Author Topic: cuki23 se vratio  (Read 26580 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline alamo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • kocka je bacena
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #15 on: 22/May/2010 »
Pozdrav WALTER,pa šta reći osim da je najbitnije biti fleksibilan,snalažljiv,gledat upijat,ja sam se u svom poslu nagledao svega i doživio svega,,,tako da mi to ništa nije strano,,,ali opet vidječemo...

Inaće niko nije isti i nikome nije isto,,,čak nijedan prst na rukama nije isti,pozzzzzz
 :uzdravlje: :uzdravlje: :uzdravlje:

RECIMO DA ZNAM NEKE MOMKE IZ BOSNE,A IMAM IFORMACIJE SA BRODA DA SNALAŽLJIV KONOBAR TJ. ASS. WAITER UZIMA DO 3000 DOLARA,ISKUSNIJI ČAK ???
DAKLE ONI KOJI SU U OVOM POSLU POGOTOVO ŠKOLOVANI SA VELIKIM ISKUSTVOM NE MORAJU DA SE BOJE,,,SVAKI POĆETAK JE TEŽAK I PRVI UGOVOR TREBA DA BUDE SAMO UPOZNAVANJE I SNALAŽENJE U DATIM OKOLNOSTIMA,,,TAKO DA SI VEĆ PRIPREMLJEN ZA DRUGI,ITD...

 :uzdravlje: :uzdravlje: :uzdravlje:
samo padobranci znaju zasto ptice pjevaju

Offline cuki23

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #16 on: 22/May/2010 »
Probat cu odgovorit svima pomalo.
Prvo da se razumijemo, ja nikoga u nista ne uvjeravam, ja govorim o onome sto sam prozivio i imam cinjenice i ljude koji to mogu potvrdit.
Drugo radim taj posao otkad sam zavrsio skolu,a zavrsio sam skolu za Hotelijerstvo i turizam, dakle nije stvar da li imam stofa za to,to mogu potkrijepit svi koji su me tamo upoznali (na brodu)...
Trece jesam rekao sam za Tomislava i Deana,ali nazalost nisu bas toliko glavni, njih dvojica su u moru indijaca, koji da, drze rest.dept tamo,jamajcani drze bar, a filipinci facilities, iznad svih je menadjment koji je kapitalisticki i koje boli k... tko sam ja,to sve znam i to ne pobijam, djeluje mi sefe kao da hoces rec da sam neki mlakonja,ja sam jednostavno izasao iz toga,ne cvilim,ne placem,nego samo kad dobro razmislim i malo iskalkuliram,ta borba tamo ne vrijedi tih para za 7 mjeseci (MENI),sto bi rekao da mi ni 2000$ ne vrijedi jer je okolina odvratna.
Pod onom recenicom da im kazem sve bla,bla,bla sam mislio da kada sam ja dao otkaz,pa drugi dan nisam htio potpisat da si sam placam kartu nego su me otpustili, pa sam bio na brodu jos 2 dana do Nassaua,tu tek vidis pravu sliku kad te pokusavaju unistit do kraja,al onda ti je tek drago pa ti ne mogu nista,samo im se smijes na prijetnje...u ta dva dana sam puno pricao sa ljudima koji su oko mene bili,tih 50ak koji su mi rekli da ce vise manje svi otic s broda jer je situacija u banani,neki su odlucili skocit u Atlantik,tj jedan.
Da konobar radi za tips a kompanija ga ne stiti,a to agenti ne govore,to ti mogu potvrdit 3 decka koja su dosla sa mnom na brod od kojih se jedan vratio,a dvojica ce se vratit uskoro,to da nam to nitko nije rekao.
Kad sam dosao na brod platio sam nesto sto oni zovu uniformom 220$,to sam sve ostavio tamo deckima jer bi me to bilo sram donijet doma...posteno sam zaradio svoju placu od tisucu dolara,toliko sam radio,pa sam toliko dobio?
Da ziher, kao to mi moze netko pricat...za te novce sam ovdje u kaficu u kvartu odmarao.
A svi vi koji govorite kao svega sam vidio u zivotu itd, zelim vam svu srecu,takav sam i ja bio prije polaska,zelim vam da se vratite sa gomilom novaca i sto manje radite,ali iskreno vam to zelim,nema nikakve dvosmislenosti.
Ali znajte da to na Exploreru necete nac.
znaci velicinu stanice ti odredjuje rejting,tj. ocjene gostiju od proslog cruisea, a ti kao ass.wait ne utjeces toliko na njega koliko tvoj waiter,jer si ti mrav koji radi a on prica,ali tu imas jedan problem,svaki cruise mjenjas waitera i jbg, zapadne te indijac koji nakon 2 god ne zna jos engl, a bome ni posao i tako ti mili moj dobijes stanicu od 30 iduci cruise, a od njih 30 ti 13 ne plati i tako si ti zaradio kiflu!
Sad opet govorim mozda nakon 5 mjeseci,mozda kad se ovo,kad se ono...meni nije ulijevalo nikakvu zelju za ostankom,moja odluka,moji novci,moj zivot...samo sam htio sve u detalje objasnit ljudima koji ce ic,neke stvari koje bas nisu znali.
slobodno pitajte sto zelite,ali nemojte pisat komentare koji omalovazavaju,a osobu ne poznajete i nikada ju niste vidjeli u poslu...
pozdrav svima

