Author Topic: Employment Power = FUJ!  (Read 59384 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #30 on: 15/May/2010 »
naravno da cu da probam drugu neku agenciju.... imam neke planove, opet kazem zao mi je sto sam uopste i trpeo sve ovo i sto nisam odmah prekinuo saradnju sa EP i nadao sam se da ce biti ok i stvarno sam davao svoj max ali dzaba....kao sto reko Filip "ko zna zasto je to dobro".......

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #31 on: 15/May/2010 »
Ne znam koliko efekta ima ako odeš preko druge agencije jer za fotografe se ionako interview održava u Zagrebu, tako da i ako ideš u A Priori, opet završiš u prostoriji kod Tomislava, skupa sa slovencima, bugarima, talijanima ... Jer ne ide hire agent u manja mjesta jer je lakše napraviti u jednom centru za sve agencije, a pošto je EP najveća, onda to bude tamo.

Upoznao sam Tomislava, i ima neki čudan nastup, pogotovo preko telefona kada ga ljudi zovu, ali s jedne strane ga i razumijem, ipak ga deseci ljudi zivkaju po par puta na dan, i sumnjam da bi i ja na njegovom mjestu titrao ljudima muda. Nemoj me krivo shvatiti, ne branim ga uopće, ali iz svega što si napisao imam osjećaj da ti je engleski slabija strana, ne znam da li si ispunjavao Marlins test? To je inače, uvjet da bi uopće došao na interview, barem nama koji idemo preko A priori. Dakle, ako znaš govoriti (sa tremom i bez), ako se obučeš kao što se traži i ako doneseš portfolio sa 20ak portreta, drugih prepreka za prolaz nema.

Kako bilo, budi uporan, vježbaj engleski, imaš na netu resurse, gledaj satelitske programe bez prijevoda i s vremenom se to poboljša..  ;)


Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #32 on: 15/May/2010 »
U sirokom luku cu zaobici Tomislava i upoznat sam sa svim a opet ko kaze da cu ja ponovo za fotografa, nisam nista rekao sta cu i kako cu, samo sam rekao da imam varijantu. Sto se tice engleskog priznajem kada sam prvi intervju imao da mi je engleski bio onako malo slabiji ali ne i los da ne mogu da se sporazumem, vremenom sam ga usavrsio i smatram da ga sada dobro pricam, a sto se tice Marlins testa, dobro sam ga resio i bio je dovoljan za prolaznost cak i vise nego sto je granica za prolaznost. Ipak za ovih godinu dana sam svasta saznao alo opet tvrdim da je lose poslovanje pomenutog agenta, mene to uopste ne zanima koliko on posla ima i ko ga sve zove ja zahtevam od njega normalan kontakt a ne da bude drzak i bezobrazan i ni u jednom momentu nisam trazio od njega da samo meni posveti paznju.

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #33 on: 15/May/2010 »


Upoznao sam Tomislava, i ima neki čudan nastup, pogotovo preko telefona kada ga ljudi zovu, ali s jedne strane ga i razumijem, ipak ga deseci ljudi zivkaju po par puta na dan, i sumnjam da bi i ja na njegovom mjestu titrao ljudima muda. Nemoj me krivo shvatiti, ne branim ga uopće, ali iz svega što si napisao imam osjećaj da ti je engleski slabija strana, ne znam da li si ispunjavao Marlins test? To je inače, uvjet da bi uopće došao na interview, barem nama koji idemo preko A priori.



Slazem se da je malo cudan i po naravi usporen ali kroz par recenica s njim do ke gledao dokumente iako nisam njegov kandidat je bio "normalno" profesionalan... A sta se tice testa engleskog malo mi je bilo smijesno sta ga dobra vecina nije imala i sta  to uopce njega bas i nije jako nerviralo, sto je u drugu ruku totalno neprofesionalno od njega prema ljudima koji ga placaju, ali eto dg je prosla intervju bez rijesenog tog testa i dokazala da je zapravo svako svoj agent!!! Neznam za vas ali ja sa suzanom nisam progovorio ni rijec na engleskom jer je rekla da je 95 posto sasvim dovoljno kad je vidila rezulatat testa.
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #34 on: 15/May/2010 »
Kad smo već kod Marlinsa, kod Tomislava je 10€, ustvari je cijena $10... nije puno ali za 15 kn ja pojedem hamburger.
Mene je najviše smetala ta neorganizacija, jer ja sam 10 sati čekao da dođem na red, a sve na ono, dođite za sat-sat i pol, mi dođemo, evo njega kaže opet za sat, mi opet na pivu, vratimo se još uvijek ista gužva i tako ko i***ti iz kafane i natrag... sigurno i u kafani ima deal da dobije besplatne čevape :tuctuc: Bilo bi lakše i meni i njemu da je rekao da dođem u 5 popodne, pa da u 7 recimo dođem na red.
I taj dolazak u 8.30 da bi pogledao par slika s ljubavnom muzikom i čuo sve što znam -()- ??? i nakon toga rupa od 10 sati dok nisma došao na red...  oT

Offline alamo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • kocka je bacena
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #35 on: 17/May/2010 »
Ja ne znam i nevidim razloga da se ova agencija ovako pljuje,,,ja iz bosne sam stupio u kontakt sa njima i sa predstavnikom u sarajevu,,,dakako da sam imao informacije iz prve ruke od kolegice koja je isto otišla preko EMPLOYMENT POWER i cura radi već drugi ugovor,,,a ja kao ja imao sam predselekciju kao informativan razgovor prvi puta,,,nakon mjesec je bio cjelodnevni seminar i priprema za glavi interviju ,seminar se sastojao o upoznavanju kompanije,njihovim uslugama,pitanjima na glavnom razgovoru,,oblačenju,o samom ulasku u prostoriju sa predstavnicima,o hodu prema stolu,o sjedanju i ponašanju pri razgovoru itd...TREBA NAPOMENUTI DA SVE OVO JE BESPLATNO,sve informacije i sve aplikacije takođe,,,seminar kad se završi svi izađu vani i onda ide jedan po jedan unutra kao na razgovor,to je samo provjera da se vidi jel se naućilo,nakon tog razgovora su se selektirali za koju kompaniju bi aplikant mogao ići,,,ROYAL je kompanija za koju je moja grupa iz BIH najviše dala aplikanata...

Nakon mjesec je bio interviju u SARAJEVU i to je prvi put u historiji ili ti ga povijesti da je kompanija ROYAL došla u SARAJEVO  da traži radnike,,,POSTOTAK PROLAZNOSTI BIO JE VEOMA VEOMA VELIK,,,AKO NISU SVI PROŠLI JA NE ZNAM KO JE PAO,,,BILO JE I CRNOGORACA sa nama sve ukupno 40...INTERVIJU SAM OPISAO U PREDSTAVLJANJU...
Vaše poslije potvrde da ste primljeni u kompaniju je da platite medical,kad medical prođete da platite vizu,,,
i na kraju kartu...
NARAVNO DA JE VAŽNO DA ČETE MEDICAL RADITI POŠTO EP SAZNA UKRCAJ,,,KAŽEM OVA AGENCIJA JE DOBRA I JAKA...


ZNAĆI 100% EP agencija je konkretna,neznam šta očekujete vi od agencije,,,koja vam služi samo da dobijete posao i koja je zadužena da prođete,,,pa naravno da če agencija zaraditi na vama nećete dobiti posao samo tako
i sto puta ču reći yes EPLOYMENT POWER
Negdje na ino netovima sam našao da bi samo aplicirali preko neta jesu prijave ali je potrebno platiti 39 eura,,,a ako vas prime prime,,,
ovdje nema plačanja nikakvog,,,i od ove godine su počeli razgovori i u SARAJEVU naravno ti razgovori če se obavljati ako je rentabilnost isplativa tj. da kandidata spremljeni bude dovoljno....

VI više sa agencijom nemate ništa,,te pare što ste pozajmili da bi otišli vratičevam se nakon mjesec dana,a imate još maksimalno 7 mjeseci ili 5 mjeseci zavisi za koju opciju ste se prijavili...
naravno imačete vi troškove nakon drugog ugovora ponovo medical ali o tom potom,,,
Ili možda ne oćekujete da vas ljudi svaki dan zivkaju na mobil,šalju mail,,pa vi ste tu da priupitate šta kako i dokle naravno da ima kandidata dfa čekaju ali dočekaće...
JA sam predao u januaru a idem na kraju maja znaći pet mjeseci nepuni,,,,naravno gift shop čeka malo duže u najgorem slučaju jer i puno manje radnika je potrebno...
samo padobranci znaju zasto ptice pjevaju

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #36 on: 17/May/2010 »
@alamo,
 nitko ne  kaže da nisu jaki ili da ne krcaju, problem je  što popriličan broj ljudi ne dobije  ni šansu doći do intervjua, jer ih netko OD EP zaposlenika, po nekakvom njihovo internom odabiru odbaci.. Nitko ne  očekuje da te zivkaju svaki dan ili  slično, i apsolutno se ne radi o tome  kako se odvije komunikacija, nego o tome da se ne drže se onog što sami kažu.

