Author Topic: Employment Power = FUJ!  (Read 59388 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #75 on: 31/May/2010 »
Zlatko, ja sam juce bio na razgovoru za floor supervisora i prosao sam iako nemam nikakvog iskustva niti diplomu ili bilo sta drugo, samo sam imao zvaku, pricu i znanje sa ovog foruma.. A da... i cenim sebe! EP je hteo da me ubedi da ne mogu da prodjem, hteli su da mi uvale acat ili ass. stat. steward ali se ja nisam dao i evo. nisam se pokajao. samo im pokazi zube i teraj ih da rade svoj posao...
Ko zna gde bi bio Brad Pitt bez svog agenta, samo cu to jos dodati!
Imao sam i ja prilike za pričom kako sam radio poslove koje nisam,ali nisam imao volje da na tome ustrajem.
Mogao sam naprimjer govorit o bogatom iskustvu u konobarenju i taman i da naučim usmeni dio i prođem intervju,kad krenem radit pa probijanje kroz gužve sa tacama punih pića,kad krene ispadat,kad se krene griješit,a ja se crvenit,šefovi se hvatat za glavu...
I na kraju se pita za agenciju odakle je nesposobni kandidat došao?Oče li tada bit narušen ugled agencije i možda pasti potreba za dovlačenjem ljudi od tamo?
Imaju agencije svoje razloge zašto baš tako rade,a svako može doći pa lagat,ali je pitanje šta slijedi poslje...

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #76 on: 31/May/2010 »
Neću optužit ikoga da laže,ali svaka priča se može ispričat istinito,ali bez napomena nekih ključnih stvari,vađenja stvari iz konteksta,zbog čega se može nekog predstavit kao vrlo lošeg,a da se posluša druga strana možda bi to izgledalo skroz drukčije.
Je cca 1plaća,ali govorim o onome što uzima agencija,agencija nema ništa sa avionskom kartom,vizom,itd.,a provizija agencije iznosi samo oko 1/3 prve plaće.


da da slažem se, no o tome  nije riječ ovdje... nevezano, za kakvo je  čije osobno iskustvo s bilo kojom od agencija, istina  je  ta  tko želi ići naći će način kako da zaobiđe prepreku. stoji i da  profesionalnost dobrog dijela agenata nije na  nivou no opet ukoliko na kraju krcaju posao su napravili, sada svako od nas može čitati bilo čiji post s dozom osobnog tumačenja  gdje je  istina, ili što je  istina, svodi se na to da li je čaša polupuna ili poluprazna a to je  opet osobno i različito kod svakog nas.

Kod troškova  nisam mislio reći da računam sve troškove pod agencijske  troškove, već da  ukupan trošak iznosi cca 1 entry level plaću i pokriva sve...

ča je  život vengo fantažija

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #77 on: 08/June/2010 »
Trece
Ne slusajte ljude koji pljuju agecije ,jer su se oni zaledili na pocetku (to je bio i moj slucaj, nazalost  b00/  ), oni da hoce na brod ozbiljno , izbacili bi te tripove iz glave i strahove i shvatili da su svi agenti jako profesionalni ljudi i usluzni. Oni su uvek u frci, to morate znati, ko ne veruje, videce kada ode na predinterviju ili razgovor, kada vidi  Djordja ili Sinisu ili Dejana (zavisi gde ode) da su non stop na telefonu i da se trude da se svega sete i urade sve sto treba.
Svi su jako tolerantni, ali ne zavaravajte da ce inicijativa i sve skroz biti njihova, jer oni fizcki ne mogu dosta stvari da stignu i POGOTOVU NE MOGU DA RAZMISLJAJU VASOM GLAVOM I NON STOP O VAMA, vi morate da pitate i morate da razumete da su svi oni non stop u zurbi i da imaju 300 stvari na pameti!

A ja licno mislim da je ovo sto se desava u poslednjih nekoliko dana i ovo pljuvanje EP i sl. samo delo par ljudi...    
Eto neki dobismo posao za mesec dana, a vi neki se jos niste odljutili.



Ja sam ispricao moju pricu kako sam prosao i skroz je istinita i uopste ne radim ni za jednu agenciju da bih pljuvao po ovoj, znaci tice se mog licnog iskustva i ako si mogao da primetis ja sam spomenuo rad pomenutog agenta Tomislava jer nisam jedini koji se slaze samnom da je on malo cudan lik. A sto se tice ovih pomenutih agenata imao sam prilike da se susretnem i sa Dejanom i za kojeg potvrdjujem da je osoba koja hoce da ti izadje u susret, pomogne i sve ostalo ali me je on opet uputio kod agenta Tomislava nakon razgovora sa njim jer oni saradjuju a ja sam pokusavao da izbegnem Tomislava....

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #78 on: 08/June/2010 »
onda mozes da promenis naslov u Tomislav=FUJ .    :D  
inace ovako sa tim naslovom meni to deluje na okršaj izmedju konkurencije, pre nego na post nezadovoljnog kandidata.    :pop1:


Sve mi je jedno sta ces da napises, tvoj izbor.
Ja kada sam prvi put pozvao Kouzon i kada me je devojka na telefonu ''otkacila'' zato sto joj valjda nije bio dan, to sam i napisao, a kasnije sam pozvao Ivanu iz Krusevca koja je njihov agent i bila je potpuno profesionalna i predusretljiva.  
Opet to nije razlog da ispljujem ceo Kouzon, samo zato što sam naišao na jednu neljubaznu devojku.  :pop:    
Pričao sam sa ljudima koji su otišli preko njih, hvale Kouzon i neki su mi čak rekli da kada bih se požalio za ovo u Skoplju sigurno ne bi prošlo neopaženo.   :)

zapao ti je tvrd orah, jbg. probaj da nađeš neko zaobilazno rešenje.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #79 on: 08/June/2010 »
pa mozda imas pravo da otvorim posebnu temu za pomenutog agenta  :uzdravlje:, ali posto je on zaposlen u toj agenciji i on je njihov predstavnik tako da smatram da je moj komentar na pravom mestu   b00/

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #80 on: 08/June/2010 »
Nije ova tema nikakav okrsaj nego razgovor o neugodnim odnosima u EP pereko njihovog agenta.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #81 on: 08/June/2010 »
onda mozes da promenis naslov u Tomislav=FUJ .    :D  
inace ovako sa tim naslovom meni to deluje na okršaj izmedju konkurencije, pre nego na post nezadovoljnog kandidata.    :pop1:


Sve mi je jedno sta ces da napises, tvoj izbor.
Ja kada sam prvi put pozvao Kouzon i kada me je devojka na telefonu ''otkacila'' zato sto joj valjda nije bio dan, to sam i napisao, a kasnije sam pozvao Ivanu iz Krusevca koja je njihov agent i bila je potpuno profesionalna i predusretljiva.  
Opet to nije razlog da ispljujem ceo Kouzon, samo zato što sam naišao na jednu neljubaznu devojku.  :pop:    
Pričao sam sa ljudima koji su otišli preko njih, hvale Kouzon i neki su mi čak rekli da kada bih se požalio za ovo u Skoplju sigurno ne bi prošlo neopaženo.   :)

zapao ti je tvrd orah, jbg. probaj da nađeš neko zaobilazno rešenje.

@ excalibur mislim da si malo krivo shvatio ovo kao okršaj konkurencija s EP-om, čak bi su usudio reći da je to i neozbiljno, bez obzira kakvo je  tvoje  iskustvo ili mišljenje, trebao bi cijeniti i tuđe, a forum baš tome  služi da upozori ljude koji žele na brod o iskustvaima  pa kakva ona  bila.

No znakovito je da pritužbe na ovom forumu, nezadovoljnih klijenta se odnose samo na EP, biće da određen broj ljudi koji ide u EP su ekscesni neradnici, ili možda ipak nešto u tom odnosu ne štimma, vrag će ga  znati.
ča je  život vengo fantažija

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #82 on: 08/June/2010 »
Evo 6 strana je skomentirano i koji motiv smo iz svega toga izvukli  ???  
Prema nekome je bio susretljiv prema nekome ne kao i u svim agencijama!!
Netko je naveo isto takvo i za kouzon te se nakon tog javio drugom agentu iz Kouzona te je bilo sve ok .
Ne kuzim poantu svega toga , ljudi pripazite i to je to .
Mislim da ovaj topic zasluzuje samo neugodna iskustva koje su ljudi dozivjeli a ne daljnja nepotrebna razglabanja !!

Offline gogo2303

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #83 on: 19/October/2010 »
Employment power definitivno fuujjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!
Ali to neznaci da je cijelo osoblje u agenciji odvratno,dapace gospodin Sinisa je u redu covjek.
U kategoriju  fuuuuuuuuuuj spada doticni gospodin Andrej koji je izrazito bahat i nepristojan te tajnica agencije Jelena koja sebi umislja da je big shot i trpa svoje prste gdje stigne..
Upoznao sam puno ljudi koji nemaju lijepu rijec o toj agenciji zato samo odlucio informirat sve ljude koji
imaju plan otici po prvi put raditi trbuhom za kruhom na cruisere da ima i drugih agencija na nasim prostorima koje su posrednici u zaposljavanju na cruiserima pa da generaliziram..

