Author Topic: Employment Power = FUJ!  (Read 59386 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #15 on: 12/May/2010 »
EP....ufff...šta reći, totalno neprofesionalno, išao na razgovor za Ass. Cabin Steward-a a dali mi poziciju Cleanera, i to kao prema CV-u... pa mislim ono poslo sam CV 15 dana prije, mogli su mi odma reći da nezdovoljavam za tu poziciju a ne da dođem bezveze u Zagreb na interview koji je navodno za Ass. Cab. Steward-a da bi mi u pola interviewa rekao da mogu napredovat na tu poziciju, tu sam ostao totalno zbunjen i reko hvala lijepo doviđenja nisam se za tu poziciju prijavio
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #16 on: 12/May/2010 »
Ma čujte svi ovi koji su napisali da im je baš bilo uljudno preko EP sigurno ne lažu, bilo im je sigurno, generalno sam i ja zadovoljan, al stvar je da jedan dio populacije proživljava neugodnosti kad se spomenutom gospodinu živci napnu, to jest kad ga uhvate na žutu minutu.
E sad očeš ti bit taj na kojeg če se izderat ili nečeš to je stvar sreče.

Osobno sam spreman pretrpit to da dobijem posao, ali se POTPUNO slažem u suosječam sa svima koji su imali neugodnosti.

Offline deny

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #17 on: 12/May/2010 »
Super ako su tako ljubazni i fini,nazvacu ih, doduse jos sam na par mjesta procitao da su full ljubazni i profesionalni,
jedino sto mi se Skoplje cini nekako daleko a u Zagrebu imam besplatno smjestaj u centru, zato mi se EP kakvi god da su
namece kao najbolja opcija
Imaju oni i u Srbiji predstavnistva, cak sta vise mislim da im je glavno u Nisu bar sam ja tako shvatio, meni su bas malorpije poslali mail sa informacijama, intervjui su krajem maja mjeseca sada i obavljaju se u Beogradu, sto je meni super stvar jer mi je daleko blizi Beograd nego Nis, od Beograda do Nisa ima samo 500km. Ukupi troskovi cijele procedure zaposlenja na brodu sa obukom su od 600 Eura kod kompanija koje placaju avio kartu do 1200 Eura za kompanije koje ne placaju kartu, tako su bar oni meni napisali.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #18 on: 12/May/2010 »
Ma čujte svi ovi koji su napisali da im je baš bilo uljudno preko EP sigurno ne lažu, bilo im je sigurno, generalno sam i ja zadovoljan, al stvar je da jedan dio populacije proživljava neugodnosti kad se spomenutom gospodinu živci napnu, to jest kad ga uhvate na žutu minutu.
E sad očeš ti bit taj na kojeg če se izderat ili nečeš to je stvar sreče.

LOL ne čitaš?
Niko se ne dere na nikoga... radi se o odabiru na osnovu "eci peci pec ti si mali zec" sistema.
radi se o profesionalnosti ili bolje rečeno neprofesionalnosti pružajući uslugu koji im plaćaš na kraju. Sada ovi koji su na brodu već (ili su recimo probali gasterbajterski život) uvjeren sam 100% da primjećuju razliku između pružanja usluge  na zapadu i na balkanu...
O tome se radi, naravno ljudi su uspješni u svom poslu i krcaju na brodove velik broj ljudi, apsolutno je točno da oni obavljaju svoj posao, isto tako vrlo je očito da profesionalnost im nije jaca strana. Naravno većina  ljudi jednostavno zanemari odnos i situacije  koje  doživi radi višeg cilja koji ostvare putem EP-a.

Uglavnom sve ovo skupa ne znači da su usluge kvalitetne, jer nisu, no kvantitetu svakako imaju.
ča je  život vengo fantažija

Offline deny

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #19 on: 12/May/2010 »
Ma čujte svi ovi koji su napisali da im je baš bilo uljudno preko EP sigurno ne lažu, bilo im je sigurno, generalno sam i ja zadovoljan, al stvar je da jedan dio populacije proživljava neugodnosti kad se spomenutom gospodinu živci napnu, to jest kad ga uhvate na žutu minutu.
E sad očeš ti bit taj na kojeg če se izderat ili nečeš to je stvar sreče.

Osobno sam spreman pretrpit to da dobijem posao, ali se POTPUNO slažem u suosječam sa svima koji su imali neugodnosti.

