Author Topic: i opet na koju poziciju mogu da se prijavim - bez iskustva  (Read 6358 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sladjan10

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Pozdrav svima!!!
Pocetnik sam na forumu tako da jos ne znam bas kako sve funkcionise, pa imam nekoliko pitanja na koja bih molio odgovor. Imam 22. godine zavrsio sam srednju elektrotehnicku skolu smjer racunarstva (odlicno se snalazim s racunarima), i fakultet Kriminalistiku. U sustini do sada sam samo isao u skolu i ucio a sada nemam posla  oT ...engleski govorim odlicno mislim da mi malo fali do fluent (opet mozda gresim), nemam apsolutno nikakve preporuke niti iskustva u ugostiteljstvu...ljeti sam povremeno radio kao fotograf u jednoj ranji kada bi trebala ispomoc, tipa slikanje na svadbama i sl... 
1.zanima me koju vrstu poslova bih mogao obavljati, jer svi poslovi na brodu me zanimaju?
2.da li moju diplomu sa faxa igdje priznaju i da li uopste moze da se konkurise za posao tipa security na brodu?
3.kada je sledeci intervju za fotografa i da li bih imao sanse, sa gore navedenim iskustvom?
Inace sve pohvale za forum, posebno za Sefa koji se redovno javlja...
Pitanja su mozda malo glupa ali kao sto sam rekao tek sam pocetnik pa valjda cu nauciti!!!
Hvala!!!

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Mislim da na forumu imaš više nego dovoljno informacija za dobiti ideju koji posao bi mogao potražiti. Sve zavisi o tvojim afinitetima i trenutnim mogućnostima. Mislim da ti nitko ne može odgovoriti na to pitanje bolje od tebe samoga.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

2.da li moju diplomu sa faxa igdje priznaju i da li uopste moze da se konkurise za posao tipa security na brodu?

Diploma nevažna, security ne regrutiraju sa ovih prostora, tj. možeš pokušati mejlati sve živo preko interneta, ali  no;;;


3.kada je sledeci intervju za fotografa i da li bih imao sanse, sa gore navedenim iskustvom?


Intervjui za fotografa su poprilično česti jer su stalno traženi, ali treba ti bar 2 godine iskustva uz fluid english
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Billy

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Da ne bi otvarao novu temu pitacu ovde kakve ja sanse imam za posao na brodu sa osnovnim znanjem Engleskog,i zavrsenom srednjom skolom. :(
Jesam nov,ali sinoc sam od 23h od prilike pa do kasno u noc citao i citao... :0 ...ali opet sefe moze neki odgovor cisto da znam imam li neke sanse. posto vidim da si i previse iskusan u ovome poslu i znas dosta. Hvala u napred. I jos jedno,da li je neko od vas veterana doziveo neku gadnu oluju? I koliko cesto se desi neka gadna oluja? Malo glupo pitanje,ali mislim za 6 meseci ili 8 koliko ko vec vam se desila gadna oluja? Ja mislim da bih me srcka strefila kad bi se meni to desilo!
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jel veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi.

--------------------------------------------------------------------------------

Covek moze sve,samo ako hoce...

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
škola ti nije bitna,bitno je iskustvo, sa osnovnim znanjem engleskog samo entry level pozicije možda bi i mogao neku malo veću poziciju ali opet ako nemaš iskustvo 0 bodova, ima dosta ovakvih pitanja kao tvoje malo još prolistaj forum, svašta možeš nać
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline Billy

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
hvala druze,sutra ujutru cu da nastavim citanje. :0 Inace ja za mesec dana krecem na usavrsavanje engleskog. Idem na casove. Pozdrav svima.
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jel veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi.

--------------------------------------------------------------------------------

Covek moze sve,samo ako hoce...

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Assistant waiter, po mogućstvu na Carnivalu!

Offline MAJA123

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
sta sa poslovima za devojke...?  ???

Offline bellezza

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Samo zagrej stolicu i iscitaj ceo forum...veruj mi,ovde postoji odgovor na apsolutno svako pitanje ;)  :-))))'
"Daj mi Boze snage da izdrzim ono sto promeniti ne mogu,daj mi hrabrosti da promenim ono sto mogu,i mudrosti da raspoznam to dvoje.''

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Za sve one koje imaju minimalno znanje engleskog jezika i minimalno iskustvo vezano za ugostiteljstvo najbolja pozicija za vas je assistan buffet steward (ova pozicija ima vise naziva zavisi od broda ali na mom se to zvalo ovako).To vam je u sustini rad u crew messu,officer messu i staff messu.Cista fizikalija,ciscenje tanjira,stolova itd.Odatle miozete uciti i engleski i napredovati.Nemojte se maltretirati sa pozicijama tipa shop.fotograf,spa i slicno.To su veoma trazene pozicije i veoma tesko se dobijaju jedino ako bas imate srece pa vas bog pogleda.Ako zelite na brod podjite od najmanje pa sami sebi gradite put ka gore to vam je najlakse i najednostavnije.