Author Topic: cuki23 se vratio  (Read 26691 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline saolin

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #30 on: 24/May/2010 »
znaci velicinu stanice ti odredjuje rejting,tj. ocjene gostiju od proslog cruisea, a ti kao ass.wait ne utjeces toliko na njega koliko tvoj waiter,jer si ti mrav koji radi a on prica,ali tu imas jedan problem,svaki cruise mjenjas waitera i jbg, zapadne te indijac koji nakon 2 god ne zna jos engl, a bome ni posao i tako ti mili moj dobijes stanicu od 30 iduci cruise, a od njih 30 ti 13 ne plati i tako si ti zaradio kiflu!
pozdrav svima

Ovo mi nikada nece biti jasno,citao sam sto put ali opet...Kako mogu da ti ne plate? zar nepostoji prepaid sitem placanja?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Tipping on Cruise Ships
« Reply #31 on: 24/May/2010 »
Ovo mi nikada nece biti jasno,citao sam sto put ali opet...Kako mogu da ti ne plate? zar nepostoji prepaid sitem placanja?

Tipping on Cruise Ships

Tipping practices vary greatly amongst the cruise lines today, ranging from a required added service charge to no tipping at all. It is very important that you know the policy of the cruise line before you cruise so you can budget accordingly. When planning your cruise, check with your travel agent or the cruise line about the tipping policy. Often the recommended tips, which run from about $10 to $15 per passenger per day, are published in the cruise brochure or on the cruise line Web page. The cruise director will also remind passengers (sometimes over and over) about how much and who the cruise line recommends you tip.

Most tips on cruise ships are really service charges, which is one of the reasons why cruise lines seem to be moving towards adding a flat fee to your onboard account rather than make the tip amount entirely optional. New cruisers need to realize that most cruise lines do not pay their service staff a living wage, and tips or service charges make up much of their compensation. In order to keep the advertised price down, passengers are expected to subsidize the service staff through these added service charges or tips.

All tips used to be given to the stewards and dining room staff on the last night of the cruise. Envelopes were passed out to the passengers and you presented the cash tip to the steward in the cabin and handed it to the wait staff at dinner. Some cruise ships still follow this policy, but others add a flat fee per day to your onboard account which may or may not be adjusted downwards, depending on the cruise line. If the fee is required and cannot be adjusted downward, it is a true service charge, and is no different than a port charge. Most cruise lines add the recommended service charge to your account, and you can adjust it if you think necessary. Personally, one of the things I love about cruising is the excellent service and wonderful attitude of the crew. I've never understood people who did not think the crew deserved at least the recommended service/tipping charge.

The last few years, cruise lines have moved away from traditional tipping for two reasons. First, as cruising as become more international, cruise lines recognized that many passengers from western Europe and the Far East were not accustomed to tipping. It was easier to just add a service charge to the bill (as is done in most hotels in Europe) than to educate the passengers. Second, many large cruise ships have added multiple alternative dining rooms and have moved away from fixed seating times and tables. Passengers have different wait staff each evening, which makes tipping more problematic. Adding a service charge to be split amongst all the wait staff is easier for all, although the top cabin stewards and dining staff probably make less than they used to since the service charge is split into more pieces.

Many cruisers wish that all cruise lines would adopt the "no tipping expected" polices of upscale lines such as Cruise West, Regent Seven Seas, Seabourn, and Silversea. However, it looks like the service charge concept is here to stay.


http://cruises.about.com/od/tipsforfirsttimecruises/a/cruise_tipping_2.htm

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline saolin

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #32 on: 24/May/2010 »

Envelopes for gratuities will be provided in your stateroom on the last night of the cruise. Gratuities may be paid in the following ways:
 Pre paid by having them added to your reservation by your booking agent.
 Added to your onboard SeaPass account.
 Paid in cash at the end of the cruise - a ako oni nisu gladni BAS TO vece(a verujem da mnogi nisu) onda si ti poslednjih par dana radio za nista,interesantno  :)
 
 


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: cuki23 se vratio
« Reply #33 on: 24/May/2010 »

 a ako oni nisu gladni BAS TO vece(a verujem da mnogi nisu) onda si ti poslednjih par dana radio za nista,interesantno  :)
 

Ne boj se. Svi su gladni. Uvijek.

A ako planiraš cijelo putovanje raditi samo za jednog gosta, pa se on odluči ne platiti tips, onda je točno, radio si za ništa.
However, većina konobara se trudi raditi sa što više gostiju, tako da ne ovisiš samo o tom jednom.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sky glider

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #34 on: 25/May/2010 »
Ne boj se. Svi su gladni. Uvijek.

A ako planiraš cijelo putovanje raditi samo za jednog gosta, pa se on odluči ne platiti tips, onda je točno, radio si za ništa.
However, većina konobara se trudi raditi sa što više gostiju, tako da ne ovisiš samo o tom jednom.  +U+
Ja se, Sefe, izvinjavam ali "ni za sta" bi trebalo da stoji.Verovatno greska u kucanju.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: cuki23 se vratio
« Reply #35 on: 25/May/2010 »
Ja se, Sefe, izvinjavam ali "ni za sta" bi trebalo da stoji.Verovatno greska u kucanju.

Nije greska. Ja cesto ljudima odgovaram njihovim rijecima.
Ako se malo vratis unazad, vidjeces da je saolin prvi poceo sa "za nista".
Ne smeta me neznanje i ignoriranje pravopisa na forumu, koliko me smetaju ovi sto krenu pisati sve velikim slovima, bez razmaka, kraja recenice, bez velikog pocetnog slova ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sky glider

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #36 on: 27/May/2010 »
Nije greska. Ja cesto ljudima odgovaram njihovim rijecima.
Ako se malo vratis unazad, vidjeces da je saolin prvi poceo sa "za nista".
Ne smeta me neznanje i ignoriranje pravopisa na forumu, koliko me smetaju ovi sto krenu pisati sve velikim slovima, bez razmaka, kraja recenice, bez velikog pocetnog slova ...
Naravno.Sada sam video...Nisam ni mislio da je stvar pravopisa, kod Sefa.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #37 on: 29/May/2010 »
Bas mi je zao sto si se vratio druze, ali nazalost takva je situacija na skoro svim kompanijama, mnogo ljudi odustaje i vraca se kuci posle par nedelje. Meni je zao mnogo ljudi koji sad pokusavaju da odu na brod i tih agenata koji obecavaju sve i svasta. Ljudi dobro pazite gde idete i za koju poziciju aplicirate, sve pocinje od toga. Ako treba da cekate i duze za neki bolji posao, sacekajte, ne treba zuriti i ici posto-poto na brod. Ja sam cuo da je tesko na RCCL, i da je mnogo strogo i da se mnogo vise radi od CCL. Carnival je mnogo opustenija kompanija, rekao bi da se i ne radi toliko, na CArnivalu ass waiteri imaju pocetne plate od $1100, dok ne dobiju promociju u team waitere. Posle promocije pocinju da rade za tip od gostiju, koji samo zavisi od toga kolika je stanica gde radite, koliko imate gostiju koji plate. Dosta ljudi mi je pricalo da rade mnogo i da jedne nedelje ne mogu nista da zarade, pa kad se promene gosti dodju im neki bolji pa opet nadoknade ono sto nisu zaradili prethodne nedelje. Mislim da samo treba krenuti od toga da se spremite za naporan rad, mnogo stresa, ali i opet sa druge strane putovanju, upoznavanju mnogo ljudi, zaradi para kojih je tesko zaraditi sada kuci.

Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #38 on: 08/January/2011 »
Ja idem na 16ti na isti brod - Explorer of the seas kao Bar server, pa cim se docepam kompjutera obavesticu vas kako je   :rolleyes:

Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #39 on: 26/January/2011 »
Maca u zivo od Explorer of the seas  :D
Proslo je 10 dana kako sam ovde, sada vise znam gde je sta, ne gubim se vise. Posao - bogami tezak, sve je novo, i puuuno ralicno od ono kod nas, nema veze sa posao kod nas, li trudim se, trcim kao luda po ceo dan od jedan bar u drug, u teatar, na ice-show, treninze, drilove...... Ima ok ljudi koje su tu da ti pomogne, pokaze ono sto ne znas(a ne znas nisto) ali ima i oni koji u tebe vide konkurenciju i dace sve od sebe kako ne bi uspeo. Nadam se da ce sve biti ok.

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #40 on: 09/February/2011 »
Jadan ti cuki  -()- znaci samo rad,rad i rad....ali opet nisu mi jasni ti indijci i filipinci koda su povukli boga za bradu pa glume nesto  :tuctuc:

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: cuki23 se vratio
« Reply #41 on: 15/August/2012 »
Mene boli ćuna, ja idem pa što god i koliko teško radio ako mi je zagarantirano 1000 $, pa i manje, jer je sve bolje nego sjediti kod kuće i ne imait kune u džepu. Ako ništa drugo bar vidim svijeta, pa čak i ako samo pokrijem dotad uloženo, što mi je koliko sam čitao po forumu praktički moguće već u prvih mjesec i pol rada
xxxxxxxxxxxxxxxxx