Author Topic: Mare Adriatic?  (Read 85922 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #30 on: 30/June/2010 »
Tek u subotu idem da potpisem ugovor, tako da subote nista ne mogu da kazem..

I ja bih se kladio u 20$ da je navlakusa, pogotovo sad kad mi je rekao drugar kad nam je uplacivao tih 1500,00 din da nije htela sluzbenica da izvrsi uplatu zato sto joj na njihov broj racuna izbacuje tatalno drugo ime, konkretno "Simon Jor" umesto "Mare Adriatic" kako pise na uplatnici...

Tek u drugoj banci je uspeo da nagovori sluzbenicu da izvrsi uplatu... :S

Tako da... digao sam ruke od ovoga, oticicu jos u subotu da vidim sta pise u tom ugovoru i dobro razmuslisti da li cu ga potpisati...

"Simon Jor" i ne izgleda toliko sumnjivo koliko neke druge stvari, tu prvenstveno mislim na gubitak s kojim firma posluje (ako ne grešim).
http://fi.apr.gov.rs/prijemFI/Cir/podaci.asp?strSearch=20453036&kod=a4b1261aa3306db6b5b6c4325baf359b324a6f7c&godina=2009

Čini se i meni da je navlakuša, na žalost...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Mare Adriatic?
« Reply #31 on: 30/June/2010 »
ako je pravno lice, može ga se tužiti  -()-
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mira nair

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #32 on: 01/July/2010 »
Ja sam bila juce na razgovoru i malo mi sve izgleda neozbiljno

Offline dadinho

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #33 on: 02/July/2010 »
Da li jos neko ide sutra da potpise ugovor?

Zamolio bih iskusnije, da napisu na sta posebno treba obratiti paznju, posto mi je ovo prvi ugovor koji potpisujem za takvim tipom agencije. ???

Offline dadinho

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #34 on: 03/July/2010 »
Bio sam jutros u Mare Adriatic da potpisem ugovor ali nisam potpisao...

Do sad sam sumnjao da je navlakusa ali sad sam definitivno siguran da je PREVARA!!

Evo ovako..

Bila je grupa od 20ak nas koji su dosli da potpisu ugovor.  Na samom pocetku nam je saopsteno da im je jako zao i da se izvinjavaju ali  je doslo do "male" promene i da  ce  nam dati aneks ugovora u kome pise da moramo da uplatimo jos 8920,00din sa kojima nam garantuju posao i platu ne manju od 2000e i radno vreme ne manje od 250 sati mesecno. Ali nigde nema precizirano gde radimo, za koga radimo itd...

Takodje na tom anesku ugovora ne pise nigde ni ime njihove firme niti  ko je potpisao taj papir, znaci samo odstampan tekst i nista vise...   a naravno, u ugovoru se ni ne spominje taj aneks...

U ugovoru pisu totalne formalnosti, nigde se ne navodi da mora da se uplati jos tih 8920.00din da cete imati siguran posao, gde se radi, koliko se radi, znaci nista ne pise...

Mnogo toga mi ukazuje da je stvarno ovo navlakusa, a pogotovo kad sam dobio odgovor na moje pitanje "da li smo mi prva grupa koja ide i da li je vec neko otisao kao krupije ili barmen?"

... "ne, vec ima grupa u Spaniji koja je otisla pre dva meseca i svi rade i svi su zadovoljni" ....

Mnogo ima toga jos, razgovor je u nekim trenutcima delovao jako smesno, ali ne mogu da verujem koliko lako ljudi padaju na prazne price, samo jedan decko i ja nismo potpisali...

Toliko o tome....


Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #35 on: 03/July/2010 »
Da li neko zna kako mozemo da ih prijavimo, ili prvo moraju da te prevare?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Mare Adriatic?
« Reply #36 on: 03/July/2010 »
U ljudskoj je prirodi da se traži putanja manjeg otpora, i zato još uvijek ima onih koji vjeruju da npr. "punjenjem koverti" kod kuće mogu prosperirati i dostojno živjeti. Zato ima puno onih koji na pošti uplaćuju za informacije o zapošljavanju na platforme, a onda im kući stigne 20 loše iskopiranih papira sa interneta.

Koliko god agencije koje se spominju ovdje na forumu bile nepopularne zbog nepoznatog vremena odlaska, ipak će vam lijepo prezentirati vaš budući posao, pokazati video, odgovoriti na pitanja, a na forumu pročitajte o iskustvima veterana, pa se odlučite.

Što je kriza veća a situacija teža, prevaranata će biti sve više. Lako je iznajmiti ured i pozvati ovce. Nerijetko se oni koji budu prevareni i ne oglase nigdje, jer ih je sramota vlastite gluposti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline krupije084

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #37 on: 03/July/2010 »
Ja sam bas po profesiji krupije i oni kao treba da osposobe ljude za 5 nedelja.Nemoguce......100 % je prevara.

