Author Topic: Kompanija Uniworld brod River Beatrice  (Read 10550 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Pozdrav svima!

Da se ispricam sta se nisam ranije javljala, al iskreno nije bas bilo vremena i prilike. Evo ja sam nakon 2 mjeseca dosla doma na godisnji od 2 tjedna. Bila sam na rijecnom brodu kompanije Uniworld brod River Beatrice. Posto ne znam odakle i sta tocno da pocnem pisati, slobodno mi saljite pitanja, rado cu odgovorati. Doma sam do 28og i onda opet nazad.

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Kompanija Uniworld brod River Beatrice
« Reply #1 on: 19/May/2010 »
Pa mene, recimo, zanimaju "standardne" stvari, koje , verujem interesuju i vecinu ljudi ;):

1. nemam vremena da listam sve tvoje postove, pa zato pitam na kojoj poziciji si bila i koliko si zaradjivala?

2. Koliko si radila na dan i kako je bilo rasporedjeno tvoje radno vreme?

3. Ko ti je bio direktni nadredjeni i generalno kakav je odnos menadzmenta prema zaposlenima?

4. Da li je na Uniworldu placen taj odmor od 2 nedelje?

5. Da li su ti u kompaniji pominjali nesto u vezi penzije? Na forumu je bila tema da je Uniworld jedna od retkih brodskih    kompanija koja daje svojim radnicima i penziju

6. Sporazumevanje: koji nivo jezickog znanja se zahteva? Nemacki verovatno dominira....

7. NA osnovu tvog iskustva i razgovora sa iskusnijim clanovima posade, ima li mogucnosti za napredak/promociju, i posle koliko ugovora?

To bi bilo to, ako se setim jos nesto dodacu!  :uzdravlje:
“Go ahead, make my day”

Offline didulaos

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Kompanija Uniworld brod River Beatrice
« Reply #2 on: 19/May/2010 »
mene zanima da li si se preko riveside zaposlila ili kako?,i ako je preko njih kad si bila na intervjuu?poz

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Kompanija Uniworld brod River Beatrice
« Reply #3 on: 19/May/2010 »
1. Radila sam na poziciji sobarice, fiksni dio place je 700 eura + tjedni tips od oko 120 eura

2. U prosijeku se radi oko 10 - 12 sati, na embarkation naravno radis puno vise, a znali smo koji dan u tjednu raditi i po 18 sati ako smo imali extra za ciscenje ( sve zavisi od hotel menadjera ). Inace normalno radno vrijeme bez stand bya je od 7-14, pa opet od 18:30 - 22h, ako imas stand by radi se od 7-11 pa opet od 14 - 20:30 tj. kad zavrsis sa night service. Embarkation day se pocinje zavisno u koje doba gosti odlaze, nekad smo poceli u 3:30 ujutro, a nekad u 5 ili 6. pa se radi do 22h al dobije se pauza od nekih sat, dva popodne, zavisi kada si dezuran

3. Nadredjen mi je Housekeeper, a odnos je ok zavisi od departmenta i osoba

4. Da, odmor je placen

5. Nisu mi nista spominjali u vezi penzije, al po platnoj listi uplacuju Pension Insurance 5.05% tj oko 70 eura,a i ljudi koji duze rade za kompaniju kazu da nam uplacuju i kad odradis min. 5 god. imas pravo na min. Svicarsku penziju

6. Treba se znati jedino engleski, al naravno uvijek je plus znati jos jezika, a nivo znanja zavisi od pozicije. Ima ih koji jako lose znaju, a ima i onih sa odlicnim znanjem jezika, al pretpostavljam da kao konobar trebas imati neko bolje znanje jer si ipak direktno u doticaju sa gostima, a takodjer vrijedi i za recepciju

7. Nisam se bas previse o tome raspitivala, al vjerojatno ima mogucnosti za promociju, a sad nakon koliko ugovora, mislim da to sve ovisi o tebi samom
Prijavila sam se preko Riversidea. Intervju mi je bio negdje u 10mj. prosle godine, i da me sad ubijes ne mogu se tocno sjetiti datuma -()-





Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Kompanija Uniworld brod River Beatrice
« Reply #4 on: 19/May/2010 »
@ Luna 051

Hvala ti puno na iscrpnim odgovorima! oT Zelim ti srecan nastavak karijere na Beatrice-u! :uzdravlje:
“Go ahead, make my day”

