Author Topic: Employment Power = FUJ!  (Read 59381 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #90 on: 27/December/2010 »
A koliko je to malo?
ča je  život vengo fantažija

Offline Bosanac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #91 on: 27/December/2010 »


Ne znam jarane sta da ti kazem , to jeste drsko ponasanje ali ja sam isto preko njih u Sarajevu otiso na Celebrity i imam samo rijeci hvale, uz to platili su mi vakcinu protiv zelen groznice u Zg na osnovu koje sam dobio onu narandzastu karticu ko fol internaiconalna zdravstvena bla bla al eto ispade da se bez te kartice koja je kostala 50 eura ne moze na brod , uz to nisu me slagali ni u cemu .

jkrznar

  • Guest
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #92 on: 28/December/2010 »
"Proviziju ne traze..."  :haha:

Meni ne!

A cijela ova prica o aroganciji mi ne drzi vodu. Ja sam njih u EP-u izmaltretirao kroz ovih 6 mjeseci do bola, cas bih piskio, cas kakio. Ulozili su masu truda i vremena na mene, a  nitko od njih nikada nije nastupio niti malo arogantno prema meni.
niti
Al ljudi, shvatite i njih, oni barataju sa tisucama kandidata, ovaj vamo, ovaj tamo, nemaju oni vremena da budu vase mame i tate, dat ce vam upute i to je to.

A znam ja u cemu je problem. Ljudi sa fakultetom se lako naljute (kao i ja). Svi misle da ako imaju fakultet i nesto jadnog i napuhanog iskustva u CV-ju, da mogu ic na brod kao manageri. I kad vam iz agencije kazu da kompanije zaposljavaju radnike a ne fakultetlije, svi se uvrijede ( i ja isto). Nisu oni arogantni, vec samo govore istinu.

Al ako malo bolje razmislite (a ja jesam), to je jedino ispravno i logicno razmisljanje. Pocnite sa dna, i ako ste dobri radnici i imate fakultet brzo cete napredovat, al poanta je da se treba pocet od nule!


Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #93 on: 28/December/2010 »
Hmm Zanimljivo

Nego prije si rekao da traže proviziju sada kažeš da ne traže, aj se odluči da li traže ili ne traže pa odgovori na pitanje...



:)
ča je  život vengo fantažija

jkrznar

  • Guest
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #94 on: 29/December/2010 »
Pa 2 sam puta rekao da ne traze nikakvu proviziju.

Citao sam da uzmu 200 kn na tecaju D1.ako to i uzmu nije puno,to sam mislio

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #95 on: 29/December/2010 »
Znači dobio si LOE u ruke i nisi im platio proviziju ništa? Kupio si avionsku kartu i nisu ti naplatili 300 - tinjak eura extra na nju? Napravio si D-1 i maznuli su te za 200 kn samo i to je cijeli trošak prema njima??

Drugim riječima, ti si prvi nakom  Majst0ra koji im nije platio. Mislim da ovdje  na forumu trenutno ima nekoliko stotina  ljudi koje su im platili puste provizije neki i po dvije unutar iste godine jer su mijenjali kompanije.

Zato je ta informacija bitna.
Bilo bi odlično ako možeš pojasniti koliki su ti ukupni troškovi za odlazak na Oceaniju (mislim da nikoga od forumaša ni nema na oceaniji a neki su bili i zavaljani ako se ne  varam oko odlaska, pucam napamet: prošli intervju ali LOE vidjeli nikad)
ča je  život vengo fantažija

jkrznar

  • Guest
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #96 on: 29/December/2010 »
Znači dobio si LOE u ruke i nisi im platio proviziju ništa? Kupio si avionsku kartu i nisu ti naplatili 300 - tinjak eura extra na nju? Napravio si D-1 i maznuli su te za 200 kn samo i to je cijeli trošak prema njima??

Drugim riječima, ti si prvi nakom  Majst0ra koji im nije platio. Mislim da ovdje  na forumu trenutno ima nekoliko stotina  ljudi koje su im platili puste provizije neki i po dvije unutar iste godine jer su mijenjali kompanije.

Zato je ta informacija bitna.
Bilo bi odlično ako možeš pojasniti koliki su ti ukupni troškovi za odlazak na Oceaniju (mislim da nikoga od forumaša ni nema na oceaniji a neki su bili i zavaljani ako se ne  varam oko odlaska, pucam napamet: prošli intervju ali LOE vidjeli nikad)

Ok, kad ti je bitno evo ti moje iskustvo  ;D

Platio sam tecaj D1 1050 kn, ako tu oni imaju tih 200kn, neka im , nije puno  :haha:

Trazili su da kupim kartu preko njih, rekli su 600 eura, ja javio bratu (koji je pomorac i koji mi je rekao da ce me pocastit sa kartom ) da treba platit 600 eura za kartu. kaze meni brat: nema sanse da je toliko puno karta, ja letio za Dubai i nazad za 700 eura. Zvao sam agenciju i rekao im da je to previse, a nakon toga su mi odgovorili ovako: neka vama brat kupi kartu, a nama posaljite plan leta. I tako, brat mi kupio kartu za 300 eura!

Sveukupni troskovi su izgledali nekako ovako, jbg. ja sam iz dubrovnika:

-Lijecnicki 2100 kn (najskuplji lijecnicki na svijetu vjeroatno  :haha:), al Disney (ili EP) je trazio bas tog doktora (lopova) a to je Dr. Rikard lenc u Dubrovniku u opcoj bolnici, a sada ne znam ima li tko tu kakvu proviziju, al znam da je lijecnicki kod Dr. Glavica od 450 kn bio puno bolji i temeljitiji (psiho test, sluh,vid, ma sve, dok to ovaj za 2100 kn nije imao nista, samo lopovluk).

-tecaj u Budvi za sommeliera 200 eura (2 spavanja u hotelu i ostali troskovi jos 200 eura)

-marlines test engleskog 20 eura

-lijecnicki za pomorsku knjizicu (taj od 2100 kn nije mogao proc)- 450 kn

-cijepljenje protiv zute groznice 320 kn

-tecaj D1 u Zagrebu 1050 kn,+1000 kn avion,+500 ostali troskovi

-2 slike za vizu 100kn

-avionska karta za vizu 700 kn, spavanje 300 kn, uplata za vizu 800 kn

-avionska karta za Genou - 2394 kn (kupio sam je 7 dana prije odlaska na brod, iako znam datum ukrcaja vec dva mjeseca)

-i naravno jedno 2000 kn na cipele, nesto robe,  kozmetiku, alarm, ma skupi se

I da, LOE  je kod mene (2 primjerka) i nisu zatrazili proviziju.

Sad nisam pri parama, al kad malo zaradim odlucio sam ih pocastit sa 200 eura, dobro su mi pomogli !

Znaci sve skupa nekih 1700 eura, mozda je tu bila jos neka stavka al ne mogu se sjetit, al mislim da sam puno vise potrosio ( jer me sram pisat koliko sam tocno potrosio u Budvi i dva puta u Zagrebu).

Offline Mikesh

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #97 on: 07/January/2011 »
bez ljutnje buraz, ali za 1700 eura, Majst0r bi isplanirao put na mjesec i natrag, sigurno bi bilo i suvenira
 :rasta:
no znaš zašto si spendo, tako da, kad počne od kapanja da ti curi :party:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #98 on: 15/January/2011 »
Hahaahah. Mikesh ako budesh iso na brod javi nam kolko si ti potrosio. :)

Ja sam oko 2000 evra potrosio dok nisam doso na brod. Jbg radio na korculi a malo malo aj do rijeke, aj do zagreb i skupilo se.

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #99 on: 18/February/2011 »
@jkrznar... zvučiš kao da radiš za EP

znači, po tvojoj priči, tražili su te proviziju jer su ti htjeli naplatiti kartu 600, a ona košta 300.. pročitaj malo Majst0rov post o njima pa ćeš vidjeti da je on isto to htio pa su se okomili na njega ko kobci..

užasno su neprofesionalni i šturi s informacijama..meni su rekli koliko će me to ugrubo sve kostati, ali sve mi se čini da će njihova procjena biti debelo premašena jer će uračunati i svoju proviziju..

no, vidjet ćemo!

p.s. samo jedno pitanje za razmisljanje__jeste li primijetili koju razglednicu u njihovom uredu? malo mi je čudno da ljudi koji rade toliki niz godina ovakav posao, pa da im se nitko nije javio kad je stigao na brod (oni su ga tamo poslali), ako se i javio, zasto oni to ne pokazu? mislim, zdrava logika nalaze da pokazes svoj uspjeh..ili se varam?

