Author Topic: Smernice za MEDICAL u Srbiji u Beogradu - Gde, šta, kako  (Read 24845 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Čirile  :D

Evo brajko, ispisao sve sto mi rekose preko telefona i raznih sredstava informisanja, i posle 2 sata zezancije , operativni postupak prikupljanja informacija je gotov, mete su uocene Đenerale  
Glavne smernice za pregled gde ici, koliko kosta, telefoni, i svasta nesto korisno  ,a ako bude neki mali apdejt kad zavrsim MEDICAL prepravicu ako bude bilo vremena pa okaciti ponovo.

U linku -   Smernice za MEDICAL u Srbiji u Beogradu - Gde,sta,kako.  

http://www.inozemstvo-posao.com/forumattachments/Medicinski%20pregled%20BG%20-%20Uputstva.doc

Offline MarinaMilenovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Veliki pozdrav svima od Marine iz Novog Sada...

Ja sam juce zavrsila sa lekarskim pregledom, pa bih volela da podelim sa svima vama svoje iskustvo i naravno da pokusam da pomognem onima kojima pregled tek sledi. Ja idem na brod za kompaniju Carnival, preko agencije Employment Power iz Zagreba, pozicija: floor supervisor. Dakle ovako:
Lekarski pregledi se obavljaju u 3 ustanove u Beogradu. Prva je Medicina rada na Novom Beogradu, ulica: Omladinskih brigada 104, druga je privatna laboratorija pod nazivom AL LABO, ulica: Nehruova 51 i treca je Institut za javno zdravlje Srbije - BATUT, ulica: dr.Subotica 5.

Ukoliko u Beograd dolazite autobusom, najbolja opcija je sesti na tramvaj broj 7 ili 9, preko puta glavne zeleznicke stanice. Posle skoro pola sata voznje, tramvaj staje tacno na pocetku ulice Omladinskim brigada i sa tog mesta se vidi zgrada Medicine rada. Na salteru se morate pojaviti najkasnije do 7h. Od dokumentacije sa sobom, neophodno je poneti formulare koje je predhodno dostavila agencija preko koje idete, pasos ili licnu kartu i novac, iskljucivo u dinarima. Posto predate papire na salteru, medicinska sestra jasno ispisuje brojeve ordinacija u kojima se pregledi obavljaju i krece se sa istima.
Cena pregleda: 10.060 dinara.

Prvo i osnovno sto se mora uraditi je otici u laboratoriju na prvom spratu Medicine rada gde se daju: urin, stolica i krv. Ukoliko ne mozete dati stolicu tog jutra, onda je pripremite predhodnog dana, iskljucivo u beloj, sterilnoj bocici koja se kupuje u apoteci. Urin mora biti od tog jutra. I poslednja je krv. Rezultati iz laboratorije su gotovi istog dana oko 12h. Nakon toga, odlazi se kod specijaliste medicine rada koji je takodje naznacen na listi dobijenoj na salteru. Ta osoba je i prva i poslednja u nizu. Na kraju svih pregleda, ona ce popuniti formulare za brod. Ona ce i ispisati koje su to analize krvi koje se ne mogu uraditi u Medicini radi, vec se za njih mora otici u privatnu laboratoriju. Nakon specijaliste, idete upravo u privatnu laboratoriju.

Privatna laboratorija AL LABO se nalazi na udaljenosti 3 stanice tramvajem. Dakle, vratite se do mesta gde se izasli iz tramvaja i nastavite bilo kojim dalje niz ulicu. Tacno na trecoj stanici od Medicine rada (orijentir sa leve strane je prvo Kineski trzni centar, pa nakon njega zelena pijaca) je AL LABO. Cim ugledate kraj Zelene pijace, vreme je da izadjete iz tramvaja jer se na samom uglu nalazi laboratorija. U njoj dajete krv koja se testira na ono sto je specijalista trazio/la. U mom slucaju: kalcijum, kalijum, natrijum, beta HCG i sifilis. Rezultati stizu istog dana do 11h.
Cena testiranja: 2.040 dinara.

