Author Topic: Smernice za MEDICAL u Srbiji u Beogradu - Gde, šta, kako  (Read 24855 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pavicevic90

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • ludja od najludje
    • View Profile
Moreplovci, jel moze mala pomoc!!

Pre dve godine sam radila medical za Carnival i sad naravno moram da ga radim ponovo, samo sto ne mogu da se setim svih stavki koje ne mogu da se odrade na MR!  ???
Znam da sam radila elektrolite, test na sifilis i  testiranje na droge – Barbiturati,Benzediazepini i Phenycidine, ali sad citam ove nove postove i te testove na droZe vise niko ne spominje, ali se zato pominje test na tudnocu ili ti beta HCG koji ranije nisu trazili!

I ja sad nemam pojma sta mi treba a sta ne! Jel moze neko sa sigurnoscu da mi kaze sta treba da odradim u privatnoj labaratoriji! TNX  :D

Znam da sam ja uradila u privatnoj barbiturate  i benzediazepime i rekli su mi da sam dzabe to placala jer su im stigli reagensi i sada to rade i u MR ... pregled sam radila pre dve nedelje....
Kakve su ti misli, takav ti je zivot :D

Offline Mala Tiha Smie

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Znam da sam ja uradila u privatnoj barbiturate  i benzediazepime i rekli su mi da sam dzabe to placala jer su im stigli reagensi i sada to rade i u MR ... pregled sam radila pre dve nedelje....


Eeeee hvala, znaci trebaju elektroliti i test na sifilis... A  beta HCG??? :D

Offline pavicevic90

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • ludja od najludje
    • View Profile

Eeeee hvala, znaci trebaju elektroliti i test na sifilis... A  beta HCG??? :D

Ne treba...ja ga nisam radila a nisu mi ni trazili...ali sam morala kod mesarke pardon ginekologa na pregled....

probaj sve da zavrsis kod svog ginekologa pa samo da odneses tamo jer ona zena nije normalna kako vrsi  pregled....

srecno  :uzdravlje:
Kakve su ti misli, takav ti je zivot :D

Offline Lutien

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Doticna gospodja je trenutno na odmoru, tako da mozes da iskoristis priliku i odes dok ona nije tu. Ja sam isla na medical u ponedeljak i veoma sam se obradovala kada sam videla da ginekolog nije ona nego on :) Ako nista drugo bar je nezniji

Offline Mala Tiha Smie

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Jao uzaaaaas!!!!   Cemu se mi radujemo!!! Hahhaahahahahahhaah

OK, hvala vam punooooo!!! Odoh ja u ponedeljak pa vam javljam utiske sa ginekologije!!! hahahahahahahaha

Offline Cobika

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Jel bio neko skoro na pregledu? Koliko novaca treba za pregled? Konkretno za Princess. Hvala unapred xD

Offline ognjen88

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Pozdrav . Evo najsvezijih informacija sto se tice pregleda za kompaniju Princess. Danas sam odradio pregled,cena je 8.240 dinara,za devojke je nesto malo skuplje zbog ginekologa,i sve odradjujemo u medicini rada,nema potrebe da se rade dodatni nalazi u drugim laboratorijama.Znaci sve se odradjuje u medicini rada.

Sve ide prilicno brzo,nije bilo guzve.Nalazi su gotovi oko 12h i to je to,specijalista upisuje sve nalaze u karton i to je to.Znaci gledajte da budete tamo do 7 sati,gotovi ste do 13  ;)


Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Znaci ne treba nista u nekim privatnim ordinacijama?? Cula sam da od sada vise ne moze u medicini rada i da je pregled skuplji oko 16 ooo jer je u privatnoj ordinaciji.

Offline ognjen88

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Sve zavisi za koju kompaniju se radi pregled. Ovo tvrdim za Princess,ostale kompanije traze jos par dodatnih pregleda koje nije moguce odraditi u medicini rada,i zato izadje skuplje. Ali cifra od 16 000 dinara mi je malo nerealna,cak i da se rade dodatni pregledi,mislim da pregled ne prelalzi 11 000.

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Sve zavisi za koju kompaniju se radi pregled. Ovo tvrdim za Princess,ostale kompanije traze jos par dodatnih pregleda koje nije moguce odraditi u medicini rada,i zato izadje skuplje. Ali cifra od 16 000 dinara mi je malo nerealna,cak i da se rade dodatni pregledi,mislim da pregled ne prelalzi 11 000.

Pa znas sta, procitla sam pre neki dan na forumu,ne znam sad tacno koji odeljak je bio, da carnival sada trazi 2 privatne ordinacije gde su ukupni troskovi kod jedne skoro 30 000 a kod ove druge oko 16000 pa sad zato pitam..malo su cifre sokantne ,dont you think? :hmm: Dok je u medicini rada za nas cure oko 10 000 ,malo skuplje zbog ginekoloskog pregleda.

Offline ognjen88

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
To je onda pljacka nevidjena  ""]] i cifre su i vise nego sokantne! Znam da sam pitao sestre na salteru da li nasa kompanija radi jos neke analize van medicine rada,i ona je rekla da ne. Sto mi je bilo super jer mi je svaki dinar ustede bio mnogo bitan,ali opet ponavljam da je ta cifra mnogo velika,i dok neko ne potvrdi da je tacno nemoj uzimati zdravo za gotovo,ili jos bolje raspitaj se direktno na medicini rada .

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
To je onda pljacka nevidjena  ""]] i cifre su i vise nego sokantne! Znam da sam pitao sestre na salteru da li nasa kompanija radi jos neke analize van medicine rada,i ona je rekla da ne. Sto mi je bilo super jer mi je svaki dinar ustede bio mnogo bitan,ali opet ponavljam da je ta cifra mnogo velika,i dok neko ne potvrdi da je tacno nemoj uzimati zdravo za gotovo,ili jos bolje raspitaj se direktno na medicini rada .

O da, definitivno cu se raspitati,samo da mi jave kada se ide :)

Offline ognjen88

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Srecno  ;)

Offline vale

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Ne treba...ja ga nisam radila a nisu mi ni trazili...ali sam morala kod mesarke pardon ginekologa na pregled....

probaj sve da zavrsis kod svog ginekologa pa samo da odneses tamo jer ona zena nije normalna kako vrsi  pregled....

srecno  :uzdravlje:

Zdravo, ako mozes da mi odgovoris na jednu pitanju...
Interesuje me koje analize si uradila kod ginekologa!?
Volela bi da odem privatno... a ne tamo u MR.
Pozdrav,
mirno more! :)
Pozdrav!

Offline Stalone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Pozdrav ljudi,

Zanima me da li se na medical moze odraziti to sto vucem neku dosadnu prehladu (malo vise kasljem)?

Pozdrav!