Author Topic: Employment Power = FUJ!  (Read 59387 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #45 on: 18/May/2010 »
Cijena od 300eur koja se placa za usluge organizacije EP-a bila je objasnjena time sto agencija puno trosi na telefonske pozive i uredjivanje cijelog procesa.

od kuda to 300 eur usluga?
od kada specificiraju koliko košta usluga?
ča je  život vengo fantažija

Offline Sizygy

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #46 on: 18/May/2010 »
od kuda to 300 eur usluga?
od kada specificiraju koliko košta usluga?

E pa o tom sam pisala u par navrata. Stvar je sto nema cjenika usluga niti se izdaju racuni. Teska muljaza zbog koje su voditelji agencije imali bliske susrete sa poreznom upravom. :tuctuc:
Prvo je bilo receno 350eur pa je na intervjuu receno da je 300eur zbog velikog broja ljudi. Kao "discount"... 

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #47 on: 18/May/2010 »
da da zato pitam, jos nisam cuo ni vidio da je itko dobio bilo kakvu specifikaciju troskova.

a preko ocensaki letovi ukoliko nisi izbirljiv moguci su i za 350 - 400 EUR. (bez racunanja na  popuste ukoliko si moreplovac etc etc...)
ča je  život vengo fantažija

Offline Sizygy

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #48 on: 18/May/2010 »
da da zato pitam, jos nisam cuo ni vidio da je itko dobio bilo kakvu specifikaciju troskova.

a preko ocensaki letovi ukoliko nisi izbirljiv moguci su i za 350 - 400 EUR. (bez racunanja na  popuste ukoliko si moreplovac etc etc...)

Da ali tih 300eur nema veze s kartom. To je samo za "usluge" EP! Znaci to 300+avion+lijecnicki+pomorska+D1+viza!

Zna li netko, ja sam sad saznala da je D1 850kn a EP trazi 1200kn. Mozda je u njihovo uracunata cijena jos za pomorsku ili je to djabe kad polozis D1.. Kak ide tocno s tim svim??

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #49 on: 18/May/2010 »
ne ne nije uračunato ništa.

d1 - 850 kuna - (u EP - 1150 kuna) plus 270 kuna nadležnoj lučkoj kapetaniji za izdavanje  iste  u oba slučaja.
liječnički od 1100 na  gore ovisno o doktoru i ovisno koje pregelde odradi (znači ovisno koja  kompanija)
viza -732 kune (gore dole par kuna jer zadnji puta sam to radio prije preko godinu dana, supruga je  nedavno ali se ne sječam točnog iznosa)
provizija  agencije - ono što kažu bez obzira na agenciju najčešće od 200 eur na  gore (ovisno od agencije  do agencije)
barem to su informacije  koje sam  ja skupio u zadnjih 3 mjeseca

onako na suho avion i let zagreb  miami

Book your flights
x 1 x 0 x 0
Tue 1 Jun 2010   12:35   ZAG-STN
   Germanwings       
1.153,62 kn
   
 
   Book
Wed 2 Jun 2010   07:25   STN-MIA
   Air Berlin   +   
2.263,35 kn

Air Berlin is likely to display prices in GBP
£266.65
   
 
   Book
Total price   =   
3.416,97 kn
   
natravn kartu nećeš bukirati sam jer je potrebna organizacija smještaja u Miamiu (ili dise već krcaš) u hotelu (kojeg plaća kompanije koja te krca, ne agencija, ne ti, nego kompanija)
ča je  život vengo fantažija

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #50 on: 18/May/2010 »
eto vidiš drug drago mi je,,interesuje me kad je andrej dolazio jel naplačivao taj seminar vama u bg...
Nisu nam naplatili seminar, a dolazio je Sinisa i gospodin Ivica.

A sto se tice e-maila jednom prilikom su me zvali da im posaljem da se ne vodi sudski postupak, jer im nisam odmah poslao kada sam se prijavio.Pa kada sam pustio e-mail odgovor sam dobio za 10 min. a i jos su me pozvali u toku dana da me obaveste da je stiglo uverenje.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #51 on: 18/May/2010 »
dobro da nemaju svi i loša iskustva s njima.
čini mi se da ovisi o sreći kako će netko proći pri kontaktu s njima.
ča je  život vengo fantažija

Offline catfish

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #52 on: 18/May/2010 »
Kakvi troškovi telefona??!!sve skupa su oni mene zvali 2x, i poslali 2 maila!!ja sam bila kod njih 4x i zvala ih 3X i poslala 3 maila.Još bi oni meni trebali platiti!300 eura im na kraju daješ jer oni poznaju department managere i prvi dobiju tvoj LOE, i ajd 10e za testove engl. im priznajem!
Liječnički sam odradiš, vizu se možeš naručiti online, pomorsku si sam sređuješ!!
Oni također dobivaju i proviziju od kompanija za koje pronalaze kadar!!!

