Author Topic: Employment Power = FUJ!  (Read 59383 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kingofcrewbar

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #60 on: 20/May/2010 »
koliko god vam se to nekad činilo teško, iako je stanje nikakvo, besparica besposlica itd. ne dajte svoje novce, a ne govorimo o malim svotama, nekome tko ga ne zasluži barem na taj način da se prema vama ponese ljudski i barem na taj način vam izađe u susret
treba zadržati kakav takav ponos, a ne ono zovneš da bi zatražio uslugu koju ćeš platiti, a prema tebi se ponesu kao prema zadnjem smeću, a tebi tih petsto šesto eura znaći nešto, a za njih je to sića
ma ko ih j....
ako ne pokažeš poštovanje prema sebi neće te poštovati nitko :uzdravlje:

Offline deny

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #61 on: 23/May/2010 »
koliko god vam se to nekad činilo teško, iako je stanje nikakvo, besparica besposlica itd. ne dajte svoje novce, a ne govorimo o malim svotama, nekome tko ga ne zasluži barem na taj način da se prema vama ponese ljudski i barem na taj način vam izađe u susret
treba zadržati kakav takav ponos, a ne ono zovneš da bi zatražio uslugu koju ćeš platiti, a prema tebi se ponesu kao prema zadnjem smeću, a tebi tih petsto šesto eura znaći nešto, a za njih je to sića
ma ko ih j....
ako ne pokažeš poštovanje prema sebi neće te poštovati nitko :uzdravlje:
Bravo, o tome ja govorim cijelo vrijeme, to je sama bit teme, da sam sebe postujes i da ne dozvolis da se prema tebi odnose kao prema smecu.

Offline Mala_Mu

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #62 on: 25/May/2010 »
Bravo, o tome ja govorim cijelo vrijeme, to je sama bit teme, da sam sebe postujes i da ne dozvolis da se prema tebi odnose kao prema smecu.

Ne, ne! Nije bit u postovanju! Znaci, imas svoj cilj i on je jedino bitan! Je li ti cilj da odes na brod? Cil ti je da odes u tom i tom roku? Cilj ti je da odes bas na taj brod? za*****i te nadrkane ljude! Ne primaj to k srcu i ne shvataj kao uvredu, ponizenje i gazenje tvog ponosa! To bi znacilo da ti dela te osobe nesto znace! Iskuliraj, pretrpis nesto, odes do svog cilja, a da li je neko profitirao od tebe, da li je neko imao trenutno zadovoljstvo istresanja svojih frustracija i sl...ma, sta tebe to briga?!? Bitan ti je samo i samo tvoj cilj! Ako si uporan i to zaista zelis (iz ovog ili onog razloga), neka ti to jedino bude bitno! Oni su u poziciji da te malo ili malo vise iskuliraju i ne samo tebe nego druge...jer, jbg, oni su tvoja stepenica za dalje. A kad resis to...onda zaboravis da postoje kao sto ce i oni za tebe... Znaci, samo gledaj svoj cilj - sve prepreke su manje bitne... Ja tako radim u zivotu (i def. ne primam srcu reci, grimase, ton glasa o sl. svakojakih likova koje sretnem na ovaj ili onaj nacin) i uspeva!
Posvud promasena vrsta...samo retki nadju retke...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #63 on: 25/May/2010 »

Znaci, imas svoj cilj i on je jedino bitan!


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #64 on: 26/May/2010 »
evo komentirat cu da sam e-mailom pricao sa EP-om (svaka cast gospodinu Norsicu) i osim Bara nude mi jos posao fotografa. To je staff pozicija i ono sto svi govore da je bolje nego crew pozicija. Fakat ne znam za sto da se odlucim. Ima li netko da je bio u slicnoj situaciji?

