Author Topic: cuki23 se vratio  (Read 26634 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cuki23

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
cuki23 se vratio
« on: 21/May/2010 »
Eto ja mogu potvrdit da na royalu ides direktno u dining room,doduse prvi cruise radis u out teamu,u buffet restoranu,za cavle ali vec u toku njega ides u dining polako....ne znam odakle da pocnem,od agenta koji laze ili od posla koji to vise nije....pricam o Royal Carribean-ov brod konkretno Explorer of the Seas.
1. Agencija koju jos mogu nekako shvatiti sa strane prodaje,moraju pricat bajke da dobiju proviziju,jer realno prodaju proizvod koji vise nije bajan ljudima sa nasih prostora,ispravak,Hrvatske i opet pricam za Explorer, jer je trenutno tamo katastrofa,kaos djungla...Dakle vratio sam se,sletio sam prekjucer,nakon sto sam dao otkaz,kasnije promjenio odluku i natjerao ih da oni meni daju otkaz jer sam u prvih mjesec dana zaradio 1000$ pa nisam imao za kartu...
Sve sto me docekalo tamo je ponovno trosak jer doslovno sve do name taga moras platit...tako da se zato nisam ni javljao kako spada, a realno Dining room koji drze indijci kojih 80 % pa cak i neki waiteri ne znaju radit posao kao i ti, ce napravit sve da ne uspijes radit normalno...nemas osnovnih stvari za rad,krade se sve zivo sa stanica,nekada pocinjes veceru bez icega,kompanija je uvela rejtinge koji ti odredjuju cap size i velicinu stanice u iducem cruise-u,sto je katastrofa i jos jedan dodatak koji ti ne daje zaradit,a kad i sve to uspijes savladat dodje ti opet peti cruise i out team pa radis za cavle....jesam li spomenuo da dorucak i rucak radis za cavle?
Ali svejedno ja cu rec da je to za mene bilo jedno veliko iskustvo,nije mi zao para,upoznao sam puno ljudi iz cjeloga svijeta s kojima cu ostati u kontaktu i shvatio sam najbitniju stvar,koliko treba cjeniti ono sto mi imamo ovdje,doma....
Iskreno,mi smo najveci neradnici na svijetu koji dobro zive,tako da ako zelite radit nac cete i u Hrv. posao koji cete nakon ovoga znati cjeniti i nece vam biti pritisak jer ste tamo vidjeli sto je pritisak i stres.
Ne zelim ulazit u neke debate,odmah da kazem,jer mislim da svatko ima svoje misljenje i svoje iskustvo...ja sam samo rekao svoje.
Ako netko zeli nesto pitati,slobodno.
Uzivajte ljudi, i svima koji su tek krenuli ili trebaju zelim mirno more

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: cuki23 se vratio
« Reply #1 on: 21/May/2010 »
jel nepostoji opcija npr ako se nemožeš da se uklopiš iliti nisi prihvaćen od strane drugih radnika na tom brodu tražiš promjenu brodu?? mislim to bi bilo jednostavnije i bolje nego dat otkaz
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

peanutz

  • Guest
Re: cuki23 se vratio
« Reply #2 on: 21/May/2010 »
Ili makar da izadjes u luku, uzmes jednog Indijca i osuris ga od batina, olupas mu glavu o beton, onako, za primer drugima? Ali kada izadjes napolje, ne na brodu...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: cuki23 se vratio
« Reply #3 on: 21/May/2010 »

Ali svejedno ja cu rec da je to za mene bilo jedno veliko iskustvo,nije mi zao para,upoznao sam puno ljudi iz cjeloga svijeta s kojima cu ostati u kontaktu i shvatio sam najbitniju stvar,koliko treba cjeniti ono sto mi imamo ovdje,doma....
Iskreno,mi smo najveci neradnici na svijetu koji dobro zive,tako da ako zelite radit nac cete i u Hrv. posao koji cete nakon ovoga znati cjeniti i nece vam biti pritisak jer ste tamo vidjeli sto je pritisak i stres.


Slažem se sa ovom tvrdnjom.
Šteta je što si se vratio tako brzo, ali to je individualna odluka.
Moram primjetiti da su oni koji su se natjerali izdržati bar 3 tjedna, obično ostajali cijeli ugovor. Ne možeš dobiti pravu sliku u 10 dana.

Što se tiše nedostatka čaša, noževa, žlica, i ostalih restoranskih potrepština prije početka servisa, to je jedna od stvari koje su veterani na forumu zaboravili spomenuti. Naime, kompanija škrtari sa naručivanjem novog pribora, jer konobari svakodnevno tokom servisa razbijaju čaše i gube pribor, pa ih kompanija na taj način želi pritisnuti da budu oprezniji.
Koliko znam, na Royalu serveri plaćaju dishwasherima da im prije početka ručka/večere udjele čiste pribore za jelo i slične stvari, inače su osuđeni lutati po ostalim restoranima i pronalaziti ih, donositi u svoj restoran i čekati da pribori prođu kroz 3 ciklusa pranja (prosjek 5 minuta), a svaka minuta je važna.
Ako gost ne bude bio poslužen na vrijeme, napisat će loš komentar, a to dotičnom konobaru znači slabiji rejting i manje gostiju slijedeći kruz.

Rad u restoranu je bitka za opstanak, i što brže učiš, što si inteligentniji u pronalaženju rješenja, to ti je bolje na poslu. Moraš steći prijatelje, skužiti sisteme, inače će ti svi pljačkati stanicu, a menadžment će gledati na drugu stranu.
Odluka o vrsti cipela koje ćeš nositi u restoranu može značiti razliku između prosječne zarade i odlične zarade. Cipele su samo jedan od puno faktora koji su u igri.

Potrebna je velika količina energije za taj posao. Ne čudim se onima koji odluče tu bitku i ne započeti.
Čudim se agentima koji poslije toliko godina ne znaju razaznati motiviranu osobu od nemotivirane.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Walter

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #4 on: 21/May/2010 »
Pozdrav duze,welcome nazad :D
Zaintrigiralo me u ovom tvom postu npr da dorucak i rucak radis za cavle, ako ti nije mrsko mozes li to malo pojasniti,
nije valjda da konobari u dining room-u rade za tips pa ti je zato vazna velicina stationa.

Royal mi je jedna od opcija za prijavu trenutno, bas pozicija Ass Waiter pa me zanima jel imas neku garantovanu mjesecnu platu npr. 1000 USD,
i ako napravis sta tip/a napravis ili radis samo za tips i imas platu nesto kao 50 USD

Offline cuki23

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #5 on: 21/May/2010 »
@ Sef Foruma

Koliko se ti slazes sa mojom tvrdnjom toliko se ja nazalost ne slazem s tvojom,da agenti ne prepoznaju motiviranu osobu...bio sam tamo mjesec dana i sto se tice posla ni jedan Headwaiter ili Supervisor ti nece rec za mene nista,ali nista negativno,ali nakon mjesec dana kad vidis da sistem ide tako da su sada indijci i filipinci glavni, a tebe se lupa u glavu na sve moguce nacine,dovede do toga da ne spavas zadnjih nekoliko dana i ljudi te mole da na Masters hearingu govoris imena i pokusas nesto promjenit njima,kako bi i oni dali otkaz ali ne mogu jer imaju zenu i dijete,kak imaju problema sa zdravljem, prijatelj mi je skocio s broda,nije bas lijepo pricat kao nema motivacije...mozda to mu se ne isplati,ta razina stresa i pritiska ,za te novce, to bi prije prihvatio.

@ostalima

nemas placu,placa ti je 50$,samo zaradjujes od gratuities znaci 15% od usluge vecere, 2 $ po danu po gostu po cruiseu...a kad ti zadnji dan ne dodju na veceru i ne plate,nikome nista...kada sve to napravis sto je sef opisao,zaradjujes 2000$ i gubis zdravlje,pa tko zeli slobodno....samo otkrivam pravu sliku,koju vam iskusniji pisu pod nije lako....

Offline saolin

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #6 on: 21/May/2010 »
Pozdrav Cuki!!!

Dobro je sto si na forumu ali totalno lose sto si kuci... Ako imas volje i vremena objasni nama (koje ovo sto si napisao ubija u pojam  :)) jos par stvari...


Sve sto me docekalo tamo je ponovno trosak jer doslovno sve do name taga moras platit...

Koliko im sta placas?

kompanija je uvela rejtinge koji ti odredjuju cap size i velicinu stanice u iducem cruise-u,sto je katastrofa i jos jedan dodatak koji ti ne daje zaradit,o uspijes savladat dodje ti opet peti cruise i out team pa radis za cavle....jesam li spomenuo da dorucak i rucak radis za cavle?

velicina stanice se odredjuje kako??? i na koji nacin te tih 80% indijaca sprecava da posteno odradis svoj posao???

Da si ostao duze kakva bi onda bila situacija sa parama? koliko zaradjuju oni kojima nije prvi mesec???

ajd sad...  b00/

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #7 on: 21/May/2010 »
Quote
ljudi te mole da na Masters hearingu govoris imena i pokusas nesto promjenit njima,kako bi i oni dali otkaz ali ne mogu jer imaju zenu i dijete,kak imaju problema sa zdravljem, prijatelj mi je skocio s broda,nije bas lijepo pricat kao nema motivacije...mozda to mu se ne isplati,ta razina stresa i pritiska ,za te novce, to bi prije prihvatio.

E Cuki Cuki... nemam sta za rec... daj mi samo reci na sto si tocno mislio s ovim gore ne kuzim???

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: cuki23 se vratio
« Reply #8 on: 21/May/2010 »
@cuki23

kako to filipinci i indijci glavni?, u jednom prethodnom postu si napisao "U f&b departmentu su od trojice glavnih dvojica iz Zagreba, Tomislav i Dean"

i onda ... ja sam mislio da svi znaju da rade za 20-50$ plaće, a ostalo je gratuities, ako agent to nije rekao, onda ne znam šta jest.
... i ovo o neplaćanju gratuities zadnju večer, i to je poznata stvar ...

"indijci i filipinci glavni" ... i mene zanima u detalje što to točno znači, jer i ja bih mogao reći "židovi drže kruz industriju" i to opet ništa ne znači.

Svejedno, ja te neću više opovrgavati, slobodno iznesi svoje viđenje    :hekla:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline saolin

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #9 on: 21/May/2010 »
Cuki nemoj nista pogresno da shvatis samo smo radoznali... ;)

Offline Walter

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #10 on: 21/May/2010 »

i onda ... ja sam mislio da svi znaju da rade za 20-50$ plaće, a ostalo je gratuities, ako agent to nije rekao, onda ne znam šta jest.
... i ovo o neplaćanju gratuities zadnju večer, i to je poznata stvar ...



Ma Fuck that! onda Sefe, pa onda je totalna ludost ici !!!! placa 20-50$ Halooo, pa jesul oni normalni.
Sta ja sad treba da se zavalim hiljadu i nesto eura odem na kraj svijeta i da ovisim o tome hoce li me tipovati neki debeli yankee ili ko vec,jesam li mu se dovoljno kezio, jel mu bilo sve potaman, jel bilo dovoljno bibera u grahu il
 sta je vec jeo... Crnjak da nemoze veci.. Thanks but no tnx.

Radije odoh na Carnival 1050 garantovano kako mi veli drug koji radi tamo, pa mi se je*e oce li biti tipa ili nece bar
nisam totalno ispusio ili na princes kako vele 900 min garantovano
Sorry za ovaj post totalno sam se sad isfrustrirao

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: cuki23 se vratio
« Reply #11 on: 21/May/2010 »

Ma Fuck that! onda Sefe, pa onda je totalna ludost ici !!!! placa 20-50$ Halooo, pa jesul oni normalni.


khm khm ... to se zove kapitalizam.  +U+

Nisi valjda očekivao da će te kompanija plaćati ne znam npr. $1.500 na mjesec bez obzira na kvalitetu i kvantitetu tvojega posla?
Logika je kristalno jasna.
Da znaš da će te platiti toliki novac bez obzira na tvoj rad, svi znamo kako bi to završilo.
Nemoj misliti da će tamo prostrti tepih kada dodješ. Čim dodješ dobiješ pločicu sa imenom, da te brže upamte, jer si za sve samo "new guy".
Za brodsku administraciju si samo broj.