Offline danijela011

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #38 on: 03/July/2010 »
Bila sam na razgovoru.Imam iskustva preko deset godina u kazinu a pri tom i iskustva rada u inostranstvu. Klasicna je prevara i to se vidi po tome sto u Francuskoj je nemoguce da radi nijedan strani drzavljanin. Prosek plate u Spaniji je 700 evra pa me zanima koja je logika da se nekom ponudi posao u iznosu od 2000 evra i to bas nama srbima. Pri tom nema potpisa ugovora a uplacuje se novac na uplatnici a ne zna se ni kome ni za sta. PREVARAaaaaaa........

Znajuci sve krupijee iz Beograda u "firmi" navode 20 ljudi koji su otisli na poziciju krupijea a poslovna je tajna kada se govori o njihovim imenima.
Jos nisam cula sa druge strane da je ijedan krupije otisao preko tzv. firme.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #39 on: 03/July/2010 »
Bravo forumasi !    ;D

Offline Izvala

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #40 on: 06/July/2010 »
Rekli su da su ukupni troskovi 1480 din + 5 % od svake plate a za uzvrat dobijam  trening i smestaj ili prevoz za vreme istog i uplaciju mi staz ahhahahahahah kasnije sam razmislio i shvatio da je je minimalac nesto oko 140 evra a 5 % od 2000 e mislim da nemoze to da pokrije znaci da oni idu u minus isto mislim da nisu toliko glupi mislim da je 1480 din mlogo da se da  nekoj vrlo ozbiljnoj firmi koja postoji vec tri godine  ( razumem ja da je skupa sminka i da one moraju lepo da izgledaju) infostud za taj oglas ima 3000 pregleda koliko ljudi je uplatilo do sada ???  i sada citam na forumu jos 9000 din za trening ma daaaaaj oni ce za manje od mesec dana sakupiti 10000 e kao dobar dan i samo ugasiti firmu .  lopovi i nista vise

Offline anonimus

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #41 on: 12/July/2010 »
Kada sam pozvao informacije da pitam za broj naveo sam adresu firme i dobio broj fizickog lica,a zatim kada sam pozvao dobio sam neku firmu "point" u toj firmi nisu znali za mare adriatik. Takodje mi nisu u prvoj banci prihvatili uplatnicu. Mada je u posti u kompjuteru pisalo mare adriatik (trazio sam da pogledam kome uplacujem) nije bilo isto u banci. Mislim i ja sada da je ovo prevara,mada sam ispao ovca i uplatio 1400din.onih 8000 sigurno necu, a njih treba po hitnom postupku prijaviti policiji...ako neko kaze kome se treba obratiti,mozda odem i prijavim...

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #42 on: 12/July/2010 »
lokalna policijska stanica.  Poznato je da policija nista ne radi dok neko ne podnese prijavu, a kada se to desi onda dobro odrade svoj posao.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Mare Adriatic?
« Reply #43 on: 13/July/2010 »
i da znaš da si i pravi čovjek za to, za razliku od nas koji pišemo o tome, tebi su uzeli pare
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline milosneg

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #44 on: 15/July/2010 »
Evo i ja da kazem neku rec...

danas sam bio na razgovoru za posao.. sve mi zena lepo objasnila i za posao konobara i za posao krupijea.. obzirom da nisam iz BG treba da odradim obuku za koju oni obezbedjuju smestaj..

inace, kod NBS (Narodna banka Srbije - http://www.nbs.rs/export/internet/cirilica/67/rir.html pa kucajte broj racuna 220-96495-55) pise da je firma imala promenu na racunu 15.juna 2010.godine a u izvodu finansijskih izvestaja iz APR ( izvestaji su na adresi http://fi.apr.gov.rs/prijemFI/Cir/Podaci1.asp?search=20453036&code=a4b1261aa3306db6b5b6c4325baf359b324a6f7c ) pise da foirma postoji od 2008.godine, da se zove Simon jor i da su imali gubitak.. Posto sam imao firmu i sam znam da sve nove firme namerno iskazuju gubitak da ne bi placali porez na dobitak od 10% jer kada jednom prijavite dobit drzava vam proceni sama koliko cete imati dobit u narednoj godini pa vam zacepe da placate puno para.. ali ipak mene buni ovo Simon Jor.. ko je to? sutra ciu proveriti pa cu javiti sta sam saznao

Ne znam samo da li da uplatim prvo ovih 15000 dinara pa da prijavim slucaj za ispitivanje ili da prvo prijavim slucaj pa da uplatim