Offline kingofcrewbar

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #65 on: 26/May/2010 »
Ne, ne! Nije bit u postovanju! Znaci, imas svoj cilj i on je jedino bitan! Je li ti cilj da odes na brod? Cil ti je da odes u tom i tom roku? Cilj ti je da odes bas na taj brod? za*****i te nadrkane ljude! Ne primaj to k srcu i ne shvataj kao uvredu, ponizenje i gazenje tvog ponosa! To bi znacilo da ti dela te osobe nesto znace! Iskuliraj, pretrpis nesto, odes do svog cilja, a da li je neko profitirao od tebe, da li je neko imao trenutno zadovoljstvo istresanja svojih frustracija i sl...ma, sta tebe to briga?!? Bitan ti je samo i samo tvoj cilj! Ako si uporan i to zaista zelis (iz ovog ili onog razloga), neka ti to jedino bude bitno! Oni su u poziciji da te malo ili malo vise iskuliraju i ne samo tebe nego druge...jer, jbg, oni su tvoja stepenica za dalje. A kad resis to...onda zaboravis da postoje kao sto ce i oni za tebe... Znaci, samo gledaj svoj cilj - sve prepreke su manje bitne... Ja tako radim u zivotu (i def. ne primam srcu reci, grimase, ton glasa o sl. svakojakih likova koje sretnem na ovaj ili onaj nacin) i uspeva!

ponos na prvom mjestu :uzdravlje:
kako prije odlaska na brod, tako i tamo. samo ne pretjerivati da ne izgledaš kao nepristupačna osoba, zadržiš otvorenost i pristupačnost, naravno ne prema svakome :party:
ja sam držao do sebe, i birao sam preko koga ću otploviti, i još uvijek biram s kim surađivati.
radije daj petsto eura dobrotvornoj ustanovi nego nekome ko te je*e =""

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #66 on: 28/May/2010 »
Potpis king, dobro receno. Ne treba se nikom da zezat za svoje pare.

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #67 on: 29/May/2010 »
Mislim da je nekakav kraljevski tretman mušterija ono što je najmanje bitno kod određivanje kvalitete neke agencije za zapošljavanje.

Ja lično sam poprilično zadovoljan EP-om,pojedinci tamo su veoma susretljivi i suosjećajni,mene lično su bili nagovarali da je posao koji sam dobio na intervjuu pretežak,da nejdem, da bi mogao odustat,da vjeruju da bi mogao proći intervju za bolje plaćen i lakši posao, unatoč mom odbijanju inzistirali su da im se javim ako odustanem i da će mi pokušat sredit bolji posao.

A o tom kraljevskom tretmanu,osmjehu i nekoj površnoj ljubaznosti zaposlenika agencije,koju neki ljudi doživljavaju kao vrlo bitan kriterij odabira agencije da napišem iskustvo mog prijatelja.

On je isto očekivao kraljevski tretman u agencijama, ono kako je opisao svoj prvi odlazak u EP bio je isprva negativan, dali su mu neke papire da ispunjava i kako je krivo ispunjavao, tako su papiri završavali u smeću sa usmenim odgovorima kako treba ispunit ponovno. On je vjerojatno očekivao da će mu zaposlenici Ep-a sa osmijehom na licu sami ispunit papire kroz poneku simpatičnu pošalicu na njegove pogreške i to na koncu nazvao "*ebanje u zdrav mozak".

U međuvremenu je posjetio i agenciju u Kopru, sav zadovoljan njihovom ljubaznošću, odlučio je ići na brod po njihovoj preporuci i ubrzo završio na sjeveru Afrike, na nekom prastarom brodu, gdje je hrana bila užas, morao je kupovat vodu, a gostiju u pojedinim periodima gotovo da nije ni bilo.
Jedan period uopće nije imao posla i tako obećanih 1500-1800eura mjesečno koju je agencija obećala se pretvorilo u nekih 400eura u prvih 15dana i onda odustao, pošto sezona na Jadranu uskoro počinje, a ti novci su premali za takve uvjete.