Ne može se dovoljno naglasiti nešto što veterani nazivaju školom života, a dalo bi se opisati ovako nekako:
Na kruzeru vrijediš onoliko koliko posla napraviš.
Nikoga ne zanima tvoj izgled, što radiš u slobodno vrijeme, tvoji planovi za budućnost, tko su ti mama i tata, koje su ti muzičke želje, ... ali zato sve jako zanima možeš li potegnuti, možeš li izdržati, možeš li doprinijeti, i kakvu atmosferu oko sebe stvaraš.
Da li se šališ i zezaš ... ili kukaš kako je teško i nepravedno?

1050 garantovano na Carnivalu?

Radi se vjerovatno o tome da konobar u prosjeku zaradi par stotina iznad toga iznosa, kojeg u praksi nikada ne dotiče, jer budi uvjeren da te na brodu nitko neće platiti ono što ne zaradiš. Tako da mu Carnival "garantira" taj novac.

Na kruzerima je zarada u restoranima, kao i u baru, (koje se zasnivaju na gratuities) uvijek bila jasno definirana, pa me čudi da se provlači ideja da se na kruzeru može naći posao (u tim departmentima), koji garantira zaradu onome kome se j..e hoće li biti tipa ili neće.

I još nešto ... nije kriv debeli yankee ako mu donesu hladnu juhu ili neslani grah, ... i ja bih se bunio jednako, kao što bi i svaki normalan čovjek koji za svoj novac očekuje poštenu uslugu. Tko nema štofa raditi u hotelijerstvu, neka si nađe neki drugi posao, koji ne uključuje rad sa ljudima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Walter

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #12 on: 21/May/2010 »
OK ok Sefe, vidim logiku tvog posta i podrzavam je dakle kapitalizam. Ali vecina nas ce ovde ostaviti posao kakav takav
gdje ima neki "zagarantovani mininimum", i zna ma kolko stvari da su lose imam lupam 300 eura, a ako zaradim 500 super,a trudicu se da izguram na 600.

Citao sam tvoju "biografiju" na forumu i mogu reci You have my deepest respect. Stvarno si dogurao ni iz cega do necega,
Ali kako ja sad da stavim potpis na ugovor za platu 50 usd i plus neki tips a ne znam koliki ce biti, to moze biti manje od
onog sto zaradjujem ovde, a moze biti i 3 puta vise. I jos nesto volim kockati bacim nekad neke pare na black jack
kladionicu i poker...
Ali bi mi bilo previse da bacim na kocku posao ovde, razdvojenost od familije i ne znam sta vec do udobnosti mog kreveta
i vratim se nakon 6-8 mjeseci kao neka fukara bez love, bez sigurnog posla....

Koliko god da mi je pogao ovaj forum da saznam neke cinjenice toliko mi je i odmogao jer sam bio siguran da zelim da idem na brod i postenim radom zaradim neke pare koje ovde ne mogu, tolko mi je i odmogao jer mi je stavio u glavu
neke parametre kao sto su Indijci koje jeb... nas balkance jer smo bijeli a oni nisu, pa do toga da zavisim jel onaj
,u kuhinji posolio grah kako treba, jel manager misli da mogu drzati neki station il ne mogu.

Boli me glava od svega a vjerovartno ce mnoge vas od mog preedugog posta al to sam morao sam reci neke svoje brige i nade... Ne znam valja mi jos razmilsiti o svemu


Offline alamo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • kocka je bacena
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #13 on: 22/May/2010 »
Nekom rat ,nekom brat...
samo padobranci znaju zasto ptice pjevaju

Offline Walter

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #14 on: 22/May/2010 »
Pozdrav Alamo, sta ti mislis o svemu ovom posto uskoro ides na Royal