Author Topic: Nalazi jetre  (Read 5790 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Nalazi jetre
« on: 26/May/2010 »
Što se tiće krvne grupe, to ti moraju baš sa zavoda za transfuziologiju (ili tako nekako se zove), moraš imati neku pisanu potvrdu grupe, da bi mogla grupu upisati u knjižicu. Onaj tko je dobrovoljni davatelj to ima. Mislim da to i nije toliko bitno ali ja ću i to napraviti.
A raspoloženje doktora varira, meni je recimo "korigirao" jetru i ne znam što još, znam prijatelja kojega je dva puta vraćao i dodatno naplaćivao radi krvi... Svega ima.

Offline kingofcrewbar

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Nalazi jetre
« Reply #1 on: 26/May/2010 »
ja sam čuo da zbog nalaza jetre treba izbjegavati alkohol nekoliko dana prije, a ja se nalio pive večer prije i nalazi u redu sto posto.
sve ovisi do metabolizma osobe, kod svake je različit. netko ponavlja liječnički puno puta, a nekome kao naprimjer meni sve bude gotovo u sat-dva

Offline saolin

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Nalazi jetre
« Reply #2 on: 26/May/2010 »
ja sam čuo da zbog nalaza jetre treba izbjegavati alkohol nekoliko dana prije

alkohol, energetska i gazirana pica... meni su rezultati bili malo losiji ali me je doktorica pitala koliko cesto pijem sve ovo sto sam naveo (a pijem cesto) i pustila me s tim da malo usporim sa tim jer je jetra naravno organ koji se sam obnavlja i sve ce biti ok...

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Nalazi jetre
« Reply #3 on: 26/May/2010 »
Zbog nalaza jetre izbjegavati to, zbog nalaza krvi izbjegavati sve ostalo :)
U biti dijetno jedite i čedno živite 10ak dana prije, rezultati bi trebali biti zadovoljavajući  :D

Malo se šalim ali ja sam stvarno bio malo pod ručnom što se tiće alkohola, a i travu nisam pušio skoro mjesec dana prije, što je sigurno je sigurno.
Ako nešto na liječničkom ne štima, nije problem, postoje metode da se popravi krvna slika ili ovisi koji jew već problem, ali to su sve dodatni troškovi...

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Nalazi jetre
« Reply #4 on: 11/June/2010 »
Sto se rice nalaza jetre jedna informacija za one koji se bave sportom (bodybuilding ili nesto drugo) i pre davanja analiza imaju upalu mišića.  AST i ALT vrednosti bivaju znatno povišene jer su to neki enzimi kojih ima u jetri i mišićima, a vrednosti su povišene iznad normale kada je u pitanju oboljenje jetre, atrofija mišića ili upala mišića...

Offline dekicca

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Nalazi jetre
« Reply #5 on: 27/June/2010 »
mladene bas sam se obradovao kad sam procitao da si pauzirao mesec dana  sa travom i da je sve bilo ok. ja se toliko cimam zbog toga da sam shizno' cistim se mesec dana, znaci znojejnje, 2l zelenog caja svaki dan, 2000mg vit C i uzimam vit B. nadam se da ce sve biti ok

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Nalazi jetre
« Reply #6 on: 10/July/2010 »
Definitivno izbegavajte gazirane sokove i energetske napitke, jer zbog njih je drugar koji samnom bio na lekarskom morao ponovo da dolazi u BG!!!