Pošto je za troškove putovanja iskeširo 10.000kn, a zaradio 3.000kn, ispalo je da je radio đabe 2tjedna i za to iskeširao 7000kn.
Kad je došao u Zagreb bio je sav psihički utonuo, jedva da je govorio. Srećom ja sam mu rekao, na dan kad je došao sa broda, da sam taj isti dan bio na intervjuu preko EP-a u Zagrebu i da će intervjui bit vjerojatno i u drugim gradovima preko Ep-a. U zadnji čas je otputovao i ipak stigao obavit intervju preko EP-a za Disney u Dalmaciji i prošao sa provjereno odličnom plaćom za kakvu još nije radio, jaka kompanija, lako provjerljive informacije.
I na koncu je shvatio da je nekakva ljubaznost, sa na kraju "nožem u leđa", milijon puta gora od malčice špotanja u EP-u, koji su mu na kraju vratili osmijeh na lice i promijenili život na bolje.

peanutz

  • Guest
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #68 on: 29/May/2010 »
Svaka musterija treba da dobije kraljevski tretman, jer ti ona donosi profit.. Mozda si zato dobio tako nisku poziciju zlatko99? A i ti si, Sefe, poceo kao dishwasher...
Da bi dobili svojih 350 eura provizije, valjda treba malo i da tolerisu ljude koji im dolaze, ne ide se na kruzer svaki dan...

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #69 on: 30/May/2010 »
Svaka musterija treba da dobije kraljevski tretman, jer ti ona donosi profit.. Mozda si zato dobio tako nisku poziciju zlatko99? A i ti si, Sefe, poceo kao dishwasher...
Da bi dobili svojih 350 eura provizije, valjda treba malo i da tolerisu ljude koji im dolaze, ne ide se na kruzer svaki dan...
Moje trenutno radno iskustvo ne daje mogućnosti zapošljavanja na nekim odlično plaćenim laganim poslovima,EP nema ništa sa time.
Stanje u državi je toliko teško da je relativno normalan posao bez nekakve veze vrlo teško naći,mislim ima posla,al sve neki poslovi tipa računanja plaće na nekakvu smješnu proviziju,na crno i sezonski,na minimalac sa prekovremenim radom,itd. ,ma čak i to postaje teško za naći.
Ep ipak nudi ukrcaj na elitne brodske kompanije i imaju uvjerljivo najveću ponudu poslova u okolici i meni su već(U manje od 2mjeseca) otvorili mogućnost biranja između 2 za mene solidna posla,1000dolara plaće je kao ovdje 1500dolara,jer živim sam i sam plaćam hranu,režije,auto... ,za mene su te ponude kao dar sa neba.

Mislim da je provizija sitnica za ono što tamo dobivaš.

Oni će dobit iznos u vrijednosti trećine moje prve plaće,a ja ću iz svega toga dobit puno puno više.
Kao mjerilo,znam priče kad su kandidati za posao davali iznos od 4-5prvih plaća da dobiju posao.
Ja nisam primjetio tu netoleranciju,prema meni su bili svi korektni,valjda su neki ljudi više,neki manje osjetljivi.
Tako da imam samo riječi hvale za njih.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #70 on: 30/May/2010 »
Oni će dobit iznos u vrijednosti trećine moje prve plaće,a ja ću iz svega toga dobit puno puno više.
Kao mjerilo,znam priče kad su kandidati za posao davali iznos od 4-5prvih plaća da dobiju posao.
Ja nisam primjetio tu netoleranciju,prema meni su bili svi korektni,valjda su neki ljudi više,neki manje osjetljivi.
Tako da imam samo riječi hvale za njih.

Mislim da bi trebao pročitati s razumijevanjem  cijeli tread prije postanja, ne radi se tu o netoleranciji ili preosjetljivosti radi se o tome da neki od forumaša, nisu dobili šansu ići na predintervju a kamoli na intervju s  predstavnikom kompanije,  nevezano za njihovo iskustvo u poslu i branši. Neki su odustali, neki se postavili bolje nakon što su  shvatili EP shemu, a neki promijenili agenciju i ostvarili cilj, niko ne traži kraljevski tretman, no ukoliko "nudiš uslugu koju na kraju naplaćuješ onda je nužno uslugu i pružiti" to je bit posredništva...

Glede troška odlaska na brod u prosjeku je cca 1 plaću na entry levelima uključuje provizije, vize, preglede, avionsku kartu  etc etc
to što spominješ 4 - 5 plaća provizije , da to je moguće  ako imaš "posrednika" za posao u HEPU, INI, HC i sl kompanijama) ali nema veze s cruiserima i spada u domenu mito i korupcija...
ča je  život vengo fantažija

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #71 on: 31/May/2010 »
Ja se slazem da je EP daobra i jaka agencija ali mislim da su pomenuti propusti i principi vise nego dovoljni da obrate paznju na poslovanje, sto oni nece sigurno uraditi.

Ja sam prvo poslao svoj CV mejlom i u prilicno kratkom roku me "gospodin" Tomislav nazvao da vidi o cemu se radi. Aplicirao sam za fotografa (jer to radim vise od 10g kao profi) i u razgovoru mi je rekao da sa trenutnim znanjem engleskog jezika necu moci otici na brod pa da mu se javim u septembru a do tada da idem na casove engleskog a sve ostalo je OK. Medjutim poslije nekoliko dana meni dolazi pozivnica na mail za ucesce na treningu za fotografe gdje treba da naucim osnove fotografisanje. Vac sam rekao da sam fotograf 10g ali ipak me zove da me nauci fotografiji. Dobro, ko zna sta mogu nauciti novo. Ja mu se javim i kazem da sam ja onaj sa losim engleski sto mozda nikada nece otici na brod zbog toga i da li je potrebno da ja kao dugogodisnji profesionalni fotograf treba da dodjem na trening? A on predlaze da dodjem da prodjem trening kao da se upoznamo pa "mozda" nesto i novo cujem.
Pride ja radim sa novijim NIKON-om nego oni na treningu.

Sta ja hocu da kazem sa ovim. Ma boli njega djon za sve nas. Mi smo njemu brojevi kojih on ima na pretek i bas njega briga jesmo li mi zadovoljni sa njegovim uslugama. Njemu je bitno da ti uvali trening koji ti mozda i nije potreban i da doda svoju marzu na usluge koje mozemo naci i na drugim mjestima kod ljubaznih ljudi po nizim cijenama.

Ja sam iz BiH iz Brckog pa mi skoro isto dodje ZG, BG i SA pa sam odlucio preko Safe Cruise, kada poboljsam En. Vec sam se cuo sa agentom i covjek je jednostava i normalan. Nije prepotentan i umisljen a i sve usluge su jeftinije. Nije mnogo ali znaci.

peanutz

  • Guest
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #72 on: 31/May/2010 »
Zlatko, ja sam juce bio na razgovoru za floor supervisora i prosao sam iako nemam nikakvog iskustva niti diplomu ili bilo sta drugo, samo sam imao zvaku, pricu i znanje sa ovog foruma.. A da... i cenim sebe! EP je hteo da me ubedi da ne mogu da prodjem, hteli su da mi uvale acat ili ass. stat. steward ali se ja nisam dao i evo. nisam se pokajao. samo im pokazi zube i teraj ih da rade svoj posao...
Ko zna gde bi bio Brad Pitt bez svog agenta, samo cu to jos dodati!

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #73 on: 31/May/2010 »
Sto se tice ljudi iz Sea i EP, mozes da obrises guzu sa time sto si rekao.  
Prvo Dejan je opusten lik, otvoren , odmah znas na cemu si i ako ti znas sta hoces i tvoj engleski i tvoj stav podrzavaju tvoju zelju neces imati nikakvih problema. Sinisu svi koji su videli i imali kontakta sa njim znaju da je covek kome mnogi nisu ni do kolena. Andrej je isto jako predusretljiv.  
I momci iz SC pocinju da grade svoju reputaciju kao jako dobri agenti.
Pljujete te ljude, a to je samo vasa slika.  

niko ti nece titrati HMHM , oni su ljudi maksimalno profesionalni.

