Author Topic: Medicina rada - Omladinskih brigada 104, 11 070 Novi Beograd (preko puta IDEA supermarketa)  (Read 27132 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fricko

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Evo da i ja kazem rec-dve o pregledu u Medicina rada
Racunajte da ce vam verovatno trebati dva dana i oko 150 evrica za sve testove i to:

Vecinu testova sa dobijenih formulara (koje treba prethodno istampati - 9 listica za Carnival) mozete obaviti u
Medicini rada - Omladinskih brigada 104, 11 070 Novi Beograd (preko puta IDEA supermarketa)
Trebalo bi da se pojavite tamo sto ranije - pozeljno u 7 sati (ne kasnije od 9h), predate na recepciju sve formulare,
pljunete kes - 8 300 din. i dobijete papirce gde sve treba da idete u toku pregleda...
Obicno se pocinje sa davanjem krvi - 3 epruvete + uzorak stolice ( ako ste od onih koji ne mogu da doticnu isporuce po komandi - donesite uzorak od predhodnog dana ), zatim sledi 3 sata cimanja gore/dole po MR (gledajte da ufatite sobe sa sto manjim redovima).Kad sve zavrsite nosite sve papire na recepciju i dolazite po rezultate oko 12h i sa njima idete do  ovlascenog doktora (ima ih nekoliko-ja sam isao kod Dr Nade Trivic-Micic) da vam popuni sve te formulare,eventualno izmeri pritisak i sl.
Zatim se opet spustite dole na recepciju da vam izudaraju sve neophodne pecate i to je to! (proverite obavezno dal je sve dobro popunjeno i dal imate sve neophodne pecate i potpise!)


Neki se pregledi ne mogu napraviti u Medicini Rada-tako da ih morate obaviti dan pre u nekoj privatnoj laboratoriji ili u lokalnoj medicini rada :
- Elektroliti (Potassium, Sodium, Calcium)
- Test na Sifilis
- Testiranje na droge – BARBITURATES, BENZEDIAZEPINES, PHENYCIDINE
mene je sve izaslo u BioMedica Laboratoriji 2200 din. (ona u Bulevaru Oslobodjenja 7 radi  24h)  kazu da je dovoljno 2-3h za testove - tako da ako ne uspete da obavite neki test dan pre - mozete da ih uradite po zavrsetku baktanja sa MR-a,

Plus obaveznu MMR vakcinu mozete dobiti na Batut-u Dr. Subotica 5 i ona vam dodje 1200 (kolko cujem u Novom sadu su 1000)
Znaci po zavrsetku svega skenirate opet sve papire, saljete agenciji i cekate... :hekla:cekate... oTi cekate... :pop:

tolko od mene

Offline Boris191280

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pozdrav! Hvala puno za ovaj post, jako lepo i detaljno objasnjeno sve sto treba da se zna u vezi medical-a.
Jedini problem koji je ostao je sto je post star dve godine pa me interesuje da li se u medjuvremenu nesto menjalo ako neko zna? Mislim po pitanju ovih stavki, sta gde treba da se radi, da ne bih isao dzaba na privatnu kliniku za ove analize...ili da treba od njih da izvadim neke druge. Nisam iz bg i nije mi jednostavno da odem i pitam a prilicno sam siguran da mi preko telefona nece hteti toliko objasnjavati, ako znaju uopste pa me zanima misljenje ljudi ovde koji sigurno znaju kakva je situacija trenutno.

Hvala unapred!
There are no closed doors for an open mind

Offline jadza84

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
za princess ti je medical 8300din tako nesto, ceo pregled ti traje par sati.. ne znam sta te konkretno zanima?

Offline Boris191280

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Zanima me da li je (za Carnival) jos uvek isti raspored sto se tice ovih laboratorijskih analiza, dakle da li se nesto menjalo, recimo da sada mozda trebam jos nesto vise ili manje uzeti na privatnoj klinici ili je mozda sada u Medicini Rada na Novom Beogradu sve objedinjeno pa ne moram ici nigde drugde (sem na Batut za MMR), sto bi bilo super.
Ne bih voleo da odem na privatnu kliniku i platim pa posle utvrdim da nisam uradio sve sto treba ili sam nesto nepotrebno uradio iako sam mogao na Medicini rada.
There are no closed doors for an open mind

Offline jadza84

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
e ne znam za carneval ali za princess ti je sve u medicini rada ne moras u privatnu kliniku. pretpostavljam da je isto i za carneval..

Offline Boris191280

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pa sudeci po ovom topic-u i nekim informacijama od prijatelja koji su vec bili izgleda nije sve na istom mestu, ali kad niko od njih nije bio sad u skorije vreme na brodu pa da mi zna reci kako izgleda aktuelna situacija po pitanju toga.
There are no closed doors for an open mind

Offline Foto4U

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Pa sudeci po ovom topic-u i nekim informacijama od prijatelja koji su vec bili izgleda nije sve na istom mestu, ali kad niko od njih nije bio sad u skorije vreme na brodu pa da mi zna reci kako izgleda aktuelna situacija po pitanju toga.

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=2174.15
Procedura je ostala ista, samo su cene promenjene zato sto u Medici rada sada vrse deo testova koji ranije nisu (benz. barb. feni.). Tako da u privatnoj klinici placas manje, a u MR malo vise, i na kraju se ukupan trosak svede na istu cenu od ranije.

Offline Boris191280

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Hvala za info, znaci rade jos neke testove sada na Medicini rada...Hmm...Jos ako bi mi mogao reci koje tacno ne mogu raditi na MR pa da samo te onda obavim privatno u svom gradu dan ranije a ostalo tamo jer svakako moram da idem do nbg-a.
No hvala u svakom slucaju i za ove informacije, pa cu videti da ih ipak i nazovem ako ne znas tacno.
Pozdrav! :-)
There are no closed doors for an open mind

Offline dakizmaj

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
U privatnoj laboratoriji radis testove za sifilis, kalcijum, kalijum i natrijum. Ja sam 21.11.2011. radio Medical za Carneval i Ent. Tech. poziciju. Moguce je da se razlikuju testovi od pozicije do pozicije, preporuka - nek ti specijalista medicine rada kaze koji ti testovi trebaju zato sto je privatna klinika na koju te upucuju na 2 min kolima od Medicine Rada tako da ne stedis bas neko vreme radeci ih u svom gradu.  :uzdravlje:

Offline Boris191280

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
E super, ovo mi mnogo znaci. I ja sam tako kontao iskreno, da uradim sve sto treba u Beogradu ali nisam znao da li je vremenski moguce sve za jedan dan obaviti u tom slucaju, ali ako je ta privatna klinika zaista toliko blizu onda bolje da dobijem instrukcije sa Medicine Rada nego da napamet nesto pravim privatno kod mene u mom gradu.
Znas li mozda ime te privatne klinike ili adresu? Da pogledam na mapi gde je tacno posto verovatno idemo kolima a mislim da cemo imati i GPS uredjaj.
There are no closed doors for an open mind

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
ja sam prosle godine radio pregled za princess ali decko koji je bio na redu pre mene isao je na privatnu kliniku...na salteru su mu lepo objasnili gde treba da ide i ako se dobor secam privatna klinika nije daleko. prakticno odmah tu iza coska, sto bi se reklo :) a ako nista drugo, za tacnu adresu mozes zamoliti i da ti kazu na salteru :)
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline Boris191280

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Odlicno!
Hvala svim (proslim, sadasnji i buducim) moreplovcima jos jednom za informacije i mirno more!  :uzdravlje:
There are no closed doors for an open mind

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Evo imate ispod super topic o pregledu sta se sve radi (Za Carnival) i cene.
Pozdrav

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=3651.0
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline Boris191280

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Sad sam pogledao, hvala puno!
Pozdrav!  :uzdravlje:
There are no closed doors for an open mind