutu agenciju cisto informativno da saznam vise informacija kako o agenciji tako o poslu i naravno troskovima. Nakon veoma kratkog razgovora sa pomenutim "menadzerom" rekao mi je da ce mi u e-mailu poslati sve informacije te da cu u njemu naci odgovor na sve svoja pitanja, sto je moram priznati i uradio, bar sto se tice recenog da ce poslati e-mail u kojem mi je napisao koji mi dokumenti trebaju, da dodem za vikend u Zagreb i da ce trening kostati 100 Eura.
Za ostale odgovore na moja postavljena pitanja tipa ostalih troskova, vremena do eventualnog ukrcanja brod i sl. sam ostao uskracen.
S obzirom da je vec bio kraj mjeseca te da sam, iskreno govoreci, bio tanak sa lovom, na njegov e-mail sam odmah odgovorio kako iz finansijskih razloga ne mogu doci ovaj vikend te da cu ga ponovo kontaktirati kroz par sedmica kada skupim novac koji mi je potreban za trening, karta za voz/bus, nocenje...da bi mi on odmah odgovorio i napisao da zbog "visokih kriterija" koje kompanije zahtjevaju a koje ja ne zadovoljavam u ovom trenutku moju aplikaciju ne mogu uzeti u obzir.
Vjerujte mi, tri puta sam procitao e-mail i jos uvjek nisam mogao da vjerujem sta mi je napisao. Mislim kakvi "visoki kriteriji" kad me nikad nije ni upoznao, nema ni moj CV, a nas telefonski razgovor je trajao manje od tri minute, bukvalno sem imena, prezimena i grada odakle dolazim nezna nista o meni.
Toliko me je iznervirao da sam mu odmah odgovorio na e-mail trazeci od njega da mi objasni koje to "visoke kriterije" ne zadovoljavam s obzirom da nezna apsolutno nista o meni pa da donosi takve zakljucke te da jedini "visoki Kriterij" ispada, je placanje samog treninga sto cijelu ovu pricu oko odlaska na brod cini jednom najobicnijom farsom da ne kazem prevarom. Naravno, na postavljeno pitanje nije odgovorio.
S obzirom da je od proslog razgovora proslo 2-3 sedmice te da sam u meduvremenu skupio novac za troskove, ja njega opet nazovem, predstavim se kad on meni spusti slusalicu!
Mislim, kakvo je to ponasanje, koji k****n moras biti da to uradis? Zato sam fino poslije kontaktirao Kouzon agenciju gdje su ljudi ma malo je reci ljubazni, jave se odmah na telefon, odgovore na sva tvoja pitanja, posavjetuju te...i sad idem preko njih aplicirati.
Zato je moj savjet svima koji zele ici raditi da idu preko drugih agencija kojih ne manjka jer ti to placas, ne ides dzaba te samim tim zasluzujes da te tretiraju kao covjeka a ne smece, tako da jednom rjecju Employment Power = FUJ !
Izvinjam se unaprijed ako sam prekrsio koja pravila foruma o vrijedanju ali ovoliko bezobrazluk nisam mogao presutjeti!

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #1 on: 11/May/2010 »

hvala ti sto si podijelio ovo s nama... stvarno bezobrazno ponasanje.

Ja sam jucer razgovarao s gosp. Aleksandrom i imam samo rijeci pohvale na njegovo ponasanje. Ocito ovisi na koga naletis.

daj mi reci za sto si se prijavio da si morao obaviti trening?

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #2 on: 11/May/2010 »
Moje  iskustvo s njima je bas isto...

Na temelju e-maila s njihovog weba (aplikacija) dobio sam odgovor da ne udovoljavam visokom kriterijima koje imaju jer se ne  bavim turizmom zadnjih par godina (aplicirao sam kod njih za assistent waitera, ono entry level, doslovno).
Naravno, bez da vide my cv, bez da popričaju sa mnom, odlučili su da nisam materijal za njih, isto kao i kod tebe (igrom slučaja nekada davno pred puno godina za vrijeme skolovanja i natjecao sam se kao barman i kao konobar na državnoj razini - no oni to ne znaju jer niti su popričali samnom, niti vidjeli moj cv).
Uglavnom, 24 dana nakon njihovog odbijanca prošao sam na  interviewu za pursera u njihovom prostoru (ali sam aplicirao putem A Priori - gđa Suzana je oko 6.587 puta bolja od ekipe iz EP-a u tom poslu po mom iskustvu).