Ono sto ljudi trebaju da shvate

Prvo
Pre nego sto odete u Agenciju PRVO ZAKAZITE TERMIN.  Alo! Ne idete na njivu da kradete sljive, idete kod ljudi koji imaju posla preko glave, i imaju organizovano ceo dan.

- Ako odete tamo kao padobranac, ono sto ce vam reci je : Posaljite CV na ovaj sajt i poyovite da dogovorimo termin.  
I nemojte da se bunite, niko nece da poremeti dan u kome ima jos 5-6 kandidata i sve organiyovano samo yato sto vi mislite da imate krunu na glavi.  
TO JE POSLOVNI KODEKS i osnova poslovnog sveta i ozbiljnih ljudi i ako to ne mozete da ispostujete idite radite na zidariji, tamo moze da se upadne na : Zdravo, ja dos'o da vidim za posao!

Drugo
Vas stav i engleski moraju da pokazu da ste vi pogodni za poziciju koju birate.

Trece
Ne slusajte ljude koji pljuju agecije ,jer su se oni zaledili na pocetku (to je bio i moj slucaj, nazalost  b00/  ), oni da hoce na brod ozbiljno , izbacili bi te tripove iz glave i strahove i shvatili da su svi agenti jako profesionalni ljudi i usluzni. Oni su uvek u frci, to morate znati, ko ne veruje, videce kada ode na predinterviju ili razgovor, kada vidi  Djordja ili Sinisu ili Dejana (zavisi gde ode) da su non stop na telefonu i da se trude da se svega sete i urade sve sto treba.
Svi su jako tolerantni, ali ne zavaravajte da ce inicijativa i sve skroz biti njihova, jer oni fizcki ne mogu dosta stvari da stignu i POGOTOVU NE MOGU DA RAZMISLJAJU VASOM GLAVOM I NON STOP O VAMA, vi morate da pitate i morate da razumete da su svi oni non stop u zurbi i da imaju 300 stvari na pameti!

A ja licno mislim da je ovo sto se desava u poslednjih nekoliko dana i ovo pljuvanje EP i sl. samo delo par ljudi...    
Eto neki dobismo posao za mesec dana, a vi neki se jos niste odljutili.

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #74 on: 31/May/2010 »
Mislim da bi trebao pročitati s razumijevanjem  cijeli tread prije postanja, ne radi se tu o netoleranciji ili preosjetljivosti radi se o tome da neki od forumaša, nisu dobili šansu ići na predintervju a kamoli na intervju s  predstavnikom kompanije,  nevezano za njihovo iskustvo u poslu i branši. Neki su odustali, neki se postavili bolje nakon što su  shvatili EP shemu, a neki promijenili agenciju i ostvarili cilj, niko ne traži kraljevski tretman, no ukoliko "nudiš uslugu koju na kraju naplaćuješ onda je nužno uslugu i pružiti" to je bit posredništva...

Glede troška odlaska na brod u prosjeku je cca 1 plaću na entry levelima uključuje provizije, vize, preglede, avionsku kartu  etc etc
to što spominješ 4 - 5 plaća provizije , da to je moguće  ako imaš "posrednika" za posao u HEPU, INI, HC i sl kompanijama) ali nema veze s cruiserima i spada u domenu mito i korupcija...
Neću optužit ikoga da laže,ali svaka priča se može ispričat istinito,ali bez napomena nekih ključnih stvari,vađenja stvari iz konteksta,zbog čega se može nekog predstavit kao vrlo lošeg,a da se posluša druga strana možda bi to izgledalo skroz drukčije.
Je cca 1plaća,ali govorim o onome što uzima agencija,agencija nema ništa sa avionskom kartom,vizom,itd.,a provizija agencije iznosi samo oko 1/3 prve plaće.