Author Topic: MMR vakcina  (Read 48515 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lara25

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
MMR vakcina
« on: 11/March/2010 »
Da li neko zna gde se u Novom SAdu moze primiti MMR vakcina

Offline legionnaire

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: MMR vakcina
« Reply #1 on: 30/March/2010 »
Da li neko zna gde se u Novom SAdu moze primiti MMR vakcina

Ja sam MMR vakcinu nasao u Higijenskom zavodu, ali posto sam dosao posle nekoliko dana njima je ponestalo vakcina, pa su mi samo dali onu zutu knjizicu u koju se upisuje vakcinacija i poslali me u dom zdravlja na Limanu 4. Tamo su me vakcinisali i upisali datum vakcinacije i udarili pecat u tu zutu knjizicu.
I da, zamalo da zaboravim ono najvaznije... NE PLACA SE NISTA, MMR vakcina je BESPLATNA !!!
Nazovi ih na broj 422-255, trazi nacelnika infektivnog odeljenja dr. Petrovica, prvo se informisi da li trenutno imaju MMR vakcinu, a ako nemaju pitaj koji dom zdravlja ima, pa ce te oni uputiti tamo.

Offline saolin

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: MMR vakcina
« Reply #2 on: 30/March/2010 »
A u Bg 1200 din...   :tuctuc:

Offline legionnaire

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
MMR vakcina je besplatna
« Reply #3 on: 30/March/2010 »
A u Bg 1200 din...   :tuctuc:
Nazalost ljudi se zalete pa idu u privatne klinike i ordinacije, ili na institut Batut u BG, tamo naplacuju 50 din. za zutu knjizicu i 1200 din. za MMR vakcinu.
Ona je ustvari besplatna i mozete je primiti u vasem lokalnom domu zdravlja, samo se javite vasem lakaru koji ce vam dati nalog za vakcinisanje i problem je resen.
Ja sam otisao u lokalni dom zdravlja kod mene, ali tada trenutno nisu imali MMR vakcina i morao bih cekati nedelju dana da je nabave.
Posto se meni zurilo nazvao sam Higijenski zavod u NS, a oni su me uputili u dom zdravlja na Limanu 4, i tamo su me vakcinisali.
Sve sam obavio za najvise 10 minuta i niko mi nista nije naplatio.

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: MMR vakcina
« Reply #4 on: 07/April/2012 »
Cula sam od drugarice koja je na Carnivalu (vec 4 god.) da oni koji su primili tu vakcinu dok su bili deca ne treba da se vakcinisu,
samo treba da se izvadi potvrda iz dispanzera i to da se prilozi u medicini rada sa ostalim papirima .
Tako je ona uradila. Ovde sam videla neki post koji kaze da ipak ne moze da se zaobidje vakcinacija cak iako ste je primili kao dete.
E sad kome verovati ?? Ovi u mr ce vam reci da treba (cak iako ne treba) samo da bi vas skinuli sa vrata . Dobro poznata salterska ljubaznost  :rolleyes:  
Ja vec imam zutu knjizicu jer sam na prethodnoj kompaniji imala obaveznu vakcinaciju protiv malarije.
I da napomenem da drugarica sa Carnivala nema zutu knjizicu ! Kad je videla moju pitala me je - sta ti je to ?!  
 Sta sad raditi ??

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: MMR vakcina
« Reply #5 on: 07/April/2012 »
... potvrda iz dispanzera ...

DISPANZER  :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: MMR vakcina
« Reply #6 on: 07/April/2012 »
DISPANZER  :giggle:

....whatever... Dom Zdravlja , moze tako ?!

Uglavnom, moj karton iz Doma Zdravlja (!)  je kod mene. Ima gomile nekih vakcinacija upisanih i sad to treba desifrovati.
Ponecu ga sa sobom kad budem isla u Higijenski Zavod u Novom Sadu na vakcinaciju pa ce mi tamo mozda reci da li treba
 da me bodu ili ne.

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: MMR vakcina
« Reply #7 on: 07/April/2012 »
Cula sam od drugarice koja je na Carnivalu (vec 4 god.) da oni koji su primili tu vakcinu dok su bili deca ne treba da se vakcinisu,
samo treba da se izvadi potvrda iz dispanzera i to da se prilozi u medicini rada sa ostalim papirima .
Tako je ona uradila. Ovde sam videla neki post koji kaze da ipak ne moze da se zaobidje vakcinacija cak iako ste je primili kao dete.

DISPANZER  :giggle:

Šefe, ovo je istina hehe  :). tako je i jednom drugaru receno da moze da se izbegne vakcinacija, direktno je zvao medicinu rada
i to su  mu rekli, ali je bitno da je kao dete 2 puta (!) primio MMR, dokaz se vadi kod skolskog dispanzera (dom zdravlja),
u suprotnom se ista mora primiti.  :)
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: MMR vakcina
« Reply #8 on: 07/April/2012 »
Šefe, ovo je istina hehe  :). tako je i jednom drugaru receno da moze da se izbegne vakcinacija, direktno je zvao medicinu rada
i to su  mu rekli, ali je bitno da je kao dete 2 puta (!) primio MMR, dokaz se vadi kod skolskog dispanzera (dom zdravlja),
u suprotnom se ista mora primiti.  :)

E to mi je trebalo !  :-*    hvala mornarac
E sad jos samo kad bi mi neko rekao da li se ta vakcina u kartonu navodi iskljucivo kao MMR ili se zove  i drugacije ??
Ko ce ih znati kad medicina ima sto naziva za jednu istu stvar !
Izmedju ostalih imam vakcinaciju Morbilli  :D   pod Morbilli spada vakcinacija za ospice i rubeolu - tako kaze wiki  :hmm:

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: MMR vakcina
« Reply #9 on: 07/April/2012 »
E to mi je trebalo !  :-*    hvala mornarac
E sad jos samo kad bi mi neko rekao da li se ta vakcina u kartonu navodi iskljucivo kao MMR ili se zove  i drugacije ??
Ko ce ih znati kad medicina ima sto naziva za jednu istu stvar !
Izmedju ostalih imam vakcinaciju Morbilli  :D   pod Morbilli spada vakcinacija za ospice i rubeolu - tako kaze wiki  :hmm:

Ne brini, igrom slucaja mi majka radi u domu zdravlja, samo trazi karton, znaju oni tamo sve kad im pomenes brod,
samo kazi da ti treba doznaka da si primila MMR vakcinu (ili 2) i znaju oni sta treba  ;D
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: MMR vakcina
« Reply #10 on: 08/April/2012 »
Cula sam od drugarice koja je na Carnivalu (vec 4 god.) da oni koji su primili tu vakcinu dok su bili deca ne treba da se vakcinisu,
samo treba da se izvadi potvrda iz dispanzera i to da se prilozi u medicini rada sa ostalim papirima .
Tako je ona uradila. Ovde sam videla neki post koji kaze da ipak ne moze da se zaobidje vakcinacija cak iako ste je primili kao dete.
E sad kome verovati ?? Ovi u mr ce vam reci da treba (cak iako ne treba) samo da bi vas skinuli sa vrata . Dobro poznata salterska ljubaznost  :rolleyes:  
Ja vec imam zutu knjizicu jer sam na prethodnoj kompaniji imala obaveznu vakcinaciju protiv malarije.
I da napomenem da drugarica sa Carnivala nema zutu knjizicu ! Kad je videla moju pitala me je - sta ti je to ?!  
 Sta sad raditi ??


Ja mislim da smo svi mi cijepljeni kao djeca zato jer je to zakonom obavezno. Ako roditelji odbiju cijepiti djecu  onda se prijavljuju i protiv njih se podiže  optužnica.
Ja sam svoju knjižicu ( onu crvenu staru iz vremena Jugoslavije ) gdje piše da sam kao dijete cijepljena ponijela na liječnički ( u Rijeci kod dr. Nikolića ) i nisam se morala ponovno cijepiti. To sam isto pokazala i kad sam ulazila u Ameriku i kad sam došla na brod.
A što se tiče žute knjižice mi to na Carnivalu nemamo tj. ja je nemam i nisam čula da je potrebna na Carnivalu.

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: MMR vakcina
« Reply #11 on: 08/April/2012 »
Ja sam svoju knjižicu ( onu crvenu staru iz vremena Jugoslavije ) gdje piše da sam kao dijete cijepljena ponijela na liječnički ( u Rijeci kod dr. Nikolića ) i nisam se morala ponovno cijepiti.


To da smo svi bili zakonski obavezni vakcinisati se kao deca sam saznala od mame  :D secam se tih knjizica ali ne znam dal je moja jos u zivotu  :D

Mene interesuje kako ti je MMR vakcina upisana ? Sta pise, kako je oznacena ?

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: MMR vakcina
« Reply #12 on: 08/April/2012 »
To da smo svi bili zakonski obavezni vakcinisati se kao deca sam saznala od mame  :D secam se tih knjizica ali ne znam dal je moja jos u zivotu  :D

Mene interesuje kako ti je MMR vakcina upisana ? Sta pise, kako je oznacena ?

U mojoj knjižici nigdje ne piše MMR. Pogledala sam na netu kad se prima taj MMR i po vremenskom razdoblju ( između 12 - 15 mjeseca i drugo između 4-6 godine djetetova života ) to cjepivo u mojoj knjižici se naziva R1. Do svoje 7 godine sam cijepljena protiv svega dolje navedenog i to više puta. Nakon toga još su nas i u školi cijepili, ali  se sjećam samo da je jedno cjepivo bilo samo za cure i jedno protiv turbekuloze.

 Vjerovatno zbog toga sad imam fobiju od igala. Kad vidim iglu moje lice doslovno se transformira ovako  :neee:
Primljena cjepiva:
1. Poliovakciona tip I
2. Poliovakciona tip II
3. Poliovakciona tip III
4. DI-TE-PER
5. R1
6. R2
7. PPD
8. BCG
9. MRP

Offline sahar

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: MMR vakcina
« Reply #13 on: 16/April/2012 »
Pozdrav. Imam problem sa moparu tj.MMR cjepivom. Kao djete sam cjepljena sa polio, DeTePer i tuberkulozu. Nakon oba cjepljenja sam zavrsila u bolnici :pop1: bez svijesti,sa grcevima.....
U otpusnom pismu mi je naglaseno da su mi dozvoljena cjepiva za difteriju,tetanus,polio i bcg a sva ostala su mi kontraindicirana.
Pitanje je da li je moguce proc ljecnicki za Carnival bez primljenog MMRa jer se meni ne preporuca.
Na mom prvom ugovoru za Celebrity cruises mi to isto cjepivo nije bilo potrebno... -()-

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: MMR vakcina
« Reply #14 on: 17/April/2012 »
 uh, zeznuta situacija.... u tvom slucaju je mozda najbolje da nadjes nekog lekara koji je voljan da ti izda potvrdu da si  'kao'  primila vakcinu. ako imas prijatelja ili rodjaka u zdravstvu sad je trenutak da to 'iskoristis' .  druga varijanta je da agencija proveri sa Carnivalom sta oni kazu ali time rizikujes da te carnival otpise kao kandidata u startu.
 ne znam....zeznuto skroz...