Author Topic: Slanje paketa sa garderobom?  (Read 6457 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marcopolo

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Slanje paketa sa garderobom?
« on: 05/June/2010 »
Pozdrav svima,
Da li je neko slao kuci pakete sa garderobom iz USA outleta, ako jeste zanima me koja je shipping kompanija najpovoljnija i kakve je situacija sa carinom?

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Slanje paketa sa garderobom?
« Reply #1 on: 06/June/2010 »
Navodim samo primer moga kolege koji je poslao paket decije robe kuci u Srbiju zeni svojoj.
Vrednost svega sto je uzeo u USA je bilo oko $100.
Kada je paket stigao u srbiji i prosao carinu njegova zena je morala jos platiti $100 extra za carinu.
Tako da moras sam da izracunas da li se isplati.  b00/

Offline tractor

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Slanje paketa sa garderobom?
« Reply #2 on: 06/June/2010 »
Ne znam kako kod susjeda, ali tu u HR su na carini očajni i bezobrazni.

Kad je moj muž selio iz Amerike u Hrvatsku, slao je sve i svašta, a ovi bezobraznici su mu čak ocarinili i rabljenu odjeću.
Znam da sam vodila rat s njima, i htjeli su slati pakete natrag, a onda sam angažirala Cargo partner i oni su to spasili, ali za poprilično veliku naknadu.

Ako šaljete jedan paket, obavezno u obrascu naznačiti da je "gift".
Tako moja svekrva šalje mojoj djeci pakete povremeno (igračke, odjeća, svašta) redovno poštom i nikad ne moramo platiti ništa.

Ako šaljete, radije pošaljite s vremena na vrijeme, ali manje (do 10 kg prolazi) i raznovrsnije stvari, i ne bi trebalo biti nikakvih problema

Offline marcopolo

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Slanje paketa sa garderobom?
« Reply #3 on: 09/June/2010 »
Znam za Bosnu da sve sto prelazi preko 100 evrica ide na carinu, ovu foru sa natpisom gift nisam znao  :yahoo: