Author Topic: Vakcina protiv žute groznice  (Read 41254 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kuda

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Vakcina protiv žute groznice
« on: 31/March/2010 »
Nije problem primiti vakcinu,to stvarno radi svaki dom zdravlja, problem je zuta knjizica koju npr u Beogradu mozes dobiti samu u Batut institutu (preko puta hrama) ...

Offline legionnaire

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Vakcina protiv žute groznice
« Reply #1 on: 01/April/2010 »
Nije problem primiti vakcinu,to stvarno radi svaki dom zdravlja, problem je zuta knjizica koju npr u Beogradu mozes dobiti samu u Batut institutu (preko puta hrama) ...
Zutu knjizicu mozes dobiti i u Higijenskom zavodu u NS, ja sam je tamo dobio. Pa neka svako bira gde mu je blize...

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Vakcina protiv žute groznice
« Reply #2 on: 14/April/2010 »
Da li neko zna gdje mogu primiti vakcinu protiv zute groznice,i koliko kosta?? Hvala

Offline beladent

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Vakcina protiv žute groznice
« Reply #3 on: 20/April/2010 »
Da li neko zna gdje mogu primiti vakcinu protiv zute groznice,i koliko kosta?? Hvala

Danas sam je dobio u "Institutu za zastitu zdravlja Srbije - Dr M.J.Batut" u dr Subotica 5 i kosta sa zutom knjizicom 2600 dinara.

Offline saolin

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Vakcina protiv žute groznice
« Reply #4 on: 20/April/2010 »
Danas sam je dobio u "Institutu za zastitu zdravlja Srbije - Dr M.J.Batut" u dr Subotica 5 i kosta sa zutom knjizicom 2600 dinara.


Ili je vakcina jaaako poskupela ili si nekome ostavio dobar baksis

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Vakcina protiv žute groznice
« Reply #5 on: 21/April/2010 »
Ja sam ju takodjer juce primio u institutu Batut.. I mogu potvrditi da toliko kosta,iako ne znam sta je ta "zuta knjizica",ali isto me je kostalo.

Offline Telep_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Vakcina protiv žute groznice
« Reply #6 on: 15/December/2012 »
Zaista bih bio zahvalan ukoliko bi se javio neko sa Princess-a i objasnio da li je i nama koji se ukrcavamo u Južnoj Americi na Princess-ovim brodovima (konkretno Star princess) pre polaska potrebna vakcina protiv žute groznice. Odradio sam tri ugovora i za to vreme dva lekarska pregleda i nikada nisam morao da primim nijednu vrstu vakcine, ali nikada do sada nisam bio u Južnoj Americi (bio sam na Južnim Karibima, Meksiku, Hondurasu).  :hmm:

Mogao bih i da pošaljem mail u Napoli, jer ne želim da me nazovu par dana pre polaska i pitaju da li sam primio vakcinu, a nisam baš u blizini Beograda pa da mogu da se prošetam do instituta BATUT. Zaista bih bio zahvalan ukoliko bi se javio neko sa Princess-a ko je do sada plovio Južnom Amerikom i objasnio da li se ova vakcina ipak prima pre polaska na put. ;)

Hvala unapred...

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Vakcina protiv žute groznice
« Reply #7 on: 15/December/2012 »
Najverovatnije ce ti trebati zbog odlaska u Juznu Ameriku, makar kako kazu u Crnog Gori, gde trenutno je nestasica vacine i oko 4000 pomoraca nije moglo otici na brod.

http://www.barinfo.me/text.php?kategorija=1&id=862

Offline Telep_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Vakcina protiv žute groznice
« Reply #8 on: 16/December/2012 »
Najverovatnije ce ti trebati zbog odlaska u Juznu Ameriku, makar kako kazu u Crnog Gori, gde trenutno je nestasica vacine i oko 4000 pomoraca nije moglo otici na brod.

http://www.barinfo.me/text.php?kategorija=1&id=862
Hvala na informaciji, otići ću u BG oko Nove godine, pa ću rešiti i taj problem. Nadam se da kod nas nije nestašica vakcine... b00/

Offline Gung-ho

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Vakcina protiv žute groznice
« Reply #9 on: 30/April/2013 »
Hvala na informaciji, otići ću u BG oko Nove godine, pa ću rešiti i taj problem. Nadam se da kod nas nije nestašica vakcine... b00/
U mom slucaju je bila nestasica ( do kraja maja 2013-te je nece biti u Beogradu), pa sam istu dobio u Budimpesti, juce, i tamo kosta 40 eura ili 12500 forinti.

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Vakcina protiv žute groznice
« Reply #10 on: 30/April/2013 »
uz ZG cjepiva koliko hoces

 :uzdravlje:

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Vakcina protiv žute groznice
« Reply #11 on: 05/May/2013 »
U Beogradu se MMR vakcina može primiti i u Gradskom zavodu za zaštitu zdravlja.

http://www.zdravlje.org.rs/

Zvao sam pre nekoliko dana da se raspitam, cena je 1100 din., dakle više nego duplo jeftinije u odnosu na institut Batut. Tamo ću i otići da je primim posle praznika ako ne budem mogao da izboksujem potvrdu iz Doma zdravlja - ispala je prevelika komplikacija.

Čisto da se uštedi koji dinar... :deda:

Offline radoznao1

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • za..bi kera, ?uvaj se gazde
    • View Profile
Re: Vakcina protiv žute groznice
« Reply #12 on: 05/May/2013 »
Nemojte da zbunjujute narod  no;;;

Vakcina MMR je ona koju svako dete dobije, to je protiv morbila, rubeola (decije boginje) i zauski, ne znam tacno u kom uzrastu se dobija, u bebecem i kasnije revakcinacija. Znaci svi iz nasih krajeva, treba samo da uzmemo potvrdu - kartoncic da smo vakcinisani (to smo svi imali uz zdravstvenu knjizicu) a neki smo izgubili ili bacili... Sigurno moze da se ode u dom zdravlja da se uzme ponovo.

Vakcina protiv zute groznice, ako se putuje u krajeve gde nije iskorenjena ta bolest.
Postoji jos vakcina protiv bolesti koje nisu iskorenjene u nekim krajevima sveta. Neki pomorci su primali vakcine protiv nekih virusa gripa...

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Vakcina protiv žute groznice
« Reply #13 on: 06/May/2013 »
^
To je istina, ali u praksi može da se iskomplikuje - mnogo ljudi promeni mesto boravka tokom života, i nije uvek jednostavno uzeti tu potvrdu. Takođe može da se dogodi da kartona jednostavno nema, to je recimo moj slučaj. Kopao po kartoteci, telefonirao drugom domu zdravlja (koji je preseljen pre 7 godina), dobio nezvaničnu informaciju da se dokumentacija uništava posle deset godina, i na kraju balade je ostalo: "Vi pokušajte njima da objasnite da ste to primili". ""]] :rofl: oT Ima sigurno još primera...

Cela priča sa vakcinama i jeste mutna, pošto SFRJ standard nije bio i standard za zemlje američkog kontinenta - moji rođaci su emigrirali u Kanadu pre 15 godina, i morali su da jure potvrdu o primljenoj vakcini protiv tuberkuloze. Što nije bilo jednostavno za nekoga ko je rođen u Crnoj Gori i ko je menjao mesto boravka 3 puta do svoje petnaeste godine.

Ako BAŠ nema drugog načina i vakcina mora da se primi, bar ne mora da se plaća veća cena.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Vakcina protiv žute groznice
« Reply #14 on: 06/May/2013 »
Radoznao1 je skrenuo pažnju na to da je MMR vakcina protiv morbila, rubeola i zauški, a ne žute groznice.