Ma prije svega on nije gospodin, to sto se svi danas nazivaju gospoda to je druga stvar. Sto se tice zute minute ocigledno da ih ima vise, i nemoj se naci uvrijeden ali za razliku od tebe taman da cijeli zivot provedem u prokletoj Bosni ne bih nikada trpio nepostovanje, jer budimo realni svi mi koji zelimo da idemo, to zelimo najvise ako ne i samo zbog toga da zaradimo neku sumu novca koju ovdje nemozemo a sto narod kaze kada si "fukara" jedino sto ti preostaje je tvoj ponos preko kojeg pa bar ja nikad ne bi presao. Ne kazem ja da oni ne rade svoj posao da ne zaposljavaju ljude, daleko od toga, ja samo zelim da kazem da nacin na koji to rade pa bar pomenuti Tomislav je blago reci neprofesionalan da se ne vrijedamo sada, jer shvati da ako ja placam njegove usluge bez ikakvog pogovora o njenoj cijeni isto tako zelim neki ljudski, normalan odnos. Ne treba mene nijedna agencija paziti i maziti ali mi se mora obracati kao covjeku!

peanutz

  • Guest
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #20 on: 12/May/2010 »
Ja sam odavno rekao da je Tomislav taliban. Mislim da se pojedini pomocnici jako nerviraju sto su u Sinisinoj senci da tako kazem i onda licne frustracije ispolje na klijentima, a to je jako neprihvatljivo.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #21 on: 12/May/2010 »
Od slucaja do slucaja. Ja sam doziveo da kada sam pozvao Kouzon Nis da me bukvalno ismeju i otkace, i to bez obzira ko sam, sta sam i mog CV-a. Inace, verujem da je samo ta cura sto mi se javila i***t u Kouzonu, tako da necu da donosim opsti zakljucak o toj agenciji, jer su sigurno OK, nego tamo idem preko nekog drugog. 

Isto i ovde,  vecina ljudi je ''izreklamirala'' Tomislava i to je to. Nisu uvek cveće i ljubičice u životu.   
Glupo izgleda kada se generalizuje, zaista deluje kao reklama.

Offline _Anna_

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #22 on: 12/May/2010 »
Kouzon vam ima predstavnistvo u Nisu, a mislim da je od skora otvoreno u Beogradu tj.sigurna sam.  :)

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #23 on: 12/May/2010 »


Reći ću samo da je bitna KOMUNIKACIJA ljudi, znači naći način prići čovjeku i npr. u jednoj rečenici pokazati svoju volju i želju jer na kraju mi to želimo.
Kako je neko rekao neće nas niko mazit i nagovarat. Pa nazoves opet ispričaš se kažes došlo je do nesporazuma niste me shvatili dobro bla bla...
Ponos? Ono za ponos, svi smo se mi nasli u situaciji kad smo si ponos mogli zabit u guzicu barem jedanput i samo smo mogli šutit, i progutat s**** pa zar nije a tamo gdje idemo radit možeš komotno, šutit, smijat se i radit kako god teško bilo (nepravda možda i sl.)
Oni svi u agenciji su već radili tamo (gdje finoća, ljubaznost, maniri na nivou) duzi niz godina tako tako da vjerujem i vidim da su veća gospoda od mnogih koje ja poznajem.
Sta se tiče monopola ma kakav monopol ljudi, pa ima sad već agencija ko u priči... možeš da biraš.
Ja si mislim, istina da imaju posla jer su prvi u biznisu... pa ako nećeš ti oće neko drugi koji čeka u redu samo da se makne iz ovog sranja koja nam država pruža.
Pozicije nude na koje te mogu najbrže ubacit, a ti ako oćeš baš to nešto onda moraš da čekaš ili idu u drugu agenciju da te ubaci u neku drugu kompaniju.

Pa i ja a i vjerujemi vi bi se možda tako ponašali.. oćeš oćeš, ne ne VOZDRA 
Niko te neće za rukav e pa čekaj a šta ti htjeo pa ovo pa ono. Mi smo ti koji moramo da grebemo, biti dosadni... pa to je svugdje tako!!!

Offline Walter

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #24 on: 13/May/2010 »
Imaju oni i u Srbiji predstavnistva, cak sta vise mislim da im je glavno u Nisu bar sam ja tako shvatio, meni su bas malorpije poslali mail sa informacijama, intervjui su krajem maja mjeseca sada i obavljaju se u Beogradu, sto je meni super stvar jer mi je daleko blizi Beograd nego Nis, od Beograda do Nisa ima samo 500km. Ukupi troskovi cijele procedure zaposlenja na brodu sa obukom su od 600 Eura kod kompanija koje placaju avio kartu do 1200 Eura za kompanije koje ne placaju kartu, tako su bar oni meni napisali.

Super u BG mi je skroz ok otici,Ja sam konto tamo svakako na intervju u Safe Cruise ali sam zakasni jer oni imaju sad
u maju a meni ce novi pasos biti gotov tek pocetkom juna btw njih sam zvao i bili su jako ljubazni

Offline hrc

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #25 on: 13/May/2010 »
Bok svima, dugo čitam forum  i svaka čast šefu.

Ja sam došao u EP na razgovor i rekli su mi da nisam kvalificiran za nikakav drugi posao osim za konobara,iako pricam tri strana jezika.
Nakon toga sam se prijavio u A Priori i dobio posao na recepciji bez ikakvih problema.
Moji ukupni troškovi odlaska na brod biti će poprilično manji a Suzi je uviek ljubazna i odgovara u najbržem roku, stvarno respekt.
Samo jedan primjer: kandidati iz Hrvatske po novom moraju napraviti D1 pomorski tečaj kako bi se mogli ukrcati na brod, taj tečaj organizira Nautički Centar i košta 850 kn, ali kandidati iz EP-a koji su bili sa mnom na tom tečaju su agenciji platili 1150 kn za to isto, iako agencija stvarno nema nikakve veze ni sa organizacijom ni sa održavanjem istog (ljudi iz Nautičkog Centra isto nisu mogli vjerovati).
Mislim to je jedna sitnica...a i svaki od njih mi je ispričao bar jedno negativno iskustvo sa EP agencijom.
Ja sam nemam neka posebno negativna iskustva sa njima jer sam ih u startu prekrižio čim sam usporedio troškove.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #26 on: 13/May/2010 »
Da da meni su tako nekako rekli nisam kvalificiran za nis već putem e-maila, bez da vide moj cv, i bez da muljam u cv nista.. ali doslovno.
(2 jezika tečno, preko 7 god iskustva u turizmu u inostranstvu, školovan ugostitelj etc etc etc).  
Preko Suzi u manje od mjesec dana od toga prosao za pursera.


e hrc  preko Suzi za pursera? kada si bio na interview?
ča je  život vengo fantažija

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #27 on: 14/May/2010 »
Evo ljudi i ja da podelim moje misljenje i kroz sta sam prolazio. Prvu recenicu sa kojom zapocinjem moju pricu (pokusacu sto krace da je napisem jer bih mogao do sutra da pisem o losem iskustvu sa agentom Tomislavom) da je pomenuti agent jako bezobrazan i drzak, uopste ne izlazi u susret ljudima (naravno da sam procitao ovde i cuo od par njih da je sa njim bilo sve ok i da je pomagao ljudima), totalno neprofesionalno radi svoj posao i kao da listu kandidata drzi u glavi a ne na papiru da ima tacno stanje i kome sta treba da kaze i da ga obavesti, znaci goreg coveka u zivotu nisam sreo, da sam jedini bio bi u meni problem ali ocito da nisam jer sam cuo dosta slucajeva a potvrda je i ova tema koja je otvorena ovde, znaci dajem sve negativne ocene za njegov rad i komunikaciju sa ljudima. Inace se ja natezem sa ovom agencijom jos od prosle godine, imam razlog zasto je to tako, hteo sam da radim za Carnival a koliko znam jedino oni salju ljude za tu kompaniju, naravno da sam cuo i za Suzi (Aprior agencija) i nju sam u medjuvremenu kontaktirao putem email i u vrlo brzom vremenskom roku mi je odgovorila da samo radi sa drzavljanima Hrvatske i dala mi je uputstvo ako ikako mogu da nabavim HR pasos pa da joj se javim onda (mogao bih to da resim ali vremenski period je dug za to i ta solucija je otpala), na osnovu tih par poruka sam zakljucio da je to jedna vrlo dobra osoba i koja hoce da pomogne ljudima, znaci nisam je nikada video niti cuo ali eto tako sam zakljucio na osnovu tih par poruka, iskreno bih voleo i nju da upoznam i predpostavljam da bi rezultat bio pozitivan a to je moj odlazak na brod. E sad prvi intervju koji sam imao je bio za Carnival za poziciju video snimatelja (imam visegodisnje radno iskustvo na TV stanicama), intervju je bio preko telefona gde mi nije bilo uopste precizirano tacno vreme kada cu ga imati nego budi kuci otprilike ces imati u tom nekom vremenskom periodu, mislim strasno, stekao sam utisak kao da je ovo neka za*****ancija (iako se vec par puta odlagao intervju i jako me je to nerviralo sto je to tako, ali eto i to sam naucio da ovde trebas debele zivce da imas pre nego sto odes na brod), inace mi je ovo bio prvi put u zivotu da imam intervju preko telefona i to jos sa strancem, ja sam se ziv presekao i trema me sastavila i nazalost nisam prosao intervju jer sam isao sa pricom kroz da sam ja asistent snimatelja (inace moj bivsi kolega je tako prosao i rekao je da ne zna bas sve u vezi kamere i da je spreman da nauci a da je na TV stanici radio kao neki pomocni kamerman, znaci ne bas taj posao i on je imao redovan intervju, znaci ne preko telefona), covek sa kojim sam vodio intervju me nije bas najbolje shvatio pa je smatrao da ja nemam dovoljno radnog iskustva jer njima trebaju kamermani a ne tu neki pomocnici, e da jos od treme mi se pogorsalo znanje jezika tako da je taj intervju bas bio onako ocajan, znam da sam mogao bolje da pricam ali sta da radim tako je ispalo. Jedna od greski koja je bila jos i sto je doprinela da ne prodjem intervju je ta sto agent Tomislav me nije prethodno zvao ili da mi je uputio putem email neka uputstva vezana za intervju, znaci na sta da obratim paznju, koja pitanja otprilike traze (dobio sam ja od njega tehnicka pitanja oko 30 i vise pitanja i kao evo ova su potencijalna, iskreno ko ce jos da nauci 30 strucnih pitanja i da to bude sve kako treba, po mom misljenju je to jako bezveze i covek ne moze redovno da se spremi a i bio je kratak vremenski rok kada je on to meni poslao da bih kao pokusao da spremim), znaci verujem da ni moj CV nije redovno pregledao jer sam ja u CV stavio da sam pomocni kamerman, pa mogao je da me nazove i da me ispita ili da mi skrene paznju na to da ispravim, naravno da nisam ja jedini tamo od kandidata ali toliko moze da posveti paznju kandidatu, jer ipak ja njega placam za usluge koje on pruza, a pruza nikakve usluge. Nakon toga smo se culi telefonom gde je on meni ponudio poziciju fotografa a ja sam opet hteo ponoviti ovaj intervju za snimatelja i bolje bi se pripremio, i naravno da nije hteo da pristane na to nego samo ako hocu evo za fotografa moze. Ja mu se nisam odmah javio do roka koji mi je zadao nego recimo tek nakon nedelju dana kada sam ipak odlucio da idem za fotografa. Poslao sam mu email na sta je on meni odgovorio da ce me obavestiti o treningu za fotografa (taj trening se placa 100 evra) od tog vremena je proslo jedno izvesno vreme i video sam da se intervju za Carnival odrzava uskoro za foto, sacekao sam nekoliko dana da prodje taj intervju i pitao ga kada je naredni na sta je on meni odgovorio kao sto mi se nisi javio ranije, e onada sam malo poludeo jer on ocito ne vodi evidenciju o kandidatima, znaci mene je zaboravio da obavesti i tu je samo potvrdio koliko je neozbiljan. E posto sam poludeo od njega hteo sam za konobara i rekao sam sebi ne zanima me vise jaka pozicija (staff) hocu samo vec da odem. Posle jednog odredjenog vremena sam docekao njih iz kompanije EP da dodju u moj grad gde su vrsili prelimenarni intervju i pripremio se za poziciju konobara (preporuke, CV), naravno tada je dosao i Tomislav i to je bio moj prvi susret sa njim i bas sam se smorio tako da su me stavili opet za foto iako sam hteo za konobara (ljudi znaj te da za foto ne treba nikakvo iskustvo i da oni pokusavaju na sve nacine da te strpaju za fotografa, u to sam se uverio da su dvojicu njih koji su zavrsili elektrotehnicku skolu stavili za fotografa, jedan je hteo za IT sto je i normalno a drugi je insistirao da hoce bilo sta, konobar , cistac, na sta mu je Tomislav rekao nemas kvalifikaciju, mislim da za asistenta konobara ne treba nikakva kvalifikacija i Tomislav ga je poceo ispitivati o picima na sta ovaj decko nije znao da da odgovore). Otisao sam na trening za fotografa a intervju je bio za IMAGE, tamo smo radili te neke pripreme kao i psiho test na sta nam je on skrenuo paznju da se ovde kod ovog testa nemamo sta bojati i da je tu vrlo mali broj ljudi koji ne prolaze kroz taj test i da ce se on ponrinuti da to bude sve ok i kako treba, znaci da ce prekontrolisat to. Inace sam imao sa njim neki mali intervju tamo (svako od nas je imao razgovor sa njim gde je on proveravao engleski), naravno posto sam ja vec imao traume od njega a inace uvek imam tu neku tremu na intervjuima kao i sada sto sam je imao i nisam bas najbolje pricao ali naravno on je mene uhvatio na onu pricu od ranije od prethodnog intervjua, kao eto nisi poboljsao engleski bla, bla, bla i rekao mi je samo da verovatno necu moci na glavni intervju da izadjem, a inace do glavnog intervjua je bilo mesec dana, ja sam mu samo rekao da cu se poboljsati i bolje spremiti za taj glavni intervju. Kada sam posle nekoliko dana poslao psiho test resen putem emaila nisam ni u najmanju ruku sumnjao da necu proci taj test, stvarno sam pazio kako ga resavam i nisam se uopste obaziro na te njegove reci da ce nam pomoci oko tog testa i od njega dobijam informaciju da nisam prosao psiho test, e stvarno sam ostao zbunjen i nisam se nadao ovome, sada ja se pitam zasto on laze na treningu i prica sve i svasta da ce na pomoci i pregledati dokumentaciju kada to uopste nije ni uradio, verujem da je bio u guzvi ali onda ne treba da pravi tu pricu za to, znaci optuzujem ga kao lazova. Rekao je samo da ce me obavestit kada bude naredni intervju i taj naredni se konacno desio za Carnival koji sam dugo iscekivao, dosao sam u BG na intervju gde me on pre intervjua nekoliko dana obavestio da aplikaciju koju sam mu ranije slao izgleda bolje popunjena nego ova nova koju sam pripremao sada za intervju, na zahtev od mene ako moze da mi posalje tui aplikaciju da vidim sta sam pisao u njoj jer ta treba da se slaze sa CV, naravno od njega nisam dobio odgovor. Ja sam ipak poneo tu novu aplikaciju i CV u kojoj sam napisao malo vise o fotografskom kao i trgovackom iskustvu koje mi je falilo u prethodnoj (staroj ) dokumentaciji. Kada mi je davao dokumentaciju za intervju, primetio sam da je to ta stara dokumentacija i pokusao sam da mu kazem da sam doneo novu, a on onako drsko i bezobrazno kaze, ima vec ne znam ni ja koliko dokumentacija kod mene tvojih i to je ta koju si mi poslao zadnju putem emaila, i kao potpisi ovde aplikaciju i idi na intervju, bio sam sokiran bas, iovako mi je bio sok sto dolazim na intervju a ne jos da me on tako spucava tamo. I naravno na intervju sam pokusao sto manje da pricam o poslu snimatelja i video montaze, ali nisam uspeo jer mi je CV i aplikacija bila vise za video poziciju a ne za foto, tako da sam u vezi fotografije pricao kako mi je to hobi i volim da slikam i ispalo je kao da oni traze vec nekog ko je slikao profesionalno a ne da mu je to hobi a lepo sam mu rekao da hocu da usavrsim svoje znanje u tom delu. Od Tomislava sam dobio email da nisam prosao intervju i da nakon jednog intervjua za snimatelja i dva za fotografa i to sve za Carnival nisam prosao tako da me vise nece obavestavati o narednim intervjuima. E da jos sam zaboravio da spomenem da sam trebao da imam intervju za Ocean Images preko skype i naravno od toga nista nije bilo, i nije me obavestio da ga nece biti, znaci jos jedan minus za njegov profesionalizam. Ovo je moje misljenje i eto pokusao sam da skrenem paznju drugima da ako nesto naopako krene da ih nista ne zacudi sa pomenutim agentom. Zao mi je uopste i para i zivaca sto sam potrosio na ovo, ali opet nikada u zivotu nisam bio toliko istrajan kao u ovome do sada sto pokusavam da odem na brod ali neka valjda ce mi se sreca osmehnuti i da cu naleteti na normalnog coveka jer ovaj ne zasluzuje tu rec "normalan".

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #28 on: 14/May/2010 »
...Ja sam ipak poneo tu novu aplikaciju i CV u kojoj sam napisao malo vise o fotografskom kao i trgovackom iskustvu koje mi je falilo u prethodnoj (staroj ) dokumentaciji. Kada mi je davao dokumentaciju za intervju, primetio sam da je to ta stara dokumentacija i pokusao sam da mu kazem da sam doneo novu, a on onako drsko i bezobrazno kaze, ima vec ne znam ni ja koliko dokumentacija kod mene tvojih i to je ta koju si mi poslao zadnju putem emaila, i kao potpisi ovde aplikaciju i idi na intervju, bio sam sokiran bas, iovako mi je bio sok sto dolazim na intervju a ne jos da me on tako spucava tamo. I naravno na intervju sam pokusao sto manje da pricam o poslu snimatelja i video montaze, ali nisam uspeo jer mi je CV i aplikacija bila vise za video poziciju a ne za foto, tako da sam u vezi fotografije pricao kako mi je to hobi i volim da slikam i ispalo je kao da oni traze vec nekog ko je slikao profesionalno a ne da mu je to hobi a lepo sam mu rekao da hocu da usavrsim svoje znanje u tom delu. Od Tomislava sam dobio email da nisam prosao intervju i da nakon jednog intervjua za snimatelja i dva za fotografa i to sve za Carnival nisam prosao tako da me vise nece obavestavati o narednim intervjuima. E da jos sam zaboravio da spomenem da sam trebao da imam intervju za Ocean Images preko skype i naravno od toga nista nije bilo, i nije me obavestio da ga nece biti, znaci jos jedan minus za njegov profesionalizam. Ovo je moje misljenje i eto pokusao sam da skrenem paznju drugima da ako nesto naopako krene da ih nista ne zacudi sa pomenutim agentom. Zao mi je uopste i para i zivaca sto sam potrosio na ovo, ali opet nikada u zivotu nisam bio toliko istrajan kao u ovome do sada sto pokusavam da odem na brod ali neka valjda ce mi se sreca osmehnuti i da cu naleteti na normalnog coveka jer ovaj ne zasluzuje tu rec "normalan".

