Author Topic: Employment Power - Tomislav Merli?  (Read 11478 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fajki

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Employment Power - Tomislav Merli?
« on: 28/June/2010 »
S postovanjem,

Forum je legendaran, svaka cast na dobrom odrzavanju, sve pohvale raji, samo tako nastavite!

Imam pitanje u vezi Tomislava, da li je neko vec dobio posao preko EP i/ili Tomislava ? Kakva iskustva ste imali s agencijom / agentom, itd. Kolika je sansa da nakon svega sto uradite ostanete bez icega, poslije treninga itd?

Ovim putem ne zelim nikoga da uvrijedim, zelim da cujem vase misljenje, da li je bilo kakvih incidenata.

Unaprijed hvala

Fajki

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Employment Power - Tomislav Merli?
« Reply #1 on: 28/June/2010 »
o tome se nadaleko i nasireko pricalo vec, prolistaj malo forum.
mislim da se tema zove: ep=bljak!
Labor improbus omnia vincit.

Offline fajki

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Employment Power - Tomislav Merli?
« Reply #2 on: 28/June/2010 »
o tome se nadaleko i nasireko pricalo vec, prolistaj malo forum.
mislim da se tema zove: ep=bljak!


citao sam da je izradio neke ljude nikad ih nije nazvao itd pa da vidim s rajom kakve utiske ima ko je imao ikakvog kontakta s njima.

ps: link: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=1501.0
zanima me da li bi vi platili 100€ za trening kod njih kao sto traze da li ce biti bacanje novaca ili moze nesto i korisno da bude ?

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Employment Power - Tomislav Merli?
« Reply #3 on: 28/June/2010 »
Naravno da ima dosta ljudi koji su preko EP /Tomislav-jedan od agenata/ otisli na brod tj. dobili ono sto su htjeli ali ja sa Tomislavom NIKAKO nisam zadovoljan.

PREPORUKA: Ako si iz HR obrati se u EP i budi ljubazniji sto god mozes vise ali nemoj bas sve da mu dozvolis. Na kraju ces ti da profitiras a on nek jede go..a kad je takav grmalj pa se izivljava ne nesigurnm kandidatima koji prvi put dolaze u kontakt sa nepoznatim.

Ako nisi iz HR tj. ako si iz BiH ili SRB zaboravi EP, prava SC u BG. Ima i tamo "situacija" ali jos niko nije pomenuo ono sto su ovde govorili o Tomislavu.

EP je ozbiljna agencija tj. kada sa njima nesto zavrsis siguran si 100% ali Tomislav je 0.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Employment Power - Tomislav Merli?
« Reply #4 on: 29/June/2010 »
Meni je tomislav pomogao, ja sam išao preko njega, ali nije baš profesionalan i to je to, nikog koliko ja znam EP nije prevario za lovu ili uzeo novac pa se nikad ne javio, radi se o odnosu sa klijentima, znači zna bit malo bezobraznosti, ali se nitko nemora bojat da če ostat bez novaca...prihvatiš to kao dio procesa i tko šljivi agenta jednom kad odeš na brod...ja mogu izdržat malo neljubaznosti za svoju bolju budućnost...

znači pitanje je bilo dali če ti ukrasti novac...neče, ako si prošao intervju dobit češ posao, to je najvažnije, svi koji su bili na brodu znaju da bi cruise companije brzo prekinule suradnju da saznaju da agencija vara ljude u njihovo ime.


Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Employment Power - Tomislav Merli?
« Reply #5 on: 29/June/2010 »
E pa i ja sam ga trpeo godinu dana i vise sam ga ja cimao i interesovao u vezi svega nego sto je on mene obavestavao, ali dobro ako zelim nesto u mom interesu je da se borim za posao i to sam i radio pa cak i vise nego sto je trebalo. Ja samo mogu da kazem na njegovu totalnu neprofesionalnost a to je da je on meni na dan intervjua doneo sasvim pogresnu dokumentaciju (inace sam mu poslao preko email kako je i trazio aktuelnu dokumentaciju za foto poziciju), inace sam ranije imao vec jedan intervju za snimatelja i tu dokumentacija (aplikacija, CV) je sada doneo, znaci on uopste nije obracao paznju na email koji sam slao i jos sam ga pitao da li je sve ok. Znaci ostao sam sokiran i pokusao da mu objasnim da sam poneo sa sobom odgovarajucu dokumentaciju za foto poziciju, na sta je on meni rekao imam tvoje dokumentacije dosta kod mene i evo ti ova i idi na intervju, znaci goreg coveka nisam sreo u zivotu. Mogu samo da kazem da je dosta ljudi otislo preko ove agencije i jako puno imam mojih sugradjana koji su otisli preko njih, ali imam i drugara jednog koji je takodje lose prosao kao ja i jos me je upozoravao na pomenutog agenta ta pripazim malo jer je agent cudan.

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Employment Power - Tomislav Merli?
« Reply #6 on: 29/June/2010 »
Ja sam shvatio da je pitanje toga ako kandidat prodje trening a ne intervju.
CITAT: "Kolika je sansa da nakon svega sto uradite ostanete bez icega, poslije treninga itd?"

Kao sto sam rekao, EP ima perfektnu politiku poslovanja sto znaci da sigurno nece doci do kradje novca ili nekog drugog laganja odnosno ono sto oni traze da im se plati vi ako pristanete na tu cijenu to je to a poslije treninga je vrlo moguce da nista ne bude od odlaska na brod.

EP nije problem nego jedan od agenata "Zli Tomislav" ali malo se spustis a kad sve bude gotovo ti si u plusu.

Ja sam za trening dobio poziv iz EP tri puta ali za intervju NE. Razlog je nedovoljno dobar engleski, tako da sam pristao na trening, za mene bi izvjesno bilo da poslije treninga nema nista od odlaska na brod.

U SC je drugacija situacija. Morate proci preliminarni intervju (ne preko tel. nego licno) pa tek onda trening. Ja sam cak trazio da idem na trening ali mi je receno da moram proci preliminarni pa onda trening. Obzirom da sam zakasnio ...

Jos da dodam, vecina usluga u SC je jeftinija nego u EP. Mozda je to generalna razlika HR - SRB.

Offline ValZgb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Employment Power - Tomislav Merli?
« Reply #7 on: 29/June/2010 »
... ja imam i vise nego sjajna iskustva sa Tomislavom. Prosle godine sam prosla intervju (za gift shop) i zbog sestrine svadbe sam molila da mi odlazak pomaknu nakon svadbe. Da ne gubim previse vremena prije odlaska zavrsila sam sve preglede, obavila papirologiju i pozvali su me na jos jedan intervju (Carnival) i sada odlazim  :run: 01.07.  tocno 4 dana nakon sestrine svadbe. Tako da za EP, a Tomislava pogotovu imam samo rijeci hvale

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Employment Power - Tomislav Merli?
« Reply #8 on: 29/June/2010 »
E pa verovatno si imala srece sa njim, jedan od razloga sto si zensko, a drugi sto si za Gift Shop aplicirala, vecinom su se muski zalili za njegov rad. I da obicno su zenske vise trazene za rad na brodu, to je moje neko misljenje. U sustini svako od nas ima razna iskustva i sa cime se susrece u zivotu, a eto ja sam imao vrlo lose iskustvo sa njim.

Offline fajki

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Employment Power - Tomislav Merli?
« Reply #9 on: 29/June/2010 »
ma zenske uvjek bolje prolaze u zivotu ipak su zenske ;)

nego, nabavio sam informacije koje su mi bile potrebne, najvise od chove a takodje s foruma i ostale raje, hvala svima, pozz

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Employment Power - Tomislav Merli?
« Reply #10 on: 30/June/2010 »
Srecan put ValZgb a i mi sa alatljikama u gacama cemo se nekako progurat u nekoj agenciji.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Employment Power - Tomislav Merli?
« Reply #11 on: 30/June/2010 »
Cijena je skuplja nego u beogradu, al i vidim da je tamo standard života nešto manji pa je logično, ali nebitno sad, novac je priča za sebe, glavno je da oni koji se pitaju znaju da neče bit prevareni ako daju novac u EP, ako več moramo platit više....

A tko ima neogodna posla s tomislavom, nek mu to bude test za brod, može i tamo dobit nekog sličnog menađera  :plovim:

Offline ValZgb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Employment Power - Tomislav Merli?
« Reply #12 on: 30/June/2010 »
 a drugi sto si za Gift Shop aplicirala, vecinom su se muski zalili za njegov rad.

Ne, drugi intervju mi je bio za group coordinatora.. sada odlazim na Carnival kao group coordinator a ne u shop za Starboard..
Zao mi je ako je tako, ali kao sto vec rekoh, svi su bili prema meni vrlo korektni i poprilicno brzo odgovarali na mailove.