ponavljam u mom slučaju meni i supruzi rekli su da  parovi ne mogu skupa. Zatim su suprugu pozvali na interview a mene  otpili par dana nakon da nisam dovoljno dobar , nemam iskustva i sl. uglavnom ja se sada krcam preko druge  kompanije, a supruga već tuče more, i morat ćemo se sami snalazit kako do iste  kompanje  i zajedno na  brod... popriličan problem, uzrokovan  neprofesionalnošću i bahatošču EP-a... i nije jedini problem  koji se rodio iz njihove  usluge. Isto tako ja  mislim da nisam  ovca za strizanje, pa kad plaćam uslugu očekujem da tu uslugu i dobijem, tj da se zaštite  moji interesi, zato i plaćam zar ne... U prijašnjim postovima sam malo više napisao o tome pa da ne  ponavljam  isto.

ukratko, gospoda nisu profesionalna, to što si ti bio u skupini onih za  koje su ocijenili da mogu proć interview je puka sreća  za tebe i ništa više.
ča je  život vengo fantažija

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #37 on: 17/May/2010 »
upotpunosti se slazem sa korisnikom "Dan", ja takodje nisam spomenuo i objasnjavao da je rad agencije los (inace kada sam pokrenuo postupak za rad na brodu, prvoj agenciji kojoj sam se obratio bio je EP iz tog razloga sto sam cuo da su oni jaki i sigurni u tom poslu sto rade i imam mnogo prijatelja koji su preko njih otisli na brod, a inace jedan moj drugar je takodje lose prosao kada je hteo za fotografa gde se i posvadjao sa pomenutim agentom i drugar me je upozoravao na to da je agent malo cudan, tako da sam se ja uverio u to vremenom) nego pomenuti agent koji radi u njoj a "Alamo" da si kojim slucajem isao za fotografa i da si imao kontakt sa ovim agentom uverio bi se u sta sam objasnjavao, mislim nije 100% sigurno da bi lose prosao kao ja ili mnogi drugi ali bih mogao barem malo da zakljucis da je malo cudan. Inace sam cuo za Sinisu da je ok osoba ali nazalost do njega nisam uspeo da dodjem.

Offline alamo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • kocka je bacena
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #38 on: 17/May/2010 »
Tog sinišu ili kako već nisam ni upoznao i neznam,,upoznao sam predstavnicu iz Sarajeva i Andreja iz zagreba,,,ni skim više nisam ni kontaktirao,,,uglavnom prema meni je bilo sve ok,,još znam neke iz BIH gdje je bilo sve ok,eh sada sve ima nebi neko rekao nešto ali eto ,,,jesamli imao sreće po vama jesam i onda i ja kažem jesam šta ću,,,kaže stara p. ko je sretan ni u hali nije gladan,,,šalim se,,krivo mi je da iko ima problema takvih jer to su banalni i smiješni problemi,,,

a ovo za bračni par,ja znam jedan braćni par iz živinica ili tuzle ako se ne varam i prošli su i dobili su isti brod,,,tako da je i to moguće,,,,

možda vam je bolje doći u sarajevo na interviju bolje bi možda prošli,,,

šalu na stranu ja vam svima želim da što prije dobijete papire,ukrcaj i da dobijete što bolji brod,,da se snađete što bolje i ostalo čete svi lako,,,,pozzzzz
samo padobranci znaju zasto ptice pjevaju

Offline kingofcrewbar

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #39 on: 17/May/2010 »
glavno je da ne dajete pare onom tko vas loše tretira, o bilo kojoj agenciji da je riječ
ipak vi plaćate agente a ne oni vas. posao na brodu ćete dobiti preko ove ili preko one agencije.

Offline deny

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #40 on: 17/May/2010 »

ZNAĆI 100% EP agencija je konkretna,neznam šta očekujete vi od agencije,,,koja vam služi samo da dobijete posao i koja je zadužena da prođete,,,pa naravno da če agencija zaraditi na vama nećete dobiti posao samo tako


