Author Topic: Gradjevinac i kruzeri  (Read 5729 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline edward79

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Gradjevinac i kruzeri
« on: 26/June/2010 »
Veliki pozdrav za sve clanove foruma,kao i Sefa naravno.
Posto sam novi korisnik,zanimaju me sledece stvari.
Iscitavajuci forum video sam da je Sef otisao na kruzere sa 32 godine,sto me jako raduje,posto imam 31 godinu.
Po zanimanju sam gradjevinski inzenjer,i do sada sam imao neko relativno malo radno iskustvo.Radio na gradilistu,putevima,a takodje sam i radio u jednom velikom mega marketu i prodavao sve gradjevinske materijale,alate,masine i opremu u domacinstvu.
Posto zivim u Srbiji,a svi mi balkanci imamo problem sa nezaposlenoscu veoma sam zainteresovan za rad na kruzerima.
E sad,posto imam 31 znam da ce to biti problem,ali se nadam da cu proci posto sam spreman na rad i odricanja,a imam zelju da zaradim a ujedno upoznam razlicite narode kao i vidim razne predele na zemlji. :D
Posto nemam nikakvog iskustva u ugostiteljstvu,koju poziciju mi predlazete za pocetnika?
Engleski znam solidno ali ga nameravam usavrsiti u buducnosti.
Pogledao sam ovu opciju pool boy,mada sam citao komentatore sefa da je to teska pozicija.
Voleo bih da dobijem opis te pozicije malo detaljnije od Sefa i veterana jer verujem da ima mnogo novajlija koje bi voleli to da procitaju.Narocito me zanima sta je to lose sto nosi ova pozicija sem mozda plate.
Forum je zaista fenomenalan i zao mi je sto ga nisam pre pronasao.
Inace nameravam da se prijavim preko Safe Cruise agencije na Princess.
Toliko za pocetak,pa cu pitati za dalje.
kao sto kazu mnogi,mirno more :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Gradjevinac i kruzeri
« Reply #1 on: 26/June/2010 »
RESTAURANT AND BAR:

Assistant buffet steward – minimum godinu dana iskustva kao konobar, srednje znanje engleskog jezika, od 21 god do 29 god starosti. Plata: 720-1100$

ACOMMODATION DEPARTMENT

Utility cleaner (also F&Bar utility)- muskarci, od 21-30, osnovno ili srednje znanje engleskog,  iskustvo nije bitno. Plata: 600-750$

ACAT (uglavnom pool boy, ali nekada i samo general cleaner)- od 21-32 godine, srednji nivo engleskog, pozeljno iskustvo u house-keepingu (nije neophodno). Plata: 820-1000$

****************************************************************

Kad bi mogao reći da si radio kao konobar godinu dana, i stajati iza toga, to bi ti bilo najbolje.
Utility i ACAT je hard work., ne znam koliko to voliš ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline edward79

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Gradjevinac i kruzeri
« Reply #2 on: 27/June/2010 »
Sefe hvala na odgovoru.
Pa mozda bi poslusao tvoj savet kada bih u agenciji dobio neke skripte za ucenje ili prosli neki kuras oko tog posla jer brzo ucim.
Znam da je ACAT tezak rad,to si vec spominjao ali me zanima u cemu se ogleda taj tezak rad.
Koliko sam saznao to je pozicija koja podrazumeva ciscenje i uredjenje oko bazena,nosenje prljavih i postavljanje cistih peskira,postavljanje suncobrana,lezaljki,usisavanje bioskopskih sala i ciscenje.....
To mi se ovako ne cini nesto tesko,e sad ti znas vise o tome pa bih voleo da cujem tvoje misljenje o tezini tog rada i sta lose nosi ta pozicija.
I da li bi mogao da s eprijavim na poziciju asistent waiter,koliko cujem mnogi su se prijavljivali na tu pocetnicku poziciju a nisu imali iskustvo.
Inace spreman sam na rad kao i svako od nas,jer idemo tamo da zaradimo a ne da krstarimo :plovim:

Neznam ni sam koliko sam dana i sati proveo iscitavajuci forum bez daha,ali nekako mi se namece utisak da dosta ljudi ide na neke bolje pozicije sto je razumljivo,ali sam sasvim siguran da ima dosta ljudi koji bi isli da zarade a nemaju iskustvo.Odnosno zelim reci da su nekako entry level pozicije malo opisane i analizirane i da to mozda nedostaje ovde na forumu.Puno nas nema iskustva u ugostiteljstvu al je spremno uciti i raditi...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Gradjevinac i kruzeri
« Reply #3 on: 27/June/2010 »
Entry level pozicije su vrlo dostupne, ali malo se ljudi odlučuje za njih.

Recimo, ACAT ... sigurno ćeš biti plaćen koliko obećavaju, posao nije fizički težak, ali ono što sam ja primjetio je da ljudi naprave račun i dođu raditi taj posao, a onda se počnu griješiti, počnu se uspoređivati sa drugima.
Primjetiće da su neki drugi Istočni Evropljani imali sreće i dobili duplo bolji posao, a znanje jezika im je jednako njihovom.
Primjetiće da njihov posao ne iziskuje nikakav intelektualni napor, i cijelo radno vrijeme će slušati upute i instrukcije ljudi koji po intelektualnom dosegu vjerovatno nisu u njihovom rangu.
Svaki dan se ponavlja isto, i čovjek se počne osjećati izgubljeno i pita se vrijedi li provesti 6 ili 8 mjeseci na brodu za taj novac.

Među svim tim ljudima koji su došli na kruzer zaraditi, koji zarađuju najmanje 2x više, jedan ACAT se osjeća manje vrijednim.
Ako se povuče u sebe, neće ga niti promovirati, jer na kruzeru ne žele depresivne osobe u kontaktu sa gostima.
Onda još dođe i noćna smjena, u kojoj se ima vremena za razmišljanje, pa previše mozganja samo našteti.

Jako je malo onih koji su jaki u glavama, znaju engleski, i mogu to podnijeti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline edward79

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Gradjevinac i kruzeri
« Reply #4 on: 27/June/2010 »
Totalno te razumem sefe,iskreno predpostavio sam da je o tome rec.
Pa ako bolje sagledamo na svakoj poziciji ce biti sef neki indijac ili ko zna ko,tako da nemam problem sa tim.
Radeci kao gradjevinski inzenjer radio sam kod coveka koji je bio kamiondzija i obogatio se puno na ko zna koji nacin pa se ubacio u gradjevinsku industriju.
Cesto su tesari i zidari imali bolju platu od mene,ali se njihov rad i moje sefovanje nije moglo porediti no;;;
Ali sam bio zadovoljan i tom platom koja je bila dobra jer je bila daleko iznad proseka u Srbiji.
To mislim i za poziciju ACAT,ako je plata 820-1000$ to i nije lose.Jer neka mi kazu kako je zaraditi 820$ u Srbiji,ili otprilike 690E,kada se zna da je prosecna plata po republickoj statistici 320E.
Naravno da bi i ja kao i svi voleli bolje placen posao pa da znam sta smo ustedeli nakon 6 meseci,ali neznam kako upasti na takvu poziciju bez iskustva.Recimo u baru ili restoranu,a da ne primete supervizori da ne umes da nosis pice ili hranu sa vise tacni i sl.
Nego samo mi sef salje neke savete,a gde su ostali veterani za neki savet.... =""
Sefe pomenuo si da promociju sa pozicije ACAT.Nisam znao da i to postoji.Koja je to pozicija?

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Gradjevinac i kruzeri
« Reply #5 on: 27/June/2010 »
Pozdrav, evo ja bi se složio sa šefom, bolje je odma ići na neku bolju poziciju, jer se to može, a ako se ide na entry pozicicije baš kako kaže šef, postoji opasnost da gledaš druge ljude možda i iz tvoje zemlje na bolje plačenim pozicijama i bude ti krivo.