Offline alamo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • kocka je bacena
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #17 on: 22/May/2010 »
KRALJU DA TE JA NISAM ŠTA UVRIJEDIO,AKO JESAM TO MI NIJE BILA NAMJERA.POZZZZ
 :uzdravlje:
samo padobranci znaju zasto ptice pjevaju

Offline Walter

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #18 on: 22/May/2010 »
Cuki hvala ti na iscrpnim odgovorima,dao si nam vrlo dobar uvid u situaciju na tom odredjenom brodu, imam samo par stavari za reci:
Zao mi je sto si prosao tako lose, sigurno si imao neke nade i snove kao i svi mi ovde,zato si sigurno i otisao,
nadam se da imas dobre opcije za zaposlenje kuci,ako nije islo tamo bolje se i vratiti nego nesto nazor.
I stvarno ruzno ako zavisis od nekog recimo Indijca koji slabo prica a tiga pusis zbog toga, nije lako sigurno.
I jos se vjerovatno teze ako se  i drze zajedno ako je tako kako si opisao da ih je 80 posto u departmentu pa to je jeb..  klan.



Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #19 on: 22/May/2010 »
citam sve ovo i suosjecam s tobom cuki... iako je individualna odluka svakog od nas da li cemo otici ili ne, ovakve ispovjesti daju pravu sliku kako je na brodu, a ne neki filmic koji nam puste u agenciji. Kandidiram za poziciju bar i za istu kompaniju i sad se fakat bojim sto me tamo, ako odem, ceka. Stvarno covjek mora dobro promisliti.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: cuki23 se vratio
« Reply #20 on: 22/May/2010 »
Razlog zašto se moji postovi ovdje mogu činiti oštrim i napadačkim je što sam prošao sličnu "torturu" , ali sam odabrao gledati na tu "torturu" kao na izazov, i na kraju sam taj izazov uspješno savladao. Zato mi je krivo kad bilo tko odustane.

I ja sam na isti način napustio kruzere, samo meni su isto jutro dali otkaz i organizirali kartu, jer sam mogao mnogo toga reći, da sam poželio.
A nisam. Moj račun je bio jasan. Brod sam napustio u pratnji sheriffa.
Međutim, ja sam pažljivo birao datum odlaska, otišao sam točno kad sam osjetio da sam spreman za veći izazov.
Mene kroz život vodi samo jedna smjernica - Jesam li sretan? Ako osjetim da nisam, adios ... svijet je prepun izazova.

Čini mi se da Walter želi odlučiti između dva zla, i odabrati manje zlo. Takvo razmišljanje teško može donijeti nešto pozitivno.

Neka ne sumnja nitko da moraš biti popriličan avanturista da bi otišao na brod. I ja sam napustio siguran posao u Hr.
Odlazak na brod je još uvijek najavanturističkija odluka koju sam u životu donio. Moj potonji odlazak u Iraq je bio poput ekskurzije.

Cijenim cukijev doprinos forumu i podržavam ga, želim da svi forumaši budu izvrsno informirani i vide priču o poslu na kruzerima iz svih dostupnih perspektiva.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #21 on: 22/May/2010 »
Najprije da pojasnim, ne pokušavam provocirati ili umanjiti nečije iskustvo (bilo dobro ili loše), ali zanima me točno kakav je shema na tom Explorer of the Seas brodu ili RCCL uopće.

Naime, blaugrana, i cuki23 su se skinuli nakon nekoliko tjedana. No ja iz njihovim postova nisam stigao razumjeti koji je problem, osim pritiska, i stresa.
 
Nekako oni koji su radili na zapadu (bez obzira dali plovili, bauštelali na građevini, turizmu ili šta-ti-ga-ja-znam-što) u principu bi trebali imati ideju o tome kako se u kapitalizmu radi, koliko je pritisak, i kako naši balkanski sistemi poslovanje zapravo uopće ne pale tamo.

Sada kroz postove sam shvatio da je problem što 80% sale drže indijci tj. tko drži glavnu riječ u sali, pa me zanima kako ti konkretno utječe na nečiji posao i situacije. Ok, normalno je da vjerojatno pomažu jedan drugoga više nego recimo nekog s druge strane svijeta ali da li odmažu i kako?

Zanima me i kakav je to pritisak nakon što se odluči otići (cuki je spomenuo 2 dana prijetnji između otkaza i prve luke).

Zanima me i kako izgleda plaćanje, tj, dali znači da RCCL nema prepaid sistem i da su ljudi (crew) doslovno prepušteni isključivo na tip na kraju cruisea (znači da klijenti ne plaćaju prepaid tip pri uplati cruisea?)
Koliko je  prosječan tip  po gostu?

Agent laže?  U tom smislu zanima me što ti je točno rečeno. Pitam jer meni u svim komunikacijama otvoreno rečeno da je plaća toliko i toliko (u zavisnosti od pozicije naravno) ali da je bazirana na tipsu i da nema garancija (barem ne u odjelima baziranim na tips)

Jasno mi je da menagment nije briga kako se posao radi dok je klijentela zadovoljna, tako se vrti zapad na kraju krajeva (za razliku od nas gdje je najnormalnije ne pružiti uslugu koju naplaćuješ) no zanima me da li «new hire» ima kakve šanse recimo promjeniti sredinu ukoliko se ne snalazi (umjesto dinning room, neki drugi objekt unutar istog broda). Da li jednostavno postoji nekakav period privikavanja na sredinu kojeg recimo kompanije tolerira i sl?

Znam da je puno pitanja, no mislim da bi puno nas koji tek planiramo odlaske htjeli shvatit i razumjeti, kako je kada se recimo nađeš u situaciji koja ti ne odgovara.
ča je  život vengo fantažija

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: cuki23 se vratio
« Reply #22 on: 22/May/2010 »
moje gledanje na sve ovo(odkazak na brod i rad tamo) je ispod svih mojih očekivanja da ću doći tamo i radit 10h dnevno(u vašem slučaju za 2000-3000$) pogotovo kao new hire ne, svima mora biti jasno da bez obzira na iskustvo koje imaš od doma tamo nevrijedi,isto kao da počneš kod nas negdje radit prvo ćeš dobit nižu poziciju da ti pokažeš da to znaš pa ćeš napedovat, naš narod to drugačije gleda. neželim niko da me krivo shvati ali nemojte držati agente za riječ i veseliti se onom videu kojeg vam puste(kojeg ja na sreću nisam gledao jer me previše i nezanima).
shvatite da nema pite od pogače, kao što je šef rekao to je veliki izazov, izdržati to je stvarno uspijeh,ali nebi mi bili balkanci kada ne bi očekivali velike pare za malo rada, toga na brodu nema, i moj trenutni posao je da lapim na poslu a pare mi sjedaju na račun, i kao što me je agent na razugovoru pitao zašto napuštaš ovaj posao na kojem neradiš ništa za posao gdje ćeš raditi minimum 10 sati a skoro za iste novce, moj odgovor: zbog izazova i zbog monotonije mog trenutnog posla, nadam se da se nitko neće naći uvrijeđe ili nešto mojim postom, ali to je tako, otići crnčiti i polako napredovat drugačije nemože  :nono:
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #23 on: 22/May/2010 »
Poantat je sljedeća, ne odlučuješ ti sam o sebi jer ako dobiješ lošeg konobara ti padaš dole skup s njim i ti tu ništa ne možeš, druga stvar nedostatak stvari je veliki, gledao sam ekipu kako u svoje malo slobodnog vremena odlaze popaliti nekome neke stvari...čaše, žlice, bokale, kruh...ima dosta toga, poanta je da posao nije težak ali treba imati dosta sreće i imati dobar brod....ja nisam izdržao jer nije mi bilo smisla da radim za 1000 dolara...svejednio bilo je vrijedno iskustvo....

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #24 on: 22/May/2010 »
Poantat je sljedeća, ne odlučuješ ti sam o sebi jer ako dobiješ lošeg konobara ti padaš dole skup s njim i ti tu ništa ne možeš, druga stvar nedostatak stvari je veliki, gledao sam ekipu kako u svoje malo slobodnog vremena odlaze popaliti nekome neke stvari...čaše, žlice, bokale, kruh...ima dosta toga, poanta je da posao nije težak ali treba imati dosta sreće i imati dobar brod....ja nisam izdržao jer nije mi bilo smisla da radim za 1000 dolara...svejednio bilo je vrijedno iskustvo....

Da li možeš pojasniti, mjesečno si zaradio 1 K dolalra, da li je  to prosječna zarada kroz period on nekoliko mjeseci ili entry zarada prvi mjesec? 1 k dolalra se odnosi na prepaid + tips na kraju svakog cruisea? Koliko je  prosjek po gostu za  Ass. waitera i tko dijeli tips, waiter ili gost direktno?
ča je  život vengo fantažija

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Svaki ?ovjek sam piše svoju životnu pri?u
« Reply #25 on: 22/May/2010 »
Nekako mi se čini da oni forumaši koji čitaju postove na forumu naginju na onu stranu u koju vjetar puše.
Pročitaju pozitivan post - jupiiii super odlično ... pa pročitaju negativan post - evo psovki #%&"*/%#/

Život je ipak puno složeniji, evo par primjera iz vlastitog iskustva:

Primjer 1.

Menadžer HKP departmenta je primjetio da je netko odbacio papirić nasred vrlo prometkog prolaza za posadu.
Sakrio se u prikrajak, i čekao da vidi hoće li ga tko pokupiti, i kada.
Ljudi su prolazili i prolazili, netko bi pogledao na papir, i samo otkrenuo glavu, a čak i oni kojima je to bio posao su bili nezainteresirani.
Onda je naišao jedan Indijac (naravno ne Balkanac), koji radi kao perač zdjela u pot-wash-u, sagnuo se, pokupio papir i odnio ga u obližnji koš za smeće.
Menadžer ga je pitao za ime, otišao u kancelariju i napisao mail svim ostalim menadžerima na brodu, kao i kapetanu.
Navečer je došao kod mene u kancelariju i tražio da mu prepustim tog čovjeka, na posao gdje mu je plaća bila poduplana.
Osim toga, zbog pozitivnog publiciteta koji je izazvao, kompanija mu je udjelila i posebnu, jednokratnu novčanu nagradu.

Primjer 2.

Rumunj je bio savršeno dobro kvalificiran za bartendera, ali je uspio doći na brod samo kao čistač u kuhinji.
Radio je u crew mess-u, što je na Disneyevom brodu odmah pored crew bara.
Za vrijeme pauze odlazio je na cigaretu u crew bar.
Crew bar je, zbog pomanjkanja ljudi i odgovornosti, tokom dana bio jako zapušten, svi su dolazili pušiti, a nitko nije htjeo prazniti pepeljare ili brisati stolove za sobom. Rumunju nije bilo ugodno sjediti za takvim stolom pa je odlučio sam pokupiti svaki dan pepeljare, oprati ih i vratiti na stolove.
Kad je to dočuo bar manager, pogodite tko je dobio uniformu sa kravatom i posao u baru.

Primjer 3.

Jedan dečko iz Slav. Broda je dobio posao kao čistač, i započeo karijeru na brodu.
Od prvoga dana je tražio posao u baru, gdje je naravno lakši život i bolji novac. Svima se popeo na glavu.
Dobro je radio svoj posao, ne odlično, ali dobro.
Negdje 4 mjeseca pošto je došao na brod, odluči on da mu je dosta čekanja, i zatraži otkaz.
To isto popodne dođe mi bar manadžer i kaže, gdje ti je onaj zemljak, danas mu je sretan dan, oslobodilo se mjesto i nemam zamjenu, dat ćemo mu priliku.
Pogodite tko je ipak otišao doma jer je pokazao da ne može trpjeti pritisak, ako se to uopće može tako nazvati, jer nije on ništa trpio nego je radio posao za koji je potpisao ugovor.

***************************

Svaki čovjek sam piše svoju životnu priču. Ne odlučuju ni Indijci, ni Filipinci ni Kinezi, nego svatko sam.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #26 on: 22/May/2010 »
Moje  mišljenje (znam mišljenje  je  kao i š**** svi ga  imaju   :D ) je da  je većini ljudi zapravo problem nedostatak iskustva, bilo životnog ili poslovnog. Ne želim nikoga uvrijediti no činjenica je da većina  ljudi pri odlasku ide nekakvim automatizmom sasvim nesvjesna žrtve  i sasvim nesvjesna  različitosti brdovitog balkana  u odnosu na zapad. Naime  takvu odluku o odlasku a pogotovo odlasku na brod treba  itekako dobro odvagati i čini mi se da je  gro ljudi spremno otići jer su nezadovoljni ovdje (bilo to HR, BiH ili SRB, sasvim nevažno), ali ne razmišljajući kakvu promjenu to donosi na društveni, obiteljski ili kakav već osobni život.

Ja nemam brodskog iskustva, imam iskustvo u određenom broju godina u inostranstvu i radu u turizmu bilo u HR bilo vani, probao sam vani od najnižeg u rangu doći do voditelja lokala, hoću reći imam ideju kako je raditi van balkanskih država. I recimo to da sam naučio da zaposliti domaću osobu (balkanca) treba jako dobro izvagati prije odluke, pogotovo vani gdje mentalni sklop svojstven balkancima jako odudara  od realnosti, gdje  90 % ako ne  i više naših misli da samim time što radi zaslužuje bolje uvjete od drugih (a pogotovo ako nisu iste  boje, istih očiju, vjere i sl.).

Ja ne znam kakvo će biti moje iskustvo na brodu, no mislim da sam na njega spreman. Rada se ne bojim, i ne idem s logikom da znam posao uostalom to ni kod nas ne pali nevezano na stručnost u materiji, s druge strane moja supruga već tuče more i kako stoje stvari nećemo u vrlo kratkom roku raditi na istom brodu (oni koji su oženjeni ili imaju životnog partnera mislim da dobro razumiju kako je to).

Mislim da bi bilo dobro pokrenuti nekakav topic gdje bi forumaši mogli iznijeti svoja radna, životna ili kakva već  iskustva nevezano samo za brodska, mislim da bi većini mlađih na forumu fali razumjeti kako se napreduje u životu.
ča je  život vengo fantažija

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #27 on: 22/May/2010 »
Baš jako zanimljiva tema.

Evo da i ja kažem nešto, žao mi je svih koji su potoršili novac i vrijeme i onda se vratili doma poslje mjesec dana.
Nekoliko tjedana je u svakom slučaju malo da bi se čovjek navikao na brod, kako je šef rekao tko ostane mjesec dva, obično i završi ugovor.
I meni je prvih mjesec dva bilo najteže.

Da podjelim svoju priču:

Moj prvi ugovor na brodu, došao sam na brod bez prtljage, jer mi je avion pobjegao s svim stvarima, tako da sam se ukrcao samo sa onim što imam na sebi, bez uniforme, bez četkice za zube, cipela....ničega.
Tako sam na brodu proveo 3 mjeseca dok moja kompanija nije dostavila moju prtljagu napokon na brod.

Ta tri mjeseca su bila najgora u mom životu, posuđivao sam cipele, hlače, košulje, smoking od svih mogučih ljudi, imao sam jedne čarape koje sam morao prati i odma sušiti, smrdio sam sam sebi.
Zarada je bila slaba jer je bila kriza sa iračkim ratom i ništa gostiju na brodu, te provizija nikakva, te nisam mogao kupiti novu odječu.
Sječam se da se nekoliko tjedana nisam ni jednom nasmijao, plakao sam u kabini od muke, i osječao se kao prosijak, nisam imao ni dosta novaca da kupim bon da nazovem kući, a i bilo me sram nazvati jer su svi mislili da zarađujem velike novce.

Tijekom ta jadna tri mjeseca, gledao sam druge kako idu u šoping, i izlaze van, druže se, a ja sam se tužno povlačio u kabinu gledajuči bijedan novac koji sam zaradio, ipak nisam ni jednom pomislio da odem kući, jer kod kuće me čekao zavod za zapošljavanje i sramota povratka.

Nakon tri mjeseca, dolazi glavni "operation menađer" kompanije i sjeda samnom na ručak, nakon razgovora sa mnom ponudio mi je mjesto na novom brodu koji se tek gradio i za kojim sam žudio, dobio sam i promaknuče na višu poziciju, nakon što je izlazio rekao je "you have what it takes to survive".

Mogao sam dati otkaz bilo kada u tih prva tri mjeseca, nisam od sramote da dođem doma pred roditelje i kažem da sam otišao, previše bi se sramio, stisao sam zube i sve se isplatilo na kvadrat.
I danas dalje gledam na taj posao kao nešto najbolje što mi se moglo dogoditi, najbolju životni školu, nešto što me učinilo čovjekom i radnikom.
I dalje se sjetim tog čovjeka, koji je tada bio operation menađer za 12 brodova, za njega sam bio samo točkica u moru zaposlenika, i on me zamjetio zbog svih tih žrtava i nagradio.

Nije to prijatelji brod, to je život, na vrh dolaze samo koji su podnijeli velike žrtve dok su bili na dnu.

Offline dikey

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #28 on: 22/May/2010 »
e ovo cenim sta je rekao marko Q opisao je njegovo iskustvo u negov pocetak kariere broda kako je poceo da radi i sta mu se dogodilo ali to je to da sedish kuci i biti u zavod zaposlavanje ne biva ni to ali ako si rijesio da idesh na brod moras biti spreman na sve i svasta i na dobro i zlo e sad sta je indijac ili filipinac sef to je to druze morash progutati oni su vecine na brod i sta ces ako zelis zaraditi novac ako ne pali u americi ili vrati se kuci ali sram je nakon toliko dana se vratis to je taj veliki san sta ga opisuje marko Q uzmi ili ostavi morash biti spreman takvi smo ni balkanci to je nash mentalitet sto ne damo da neko gazi vrz nas ali to je to :plovim:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #29 on: 23/May/2010 »
Ae da i ja nesto kazem. Svima koi idu u bar ili u restoran znamo kaka je placa.

I meni nije bilo svejedno bash ka san vidio da je placa 50 dolara. Ali shta je tu je.

Masa ljudi rade, nekima je dobro nekima nije. Tako je to. Radit se mora.

Hvala cuki na postu. Meni je jako drago sto si napisao to tako.