S obzirom da su dugo na tržištu bez konkurencije, dozvoljavaju si sve i svašta.. ali ne možeš ih promjeniti... tržište ce ih pormjeniti.. kad tad..
ča je  život vengo fantažija

Offline Walter

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #3 on: 11/May/2010 »
Kao sto ja cesto imam obicaj reci Bosanska posla, doduse u ovom slucaju Balkanska posla, sta jel ti ljudi
ne vole pare ili su se namlatili dovoljno love pa ih zaboli kur..  -()-

Ps jel radi kouzon sa ljudima iz BiH

Offline rooby

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #4 on: 11/May/2010 »
Ne znam sta je reci. Ja sam dobio posao na Royalu preko EP-a ali ne mogu da kazem da nisu bili takvi. Ja za gospodju Jasnu Ljucu iz Sarajeva imam samo rijeci pohvale. na svaki mail koji sam joj poslao sam dobio odgovor u roku od sat vremena i na sva pitanja sam dobio detaljan odgovor. Ipak mislim da sve zavisi na koga naletis. Ali opet nije u redu tako se prema nekome ponasati. Krajnje bezobrazno i neprofesionalno.  :nono:

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #5 on: 11/May/2010 »
mene su kada sam prvi puta dobio posao preko EP dali na brodu da ispunjavam papire gdje je pisalo kakav je bio agent, i ja sam rekao da je bio nervozan i da se istresao na ljude.

Sad opet idem preko EP, al ču isto tako ako treba staviti tamo komentar kakvi su bili, ovaj put nemam problema s njima, ionako mi nisu važni, samo su odskočna daska.

Offline catfish

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #6 on: 11/May/2010 »
Ma katastrofa su!!
Nikakve ti upute ne daju, loše informacije, niti te upute u tvoje obveze i prava prema državi, sveukupne troškove, njihove provizije i rokove uopće.Ne znaju odgovore na 60% pitanja koja ih pitaš, ne jave se kada kažu da će se javiti!!!
Cura s kojom sam došla u agenciju fino si je ponijela olovku i papir da ih sve pita i zapiše si potrebne podatke, a oni očima kolutaju njoj iza leđa!S obzirom da posluju cca 15 god profesionalnost  im je živi užas i s****!bitno da oni lovu uzimaju i ponašaju se monopolistički i prepotentno!!Sramota i jaaaako loša reklama!!

Offline rooby

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #7 on: 11/May/2010 »
Ja sam na intervjuu tek vidio kako se neki ljudi favoriziraju od strane zaposlenih u EP iz meni nepoznati razloga. Tako je ocito bilo. No nije ni bitno, kako je markoQ rekao: "oni su samo odskocna daska"...  ;)

Offline catfish

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #8 on: 11/May/2010 »
Ma, ne bi mi bilo bitno da im dajem 100-200 kn ,a ne eura za njihove "shit" usluge!!

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #9 on: 11/May/2010 »
Ma ja nisam ni hoti prek EP, poslo mail, al cinili mi se skroz neozbiljni a i moj frend isa prek njih, popljuvo ih strava.

Nazvo suzy u A priori. Sve se dogovorili u 5min. I cinila mi se skroz okej simpa itd. Ovi iz EP to sablonski nekak mi cine. Uopce nisam steko dojam da gledaju sto ti zelish nego samo money money. Reko tnx cut cemo se. :)

Meni je moj profa u skoli znao reci. "mozesh kako ocesh al necesh dokle ocesh" :),

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #10 on: 11/May/2010 »
Nemogu da se ne osvrnem na ovu temu, čitam malo vase postove i stvarno tesko za povjerovati tako za to sve sto pisite.
Evo ja iz svojeg iskustva mogu reci da su od samog pocetka bili profesionalni al stvarno. Od kad sam aplicirao preko web stranice, njihovog razgovora, obavjestavanje kad ce se odrzati trening, intervju, ukrcaj ma sve sve.
Puno toga prije nego sam kontaktirao njih i procitao na netu i forumu i eventualno mozda ako nisu rekli sam uvijek pitao i sve su rekli, nekad sam i ja zvao njih i bio dosadan al Boze moj, ja to zelim....
Ovo sto si napisao da si trebao platiti nekakav trening za to prvi put cujem, ja nisam trebao nista platiti dok nisam dobio posao odnosno LOE.
I onda sam placao sve kako je islo po redu i zadnje karta i provizijia je u tome bila. Na pocetku su mi rekli kolko ce sta kostati.
A surađivao sam sa svima tamo od Sinise,Andreja,Jelene i nesto malo doticnog gospodina i jest da mi se cinio malo zbunjen da okolisa al sam nazvao opet trazio Andreja i Jelenu i sve je bilo ok...
Puno mojih kolega je islo preko njih i svi kazu da je bilo sve super tako da sam sokiran ovim sto pisete.
Al misim razumijem ja i vas, mi placamo, mi imamo pitanja, neznamo kuda idemo i tako to... al probaj malo shvatit i njih, sto mislis kolko oni imaju upita, razgovora, kolko je to ljudi i kako bi rekli ćudi, znamo svi kakvih ima sve, kako znaju biti dosadni i glupi i svakaki, ljudi smo znamo i mi svi puknut nekad al nemozemo generalizirati, nasli su posla masi ljudi i pomogli pa i za proviziju pa sta sad.