A Priori agencija Lovran za one koji zele otic na Carnival i Costu.Gospodja Suzy je

Invermore Shipping Koper  za spa,gift shop,fotografe..

Safe cruise agency Beograd za Princess cruises,Royal Caribbean

Cuo sam da su u Employment poweru izgubili koncesiju za zastupanje Royal Caribbeana posto su mi decki s kojima sam radio(iz bivse juge) na Royalu javili da su bili ispitivani od strane HUMAN RESORCE managera, te da su pitanja bila tipa koliko su u Employmentu uzimali provizije za usluge i slicno..
I sada ako nekog zanima dali je to istina neka slobodno nazove ekipu iz Uspinjace i neka provijeri ,ja cu biti presretan...:))))

 

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #84 on: 19/October/2010 »
Najveći problem je da imaju brdo kandidata pa im se fucka za pojedinca, barem tako razmisljam ja kojem je to prvi susret sa nekom od agencija za zaposljavanje. Ali ako tako nastave to ce ih u dogledno vrijeme mozda i stajati poslovanja.
Ja cekam na ukrcaj i moj slucaj rjesava Jelena. Cuo sam se telefonom, a i upoznao sa Sinisom na intervjuu.
Kad sve papire sakupim planiram ga nazvati i cuti sto taj covjek kaze. Znam da se ovime tjesim, ali nema mi druge.

Offline devilchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #85 on: 19/October/2010 »
Tomislav...dno dna!

Offline angel88

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #86 on: 20/October/2010 »
Nemam iskustva s nijednim od njih i sa agencijom, ali mi je dovoljno jasno da pljačkaju. U to sam se uvjerio kad sam bio na tečaju D1 u Zagrebu.
Ja sam jedini koji sam bio iz A Priori i svi ostali su bili iz EP i svi ostali su taj tečaj platili 1050 kn i morali ići platiti u agenciju, a ja koji sam bio na istom tečaju u isto vrijeme i slušao iste stvari, platio sam 850 kn direktno nautičkom centru.

Offline pomoracxd

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #87 on: 26/December/2010 »
Nemam iskustva s nijednim od njih i sa agencijom, ali mi je dovoljno jasno da pljačkaju. U to sam se uvjerio kad sam bio na tečaju D1 u Zagrebu.
Ja sam jedini koji sam bio iz A Priori i svi ostali su bili iz EP i svi ostali su taj tečaj platili 1050 kn i morali ići platiti u agenciju, a ja koji sam bio na istom tečaju u isto vrijeme i slušao iste stvari, platio sam 850 kn direktno nautičkom centru.

Potpis.

A mene najvise muci to sto je EP lijepo placen od strane kompanije kada nas zaposli, i to bi u ugovoru sa kompanijom trebao biti njihov jedini prihod.

Najgore kada te netko pravi budalom, maznu ti 200 kn na vec navedenom tecaju, oderu te dobro na karti za brod ( uzimaju od 200 eura pa navise), itd.
Uglavnom jadno, bolje je rec covjeku koji ima para (npr. ja) da im plati 200 eura provizije za koju nitko nece znat, nego me pravit budalom.

Tomislav-nadobudan
Sinisa-mutan
Aleksandar-dobar
Jelena-kompleksasica
Andrej-ljigo

jkrznar

  • Guest
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #88 on: 27/December/2010 »
Ne bih se bas slozio sa ovakvim ocjenjivanjima EP-a. Ja mislim da su extra, nadu Vam posao u vrlo kratkom roku, budu Vam uvijek pri ruci ( e-mail, telefon) i na Vama je sve ostalo. Znam samo Sinisu i Aleksandra, obojica u top ljudi , a ove ostale sto  nabrajate neznam, osim jelene koja samo srediva papirologiju za ukrcaj (u mom slucaju). Misljenje neko o njoj nemam, cisto ok.

Proviziju ne traze, malo ajd taj tecaj 200 kn, i tako, al opet nije puno, ipak idemo na pozicije na kojima cemo zaradival $2000 pa navise,i ne treba sad od muhe radit slona.


Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #89 on: 27/December/2010 »

Proviziju ne traze, malo ajd taj tecaj 200 kn,


"Proviziju ne traze..."  :haha: