Author Topic: Mare Adriatic?  (Read 85929 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #60 on: 23/July/2010 »
Zanimljivo ali ima raznih agencija. Evo moj primer,pojavio se oglas slican "Mare  Adriatic" stim sto su trazili obezbedjenje brodova zbog postojecih gusara. Firma se zvala "Kneeland Consulting d.o.o." i oni su sve platili, lekarski u ustanovi de se piloti pregledaju, pomorsku knjizicu i sertifikate kao i 10 dana predavanja u Pomorskoj skoli. To je otprilike oko  100.000 dinara a nas 20 i nesto kandidata, ja dinara nisam dao. Da bi posle izvesnog vremena vlasnik agencije me obavestio da je zdravlje njegovo losije i da zatvara agenciju. Tako da tu sicu sto traze i nije mi nesto strasno..POZZ dobri ljudi. :plovim:

znači ok je izvest navlakušu i prevelsat nekoga jer je lova sitna?
nisam skuzio sta si time htio reći..
ča je  život vengo fantažija

Offline konstantinx

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #61 on: 23/July/2010 »
obezbedjenje brodova zbog postojecih gusara

A za koji ovo deo sveta, zivota ti?
Ja bih ovo skipovao odmah nakon ove recenice. Usput, nisam ni ja bas razumeo na sta si mislio pod "sica". Ako si mislio na 100 000 dinara, meni to ni malo ne spada pod "sica", posebno ne da poklonim nekome.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #62 on: 24/July/2010 »
A za koji ovo deo sveta, zivota ti?
Ja bih ovo skipovao odmah nakon ove recenice. Usput, nisam ni ja bas razumeo na sta si mislio pod "sica". Ako si mislio na 100 000 dinara, meni to ni malo ne spada pod "sica", posebno ne da poklonim nekome.



Somalija i Singapur konstantine,  informiši se malo.  Pola sveta (doslovno) je poslalo na desetine brodova i specijalnih timova u predeo oko Somalijske obale zbog ovog problema.


neki od napadnutih brodova

http://en.wikipedia.org/wiki/MV_Seabourn_Spirit
http://en.wikipedia.org/wiki/MSC_Melody




možda bi skipovao bezveze   no;;;


Inače on je pričao o tome da je ta firma izdvojila oko 100k, koliko sam ja skapirao.

Offline konstantinx

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #63 on: 24/July/2010 »
da, da... evo bas googlam o tome.. inace preskocio bih sigurno jer me takva vrsta posla ne zanima. samim tim nisam trazio nista na tu temu pa nisam naleteo ni na ovu informaciju... hvala za info
nego odosmo off-topic...

a u vezi ovih cifara, evo citam opet post.. kapiram da je on morao da uplati neku sicu agenciji da bi mogao da odradi svu ovu pripremu i predavanja koja kostaju 100k.. opet, pre toga kaze nije dao ni dinara, sve platila firma.. ko je ovde prevaren?

@trki30, ajd nam pojasni ovo malo ako ti nije problem ;)

Offline trki30

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #64 on: 24/July/2010 »
Hteo sam da kazem da mi nisu trazili ni dinara, a firma je sve to platila. A sad kad treba da otkupim od firme moje papire trazi mnogo vise. Znaci ako ti ne traze na pocetku uzece ti na kraju. I teo sam da kazem da forumas koji je okacio blanko ugovor,  se malko zezno  :banana: jel nije obriso na kraju broj pod kojim ga vode u firmi. Prema tome ako oces da potpises ugovor ti povedi Advokata i nek on kaze dali je ok ili ne. To je moj stav prema firmama u Srbiji. oT

Offline Miki Zloca

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #65 on: 29/July/2010 »
Ljudi,
Kao neko ko ima iskustva sa radom u inostranstvu i kao neko ko je BIO zainteresovan i veoma pazljivo proverio ovu Firmu i ovu ponudu, mogu da kazem da je u pitanju prevara (i to sitna jer Policija po službenoj dužnosti goni samo za krivična dela  preko 15 000 dinara-što su dotični i računali).
Naime i ja sam nakon pregleda ovog Foruma imao svoje sumnje  pa sam proverio što možete i sami da uradite.
Ja sam sledeće uradio:

1.Na sajtu Agencije za Privredne registre (APR) pronašao sam da je ova firma registrovana za usluge u spoljnotrgovinskom prometu, da posluje sa gubitkom  u poslednje 2 godine i da nema zaposlenih.-link- http://pretraga.apr.gov.rs

2.Na sajtu Narodne banke Republike Srbije sam pronašao da je ova Firma registrovana kao Pekara-proizvodnja Hleba i Peciva-link http://www.nbs.rs/export/internet/cirilica/67/rir.html

3.Na sajtu Nacionalne službe za zapošljavanje nalazi se spisak Agencija za zapošljavanje koji imaju dozvolu za rad u Republici Srbiji-link http://www.nsz.gov.rs/page/info/sr/agencije.html

4.Pozvao sam sektor za zapošljavanje Ministarstva Ekonomije i Regionalnog razvoja Srbije na telefon 011 285 50 77 i dobio informaciju da je Agencija pod istragom Inspekcije i da nema njihovu dozvolu i da ne sarađujem sa njima.

Posle svega nisam otišao na razgovor jer mi je sve jasno.Nadam se da sam nekom pomogao

Offline trki30

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #66 on: 30/July/2010 »
I sad ljudi koji su otisli na razgovor, i dali pare oni mogu da se slikaju. Gore od jednog forumasa sa procito da su trazili 10.000 dinara. Navodno troskovi slanja papira, i ako oni prevare 100 ljudi to je ukupno " 1.000.000 " dinara to je vec zesca prevara. Ja znam da su zatvorili agenciju  CONTE sto su prevarili turiste, a treba obavestiti MUP. da ulete odma, a ne da zapali gazda. Kakva nam je drzava.

Offline bojanbrebre

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #67 on: 02/August/2010 »
Nakon uplacenih 1500 din niko me nije zvao. Ja sam zvao u petak da zakazem potpisivanje ugovora danas, u ponedeljak. Ionako mi je bilo cudno da nikakvih provera za gradj. inz. nema?! Kao odmah sam primljen. Danas sam na zakazan termin dosao da potpisem ugovor, putovao sam iz Nisa, da bi mi rekli kako je gazda pokupio sve pecate i da im je zao, da ne mogu potpisati ugovor, da dodjem sutra ((?!?)). Pitam zasto me nisu nazvali da kazu da ne dolazim iz Nisa bez potrebe, nista... Jedna radnica zna da sam imao iskustva sa ozbiljnim firmama i ugovorima. Mislim da im je bila zelja da uzmu onih 1500 din i da sa ozbiljnima ne talasaju, tako da su me danas elegantno otkacili. Ovo sve vise mirise na prevaru.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #68 on: 03/August/2010 »
Stvarno ste likovi. Shta vam treba crtat da su vas nasanjkali.

Shta je tu je. Idemo dalje.

Offline apopovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #69 on: 16/September/2010 »
ljudi,
ja sam kandidat mare adriatica za posao konobara.konkurisao sam jos krajem jula pa kako je sad vec pocetak septembra uplasio sam se da zaista necu ni otici na rad.medjutim,krajem avgusta sam uradio na njihov poziv zaista taj lekarski pregled (u dr ristic,ali cujem da sad rade u euromedic jer je moj drug bio tamo pre par dana isto na lekarskom) i juce me je neko od onih radnica kontaktirao i pozvao na zakazan pocetak obuke u ponedeljak.nisam verovao sopstvenim usima jer sam vec bio poceo da verujem da sam namagarcen.
pitao sam da li obuku drze nasi ljudi ili neki englezi kao sto su rekli pa me sada jedino brine kako cu pratiti obuku na engleskom.
neznam ...
ostatak utisaka cu ostaviti na forum kad zavrsi obuka(rekli su da traje obuka 3 nedelje okvirno)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #70 on: 16/September/2010 »
@apopovic

Koliko si dosad sve to platio? Ako nije tajna. Jel plaćaš dodatno taj trening?
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline apopovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #71 on: 17/September/2010 »
Ma nisam ništa više uplacivao jos od potpisivanja ugovora.Tada sam uplatio nekih 1500 i 8900 i to je bio sav trosak...Lekarski za rad u inostranstvu sam uradio kompletan besplatno a sada sam ih zvao da pitam  da li treba nesto da platim za tu obuku devojka koja mi je zakazala je rekla da nemam više nikakav trosak...tj da ne treba da platim ništa(mada tako su nam i rekli pre potpisivanja ugovora pa sam to i ocekivao da je besplatno)...Vidim da je obuka cele nedelje jer sam ja dobio termine za sl nedelju jedne a moj drug druge mada sa tim sto drze posle mogu da se dogovaraju termini nezavisno od M.A...u ponedeljak cu ostaviti utiske sa obuke...

Offline 14032008

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #72 on: 19/September/2010 »
@apopovic

obavezno se javi sutra posle obuke...

ja sam takodje bio u petak na tom razgovoru, popunio tamo te papire, dobio uplatnicu ( tu od 1500 din. ) , uplatio sam odmah...i vec me sutradan (juce) zvali da sutra (ponedeljak) dodjem da potpisem ugovor. Navodno , pošto nisam iz bg-a, meni bi ta obuka trebala da pocne sledeceg ponedeljka...i smestaj i hrana su mi obezbedjeni kako su mi rekli?! Ici cu sutra sigurno, ali cu razmisliti da li cu im jos nesto uplacivati, jer sam tek sada, ovde procitao vise o njima...Zato bi mi bilo tvoje sutrasnje iskustvo od velike pomoci...nadam se...I to da li ti ljudi pricaju imalo srpskog jezika ili samo na engleskom :)

p.s. a ona macka sto mi je drzala sastanak...ijao...pravi grom...zbog nje sutra idem :))

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Mare Adriatic?
« Reply #73 on: 19/September/2010 »

p.s. a ona macka sto mi je drzala sastanak...ijao...pravi grom...zbog nje sutra idem :))

samo se ti oduševljavaj mačkom i uplaćuj uplatnice, vidjećemo poslije tko će mijaukati ... :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline saolin

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Mare Adriatic?
« Reply #74 on: 19/September/2010 »
Slicna agencija je postojala u Novom Sadu,Subotici,Beogradu,Nisu i ko zna gde jos nisu izvarali ljude,koliko se secam zvala se Loby&Loby Limited.Nudili su naravno i posao sklapanja igracaka i slicnih sitnica koje navodno samo sto nisu stigle iz Kine (posto kinezi neznaju sami da sastave! :D).Nudili su naravno i posao u inotranstvu i ja sam isao zbog toga a prica je bila ista za sve...uplatis nesto sitno i onda idi kuci i moli boga da te zovemo.Nema zakazivanja termina nego samo banes sa ulice i oni ti nalaze posao po zelji!

Bukvalno po zelji! Kazem ja da bi hteo u Nemacku ili Austriju a jedna tetka kao nesto kuca na komp i klima glavom...aha....aha...Imamo Nemacku,a koje zanimanje zelite? Ja navodim ono u cemu imam iskustva i naravno bas to im treba!  :D Ako si dovoljno ocajan poverujes i sav sretan izlazis napolje sa uplatnicom od nekih 10-20 e i vracas se sutra da potpises ugovor oT hahahaha

Tuzno je sto su samo u tri grada prevarili vise od 4000 ljudi! Prava cifra je verovatno veca ali se svi prevareni nisu javili.Mislim da je jedini lek obracati se proverenim agencijama koje postoje dugo jer sve ostalo je gubljenje i para ali jos vaznije vremena.