Pa noramlano da rade po sabloni pa cijela kruz industrija je jedna velika šablona koja radi po pravilima i jednom redu, po sistemu, pa tako i oni , nismo mi njima prvi a i zadnji...Ja sam nekad imao pitanja pripremljena i kad sa,m dosao nisam trebao ni pitati vec su mi rekli i to ono kao da vec znaju sta ces pitati i sve ..i stim sam stekao taj dojam profesionalnosti da su presli puno toga, kad ces ti pitati koja pitanja i vec ti kazu..a to je jedno veliko iskustvo moraju imati.
 ???

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #11 on: 11/May/2010 »

 Ja sam dobio posao na Royalu preko EP-a ali ne mogu da kazem da nisu bili takvi.

ovdje si ubacio dvije negacije, tako da samo ti znaš šta si htjeo reći ...  oT
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #12 on: 11/May/2010 »
Ne znam puč njihov je posao sve samo ne profesionalan.
Meni draga osoba se nedavno krcala preko njih i bili su vrlo ali vrlo neprofesionalni. Normalno posao su odradili i to je sve. Meni osobno poznavajući agencijske poslove jer se oblikom agencijskog posredovanja i sam bavim (istina ne posredujem na ukrcaju na  brodove no posredništvo je  uvijek ista priča, kroz proizvod prodaješ sebe) djeluju jako "pay me then F*** o**" orijentirani. EP ne prodaje sebe već nema konkurenta dovoljno jakog na ovim  prostorima i to im doslovno omogućuje posao rađen na ovaj način.

zašto tako mislim? jer nama je rečeno da parovi nisu poželjni (ispostavilo se da nije istina), kako sam prije naveo moju su aplikaciju odbili bez obzira sto nisu imali informaciju o meni i mojim skills, (manje od mjesec dana kasnije bio sam na interview i prošao, bez ikakvih predinterview, priprema i sl. gluposti).
moja bolja polovica je recima jednom došla u zg bez veze jer to što joj je rečeno da će bit se jednostavno nije održalo.. ..najnormalnije im je reći nazvat ču vas pa ne nazvati i sl...

radi njihove ne-ažurnosti recimo u mom slučaju moja se bolja polovica krcala a ja nisam još, jer jednostavno nisam ni dobio priliku pojavit se na  interviewu.

čuj zarada po glavi i nije mala, s obzirom da klijenti plaćaju nekakav minimum "good sense" je potreban i s njihove strane pri ophođenju prema onima kojima naplaćuju uslugu i koji im omogućuju zaradu.. istina je i ta da nakon jednog od razgovora i ukazivanja na neprofesionalnost stvar se bitno promijenila barem u ophođenju s nama.
no talijani kažu "io ti pago io ti cago" kod ekipe iz ep-a to je doslovno nepoznat pojam..
ča je  život vengo fantažija

Offline deny

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #13 on: 12/May/2010 »
hvala ti sto si podijelio ovo s nama... stvarno bezobrazno ponasanje.

Ja sam jucer razgovarao s gosp. Aleksandrom i imam samo rijeci pohvale na njegovo ponasanje. Ocito ovisi na koga naletis.

daj mi reci za sto si se prijavio da si morao obaviti trening?

Vjeruj mi da sam se posvađao sa njima prije nego sto cu i reci za koju poziciju zelim da apliciram, smjesno ali istinito.
Tako da sam jucer kontaktirao Kouzon agenciju i ne zelim da ispadne neka reklama za njih jer ja licno od toga nemam nista ali ljudi su za nepovjerovati ljubazni. Djevojka sa kojom sam razgovarao na svako postavljeno pitanje ljubazno i pristojno odgovori, posavjetuje me...ma kao da pricam sa sestrom eto tako sam se osjecao.
S obzirom da je moje dosadasnje iskustvo vecinom vezano za IT te da ne nude te pozicije mislio sam aplicirati mozda za konobara ili pomocnika kuhara a na ovom forumu sam negdje jucer bas procitao da nakon odrađenog prvog ugovora imas pravo ispuniti neki obrazac za promjenu posla pa sam mislio i to probati da nakon prvog ugovora trazim, da me prebace za IT.
Mislim ovo je sve sto bi narod rekao na dugackom stapu jer nisam ni intervju jos obavio ali ovo su cisto neka moja razmisljanja.

Walter: Da, Kouzon radi sa ljudima iz BiH, najbolje ti je ako si zainteresovan direktno nazvati agenciju preko koje zelis da ides i odmah dobiti sve trazene informacije.

Offline Walter

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #14 on: 12/May/2010 »
Super ako su tako ljubazni i fini,nazvacu ih, doduse jos sam na par mjesta procitao da su full ljubazni i profesionalni,
jedino sto mi se Skoplje cini nekako daleko a u Zagrebu imam besplatno smjestaj u centru, zato mi se EP kakvi god da su
namece kao najbolja opcija