Author Topic: Fotograf (Image) Intervju ?e biti 08.07. u Zagrebu  (Read 4283 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Veliki pozdrav svima!

Malopre sam se registrovao, ali postove čitam već neko vreme i za forum imam samo reči pohvale.
Ovoliko dragocenih informacija će biti velika pomoć za sve nas koji prvi put idemo na kruzere.
Prijavio sam se preko EP - a za mesto fotografa (Image). Intervju će biti 08.07. u Zagrebu, da li ima ovde još nekog ko će se tamo pojaviti?
Čini mi se da nisam do sada pročitao, ali možda mi je i promaklo... :D

Još jednom pozdravi svima, i mirno more!

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Intervju je prošao, bilo nas je oko 25. Juče mi je Tomislav javio da sam prošao, isto to znam za još par ljudi. :banana:
Bilo je uglavnom opušteno, Dženet se trudila da nam sve lepo objasni, bila je i jedna devojka (Maja) koja radi za Image godinama, ona je isto bila od pomoći...Ekipa je isto bila ok, lepo smo se družili.
Na redu je medical.

Hajlajt celog dana - smisao života Monty Pythona. :haha:

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
daj napiši sadašnje uvjete za image, koliko plačaju i to, zanima me jel se nešto poboljšalo

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Prvo i najbitnije - plata - osnova je 700$ + provizija;
-------------------------------------
Troškovi pre odlaska:
-viza;
-medical;
-uverenje o nekažnjavanju;
-provizija Employment power - u, 300 evra.
--------------------------------------

Kasniji troškovi:
-foto aparat (ponuđeni modeli su Nikon D90 - $765, ili D300s - $1377;
-depozit $500 (vraća se po raskidu ugovora, posle 6 meseci, godinu, dve, tri...zavisi koliko ko planira da radi);
-uniforma $200;
-karta za povratak, posle ugovora. Cena zavisi od mesta sa kog se vraćam.
(ovi troškovi se odbijaju od zarade, po njihovoj tarifi $20 dnevno. Okvirno računam da se za dva meseca može sve isplatiti).
--------------------------------------
Image plaća:
-kartu za odlazak;
-troškove treninga (put, smeštaj...najverovatnije u Zagrebu).
--------------------------------------
Ovde od troškova treba još dodati (bar u mom slučaju) put i boravak u Zagrebu (dva puta, trening i intervju), kao i još par sitnica - izrada portfolia, itd.

Sve u svemu, uslovi mi izgledaju ok, na saradnju sa EP nemam zamerki.
A, kad se bude dospelo na brod, videćemo TAČNO šta je i kako je.
 :uzdravlje:

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
da još uvjek nisu baš neki uvjeti, nadaj se da češ dobit royal caribien, tamo če ti bit dobro...ostale linije ona "provizija" teško, sretno.

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Fotograf (Image) Intervju ?e biti 08.07. u Zagrebu
« Reply #5 on: 01/August/2010 »
Intervju je prošao, bilo nas je oko 25. Juče mi je Tomislav javio da sam prošao, isto to znam za još par ljudi. :banana:
Bilo je uglavnom opušteno, Dženet se trudila da nam sve lepo objasni, bila je i jedna devojka (Maja) koja radi za Image godinama, ona je isto bila od pomoći...Ekipa je isto bila ok, lepo smo se družili.
Na redu je medical.

Hajlajt celog dana - smisao života Monty Pythona. :haha:

dok ti je secanje sveze mozes li reci sta je bilo na intervju-u
kog tipa je bio razgovor?

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Fotograf (Image) Intervju ?e biti 08.07. u Zagrebu
« Reply #6 on: 01/August/2010 »
Sve je počelo u 08 - 09 ujutru, i trajalo je negde do 17 - 18h. Već je na par mesta napisano kako ceo dan izgleda, pa ne bih da ponavljam, ovako je valjda preglednije. Sam intervju 1 na 1 je, bar u mom slučaju, trajao oko 5 minuta. Pokazao sam portfolio, pregledala ga je i postavila mi nekoliko pitanja - da li su mi poznati pojmovi shutter speed, aperture...odgovorio sam najkraće i najjednostavnije i posle toga me je pitala koja mi je trenutno plata i koji mi je glavni motiv odlaska na brod. Dakle, uopštena su pitanja, i mislim da je zaista najbitniji pozitivan stav i znanje engleskog jezika i to možda ne ni napredan nivo. Bitno je pričati razgovetno, ne moraju se koristiti složene reči i neznamkojisve pojmovi.

Moj je zaključak da se ne treba previše eksponirati tokom dana, jednostavno kad te nešto pitaju - odgovoriš, raspričaš se...koliko da se vidi da znaš jezik i da nemaš tremu. Na intervju se dolazi "na gotovo", dakle imaš portfolio, znaš ko je na tim slikama, kad si ih napravio...tu možeš i svašta da napričaš, ko je na tim slikama ionako samo ti znaš :D.

Ja sam na intervju otišao posle 3 sata sna, sa podočnjacima, samo sam iz voza otišao u hostel, presvukao se i ajde... Osmeh zaista JESTE obavezan, i siguran sam da je to više od 50% uspeha. Nema potrebe za strahom.
 :uzdravlje: