Author Topic: uniforma  (Read 11351 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
uniforma
« on: 16/May/2010 »
Jel netko od vas čuo šta je s uniformom?
Nije bojan spomenuo ništa u vezi toga, gdje dobivamo unifromu i to sve, pretpostavljam da je za Staff besplatna uniforma, nadam se da nam uzimaju mjere prije? ""]]

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
uniforma
« Reply #1 on: 16/May/2010 »
Jel netko od vas čuo šta je s uniformom?
Nije bojan spomenuo ništa u vezi toga, gdje dobivamo unifromu i to sve, pretpostavljam da je za Staff besplatna uniforma, nadam se da nam uzimaju mjere prije? ""]]
Uniforme dobijemo na brodu (kratke hlace, polo majca, sesir, formalno), za gangway trebaju bijele tenisice, cipele za formal... a gdje i kako se mjerimo nemam pojma
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
uniforma
« Reply #2 on: 17/May/2010 »
Ja idem gol i bos pa neka me oblače kako god žele  :plovim:  Roba u kojoj ću doći završit će u nekom kontejneru u Miamiju i prvih 20 dolara ću potrošiti da se obućem od glave do pete  :rofl:

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
uniforma
« Reply #3 on: 17/May/2010 »
Uniforme dobijemo na brodu (kratke hlace, polo majca, sesir, formalno), za gangway trebaju bijele tenisice, cipele za formal... a gdje i kako se mjerimo nemam pojma
to mi zvuči kao da imaju hrpetinu raznih veličina pa da biraš sta ti pristaje i tražiš svoj broj :(
Nadao sam se kroju po mjeri, al ak dobivamo na brodu onda to ne drži vodu, osim ak im se ne šalju mjere prije, ah šta se može, ako je za formal onaj sako s leptir mašnom onda nosim svoj s prošlog broda, bar znam da mi paše :)

A ovo što kaže mladen da ide gol potpuno potpisujem, tako sam se zaje...o prošli puta sa viškom stvari da sad nosim četkicu za zube, dve majce, dvoje hlača i sunčane naočale i ništa više  :rofl:

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
uniforma
« Reply #4 on: 17/May/2010 »
a budemo vidili :D :D a s koliko kofera mozemo proc tamo pretpostavljam 2 ili ...
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
uniforma
« Reply #5 on: 17/May/2010 »
a budemo vidili :D :D a s koliko kofera mozemo proc tamo pretpostavljam 2 ili ...
možeš nosit određeno kila, ako se dobro sječam 20kg po torbi i smiješ imat ruksak uz to koji ide s tobom u avionsku kabinu, možda je sad drugačije.

Ti si bio iz apriori, vas je bio dva čini mi se, jedan plavom malo dužom kosom i još neki?
svi prošli ha?

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
uniforma
« Reply #6 on: 17/May/2010 »
možeš nosit određeno kila, ako se dobro sječam 20kg po torbi i smiješ imat ruksak uz to koji ide s tobom u avionsku kabinu, možda je sad drugačije.

Ti si bio iz apriori, vas je bio dva čini mi se, jedan plavom malo dužom kosom i još neki?
svi prošli ha?
nosio bi poluprazne jer znam da ce kasnije biti ful puni a posto imam i previse kofera da ne kupujem jos jedan...
da a priori jas sam onaj jos neki, ali mislim da nas je bilo 5 iz a priori
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
uniforma
« Reply #7 on: 17/May/2010 »
ako ti se vuče vuci sa sobom, bit če puni novčanica od 100$ do vrha kad se vračaš  :yahoo:

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
uniforma
« Reply #8 on: 17/May/2010 »
ako ti se vuče vuci sa sobom, bit če puni novčanica od 100$ do vrha kad se vračaš  :yahoo:

ako naravno sve ne potrosim oT
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: uniforma
« Reply #9 on: 17/May/2010 »
pokušavao sam vidjet na onom video koji smo gledali kako izgledaju uniforme al čini mi se da je video malo star, ako netko ima slike foto uniforma neka posta da se vidi, znam da su neki bili na carnival foto s foruma.

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Re: uniforma
« Reply #10 on: 17/May/2010 »
pokušavao sam vidjet na onom video koji smo gledali kako izgledaju uniforme al čini mi se da je video malo star, ako netko ima slike foto uniforma neka posta da se vidi, znam da su neki bili na carnival foto s foruma.
pokusao sam staviti ali nesto nece ima grupa sa slikama na facebooku-u: http://hr-hr.facebook.com/group.php?v=wall&viewas=0&gid=2360047817
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: uniforma
« Reply #11 on: 17/May/2010 »
pokušavao sam vidjet na onom video koji smo gledali kako izgledaju uniforme a

gledali ste neki video ???  ;D ja sam vidio samo PP slajdove i neki "video" u kojem su se vrtile fotke s nekom romantičnom muzikom, misliš na to?

Offline Sizygy

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: uniforma
« Reply #12 on: 17/May/2010 »
Da, samo je Image u aplikaciji imao pitanja o velicini d***ta, sisa, bokova i sl.. Carnival samo pitao koliko si visok i tezak. Znaci cipele i tenisice pazarimo sami. Meni se vec pomijesalo CCL i Image. Cini mi se da je Image trazio bijele kosulje, majce i sl. Ima netko iz CCL da nam kaze detaljnije i sto je najbolje ponijeti? Krecem vec sad pripremati sve  :hekla:
Svi idemo na Carnival???  :rofl:

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: uniforma
« Reply #13 on: 17/May/2010 »
Ima netko iz CCL da nam kaze detaljnije i sto je najbolje ponijeti? Krecem vec sad pripremati sve  :hekla:
Svi idemo na Carnival???  :rofl:

Moja draga agentica mi je poslala detaljne upute, prenosim vezano uz prtljagu:

"Za sada mozete nositi najvise 2 kofera tezine 20 kg, a u rucnoj prtljazi max 8kg. Uzmite cim manje kremice i tekucine, a pakovanja ZA RUCNU PRTLJAGU ne smiju biti veca od 100 ml. Za kofere nisu bitna velicina pakovanja. Dimenzije rucne prtljage: 55cmx35cmx25cm.

OBAVEZNO SVU PAPIRNATU DOKUMENTACIJU (originale svih lijecnickih nalaza, kopiju Marlins testa engleskog, putovnicu, ugovor…) NOSITI SA SOBOM U RUCNOJ PRTLJAZI.


Dakle, u rucnoj cete prtljazi u kabinu aviona sa sobom nositi;

   1. putovnicu
   2. ugovor/employment letter
   3. svu lijecnicku dokumentaciju (ispunjene 4 stranice od stane lijecnika, kao i sve original nalaze; srce, pluca, krv, urinokultura, paraziti i sve sto dobijete u papirnatom obliku od lijecnika koji vam je napravio pregled)
   4. isprintanu avio kartu
   5. kopiju Marlins testa engleskog jezika
   6. rublje,  t-shirt, hlace, papuce, osnovne stvari za osobnu higijenu tj. ono sto bi vam moglo zatrebati u prvih par dana u slucaju da vam se kofer zagubi…i suncane naocale J , a ako vam se svidja neki model made in USA, naravno da cete pricekati i kupiti ih tamo…J


Preporuka je da oni kojima trebaju bijele kosulje za posao, a nemaju ih, da ih ne kupuju ovdje jer cete ih kupiti na brodu, nisu skupe, a kvaliteta je bas onakva kakva treba biti da bi bile izdrzljive, a i trebali bi svi imati iste/slicne kosulje. Ako imate obicnih bijelih kosulja s dugim rukavima, uzmite ih sa sobom jer ce vam dobro doci. Kasnije nije toliko rigorozno kao na pocetku. Jedan par obicnih crnih hlaca ili jednu crnu suknju uzmite takodjer sa sobom, ako imate. Ne kupovati, ako nemate. Tamo cete kupiti tocno ono sto vam treba i oduzeti ce vam se od prve place (onima koji ne dobivaju uniformu besplatno). Ne trebate kupovati unaprijed, necete im nigdje pobjeci J. Nije na odmet uzeti sa sobom nesto od navedenog, u slucaju da se zaprljate, a nemate u tom momentu cistu uniformu. 

Tko radi u baru, uzmite sa sobom bijele carape i bijele tenisice (ako ih nemate, kupiti cete ih na brodu ili u prvom portu, nemojte kupovati ovdje, ne isplati vam se). Takodjer uzmite crne carape i crne cipele. Na brodu mozete kupiti i njihove cipele i tenisice. Ne znam tocno koliko kostaju, nisu skupe,max 30$ a napravljene su da budu ugodne i sigurne. Moguce je cak da vam kompanija nesto od toga i ne naplati.

Tko radi u dining roomu, ne treba bijele carape i bijele tenisice vec samo crne cipele i crne carape.

Za „djevojcice“; samo u slucaju da ste naucene duuuuugo stajati i hodati u cipelama na petu, uzmite ih za raditi, inace, lijepo mozete izgledati nakon posla, a dok radite uzmite onakve cipele (crne, zatvorene na prstima i petama, bez aplikacija u bojama, strasa i sl.)  u kojima cete moci „trcati“ J.

 Mozete uzeti nesto od malo elegantnije odjece sa sobom jer cete imate crew party-e pa ce, pogotovo „curice“, htjeti ponekad izgledati i malo elegantnije i zenstvenije. Za ici na otoke, nikako nemojte zaboraviti uzeti sa sobom kupaci kostim i jedan rucnik za plazu. Strogo je zabranjeno iznositi rucnike od kompanije van broda. Za setanje po otocima sportska odjeca i obuca. Temperatura na Karibima je uvijek kao ovdje usred ljeta, jedino ponekad Bahami imaju malo nizu temp., tj. 15-20 stupnjeva C, ali rijetko.

Tko misli da ce se dopisivati, ako ima lap top, neka ga slobodno uzme sa sobom. Nije se dogodilo da je nekome ukraden jer je to ipak malo veca stvarcica, pa bi ga u inspekcij kabina vrlo lako pronasli.

Nikako nemojte sa sobom uzimati peglu ili nekakvo kuhalo. Mozete uzeti lokot i kljuc sa sobom, jer postoji mogucnost da se zakljuca ormar ili jedna velika ladica u kabini. Kad vam najave „cabin inspection“ sve cete to morati otvoriti, naravno, ali cete i vi biti prisutni. Cisto da se vi bolje osjecate, mozete zakljucavati. Sve vrijednije stvari koje mislite da vam nece trebati, drzite u safe deposti boxu u crew purser office-u. Fen ne bi smjeli imati, ali...imate kljucic od kofera, pa ga spremajte unutra i NIKAD ga nemojte ostaviti ukljucenog u struju da ne bi dosla cabin inspection i vi letiti doma...

Offline Sizygy

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: uniforma
« Reply #14 on: 17/May/2010 »
ti imas kopiju od Marlinsa?? To valjda mozemo traziti od agencije preko koje smo isli. Hvala ti sto si podijelio opsirnu info. Vasa se curka cini zaista super organiziranom i susretljivom. Ah, postajem jako uzbudjena a tako je daleko jos taj 9.mj...  :rolleyes: