Author Topic: Seabourn Cruise Line  (Read 13126 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kalinikferari

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Seabourn Cruise Line
« on: 27/May/2010 »
Pozdrav svima,
Prosao sam na intervju-u za Seabourn (waiter) pa me zanimaju iskustva ljudi koji rade ili su radili na njemu ( mada mislim da ih nema bash neki veliki broj, bar sa nasih prostora). Svaki komentar ili poruka bi mi dosta znacili u pripremi, pogotovo jer nisam nikada bio na brodu, vec sam uglavnom radio u USA (NYC, Miami itd.) Utoliko pre jer vidim da ovde nije bas mnogo raspravljano o ovoj temi......

Offline sta ja znam

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Seabourn Cruise Line
« Reply #1 on: 31/May/2010 »
 Znas li kad ides i na koji brod? Tko zna mozda budemo na istom  :uzdravlje:

Offline kalinikferari

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Seabourn Cruise Line
« Reply #2 on: 05/June/2010 »
Pa trebao bi da bude Spirit, al josh nista ne znam posto tek sledece nedelje vadim vizu.........mada mislim da su svima rekli da idu na Spirit, a posle mozda nesto promene......ma koje god daje bice  :banana: :banana: :banana:

Offline GSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Seabourn Cruise Line
« Reply #3 on: 30/June/2010 »
ee, i ja bih volela da neko nesto napise o Seabourn-u! na njihovom sajtu sam nasla sve nesto otprilike, ali nema nista o tome kolike su plate, kakav je smestaj, koliko je ljudi u jednoj sobi, kakva je disciplina.. nista ne mogu da nadjem! kalinikferari, kako si se ti prijavio? kakav ti je bio intervju? procitala sam da su im intervjui bas strogi, tako kazu na sajtu.. mene interesuje crew purser, pa ako neko nesto zna..
"Mornari znaju: more se plavi samo u sećanju, samo u glavi, samo na slici - na razglednici."

Offline kalinikferari

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Seabourn Cruise Line
« Reply #4 on: 01/July/2010 »
e pa ja sam bio na intervju-u 12 Maja u Bg.......bila su dvojica ispitivaca...neki Englez i neki Madjar...mene je ispitivao Englez nekih cca 15-20 min...mada je ostale koliko se secam ispitavao i do sat vremena...standardan intervju ( za konobare)....sta je Ossobuco, sta je Cezar salata..sta je Creme Brule...itd..15-20 pitanja.....moraju da se malo detaljnije znaju stvari ali nije pretesko i nemoguce. ne znam kako ide kod njih za crew pursera...mislim da to rade uglavnom ljudi iz Zapadne Evrope....a na ovom intervjuu su trazili konobare, somalijere, sobare i bar waitere...itd....sutra putujem i ukrcavam se prekosutra pa cu znati nesto vise, pretpostavljam...toliko za sada  :party:

a da.........pocetna za konobare je 1850 EUR prvi contract, drugi je 2075, treci 2150 itd do unapredjenja...prvi ugovor se deli soba sa 2 cimera , drugi sa jednim..bar su nam tako rekli :-))))))

Offline GSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Seabourn Cruise Line
« Reply #5 on: 10/July/2010 »
e pa ja sam bio na intervju-u 12 Maja u Bg.......bila su dvojica ispitivaca...neki Englez i neki Madjar...mene je ispitivao Englez nekih cca 15-20 min...mada je ostale koliko se secam ispitavao i do sat vremena...standardan intervju ( za konobare)....sta je Ossobuco, sta je Cezar salata..sta je Creme Brule...itd..15-20 pitanja.....moraju da se malo detaljnije znaju stvari ali nije pretesko i nemoguce. ne znam kako ide kod njih za crew pursera...mislim da to rade uglavnom ljudi iz Zapadne Evrope....a na ovom intervjuu su trazili konobare, somalijere, sobare i bar waitere...itd....sutra putujem i ukrcavam se prekosutra pa cu znati nesto vise, pretpostavljam...toliko za sada  :party:

a da.........pocetna za konobare je 1850 EUR prvi contract, drugi je 2075, treci 2150 itd do unapredjenja...prvi ugovor se deli soba sa 2 cimera , drugi sa jednim..bar su nam tako rekli :-))))))


uuuu, pa to uopste nije lose! a i ne zvuci toliko strogo  no;;; pa, nek ti je sa srecom, a ako budes imao vremena, javi kako ti je! ja cu nastaviti da istrazujem  :D
"Mornari znaju: more se plavi samo u sećanju, samo u glavi, samo na slici - na razglednici."

Offline badboyzg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • wellcome to the family!!!!
    • View Profile
Re: Seabourn Cruise Line
« Reply #6 on: 02/August/2010 »
Pa trebao bi da bude Spirit, al josh nista ne znam posto tek sledece nedelje vadim vizu.........mada mislim da su svima rekli da idu na Spirit, a posle mozda nesto promene......ma koje god daje bice  :banana: :banana: :banana:

e  pa  ako  si otisao  na  seabourn 
onda  sada vec  znas  da    nema  kasnjenaja  na posao da te  mogu  kaznjavati za sve  sto lose  napravis 
da moras  nauciti imena  gostiju u  3  dana  barem  60% i td  i  upamtio  si  verandu i produzivanje  rucaka hhheheheh
ajde  ako si na  spiritu  reci  Craigu da se  javi  Igoru iz  hrvatske  znat ce  on  pozdrav
nadam se  da ste se ustelili svi  dobro na  seabournu da  hrvata  ima na  prste  prebrojati   3 nas  je  bilo samo

Offline farkibi

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Seabourn Cruise Line
« Reply #7 on: 19/August/2010 »
Zna li neko neke novije informacije u vezi ove kompanije, oko plata  i pozicija i okolnosti rada?? ima li neko ko radi tamo?

Offline GSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Seabourn Cruise Line
« Reply #8 on: 25/August/2010 »
Zna li neko neke novije informacije u vezi ove kompanije, oko plata  i pozicija i okolnosti rada?? ima li neko ko radi tamo?

niko nista ne zna, izgleda da je to strogo cuvana tajna  :nokti:
"Mornari znaju: more se plavi samo u sećanju, samo u glavi, samo na slici - na razglednici."

Offline frantix

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
  • xexexexe move you ass bitch
    • View Profile
Re: Seabourn Cruise Line
« Reply #9 on: 01/September/2010 »
seabourn je kao 1 elita tj krema od putnika moras biti malo zgodan iminimum2 ili 3  rada na brodu kazu da je tesko ali dobar isto kes 3 meseca ugovori tako sam cuo i prico sa covekom koji ima 3 contracta sa njima ne znam da lije istina ali verujem ima ju jake cene za putnike
rolliin bro positive

Offline gogo

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Seabourn Cruise Line
« Reply #10 on: 10/September/2010 »
prije 3god sam bio na interviju u centru ZG hotel dubrovnic,lik je 50 kandidata ispitivao preko 11h,a pitanja su mu bila jednostavna sto znaci jako tesko da ima ovlasti da daju dobar posao pocetnnicima,ili bar on nije imao ali tu su plate...procitajte o svim komp na
https://cruiseplacement.com/html/cruis.htm
ako neko zna agenta za jahte neka javi pozdrav

Offline mbanex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • Life's a journey. Enjoy the ride. ;)
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Regent Seven Seas
  • Recruitment Agency: Jobs on a Ship
  • Job Title: Crew Purser
Re: Seabourn Cruise Line
« Reply #11 on: 17/September/2010 »
Ja radim na Princess-u kao Bar Waiter... Sada me zanima kako doci do Seabourna i kome se javiti??
Hvala unapred :)
Oni koji me sreću, misle da ja to putujem. A ne putujem ja. To beskraj po meni hoda...

Offline Lullaby

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Seabourn Cruise Line
« Reply #12 on: 27/March/2011 »
Seabourn je početkom marta imao interview u Zagrebu na kome sam i ja bila, i prošla  :-))))' Sad završavam papire i čekam konačan datum ukrcaja.. Ono što je po meni prednost ove kompanije jeste što se radi 4 meseca, a 2 odmora, pa imate koliko toliko vremena za privatan život i odmor. Takođe, norma radnih sati za waitere je 10, tj. u 14 dana treba da imate 140 odradjenih sati, a svaki sat preko se plaća 3,75 eur. Takođe, prvi mesec dana je neka vrsta obuke, tako da ne ulećete u vatru 3 sata pošto stignete na brod, kad ne znate ni gde vam je levo, kao što sam mogla shvatiti iz tuđih iskustava... Opet, jesu nam na interview-u rekli da moramo da upamtimo imena gostiju, ali svako ko krene na brod, mora da bude spreman i na puno teže stvari, nego što je to..

Offline Miss J

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Seabourn Cruise Line
« Reply #13 on: 07/May/2011 »
Seabourn je početkom marta imao interview u Zagrebu na kome sam i ja bila, i prošla  :-))))' Sad završavam papire i čekam konačan datum ukrcaja.. Ono što je po meni prednost ove kompanije jeste što se radi 4 meseca, a 2 odmora, pa imate koliko toliko vremena za privatan život i odmor. Takođe, norma radnih sati za waitere je 10, tj. u 14 dana treba da imate 140 odradjenih sati, a svaki sat preko se plaća 3,75 eur. Takođe, prvi mesec dana je neka vrsta obuke, tako da ne ulećete u vatru 3 sata pošto stignete na brod, kad ne znate ni gde vam je levo, kao što sam mogla shvatiti iz tuđih iskustava... Opet, jesu nam na interview-u rekli da moramo da upamtimo imena gostiju, ali svako ko krene na brod, mora da bude spreman i na puno teže stvari, nego što je to..

Hej, kako je tekao intervju? Sta su trazili od kandidata?