I što je najbolje...kada dođemo do Amerike i broda,ameri se svi žale na svaki cent za koji misle da im nije pruženo ono što su oni zahtjevali, pa čak i kad je!Cijene svoj novac i svoje zarade a imaju puuuuno bolji standard i više para neg mi ovdje!!
Ne mislim da mi trebamo "drvljem i kamenjem" po EP, ali da bi trebali obratiti pozornost na ove kritike-bi!!poboljšati svoju organiziranost, informiranost i odnos prema klijentima KOJI IM PLAČAJU i daju "kruha"!!!

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #53 on: 19/May/2010 »
evo moje price, odnosno iskustva koja sam imao do sad; poslao sam im mail pred par mjeseci vezano uz gift shop/bar i ekspresno dobio mail da zaposljavaju hotelsko osoblje. Sve receno u jednoj jedinoj recenici. Onda sam naravno otisao u A Priori, obavio onaj pred-interview i sad cekam. U meduvremenu sam poslao i u Koper - Invermore Shipping upit za Gift/Bar da bi mi se nakon par dana javio gosp. Norsic iz EP-a i rekao putem maila da ga nazovem na telefon. Usput sam vidio kako je Helena forwardirala mail u EP pod nazivom "for you". Zasto je to napravila, ne znam, nije sad ni bitno. I nazvao sam ja doticnog gospodina, pitao me zasto u bar, da li sam radio ikad u baru (moj odgovor je bio ne, ali da bih rado probao i da mi je to interesantno). Rekao je ok, pitao me kak stojim s engleskim i poceo maleni razgovor na engleskome u kojem me pitao 3-4 pitanja i na kraju rekao da mu posaljem sliku i CV na mail. To sam ucinio i nakon par dana zove me da dogovorimo susret uzivo. Bio sam ovaj tjedan na tom razgovoru, donio sam mu Marlins test (po meni dobro da jesam, jer me onda nije gnjavio s tim koliko dobro znam engleski), pustio mi je video koji pusta svima, o zivotu na brodu. Odgovorio me od Gift shopa jer je zarada mala. (tocno to su bile njegove rijeci) Opet me pitao jesam li radio u baru, opet mu ponavljam da nisam. Veli buduci da je Marlins dobar, da pokusamo s Royal Caribbean-om, daje mi application form, ja popunio i dajem mu natrag. Uzima moj CV i veli sto treba promijeniti. Sugerira mi da izbrisem ovo sto sad radim i napisem da sam radio u nekom baru. Uz sve to salje mi na mail materijale iz kojih bih se trebao pripremiti za interview. A on bi mogao biti za mjesec i pol. I to je bilo to, jako kulturan i susretljiv covjek, bez problema. Jedino mi nije bilo jasno zasto je kolega napravio grimasu kad je spomenuo da bi mogao na Royal i datum interviewa. Fakat me zanima sto mu je to znacilo...  -()-

sad vi meni recite kakve sanse ja imam da prodem? nije mi po volji sto moram lagati o zaposlenju, pogotovo jer se bojim da bi me predstavnik kompanije mogao skuziti nekim trik pitanjem. (tipa da li znam koktele, kak dugo radim u baru i slicno) Napominjem da su materijali koje sam primio za Bar Servera.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #54 on: 19/May/2010 »
Uzima moj CV i veli sto treba promijeniti. Sugerira mi da izbrisem ovo sto sad radim i napisem da sam radio u nekom baru. Uz sve to salje mi na mail materijale iz kojih bih se trebao pripremiti za interview.

To mi nije jasno, znači modifikacija CV je  ok, no popriličan broj ljudi dobije odbijanac jer nemaju potrbeno iskustvo, čisto me  zanima  koja je  to njihova interna  shema na osnovu čega nekome  kažu modificiraj CV a nekome nemaš iskutvo koje tržimo....


sad vi meni recite kakve sanse ja imam da prodem? nije mi po volji sto moram lagati o zaposlenju, pogotovo jer se bojim da bi me predstavnik kompanije mogao skuziti nekim trik pitanjem. (tipa da li znam koktele, kak dugo radim u baru i slicno) Napominjem da su materijali koje sam primio za Bar Servera.

prolaznost općenito je  ogromna na takvim intervjuima, kvaka je  u smiješku "hopsitality look-u" dobroj prodaji samog sebe  i baznom znanju materije. vidi nauci određen broj koktela drži se priče  da ste u baru di si "radio" služili te  koktele, budi voljan naučiti nove  za koje  ne znaš recpeture, budi voljan naučiti nove  stvari  i pokaži da si timski igrač... znaj koje piće ide s čime... osnove barem.. prouči skriptu koju su ti poslali. i trebalo bi biti lako proći...
vidi http://cocktails.about.com/od/atozcocktailrecipes/a/rcps_a_list.htm za recepte  Koktela i http://cocktails.about.com/ za bartendere uopće
ča je  život vengo fantažija

Offline Walter

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #55 on: 20/May/2010 »
Taj interview ti je najvažniji, dobro se pripremi, pa i na trik pitanja, a o koktelima i vrstama alkohola moraš znati puuuno, e sad, kako se pripremiš tako će ti i biti, a o laganju u CV-u ne brini, to se finije kaže "modificiranje" CV-a.

Tako je Sefe  ::yes:: , a ja cu svoj CV dobro da izmodificiram, ima da stavim da sam sluzio kraljicu majku licno  :D
pa ako upali upali

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #56 on: 20/May/2010 »
To mi nije jasno, znači modifikacija CV je  ok, no popriličan broj ljudi dobije odbijanac jer nemaju potrbeno iskustvo, čisto me  zanima  koja je  to njihova interna  shema na osnovu čega nekome  kažu modificiraj CV a nekome nemaš iskutvo koje tržimo....


sada ću ti ja reći koja je to interna šema ...

Prilagođavanje CV-a potrebama posla je umjetnost, i ljudi žive od toga. Ako malo proguglaš, naći ćeš stotine web stranica ljudi koji svoje usluge prilagođavanja cv-a naplaćuju za lijep novac. Evo samo jedne od njih: http://careersadvice.direct.gov.uk/helpwithyourcareer/writecv/

Kada agent na osnovu kratkoga razgovora u četiri oka sa kandidatom ocijeni da je kandidat perspektivan, pomoći će mu na taj način da će njegov cv (besplatno) prilagoditi (gramatički i kontekstualno) onim cv-ima za koje je svojim očima vidio kako imaju prolaznost kod predstavnika kompanije.
Agent jako dobro zna kakav cv prolazi, a kakav ne.

Kako će ocijeniti da je kandidat perspektivan?
U svojem dugogodišnjem iskustvu sa kandidatima, on zna da su na brod pokušali otići ne samo fini i školovani ljudi, nego i narkomani, kriminalci i mamini i tatini sinovi koji u cijeloj priči vide samo $$$, a kada vide da treba zapeti, vrate se za tjedan dana i osramote agenta koji ga je poslao.
Relativno malo ljudi zadovoljava tražene kriterije za posao, i agent se često odluči pogurati onoga za kojega pomisli da je vrijedan.
Ponekada tako i pogriješi, ali rijetko. Svi znaju da nema zahtjevnijeg posla od rada sa ljudima.
Ako se netko nađe uvrijeđenim što nije primljen, neka pokuša kod druge agencije.

Znam za slučaj kada je jedna cura dobila otkaz poslije nekoliko mjeseci jer je menadžer primjetio da je uvijek namrgođena i nikada se ne smije.

Rijetko primjetim da se na forumu pojavi netko tko kaže da će otići na razgovor i pitati u agenciji ima li šanse za posao, puno je više onih koji već razmišljaju o promjeni departmenta, a kruzer su vidjeli samo na tv-u i kompjuteru. Strpljivost. Sve se to uzima u obzir kada kandidat sjedne sa agentom i pruži mu svoj cv.
Ako agent kroz razgovor ne detektira nijedan od razloga za bijeg sa broda zbog stresa, puno posla ili melankolije, dobit ćete posao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #57 on: 20/May/2010 »
da, da šefe  to mi je  jasno, u smislu modifikacije  i kako i čemu služi,

Mislio sam interna šema u smislu, netko ne  dođe ni u priliki ni pokazati im CV uopće.
ča je  život vengo fantažija

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #58 on: 20/May/2010 »
da, da šefe  to mi je  jasno, u smislu modifikacije  i kako i čemu služi,

Mislio sam interna šema u smislu, netko ne  dođe ni u priliki ni pokazati im CV uopće.

Ima i za to razloga, nekada ti neće reći da preferiraju kandidate po nacionalnoj osnovi, jer po zakonu to ne smiju, ali kompanije to ne zanima, ako se dogodi da recimo par makedonaca napravi neku nepodopštinu, nrp. pobjegnu sa broda, kompanija će mirne duše javiti agentu da im neko vrijeme ne šalje makedonce.
Ako u Beogradu zapale američku ambasadu isto će reći za srbe.
Ako u Bangkoku mina raznese 20 američkih turista, isto će reći za tajlanđane ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline catfish

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #59 on: 20/May/2010 »
Ima i za to razloga, nekada ti neće reći da preferiraju kandidate po nacionalnoj osnovi....

To mi nije ništa neobično! Kada te primaju za posao službenika u državnu službu u RH ili kod privatnika u neke firme to se isto radi, ali prešutno...