Offline majoli

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #100 on: 19/February/2011 »
pa ja nisam nikad imala problema sa njima,cak sam ja njih stavljala na zadnju listu kao '''idem preko njih ako drugo ne nadjem i masu puta sa razgovarala sa Sinisom i Andrej-om i ok su uvijek bili.
bila par puta gore i sve ok,nisma nikad otisla preko njih jer sam uvijek nasla nesto da odem mukte na brod :D
znaci jedina mana EP je sta su preskupi i to je sve,bar u mom slucaju.

sad ja govorim o zagrebu i njihovim ljudima,a vidim da se spominje sarajevo i ostalo,e pa za njih ne znam.

znaci kod mene su za -10 ,a minus je zbog love ogromne koju traze  oT

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #101 on: 19/February/2011 »
bila par puta gore i sve ok,nisma nikad otisla preko njih jer sam uvijek nasla nesto da odem mukte na brod :D
znaci jedina mana EP je sta su preskupi i to je sve,bar u mom slucaju.

Aj ti nas prosvijetli, da naucimo kako se ide mukte  na  brod..
ča je  život vengo fantažija

Offline majoli

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #102 on: 19/February/2011 »
Aj ti nas prosvijetli, da naucimo kako se ide mukte  na  brod..

prosvjetli sam sebe,zagrij stolicu i googlaj,mislim zato i sluzi internet  :google!:

ili mozda da ti ja nadjem i kupim kartu i da jos radim za tebe,pa da ti bude laske.?!

Offline gumenie_xl

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #103 on: 29/March/2011 »
Pozdrav svima,

zasad, sto se tice mog iskustva sa EP , je da su korektni i ja sam zadovoljan.
Tek sam se prijavio i poslao aplikaciju i CV mailom
Zovu me malo malo da provjere sve informacije... Svaki mail mi redovito uzvrate.
Brine me samo to da me ne izadje preskupo, jer imam odredjen iznos koji mogu potrošiti a to je 1000€
Nadam se da cemo do kraja tj. do mog nekakvog ukrcaja biti u fair odnosu.
 
btw u petak imam interview..so wish me luck ;)

Offline NinaBlack

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Employment Power = FUJ!
« Reply #104 on: 05/June/2011 »
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo.
Pokusala sam ici na brod preko EP-a.
Odmah su mi se javili nakon online prijave u roku 2 sata i nazvao me na mob agent.Tjekom razgovora mu je zazvonio mob.
Niti je rekao oprostite ili samo trenutak, nista.Javi se on na mob, a ja s druge strane linije cekam odg na pitanje.Skuzim covik se javija na mob i odjednom  cujem kako govori:"Di sam, u k.... sam".  :haha:
Aj dobro, nasmijala se ja i nastavili mi dalje razgovor.Sve je bilo ok, interview dogovorili i mogu reci da je covik bija ok.Na mejlove mi odg. brzo, poslao mi sve brosure za Cabin stewardess i bio je skroz pristupacan.
Sad eto nakon iterview-a meni se desila situacija da sam morala odustat od daljnih priprema za brod i eto. :(
Nakon sto sam sve sredila, ja se ponovo prijavim jucer.
Ispunim aplikaciju i javi mi se agent.
Sad ja njemu objasnim kao zeljela bih se javit na mjesto za Cabin stewardess, ass waitress ili na neku poziciju gdje nije potrebno iskustvo na kruzeru.
Prvo sta me pitao je znate li vi sta je to waitress? :hmm:
Ja kazem naravno da znam, radila sam kao konobarica.
E sad on mene pita da li imam iskustva na kruzerima?Kazem nemam, ovo mi je prvi put.
Kaze on meni "znate sto, to je isto ko da ja kazem ja znam vozit auto, zelim ici voziti formulu"!!WTF?!?! :haha:
Tlak mi je skocija na 300 i da mi ga je bilo isamarat taj momenat spasila bi se.
Prvo, rekla sam mu vec skroz na pocetku razgovora da sam se vec bila prijavila ali sam morala odustat, drugo rekla sam mu da trazim ta dva departmenta ili neko gdje nije potrebno iskustvo, a trece od pocetka razgovora sam imala filing ko da pricam s uzivisenim bozanstvom i doslovno mi je u nastavku pojasnio da sam nesposobna da primirisem, a kamoli da se ukrcam na kruzer.
Prvi je agent bio super i nemam prigovora ali ovaj... :tuctuc:
Ugl.iskustvo mi je negativno totalno i mislim da cu pokusat se javiti u A-priori i preko gosp.Suzane sredit odlazak na kruzer.
Sve u svemu meni su se zgadili nakon ovog agenta i osim toga da mi troskovi budu 1800 €...hell no!!