Posao na Brodu > Zdravstveni pregled za brod ~ Medical

MMR vakcina

(1/10) > >>

Lara25:
Da li neko zna gde se u Novom SAdu moze primiti MMR vakcina

legionnaire:

--- Quote from: Lara25 on 11/March/2010 ---Da li neko zna gde se u Novom SAdu moze primiti MMR vakcina

--- End quote ---

Ja sam MMR vakcinu nasao u Higijenskom zavodu, ali posto sam dosao posle nekoliko dana njima je ponestalo vakcina, pa su mi samo dali onu zutu knjizicu u koju se upisuje vakcinacija i poslali me u dom zdravlja na Limanu 4. Tamo su me vakcinisali i upisali datum vakcinacije i udarili pecat u tu zutu knjizicu.
I da, zamalo da zaboravim ono najvaznije... NE PLACA SE NISTA, MMR vakcina je BESPLATNA !!!
Nazovi ih na broj 422-255, trazi nacelnika infektivnog odeljenja dr. Petrovica, prvo se informisi da li trenutno imaju MMR vakcinu, a ako nemaju pitaj koji dom zdravlja ima, pa ce te oni uputiti tamo.

saolin:
A u Bg 1200 din...   :tuctuc:

legionnaire:

--- Quote from: saolin on 30/March/2010 ---A u Bg 1200 din...   :tuctuc:

--- End quote ---
Nazalost ljudi se zalete pa idu u privatne klinike i ordinacije, ili na institut Batut u BG, tamo naplacuju 50 din. za zutu knjizicu i 1200 din. za MMR vakcinu.
Ona je ustvari besplatna i mozete je primiti u vasem lokalnom domu zdravlja, samo se javite vasem lakaru koji ce vam dati nalog za vakcinisanje i problem je resen.
Ja sam otisao u lokalni dom zdravlja kod mene, ali tada trenutno nisu imali MMR vakcina i morao bih cekati nedelju dana da je nabave.
Posto se meni zurilo nazvao sam Higijenski zavod u NS, a oni su me uputili u dom zdravlja na Limanu 4, i tamo su me vakcinisali.
Sve sam obavio za najvise 10 minuta i niko mi nista nije naplatio.

miami:
Cula sam od drugarice koja je na Carnivalu (vec 4 god.) da oni koji su primili tu vakcinu dok su bili deca ne treba da se vakcinisu,
samo treba da se izvadi potvrda iz dispanzera i to da se prilozi u medicini rada sa ostalim papirima .
Tako je ona uradila. Ovde sam videla neki post koji kaze da ipak ne moze da se zaobidje vakcinacija cak iako ste je primili kao dete.
E sad kome verovati ?? Ovi u mr ce vam reci da treba (cak iako ne treba) samo da bi vas skinuli sa vrata . Dobro poznata salterska ljubaznost  :rolleyes:  
Ja vec imam zutu knjizicu jer sam na prethodnoj kompaniji imala obaveznu vakcinaciju protiv malarije.
I da napomenem da drugarica sa Carnivala nema zutu knjizicu ! Kad je videla moju pitala me je - sta ti je to ?!  
 Sta sad raditi ??

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version