Author Topic: agava.rs Agencija za zaposljavanje...  (Read 46636 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline matixpunk

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Da li je nekome poznata ova agencija?

http://www.agava.rs/

Oni takodje zaposljavaju na kruzerima, a nalaze se u Novom Sadu.
Bas me zivo interesuje da li je neko odputovao preko njih.  :pop:

Offline kikins

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: agava.rs Agencija za zaposljavanje...
« Reply #1 on: 14/July/2010 »
Da li je nekome poznata ova agencija?

http://www.agava.rs/

Oni takodje zaposljavaju na kruzerima, a nalaze se u Novom Sadu.
Bas me zivo interesuje da li je neko odputovao preko njih.  :pop:

znam za njih.rade dugi niz godina,ali nisam znala da zaposljavaju i na brodovima. clanarina im je  1500,00, uglavnom se bave slanjem ljudi u evropske zemlje i na poslove tipa cuvanje dece, konobar,stolar,moler....ali su mi u komsiluku pa cu da priupitam i za brod...

Offline heroes

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: agava.rs Agencija za zaposljavanje...
« Reply #2 on: 15/July/2010 »
Upravo to, "rade" dugi niz godina tj. reklamiraju se u lokalnim oglasnim novinama,dok sam jos trazio posao i hvatao se za slamku obratio sam se i Agavi,i nakon sto su mi uzeli novac za clanarinu JEDNOM su me nazvali i rekli da ponesem CV na adresu te firme koja zaposljava,a ista ta firma koja zaposljava je dala oglas u lokalnim novinama kao i na internetu,tako da se nisu bas pretrgli u mom slucaju,nisu se udostojili da posalju mail koji sam im ostavio pri registraciji ako im je vec bilo skupo da me zovu na mobilni i pitaju da li si dobio posao ili da nastavljamo da ti javljamo i trazimo posao i dalje.
Tako da ja na njih ne bih ozbiljno racunao sto se tice zaposljavanja na brodovima.

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: agava.rs Agencija za zaposljavanje...
« Reply #3 on: 27/November/2010 »
Nikoga oni direktno ne salju na brod. Oni rade za Safe cruise agenciju.
Sto posto znam da je tako, jer u avgustu na pred-intervju-u, jedan momak iz nekog mjesta u Vojvodini je rekao da se prijavio kod njih za posao na brodu.
I mislio je da ce ici direktno preko njih. Ali su ga oni samo obavijestili da je pred-intervju u Safe cruise agenciji. I to su mu javili dan prije intervjua.

Tako da ga je to skroz iznenadilo. Pa je na vrat na nos jurio u Beograd. Samo su mu rekli naziv ulice gdje se nalazi agencija.
Nisu mu rekli u kom dijelu Novog Beograda se nalaze. Kao da je Novi Beograd mali pa ce lako da ih nadje.
Tako da se cijelo jutro vozio autom trazeci agenciju. I zato je naravno i dosao medju zadnjima.

bob82

  • Guest
Re: agava.rs Agencija za zaposljavanje...
« Reply #4 on: 28/November/2010 »
Mislim da je preko njih otisao moj drugar ,on je tamo sa te strane,msm iz Vojvodine,bio je samnom na Carnivalu i sada je ja mislim preko njih sredio da ide ne znam na koju kompaniju ali znam da se brod zove Marko Polo.

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: agava.rs Agencija za zaposljavanje...
« Reply #5 on: 29/November/2010 »
Momak kojeg sam ja upoznao nije dotad bio na brodu.To mu je bilo prvi put da se prijavljuje za rad na brodu.

Offline sloba111

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: agava.rs Agencija za zaposljavanje...
« Reply #6 on: 10/June/2011 »
Pozdrav za sve, uclanio sam se na forum ne bi li kako pomogao svojim dragim kolegama, prijateljima I neprijateljima.

Svari stoje ovako :ljubazno sam pozvan od agencije AGAVA na intervju u hotel Park /Novi Sad /vezano za posao u Dubaiu.
Razocaran glupim I jeftinim marketinskim trikovima resio sam da moje iskustvo podelim sa vama u nadi da ce vam ovaj post ustedeti  vreme I zivce.

Lepo nas je docekala simpaticna plavusa I pocela polako prezentaciju o UAE-a I sve je bilo sjajno I bajno dok nismo poceli da postavljamo pitanja koja su vezana za posao I boravak u istom.

Napisacu vam par stvari zbog kojih ja nikada ne bi otisao da radim tamo :

-uzimaju vam pasos cim stignete u UAE-e
-smestaju vas u sobu sa jos cetvoricom kolega
-imate trening koji traje tri meseca/koji  se naravno ne placa/ ,oni vam obezbedjuju VIZU,putne troskove,lekarski pregled,radnu dozvolu,hranu itd
-ugovor traje bar dve godine u slucaju raskida ugovora vi placate gore navedene troskove
-radno vreme je 8 sati stoje suprotno od oniga sto je napisala AGAVA/8-12 h/
-pitali smo koliko traje otkazni rok ,naravno da je vesto  izbegla odgovor
-regrutuju osobe do 28 godina ,dok je agencija navela od 25 -45

Bilo je jos koje kakvih stvari koje su vise ili manje dvosmislene ali mislim da ce vam ovih par razloga biti sasvim dovoljni  za odabir drugog posla ili agencije.

PS. agencija AGAVA je trazila za uslugu 200e

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: agava.rs Agencija za zaposljavanje...
« Reply #7 on: 10/June/2011 »
e i ja sam bio na istom intervjuu i mogu da potvrdim sta je kolega rekao,stim da dodam da su tih 200 eura trazili pre dobijanja vize,zvanicnog ugovora,avionske karte znaci onako na rec.
ja bih pomenutu agenciju zaobisao u sirokom luku.
in vino veritas

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: agava.rs Agencija za zaposljavanje...
« Reply #8 on: 11/June/2011 »
Mislim da je preko njih otisao moj drugar ,on je tamo sa te strane,msm iz Vojvodine,bio je samnom na Carnivalu i sada je ja mislim preko njih sredio da ide ne znam na koju kompaniju ali znam da se brod zove Marko Polo.

Na MARCO POLO je morao otici preko Dragane i Global Shipping and Services, posto mislim da su oni zastupnici za ove prostore.

Sto se Agave i brodova tice, jednostavno ih zaobidjite i kontaktirajte direktno SAFE CRUISE, posto ce to oni svakako uraditi... Ja sam prosao na Princess, krenuo sam od Agave, gde se razgovor svodio na Skype intervju sa Ivanom i zakazivanje razgovora u BGu. Gubljenje vremena.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced