Author Topic: Predstavljanje,upit i još ponešto  (Read 4913 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline davpetri20

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Predstavljanje,upit i još ponešto
« on: 30/June/2010 »
LP,svima.

Nakon sto sam na jednom forumu naletio na link do vaseg foruma,odlučih se registrirati na ovaj forum.
Ponajprije,imam 21 i pol godina i imam zelju raditi na brodu.Ucio sam engleski oko 6 - 7 godina ..itd Znam pisati i govoriti jako dobro.
Poanta je u tome da neznam na koju vrstu posla bih se odlucio,nemam bas nekih radnih iskustava s obzirom i na godine.
Koji posao/poziciju bi mi preporucili i bih li mogao za prvog ugovora uci 1 mjesto dalje od entry,dakle skroz pocetnog mjesta (znaci nista spektakularno)
I bi li mi znanje engleskog eventualno moglo prevagnuti kod interviewa,ili kod mjesta u zaposljavanju.
Posla se ne bojim,a uz to osim zarade zelio bih i steci dodatno zivotno iskustvo... ;D

Hvala na mogucim odgovorima.

LP  :run: :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Predstavljanje,upit i još ponešto
« Reply #1 on: 30/June/2010 »
Idealno si godište za kruzer.
Engleski je najvažniji, drugo su samo detalji.

Jesi li kada bio u kafiću i vidio šta uradi konobar kada naručiš kokakolu?
Ode do šanka, otvori bocu, stavi ju na tacnu zajedno sa čašom, isprinta račun i donese ti.

Bi li ti mogao raditi tako nešto?
Možeš li zamisliti se kako radiš taj posao 6 mjeseci?
Kad se malo bolje pokušaš zamisliti u toj ulozi, na trenutke se mašta čini stvarnost, zar ne?
Briše se granica između mašte i zbilje.

Eto ti iskustva. Sad možeš aplicirati za posao.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline davpetri20

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Predstavljanje,upit i još ponešto
« Reply #2 on: 01/July/2010 »
Idealno si godište za kruzer.
Engleski je najvažniji, drugo su samo detalji.

Jesi li kada bio u kafiću i vidio šta uradi konobar kada naručiš kokakolu?
Ode do šanka, otvori bocu, stavi ju na tacnu zajedno sa čašom, isprinta račun i donese ti.

Bi li ti mogao raditi tako nešto?
Možeš li zamisliti se kako radiš taj posao 6 mjeseci?
Kad se malo bolje pokušaš zamisliti u toj ulozi, na trenutke se mašta čini stvarnost, zar ne?
Briše se granica između mašte i zbilje.

Eto ti iskustva. Sad možeš aplicirati za posao.  +U+


Super.Ja sam mozda mislio nesto tipa ciscenje/spremanje soba za pocetak.

Imam jzasad jos 2 pitanja.

1.Koliko para  bih trebao staviti na stranu da se sve to realizira (od agencija,pa do onih treninga i dodatni troskovi tipa odlazak do broda),barem otprilike,okvirno?

2.Odakle vecinom polaze ti brodovi ?

e da,i jos jedno potpitanje...sto se tice ovih entry pozicija malo sam procackao forum i vidio da je moguce od pocetka uzet i bolju poziciju od entry,koliko je to moguce s obzirom na znanje engleskog ? ili se mora imati iskljucivo sreca ili dobra veza ..

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Predstavljanje,upit i još ponešto
« Reply #3 on: 01/July/2010 »
1. do 500e
2. worldwide
3. ovdje veze ne rade
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline davpetri20

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Predstavljanje,upit i još ponešto
« Reply #4 on: 01/July/2010 »
1. do 500e
2. worldwide
3. ovdje veze ne rade

Ne cini mi se to ni tako preskupo.Eto toliko od mene zasad.Ako budem trebao jos informacija budem pitao.  ;)

Offline davpetri20

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Predstavljanje,upit i još ponešto
« Reply #5 on: 01/July/2010 »
pozz

Čitajući još neke postove jučer,palo mi je na pamet jos nesto.Naime,imam solidnog iskustva u obradi slika i videa (skola za medijskog tehnicara,predmet fotografija i film 3 godine)....imam par obradenih videa,2 reklame,1 dokumentarni,puno obradeih silka...Snimljeno kamerom i editirano u adobe premiere pro,adobe after effects i jos nekoliko profi programa.Trenutno imam fotoaparat (polu profi),ali nemam kameru.

1.Koliko cesto se traze ti poslovi za kamermana ili fotografa,posto vidim da bih se i u to mogao ubaciti.?
2.Da li je meni dovoljna referenca skola za medijskog tehnicara , pa par snimljenih i editiranih videa...te nekolicina  obradenih slika za klijente..?
3.Negdje sam procitao neki vele da moras kupiti fotic od njih (ako ides za fotografa),ili moras imati iskljucivo svoj,a kakva je stvar ako ides za kamermana?
4.(vise banalno pitanje) Koliko računala za obradu bi islo na taj cijeli jedan odjel. (kamermana ili fotografa)

thx  no;;;


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Predstavljanje,upit i još ponešto
« Reply #6 on: 01/July/2010 »
Odgovorit ću ti na 1. pitanje, a molim nekog iskusnog fotografa da ti odgovori ostalo.

Poslovi fotografa su među najtraženijima.
Turnover na toj poziciji je velik, jer rijetko tko ostaje raditi više od godinu - dvije.
Stvar je u tome da menadžer konstantno pritišće sve na što veću prodaju fotografija, a ljudima se ne sviđa živjeti u takvom okruženju.
Mada, forumaš tsunami kaže da je na Princessu sjajno, lakše nego na njegovoj prijašnjoj kompaniji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Predstavljanje,upit i još ponešto
« Reply #7 on: 01/July/2010 »

@devpetri20

pogledaj u employment power-u ako te taj posao zanima.
"ZAGREB  8.07.2010 8:00  IMAGE PHOTO SERVICES, Inc. Map 
      Positions for selected Interview :  PHOTOGRAPHER"
 

Offline davpetri20

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Predstavljanje,upit i još ponešto
« Reply #8 on: 01/July/2010 »
@devpetri20

pogledaj u employment power-u ako te taj posao zanima.
"ZAGREB  8.07.2010 8:00  IMAGE PHOTO SERVICES, Inc. Map  
      Positions for selected Interview :  PHOTOGRAPHER"
 


thx for the note  :run: ;)

Daj mozes mi samo otprilike reči svakih koliko mjeseci se otvara intervju za fotografa (okvirno) ?
I npr. za one koji su vec isli ili su culi od drugih,koliko ljudi se prijavi po intervjuu ?
I koliko od njih ih se prima (u postotcima ili u broju) ?
I koliko od njih u globalu prođe.Moze netko i iz iskustava to opisati.  ;D  
Novi sam u svemu tome, a čitajuči forum o fotografiranju, nisam naisao na ovo ,, :uzdravlje:

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Predstavljanje,upit i još ponešto
« Reply #9 on: 02/July/2010 »
Posao fotografa je veoma zabavan, ako možeš izdržati tempo rada.

Preporučio bi ti apliciranje za princess cruises ili carnival cruises jer te dvije kompanije daju svojim fotografima fixnu početnu plaču plus bonuse, dok ostale kompanije manje više rade na principu provizije, a to znači da zarada može varirati značajno, te ako se nema sreče ništa zaraditi, a i gore dvije kompanije se pridržavaju da nema prekovremenih sati.
Princess i Carnival ne zahtjevaju kupnju foto aparata, nego dobivaš opremu i uniformu od kompanije, koji zadužuješ za vrijeme rada na brodu, isto tako te dvije kompanije plačaju sve avionske karte od i do broda, osim eventualno prve koju sam plačaš, što opet nije slučaj sa svima ostalima.

Za ljude koji se inače žele ili se u životu bave fotografijom brod je dobra referenca, mogu to osobno potvrditi, na temelju rada na brodu dobio sam mnoge poslove kada sam se vratio kući od slikanja vjenčanja, do editiranja videa, pomaganju izrade dvd-a i slično.

Znači ni jedan posao na brodu nije izležavanje na ležaljci, ali mogu osobno potvrditi da uz dobrog menađera i dobar time menađment fotograf nemora puno raditi, ponekad 12 sati dnevno, ali ponekad i 2-3 sata dnevno kada ima dan za odmaranje.(osobno iskustvo)

netko je spomenuo brzi turnover rate, i slažem se sa time, tko je izdržljiv i ostane par ugovora u istoj kompaniji a vrijedan je, dogurat če do assistent menađer pozicije najmanje.
Ako si dobar sale man i komunikativan, možeš preporučiti, dobro komunicirati s klijentom da bi doznao njegove potrebe i želje i prodati, bit češ jako uspješan.
Posao na brodu bi se trebao birati po tome što je naša vizija radne karijere, znači vidimo li se na dotičnoj poziciji, inače čemo brzo dati otkaz.

Osobno sam zaljubljenik u fotografiju i tehniku, te svakom takvom preporučam poziciju fotografa.
Što se tiče pitanja prolaznosti intervjua, ako je engleski dobar prolaznost je 80% kandidata, znanje o fotografiji dolazi drugo.

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Predstavljanje,upit i još ponešto
« Reply #10 on: 02/July/2010 »

Ja nisam u toku, i ovo sam slucajno procitao pa sam htio da budem od pomoci!

Offline davpetri20

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Predstavljanje,upit i još ponešto
« Reply #11 on: 02/July/2010 »
Posao fotografa je veoma zabavan, ako možeš izdržati tempo rada.

Preporučio bi ti apliciranje za princess cruises ili carnival cruises jer te dvije kompanije daju svojim fotografima fixnu početnu plaču plus bonuse, dok ostale kompanije manje više rade na principu provizije, a to znači da zarada može varirati značajno, te ako se nema sreče ništa zaraditi, a i gore dvije kompanije se pridržavaju da nema prekovremenih sati.
Princess i Carnival ne zahtjevaju kupnju foto aparata, nego dobivaš opremu i uniformu od kompanije, koji zadužuješ za vrijeme rada na brodu, isto tako te dvije kompanije plačaju sve avionske karte od i do broda, osim eventualno prve koju sam plačaš, što opet nije slučaj sa svima ostalima.

Za ljude koji se inače žele ili se u životu bave fotografijom brod je dobra referenca, mogu to osobno potvrditi, na temelju rada na brodu dobio sam mnoge poslove kada sam se vratio kući od slikanja vjenčanja, do editiranja videa, pomaganju izrade dvd-a i slično.

Znači ni jedan posao na brodu nije izležavanje na ležaljci, ali mogu osobno potvrditi da uz dobrog menađera i dobar time menađment fotograf nemora puno raditi, ponekad 12 sati dnevno, ali ponekad i 2-3 sata dnevno kada ima dan za odmaranje.(osobno iskustvo)

netko je spomenuo brzi turnover rate, i slažem se sa time, tko je izdržljiv i ostane par ugovora u istoj kompaniji a vrijedan je, dogurat če do assistent menađer pozicije najmanje.
Ako si dobar sale man i komunikativan, možeš preporučiti, dobro komunicirati s klijentom da bi doznao njegove potrebe i želje i prodati, bit češ jako uspješan.
Posao na brodu bi se trebao birati po tome što je naša vizija radne karijere, znači vidimo li se na dotičnoj poziciji, inače čemo brzo dati otkaz.

Osobno sam zaljubljenik u fotografiju i tehniku, te svakom takvom preporučam poziciju fotografa.
Što se tiče pitanja prolaznosti intervjua, ako je engleski dobar prolaznost je 80% kandidata, znanje o fotografiji dolazi drugo.

E hvala,dao si mi puno informacija  no;;;  Koliko sam vidio na tim kompanijama su pocetne fixne place 1000 - 1200 $ ?
Runner,bio si od pomoci,cak sam ih kontaktirao jer me nesto zanimalo.
Markoq ,imam jos jedno pitanjce za tebe.
Bi li mi mogao reci kako cesto se otvaraju ti intervjui za fotografa,koliko puta godisnje ?
Jer sad,neznam malo mi je preknap uletit na ovaj intervju,nazalost. :embarrased:

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Predstavljanje,upit i još ponešto
« Reply #12 on: 02/July/2010 »
Intervjui su oko 2-3 puta godišnje, čuo sam u agenciji da je za carnival opet u 9 mjesecu otprilike u zagrebu.
I sad znam da se na forumu mnogo pričalo o tome koja je kompanija bolje ili gora, ali kako sam osobno več bio na brodu, i u kontaktu sam s dosta svojih kolega koji još jesu, nakraju svi nekako gravitiraju prema carnival ili princess, najviše zbog toga što se poštuje radno vrijeme, a i plača je fixna i zbog toga sigurna.
Dobro si pročitao plača je 1000$ dok traje probni rok,a onda 1200$, sa time da ulaziš u tim bonuse, pa je moguče da na mjesečnu plaču zarađuješ još par stotina dolara na fixnu plaču.