Author Topic: Mare Adriatic?  (Read 85936 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline dadinho

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #15 on: 29/June/2010 »
Da, Sefe.
To je jedina novcana obaveza prema njima (tih 5% od svake plate) sem tih 1500din. koliko kosta da se prijavis..

A oni ti obezbede sve ostalao, lekarski, radnu vizu, kartu, smestaj, hranu, pa cak i za vreme obuke u Beogradu je obezbedjen prevoz, smestaj i hrana ko zivi 50km dalje od BG-a a ko zivi blize, hrana i prevoz...  Stvarno previse dobro zvuci... :S

Ja idem u Subotu da potpisem ugovor, tako da ako neko zna da li je protiv zakonito da uzimaju oni procenat od plate, voleo bih da znam pre potpisivanja.  ???

Offline kapetan

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #16 on: 29/June/2010 »
100 ljudi x 100 eura = hmm  :nono:

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #17 on: 29/June/2010 »
Tako funkcionišu sve omladinske zadruge.  Ako ti potpišeš ugovor da ćeš nekome davati 5% zato što mu se odužuješ jer ti je našao posao, to je ugovor, nije protivzakonito ?



I jeste li provalil da li je navlakusa ili istina ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Mare Adriatic?
« Reply #18 on: 29/June/2010 »

I jeste li provalil da li je navlakusa ili istina ?

20$ da je navlakuša  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline systemangel

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #19 on: 29/June/2010 »
I ja smatram da je navlakusa. Navodno postoje vec 3 godine a nigde ne mogu da nadjem nikakve podatke o njima, tj oglase iz predhodnih godina, kao i ikakvo iskustvo iz tog perioda...

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #20 on: 29/June/2010 »
Vrlo, vrlo moguće.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #21 on: 30/June/2010 »
Tako funkcionišu sve omladinske zadruge.  Ako ti potpišeš ugovor da ćeš nekome davati 5% zato što mu se odužuješ jer ti je našao posao, to je ugovor, nije protivzakonito ?



I jeste li provalil da li je navlakusa ili istina ?

bez obzira što potpišeš ugovor ukoliko nije po zakonu ugovor je nevaljan dogovor protuzakonit i sankcionira se,

po mom iskustvu rada u inostranstvu, gazda  vani pita da imaš riješene  papire tj dozvolu boravka i rada  pa tek onda  zapošljava. Rad  je moguć i na crno ali nema garancije da ces dobiti bilo kakav novac..

i na kraju Kako ali kako se agencija osigurava da ces im platiti 5 % svake  place?

Sada  ne znam zakone  U srbiji ali u teorji je  moguce da vas mare adriatic zaposli te kao zaposlenika "iznajmi" nekoj firmi u inostranstvu te da novac sjeda njima i da vas  oni onda  isplate. onda  bi takav dogovor bio moguc (naplata  5 %, rad bez posebnih dozvola za boravak u toj drzavi itd itd).

čisto interesantna stavka je da mareadriatic kaže da postoji 3 godine  no site je  registriran prije mjesec i 12 dana.

Registrant:
   Mare Adriatic doo
   Maleska 34
   Beograd, Serbia 11000
   Serbia

   Domain Name: MAREADRIATIC.COM
      Created on: 17-Jun-10
      Expires on: 17-Jun-11
      Last Updated on: 17-Jun-10
ča je  život vengo fantažija

Offline mick

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #22 on: 30/June/2010 »
Ono što ja znam a tiče se ovoga je to da je naša zemlja radila slične sisteme odvođenja radne snage u Italiju,Libiju...A konkretno se tiče zdravstva.Srbija(ili kako smo se nekad zvali) potpiše ugovor sa poslodavcima i rentira nas njima uz novčanu nadoknadu,koju nam Srbija uplaćuje kad uplati poslodavac Srbiji i naravno Srbija je uzimala određen procenat od toga.Jedino mi malo smrdi veličina zarade....1800-2600e je izuzetno velika cifra....čak i za deo Azurne obale.

Offline mick

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #23 on: 30/June/2010 »
Da, Sefe.
To je jedina novcana obaveza prema njima (tih 5% od svake plate) sem tih 1500din. koliko kosta da se prijavis..

A oni ti obezbede sve ostalao, lekarski, radnu vizu, kartu, smestaj, hranu, pa cak i za vreme obuke u Beogradu je obezbedjen prevoz, smestaj i hrana ko zivi 50km dalje od BG-a a ko zivi blize, hrana i prevoz...  Stvarno previse dobro zvuci... :S

Ja idem u Subotu da potpisem ugovor, tako da ako neko zna da li je protiv zakonito da uzimaju oni procenat od plate, voleo bih da znam pre potpisivanja.  ???


dadinho javi kakva je vrsta ugovora i šta si dobio....čisto da znamo o čemu se radi :)

Offline nemanjaRU

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #24 on: 30/June/2010 »
i meni se sve cini PREVARA,dadinho kazi nam kakav je ugovor i sta ti pricaju???

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
pri?am ti pri?u ...
« Reply #25 on: 30/June/2010 »
nije važno šta oni pričaju, nego šta rade, jer ako se zanimaš za priču, velika je vjerovatnost da će ti reći upravo ono što želiš čuti ... a napraviće nešto drugo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline stameni

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #26 on: 30/June/2010 »
  Ja sam ih zvao par dana za redom da zakazem razgovor posto ne znam kako to sve ide i jedan broj im je stalno zauzet,a na drugi se niko ne javlja. Mora
da su prebukirani od posla :)

   I da otkud to da su prijave do 13.7 ? To na sajtu nigde ne pise,i kazu da vrse zaposljavanje lica preko cele godine

Offline dadinho

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: pri?am ti pri?u ...
« Reply #27 on: 30/June/2010 »
Tek u subotu idem da potpisem ugovor, tako da subote nista ne mogu da kazem..

I ja bih se kladio u 20$ da je navlakusa, pogotovo sad kad mi je rekao drugar kad nam je uplacivao tih 1500,00 din da nije htela sluzbenica da izvrsi uplatu zato sto joj na njihov broj racuna izbacuje tatalno drugo ime, konkretno "Simon Jor" umesto "Mare Adriatic" kako pise na uplatnici...

Tek u drugoj banci je uspeo da nagovori sluzbenicu da izvrsi uplatu... :S

Tako da... digao sam ruke od ovoga, oticicu jos u subotu da vidim sta pise u tom ugovoru i dobro razmuslisti da li cu ga potpisati...

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: pri?am ti pri?u ...
« Reply #28 on: 30/June/2010 »
Tek u subotu idem da potpisem ugovor, tako da subote nista ne mogu da kazem..

I ja bih se kladio u 20$ da je navlakusa, pogotovo sad kad mi je rekao drugar kad nam je uplacivao tih 1500,00 din da nije htela sluzbenica da izvrsi uplatu zato sto joj na njihov broj racuna izbacuje tatalno drugo ime, konkretno "Simon Jor" umesto "Mare Adriatic" kako pise na uplatnici...

Tek u drugoj banci je uspeo da nagovori sluzbenicu da izvrsi uplatu... :S

Tako da... digao sam ruke od ovoga, oticicu jos u subotu da vidim sta pise u tom ugovoru i dobro razmuslisti da li cu ga potpisati...

koliko je 1500 din u eurima  ili dolarima?
ča je  život vengo fantažija

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #29 on: 30/June/2010 »
14 eura