Zaista mislim da bi prije nego ostaviš komentar trebao detaljno pročitati predhodne postove jer su pored mene mnogi rekli šta očekuju od agencije tj. njihovih agenata ili bolje rečeno "agenta" a to je ukratko rečeno profesionalan odnos prema klijentu, tako da svojim neutemeljenim komentarima tipa da ljudi očekuju da im agencija izigrava majku samo bez potrebe dužiš temu. Zatim, neznam da li si primjetio ali EP je apsolutno jedina agencija na ovom forumu koja se spominje u negativnom kontekstu. Ne razumijem dio u kojem kažeš da se kod njih ništa ne plaća, pa od čega oni žive onda, od "ljubavi"-čisto sumnjam?!? Ja sam prvi kontakt imao upravo sa pomenutom agencijom i meni nisu ništa spominjali da je išta džaba, čak šta više dobio sam odgovor da je sam trening 100 Eura plus ostali troškovi. Također nisam upoznat da se finalni razgovori obavljaju u Sarajevu, ali ako jest još bolje. Kao što je "Dan" rekao, imao si puku sreću što si se našao u toj skupini koja je prošla pri tom najviše misleći u kontekstu što nisi imao kontakt sa Tomislavom. Sve u svemu, kao što sam ti rekao na početku posta prvo detaljno pročitaj predhodne postove pa onda komentariši, a o pravopisu ćemo drugom prilikom  +U+

Offline alamo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • kocka je bacena
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #41 on: 17/May/2010 »
Kralju ne znam za tebe šta su ti tražili i šta ne,ali mi nismo plačali seminar,niti smo plačali ista osim onoga što se treba plačati...Jeste u Sarajevu je bio glavni razgovor i to prvi puta ,,,dama iz Londona predstavnica Royala nas je ispitivala,,,Ja o ovoj agenciji pričam iz svog viđenja i nekih još,,recimo kolegica koja je 2009 radila s njima i išla je u Zagreb i sve je bilo ok,,,a opet iz tvog viđenja vidim da tebi nije bilo sve ok,,pa naravno nisu ni svi ljudi isti ...
MENI JE STVARNO ŽAO DA IKO IMA PROBLEME PRI ODLASKU I DA IKO IKOGA PRAVI BUDALOM...Ako sam imao sreče drago mi je,,,a opet krivo mi je kad neko nije jer stavim se u svoju poziciju,ali ponavljam meni je ova agencija dobra i kažem  ::yes:: EP.
I OPET KAŽEM JER STVARNO MI JE DRAGO ŠTO SAM USPIO NE OTIĆI IZ SARAJEVA A ZAVRŠITI SVE,,,SMANJIO SAM OGROMNE TROŠKOVE I NIJE ISTO OTIĆI U BG ILI ZG IZ SA PA JOŠ IMATI PROBLEME...
Sve u svemu drug ja tebi želim sreću da odeš ma preko koje agencije i bilo kome želi ako je već odlućio da ide ,da ode i da dobije dobar brod ,a povrh svega da se snađe dobro kao i ti drug...
 :uzdravlje:
samo padobranci znaju zasto ptice pjevaju

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #42 on: 18/May/2010 »

Alamo, i ja sam takodje imao sl. situaciju kao i ti, i za sada sam zadovoljan njihovim radom.

Offline alamo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • kocka je bacena
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #43 on: 18/May/2010 »
eto vidiš drug drago mi je,,interesuje me kad je andrej dolazio jel naplačivao taj seminar vama u bg...

ma i ja sam zadovoljan,ukrcaj mi je 31.05-harwich,ship-jewel of the seas...zz :uzdravlje:

poz
samo padobranci znaju zasto ptice pjevaju

Offline Sizygy

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #44 on: 18/May/2010 »
Ja bih samo predlozila agentima iz EP da porade na organizaciji. Velik je broj ljudi bio nezadovoljan neredovitim mailovima, obavijestima u zadnji cas ili cak ne primanjem vrlo bitnih mailova u svezi termina i mjesta intervjua. Cijena od 300eur koja se placa za usluge organizacije EP-a bila je objasnjena time sto agencija puno trosi na telefonske pozive i uredjivanje cijelog procesa. Moram reci da sam vise ja njih zvala, vise ja njima slala mailove i vise se sastrane informirala kako bi sto bolje prosla na intervjuu i organizirala cijeli proces. Svaka cast, neke stvari ne bih znala i mozda bi mi puno vise vremena trebalo da saznam i uradim sama, ali nije u redu da se toliko naplacuje nesto sto nije organizirano kako treba. Svi danas radimo u vremenu kada je tocnost i organizacija na cijeni i dala bih vrlo rado i vise novaca za sto manje stresa i problema. Ali s druge strane ovo nam je svima skola kako se snaci i izboriti za sebe u poslovnom i "money" svijetu. No to je sad stvar osobnih zelja i truda pojedinca. Tko ce gledati samo na to da sto vise para stavi u dzep (jeste li za Marlins i ostale usluge koje se naplacuju extra dobili racun??!!) ili ce im biti u interesu da ostanu profesionalni i usluzni kao i na brodu te ostave dojam odlicne agencije za preporuciti buducim wannabe moreplovcima. Vrijeme i iskustvo rade svoje i narod je najbolja reklama.  ;)