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Kompanija Uniworld brod River Beatrice
« Reply #5 on: 19/May/2010 »
Nema na cemu, hvala :)

Offline kiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Kompanija Uniworld brod River Beatrice
« Reply #6 on: 20/May/2010 »
Nema na cemu, hvala :)

kakva je ekipa na brodu,jeste blejali malo po gradovima?
kazi mi koliko dana je brod u Budimpesti i kako je za izlazenje sa broda preko noci,ako je u luci naravno!
Ja u subotu krecem na Beatrice,videcemo se kad dodjes,jedini sam poslasticar... oT :moli:

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Kompanija Uniworld brod River Beatrice
« Reply #7 on: 20/May/2010 »
E onda ima da mi dajes najbolje kolace ;)). Ekipa je ok, al nije previse za zabavu i izlaske. Nismo previse blejali po gradovima, vjerojatno zbog umora ili nedostatka slobodnog vremena. Mozes preko noci van, naravno, u Budimpesti smo ja mislim 3 dana, sub, ned, pon.

Offline Mitvuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kompanija Uniworld brod River Beatrice
« Reply #8 on: 23/May/2010 »
Luna

zanima me ako možeš malo napisati o životu na rečnim brodovima van radnog vremena, kako se ubija stres s obzirom i da se na njima radi dosta sati, jel postoji i na njima crew bar i teretana?

po koliko ljudi deli kabinu za spavanje i kupatilo?

koliko je naših ljudi procentualno u odnosu na celu posadu i koje nacije su najzastupljenije?

Pozdrav svima!! :uzdravlje:


 

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Kompanija Uniworld brod River Beatrice
« Reply #9 on: 23/May/2010 »
Mitvuk,

Pa iskreno nemam bas puno za ispricati o zivotu na rijecnom brodu van radnog vremena. Nazalost ili sam upala na brod gdje ljudi bas nisu bili zainteresirani za neke zabave i izlaske ili je to tako na rijecnim brodovima. Rijetko tko je izlazio preko noci van, preko dana je to mozda max. 3h, cisto da se na brzinu prosetas, partija na brodu nije bilo i tako. Uglavnom ja osobno, nisam bas bila zadovoljna drustvenim zivotom.
Ekipa je bila ok, svi smo se mi dobro slagali al je falio taj zabavni dio.
Na rijecnom, gdje sam ja bila, nema crew bara, nema teretane, nema interneta i nema telefona da mozes zvat doma ili negdje vani.
Na net ili telefon mozes u luci ili ako imas laptop, u nekim lukama hvatas net i na brodu.Postoji samo crew mess u kojem se ponekad jede i tu moze biti kao neko druzenje, tipa jedes i pricas s drugima. Imas takodjer sun deck, jedan mali prostor za pusace.
Kabinu dobijes ovisno o tome koja je slobodna kada dodjes na brod. Moze vas biti 3, 2 ili ti sam u kabini, a kad si sam u kabini, kupatilo dijelis sa susjednom kabinom tj, sa jos jednom osobom.

Na mom brodu sa nasih prosotra nas je bilo 5, a cujem da ih sada dolazi jos dvoje.
Najzastupljeniji su Rumunji pa zatim Madjari, Bugari, Slovaci, a bilo je nesto i iz Portugala.
Meni se osobno vise svidjelo na prekooceanskom brodu. Ako ima jos kakvih pitanja, slobodno pitajte :)

Pozdrav svima

Offline Mitvuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kompanija Uniworld brod River Beatrice
« Reply #10 on: 23/May/2010 »
Luna,

koji su gosti bili na tvom brodu, i uopšte na toj kompaniji, ako znas?
I jel to na svakih 2 meseca imas odmor 2 nedelje, ili kako vec,  koliko je trajanje ugovora na toj kompaniji?

Hvala ti puno na odgovorima i sve najbolje, pozdrav!

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Kompanija Uniworld brod River Beatrice
« Reply #11 on: 23/May/2010 »
Gosti su ti vecinom Ameri, nesto engleza i kanadjana, a prosijek godina je 60. Pa po prvilu bi trebalo svaka 2mj. imati godisnji na 2 tjedna koji su ti placeni. medjutim neki nemaju nakon 2 mjeseca jer sve zavisi dal imaju zamijenu za tebe. Posto smo mi u hskp imali zamijenu mi smo vec nakon 2mj. dobili free, npr. u kuhinji nije bas tako. meni ugovor traje od 24.03.2010 do 06.01.2011.