Author Topic: Povišen pritisak  (Read 3636 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The_Ja

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Povišen pritisak
« on: 07/September/2009 »
Pre svega pozdrav svima koliko vas ima!

Jedno pitanje - da li na brod, recimo u shop, moze otici neko ko ima povisen pritisak i pije lek za to, a pri tom je u odlicnom zdravstvenom stranju (pritisak se pojavio kao rezultat psihicke napetosti pri gubitku posla)?

Hvala!


Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Povišen pritisak
« Reply #1 on: 08/September/2009 »
Pre svega pozdrav svima koliko vas ima!

Jedno pitanje - da li na brod, recimo u shop, moze otici neko ko ima povisen pritisak i pije lek za to, a pri tom je u odlicnom zdravstvenom stranju (pritisak se pojavio kao rezultat psihicke napetosti pri gubitku posla)?

Hvala!



Stvarno ne znam to za pritisak, sigurno nije pozitivno ali sumnjam da je presudno tj da ce te zbog toga odbiti. Ako budes isao na intervju nemoj odmah da krenes sa tom pricom da si od stresa dobio krvni pritisak posto ce oni misliti da lose podnosis stresne situacije (kojih na kruzeru ima u obilju) i bices eliminisan, uopste ne moras da kazes poreklo bolesti.
Ali sve jedno ih pitaj da li zadovoljavas uslove ili ne, da se ne desi da odes u Ameriku pa da te vrate, izgubices brdo para i pritisak ce biti samo jos gori :) . Nemoj slucajno da slazes da nemas pritisak pa da odes na medicinske testove i da ti nadju povisene vrednosti u krvi usled uzimanja leka.

p.s da li si prosao intervju ili tek ides?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Povišen pritisak
« Reply #2 on: 08/September/2009 »
Pre svega pozdrav svima koliko vas ima!

Jedno pitanje - da li na brod, recimo u shop, moze otici neko ko ima povisen pritisak i pije lek za to, a pri tom je u odlicnom zdravstvenom stranju (pritisak se pojavio kao rezultat psihicke napetosti pri gubitku posla)?

Hvala!



U principu bi te morali primiti ako se ne zele oglusiti na equal opportunity employer filozofiju.
Meni je povisen (visok) od samog pocetka, ali su mi nasi doktori uvijek gledali kroz prste, cak niti lijekove ne koristim redovno.  :sprda:
Receno mi je (ispod glasa), da mi nece oni uzimati kruh ako sam vec nasao posao.
Jednom kada od nasega doktora dobijes "fit for duty", vise te nitko ne gnjavi 2 godine.

Inace, iz vlastitog iskustva, nista ne skida visoki tlak kao:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline The_Ja

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Povišen pritisak
« Reply #3 on: 09/September/2009 »
Hvala na odgovorima!

Nisam ni mislio da pominjem da je od stresa (to je ipak bila vrsta stresa koja se ne desava cesto, pa ni na brodu, verujte). Cak sam listao neki Starboard-ov script koji sam nasao na netu i kao za pakovanje cak pise "any prescribed medication" tako da mislim da bi trebalo proci. Pri tom sam sasvim zdrav tj nema nikakvog uticaja na mene to.

Nisam jos imao intervju, tek treba da imam ali volim da se raspitam jer vec dugo razmisljam o brodovima. 

Sto se tice oprobanog luka - slazem se :))