Author Topic: Dobio godinu dana uslovne kazne, da li mogu ici na brod?  (Read 16366 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nemanjaRU

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Ja sam dobio sudsku presudu za godinu dana uslovne kazne ili 4 meseca robije,pa me sad interesuje da li mogu ici na brod,nisam na poternici????

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Ja sam dobio sudsku presudu za godinu dana uslovne kazne ili 4 meseca robije,pa me sad interesuje da li mogu ici na brod,nisam na poternici????

Ne znam kako je  u SRB ali u HR moraš priložiti potvrdu o nekažnjavanju, koju nebiš dobio s presudom protiv tebe. Potvrdu izdaje sud.
ča je  život vengo fantažija

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
U sudu trebas izvaditi uverenje na kome pise (prekucano sa onog koje sam ja dobio) :

UVERENJE

prema xxxxxxx   xxxxxxxxxić
JMBG  0000000000000 iz  xxxxxxxx
rodjenog : xx.xx.xxxx. u mestu xxxxxxx


kod Osnovnog suda i Viseg suda u xxxxxxxxx, ne vodi se istraga, nije podignuta optužnica niti je NEPRAVOSNAŽNO osuđen za krivična dela iz nadležnosti ova dva suda.



U svakom slučaju, kaži da ti treba za posao , jer se ne plaća pa će ti oni reći da li mogu da ti izdaju tu potvrdu ili ne možeš da je dobiješ zbog te presude.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Točno.   :nokti:

U Hr se dobiva Potvrda o nekažnjavanju (prevodilac bi to trebao prevesti kao Police Clearance Certificate ili Criminal Record Check (Judicial record))
Znači, moraš ići na Općinski sud nadležan za mjesto u kojem si sada prijavljen/a

*******************************************************************************************
U Općinskom kaznenom sudu izdaju se potvrde da se:

- protiv fizičke osobe pred Županijskim i pred Općinskim kaznenim sudom u ne vodi kazneni postupak, dakle da nije doneseno rješenje o istrazi,
- nije podignuta optužnica koja je stala na pravnu snagu,
- nije donesena nepravomoćna presuda po optužnom prijedlogu
- niti je izdan kazneni nalog.

http://sudovi.pravosudje.hr/oksz/index.php?linkID=49

*******************************************************************************************

SafeCruise - Potvrda da se ne vodi nijedan krivični postupak protiv vas (u opštinskom sudu)
EP - Criminal Record Check (Judicial record)
Sea Agency - ne navodi
Kouzon - Потврди за неосудуваност
Starboard - police clearance
A Priori - Potvrda o nekažnjavanju
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nemanjaRU

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
znaci u svakom slucaju treba da probam,rekao bih da pojedinim kompanijama bitno samo da nisi u istrazi i da nisi na poternici....

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Tu potvrdu ti lično, ne možeš da dobiješ zato što si krivično gonjen i protiv tebe je doneta pravosnažna presuda. Pokušaj ali čisto da znaš...

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Ja sam imao krivične presude, i dobio sam potvrdu, tj. uvjerenje. To nije potvrda da nemam dosje ali je potvrda koja prolazi za sada.

U biti može se reći da je to neka rupa koju smo mi balkanci izmislili koliko sam ja shvatio, jer ovo što se kod nas prilaže nema veze s onim što se traži (potvrda o nepostojanju dosjea).

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Ti si verovatno prekršajno kažnjen, sa krivičnom presudom sigurno ne možeš dobiti potvrdu da nisi krivično gonjen, ne bi imalo nikakvog smisla...

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Potvrda o nekažnjavanju - Criminal Record Check
« Reply #8 on: 15/November/2010 »
mala pomoc ako moze... naime izvadio sam doticno potvrdu iz suda (platio 290 dinara zato sto sam rekao da je u pitanju posao u inostranstvu ?!!?? a da je posao u Srbiji beli bo free.. no comment ali ajde nije problem)...
ekipa iz Kouzona mi je rekla da svu ostalu dokumentaciju mogu da prevedem sam, slobodan prevod a za ovu potvrdu treba pecat, e sad me zanima da li je dovoljan pecat nekog sudskog tumaca ili skole za strane jezike, nebitno.. ili mi treba medjunarodni pecat (iskreno ne znam ni sta je medj. pecat ali sam negde naisao na netu)... zvao sam kouzon u petak nije se niko javljao, zvacu i sutra ali cisto da postavim ovde ako neko zna da razjasnimo i za druge novodolazece clanove)..
hvala
Why Always Me?

Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Potvrda o nekažnjavanju - Criminal Record Check
« Reply #9 on: 15/November/2010 »
mala pomoc ako moze... naime izvadio sam doticno potvrdu iz suda (platio 290 dinara zato sto sam rekao da je u pitanju posao u inostranstvu ?!!?? a da je posao u Srbiji beli bo free.. no comment ali ajde nije problem)...
ekipa iz Kouzona mi je rekla da svu ostalu dokumentaciju mogu da prevedem sam, slobodan prevod a za ovu potvrdu treba pecat, e sad me zanima da li je dovoljan pecat nekog sudskog tumaca ili skole za strane jezike, nebitno.. ili mi treba medjunarodni pecat (iskreno ne znam ni sta je medj. pecat ali sam negde naisao na netu)... zvao sam kouzon u petak nije se niko javljao, zvacu i sutra ali cisto da postavim ovde ako neko zna da razjasnimo i za druge novodolazece clanove)..
hvala
Sudski tumač, prevoditelj sa certifikatom za traženi jezik.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Potvrda o nekažnjavanju - Criminal Record Check
« Reply #10 on: 15/November/2010 »
U sudu su mi rekli da idem u tu skolu stranih jezika, vrv oni imaju ugovor neki... vazno da ne treba taj famozni medjunarodni pecat!
Hvala Jure u svakom slucaju...

jos jedno pitanje.
Naime izvadio sam potrvdu i sve sredio ali nisam izasao na intervju koji se odrzavao u novembru (razlog: nije se trazila moja pozicija) i sad sam napokon stigao na red, za koji dan imam glavni intervju u Beogradu.
Zanima me da li ce da me cimaju zato sto je datum na potvrdi iz meseca novembra a sad je februar ili definitivno moram da vadim novu.... :\
Why Always Me?

Offline sealevel34

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav svima na forumu, da se predstavim, zovem se marjan 31god.
Vec duze vrema iscitavam ovaj forum i mogu reci da je fenomenalan/iskreno/, ima dosta pametnih stvari da se procita ali me interesuje jedno:
dali neko ko je osudjivan i odlezao zatvorsku kaznu od 1. godine moze aplicirati kod neke agencije i dobiti posao?
Vec duze vreme imam zelju da odem raditi na brodu ali me kolje to pitanje,inace znam engleski solidno,imam iskustva kao konobar i prodavac,mada bih pristao i na neke nize pozicije...provalio sam da preko safe cruise-a ne traze potvrdu o nekaznjavanju ali nebih hteo da ispljunem neke pare i da mi na kraju kazu da nemogu ici.
Ako neko zna nesto o ovome neka napise neka svoja iskustva...mozda su i godine problem pa me realno interesuje po vasem misljenju mogu li ja proci kroz sve to?