Author Topic: AlfaDog, Hotel Steward, Carnival  (Read 3502 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
AlfaDog, Hotel Steward, Carnival
« on: 15/June/2010 »
    Korisničko ime: ALFADOG
    Država: Bosna i Hercegovina
    Spol: M
    Kompanija: Carnival Cruise line
    Pozicija: Hotel steward


    • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
    Od jednog poznanika kojem je jaran radio na brodu

    • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
    Kratko I jasno – Kribi – Jamajka – ostvarenje djecackog sna

    • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
    Employment Power – bas taj poznanik mi dao njihov sajt i rekao da mu je jaran otisao preko njih

    • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
    Pa bio je u Sarajevu intervju za Carnival a sto se tice pozicije intervju je trajao 1 minut.
    Engleski znam perfektno pa sam malo pricao o sebi a amer koji je vodio intervju me samo upita – jeste li radili u restoranu? Nisam – Cestitam dobili ste posao
    (tek sam kasnije saznao da je u pitanju posao cistaca al ponavljam da su me zanimale druge strvari pa mi nije bilo bitno sta cu raditi

    • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
    Agenciji 600 eura i jos ljekarski, viza, cimanje Zagreb - Sarajevo, oko 800 eura

    • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
    Ma nisam zensko da se spremam . zezam se nisam sovinist, ponio sam peskir ko Artur Dent

    • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
    Super – sve novo i interesantno a u prvih sat vremena prilaze mi dvojica likova iz Bosne i govore ‘djes ba zemljak,
    Problem je bio u tome sto sam radio nocnu smjenu a na pocetku su nekakvi safe cursevi pa rintas citavu noc, spavas 2 sata, pa na trening – al zato poslije se isplatilo sto sam nocna posto sam mogao izac u svakom portu

    • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
    Pa bilo je nesto kao : dobrodosli – e sad rintajte!

    • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
    Imao sam supervizora alkosa ukrajinca koje me poprilicno ostavljao na miru ako odradim posao kako treba i pokazao mi je u pocetku sta i kako

    • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
    Radio sam srecom na open decku – otvorena paluba pa nisam osjecao skucenost kad vidim talase 10 spratova ispod a u kabini sam uglavnom samo spavao neki 3-4 sata dnevno

    • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
    Ne - al su obecavali dobru lovu nakon promocije koju nikad nisam docekao iz nekih licnih razloga.
    Ipak sam imao dovoljno da cugam i zovem runde u crew baru i u portovima, da potplatim ljude da mi peru uniformu i da mi krisom donose sendvic na radno mjesto – filipinci rade da zarade a ja sam radio da potrosim  

    • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
    Postoji ako imate ok supervizora – al to zavisi i od pozicije i od departmenta
       
    • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
    Jedna od boljih stvari na brodu– bez nacionalistickih sranja, ljudi iz bivse juge cugaju coronu

    • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
    nema koga nema

    • Kako biste opisali putnike?
    Ma neki pitaju u kom pravcu je zapad dok se dive zalasku sunca a neki dodju u 4 ujutro na open deck da smotaju ‘suvenir’ s Jamajke i da mi pricaju kako su gadjali flasom Henri Rolinsa – znaci ima svega

    • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
    Sve luke - al posto sam bio nocna smjena a ko je dnevna moze jednom sedmicno izac (i to zavisi od departmenta)

    • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
    Na brodu su bila dva crew bara pa ti nema sta bit omiljeno ili ne,  a sto se tice luka najbolje je unajmit terenac sa ekipom pa se vozikat po citav dan

    • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
    Ko voli divlji zivot i zezanje po lukama -  bice mu dobro (barem u tom kratkom periodu dok nije na brodu) a ko ode samo da zaradi ima da poludi kad skonta kako su dugi mjeseci kad svaki dan rintas po 10 -12 sati

    • Opišite loše strane posla na kruzerima.
    Evo licni primjer – dolazi mi drugi supervisor cura iz JAR al bjelkinja i nakon sto sam citavu noc pored redovnih poslova jos namjestao stolove za open deck party pa ih poslije vracao na moju molbu da tu noc ne operem prozore posto sam preumoran odgovara nipodastavajucim tonom kao da je million puta bolja od mene: ako mi jos jednom postavis slicno pitanje ides na razgovor kod hotel direktora!!!
    A kome se zaliti? Znaci sve sto ucite iz istorije o izrabljivanju u 19 vjeku mozete dozivjeti na brodu – a lutrija je ko ce vam biti supervisor

    • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
    Prouciti sve postove na forumima pa onda donjeti odluku – ma sve je to od osobe do osobe

    • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
    f/b, gift shop, foto, security– ostalo je bas za robove[/list]
    Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
    http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)