Nakon laboratorije sledeci korak je BATUT- Institut za javno zdravlje. Sa tog mesta (Novi Beograd) do BATUT-a ide tramvaj broj 9. Institut se nalazi u Starom Beogradu, opstina Vracar, preko puta hrama Svetog Save. Od laboratorije do njega vam treba od 30 do 45 minuta. Posto stignete tamo, pre ulaska u ustanovu morate doruckovati jer ce vas u suprotnom vratiti. Razlog je sto ste vec dva puta davali krv i najosnovniji, sto morate primiti MMR vakcinu. Za to je potreban jak organizam. Pripazite na vreme jer je u BATUT-u pauza od 10 do 10.30, a ako idete ovim redosledom stizete tacno na pauzu. Taman idealno za dorucak (pekara se nalazi na samom ulazu). Sledi vakcinacija. MMR stiti od 2 vrste boginja i jos nekih bolesti.
Cena vakcinacije: 1.500 dinara.

Nakon vakcinacije sedate ponovo u tramvaj broj 9 i vracate se u privatnu laboratoriju po nalaze. Nakon nje, opet tramvaj u suprotnom pravcu, izlazite na pocetku ul.Omladinskih brigada i idete u Medicinu rada da nastavite preglede.

U mom slucaju pod brojem 3 je bio ispisan Rentgen. Tamo se snimaju pluca. Dakle, potpuno svlacenje do pojasa, stanete ispred skenera, udahnete vazduh, zadrzite i sve je gotovo za par sec.
Sledeci pod brojem 4 je ginekolog. Pregled obuhvata redovan ginekoloski pregled sa uzimanjem uzarka za PAPA test. Rezultati istog su gotovi za 10ak dana i pozivanjem broja telefona, mozete saznati rezultat.
Nakon ginekologa slede ostali lekari, ali nisu numerisani brojem od strane saltera. To znaci da mozete ici redom od jednog do drugog i ulaziti tamo gde nema guzve. No, da ih nabrojimo:

Pregled oftamologa i testiranje vida. Gledajuci u mikroskop odgovarate na pitanja doktora sta i gde vidite.

Pregled kod otorinolaringologa i testiranje sluha. Stavite slusalice na usi. Doktor pusta tonove, a vi podizete levu ili desnu ruku u zavisnosti da li cujete na levom ili desnom uhu.

Antropometrija i spirometrija. Testiranje kapaciteta pluca. Stavite cev u usta i nakon toga udisete, odnosno izdisete vazduh, a sve se to ocitava na racunaru.

EKG. Pregled rada srca. Lezite na ledjima, doktor za vase telo prikaci kablove, a apatam pored vas pravi dijagram o radu srca.

Pregled neuropsihijatra. Pred doktorom izvodite nekoliko vezbi: stojite na petama, na prstima, pratite ocima kretanje njegove sake, dodirujete nos i sl.

Pregled psihologa. Prica na temu da li ste imali nekih bitnih, stresnih situacija u proslosti, da li ste jako emotivno i sl.

To su svi lekari kod kojih se obavljaju pregledi. Posto se sve zavrsi, a ako nema guzve zavrsava se do 13h, odlazite do saltera da uzmete rezultate iz laboratorije. Poslednji lekar je onaj prvi, specijalista. On, na osnovu svih pregleda i rezultata, popunjava vase formulare za brod. Time se zavrsava lakarski pregled, najkasnije oko 14h. Formulare nosite u vasu agenciju koja ih prosledjudje Americi. Nakon toga se ceka odgovor brodske kompanije da li ste vi zdravstveno podobni da radite kod njih.

Eto, nadam se da sam bila dovoljno jasna i da ce moj post nekome pomoci. Sve najbolje i puno pozdrava iz Novog Sada.


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 =""  =""  ="" odličan post, od velike pomoći
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline WakaWaka

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
  • What goes around, comes around!
    • View Profile
Veliki pozdrav svima od Marine iz Novog Sada...

Hvala Marina, vidimo se 15.04 na Paradise-u :)
"Enjoyment is not a goal, it is a feeling that accompanies important ongoing
activity."

Offline MarinaMilenovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Waka-waka, ocekujem odbor za dobrodoslicu, zajedno sa crvenim tepihom...Docek kao u Paradise-u  :banana:

Offline WakaWaka

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
  • What goes around, comes around!
    • View Profile
Naravno Cimeru! :D
"Enjoyment is not a goal, it is a feeling that accompanies important ongoing
activity."

Offline Chupavica

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Ima li ovde nekog ko je danas bio na pregledu? :)

Offline greatgoddess

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Ja sam danas zvala Medicinu rada Bg i rekli su mi da mogu da ponesem potvrdu o primljenoj MMR vakcini, snimak pluca(noviji) i kao ako jos sta imate, pa planiram da uradim i ginekoloski pregled.. Sto je odmah manje troskova.. A zvala sam i Sarajevo, isto mi je receno, samo sto je u Sarajevu cjena 330 km, a u Beogradu oko 10000 dinara.. Ovo je za celebrity..

Offline golubica

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Ja sam danas zvala Medicinu rada Bg i rekli su mi da mogu da ponesem potvrdu o primljenoj MMR vakcini, snimak pluca(noviji) i kao ako jos sta imate, pa planiram da uradim i ginekoloski pregled.. Sto je odmah manje troskova.. A zvala sam i Sarajevo, isto mi je receno, samo sto je u Sarajevu cjena 330 km, a u Beogradu oko 10000 dinara.. Ovo je za celebrity..
Ja sam prosle nedelje isto zvala Medicinu Rada u Bg da pitam mogu li u Novom Sadu da odradim ispitivanja koja se ne rade kod njih (kalijum, kalcijum, natrijum i test na sifilis) i rekli mi da moram u Beogradu. Kad sam otisla kod njih licno, pitali me ko se javio na telefon kad sam zvala jer naravno da mogu bilo gde da uradim te nalaze, pa sad.. ne znam sta da ti kazem.
 Za MMR mi rekli isto samo da ponesem zutu knjizicu kao dokaz da sam je primila i to jeste bilo dovoljno.
Uglavnom, sve ostalo se mora kod njih raditi, barem je tako za Carnival.. mozda je za Celebrity drugacije, stvarno ne znam.
Ja sam uspela danas sve da zavrsim, sutra zakazujem razgovor za vizu i letim 15.06. Sretno :)

Jos samo da dodam da me lekarski u Medicini Rada izasao 10290 dinara i u privatnoj laboratoriji (kalijum, kalcijum, natrijum i sifilis) 1190 dinara, a za zutu knjizicu sam platila 500 dinara.. vakcinu nisam morala opet da primim pa nisam sigurna da li se i koliko placa.

Offline pavicevic90

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • ludja od najludje
    • View Profile
A gde se uzimaju  sluzbeni CCL formulari?  :hehe:
Kakve su ti misli, takav ti je zivot :D

Offline pavicevic90

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • ludja od najludje
    • View Profile
Danas je i to mucenje zavrseno, od 7h ujutru do 13h popodne je sve gotovo... devojke ne bih da vas plasim ali je doktorka sa ginekologije kao mesarka nezna.... :neee:

Ako nekome trebaju neke informacije neka pita  :embarrased:
Kakve su ti misli, takav ti je zivot :D

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Ako nekome trebaju neke informacije neka pita  :embarrased:

pozdrav, mene samo zanima koja je trenutno cena lekarskog pregleda...prvenstveno za Princess ako znas, mada koliko se secam razlike u ceni sa pregledima za ostale kompanije i nisu toliko velike...  ;D
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline pavicevic90

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • ludja od najludje
    • View Profile
pozdrav, mene samo zanima koja je trenutno cena lekarskog pregleda...prvenstveno za Princess ako znas, mada koliko se secam razlike u ceni sa pregledima za ostale kompanije i nisu toliko velike...  ;D

Za zene je 10100 din ne znam da li se razlikuje za muskarce posto mi imamo i pregled kod cika gise  -()-

Kakve su ti misli, takav ti je zivot :D

Offline Mala Tiha Smie

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Moreplovci, jel moze mala pomoc!!

Pre dve godine sam radila medical za Carnival i sad naravno moram da ga radim ponovo, samo sto ne mogu da se setim svih stavki koje ne mogu da se odrade na MR!  ???
Znam da sam radila elektrolite, test na sifilis i  testiranje na droge – Barbiturati,Benzediazepini i Phenycidine, ali sad citam ove nove postove i te testove na droZe vise niko ne spominje, ali se zato pominje test na tudnocu ili ti beta HCG koji ranije nisu trazili!

I ja sad nemam pojma sta mi treba a sta ne! Jel moze neko sa sigurnoscu da mi kaze sta treba da odradim u privatnoj labaratoriji! TNX  :D

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
http://www.dznbgd.com/kutak-za-pacijente/seamans-book  Mozda bude od pomoci, ako neko nije vec postavio.