Opče poznata stvar je da mladi ljudi s naših prostora dobro znaju engleski i da zbog toga trebaju ciljati na bolje crew ili staff pozicije.
Na tako zvanim entry pozicijama su uvjek manje obrazovani ljudi, koji nemaju kvalifikacija za nešto drugo, obično iz ruralnih sredina ili nešto siromašnijih sredina.

Da se razumijemo i oni su vrijedni, marljivi ljudi, koji zarađuju svoj kruh, ali kako je šef rekao večina nas ima dosta dobro obrazovanje, mnogi i akademsko obrazovanje, i šteta je ne pucati na bolje plačen posao kada je to stvarno realno za upasti.
Nikako, nikako, se ne treba podcjenjivati.

Kako i sam kažeš ti si građevinski inženjer, tebi če biti ugodnije sa malo bolje obrazovanijim ljudima, s kojim češ moći naći ugodniji jezik, treba ti dinamičniji posao, gdje če tvoja kreativnost doči do izražaja....
Evo i ja potvrđujem savjet šefa, ciljaj na bolju poziciju...ako nemaš iskustvo, nisam ga imao ni ja, kada sam se prijavio na posao fotografa, koji je staff pozicija, znači kriteriji su puno veči nego za pool boy, samo sam se dobro pripremio za intervju, naučio za u 2 mjeseca koliko sam imao za pripremiti se sve što sam mogao o fotografiji i briljirao na intervju.

Imaš sigurno tečajeve ili pripreme za intervju i ciljaj na konobara










Offline edward79

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Gradjevinac i kruzeri
« Reply #6 on: 27/June/2010 »
Marko hvala na savetima puno.
Ne plasim se ja rada nikako,a u pravu si za bolje pozicije.
pokusacu uglavnom,samo imam mali strah dali cu to umeti za konobara.Jer kruzer nije zezancija,ipak toliko gostiju ima koji ocekuje vrhunsko usluzenje.A bez iskustva sam.
Jesi li ti sada na kruzeru?Video sam tvoj e-mail pa bi mogli malo caskati na msn ili skajp.Naravno ako nisi sada na kruzeru jer znam da je tamo internet ocajan. :nono:

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Gradjevinac i kruzeri
« Reply #7 on: 28/June/2010 »
Marko hvala na savetima puno.
Ne plasim se ja rada nikako,a u pravu si za bolje pozicije.
pokusacu uglavnom,samo imam mali strah dali cu to umeti za konobara.Jer kruzer nije zezancija,ipak toliko gostiju ima koji ocekuje vrhunsko usluzenje.A bez iskustva sam.
Jesi li ti sada na kruzeru?Video sam tvoj e-mail pa bi mogli malo caskati na msn ili skajp.Naravno ako nisi sada na kruzeru jer znam da je tamo internet ocajan. :nono:
pozdrav javi mi se na msn, jel si to ti pokušavao mi poslati na msn, odbio sam jel nisam znao tko je.
Nisam sad na kruzeru, sad sam doma, al uskoro idem opet.
Im u drugih pozicija, ne samo konobar, evo na intervju za fotografa sad u 5. mjesecu je prošla cura koja nikad u životu nije držala fotoaparat, ali se dobro pripremila za intervju i dobila posao.
Znači ima opcija i pozicija...

Offline edward79

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Gradjevinac i kruzeri
« Reply #8 on: 28/June/2010 »
Jeste ja sam ti poslao pozivnicu za msn.
Prihvati me pa da malo cujem tvoja iskustva. :banana:
Bice mi vise nego dobrodosla. :yahoo:

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Gradjevinac i kruzeri
« Reply #9 on: 28/June/2010 »
Jeste ja sam ti poslao pozivnicu za msn.
Prihvati me pa da malo cujem tvoja iskustva. :banana:
Bice mi vise nego dobrodosla. :yahoo:
moraš poslat opet jer sam bio odbio msn :)

Offline edward79

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Gradjevinac i kruzeri
« Reply #10 on: 28/June/2010 »
edinhodzicpb@hotmail.com
javi se.