Ovde je i vise nego jasno - da te na samom startu nije "zgotivio" pa je to rezultanta ovakvog uzajamnog poslovanja, ukoliko se ovo tako uopste moze nazvati!! Nemam komentar zaista, ali pici dalje, "bad luck" ko sto ameri kazu, jbg -()- Licno poznajem ljude koji su preko Tome prolazili bez nekih problema LICNE PRIRODE, no verovatno je da ima i onih poput tebe... i trebalo bi da se jave sa svojim iskustvima sto pre, da ovo ne bi islo dalje nezapazeno! Zaista ne znam sta se sa njima desilo u medjuvremenu, nekada su bili najpouzdaniji u to vreme; najbrzi, bar sto se mene tice. Ne da se tebi Chovo jos na okean iz ko zna kog razloga, mozda bi se ozenio na Havajima  :yahoo:

Nije mi samo jasno zasto nisi rekao na intervjuu da si profesionalno radio kao fotograf kao svi ostali koji to nisu....
No sta je tu je, znam da se celu prethodnu godinu vucaras oko odlaska... Sada lepo skuvaj kaficu i dobro razmisli o svemu, praveci sledecu strategiju. Jedno je sigurno - i ti i on imate zadatak da poradite na bussines komunikaciji LOL ;)~

Znam kako ti je, al sta sad, moras dalje jer si vec - na pola puta.
 :uzdravlje:

Offline kingofcrewbar

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #29 on: 15/May/2010 »
moj savjet za chovu
javi se nekoj drugoj agenciji i  :plovim: